Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

IŞİD karşıtı koalisyonda Türkiye aktif rol üstlenmeli mı?

  • Evet, üstlenmeli
  • Hayır, üstlenmemeli
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
25 Ekim 2014
Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, kasım sonunda Türkiye’ye yapacağı ziyarette görüşeceği Fener Rum Patriği Bartholomeos ile "sevgi ve gerçeklik temelinde Katolikleri ve Ortodoksları ayıran engelleri aşmak istediğini" söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşundan bu yana uluslararası sistemde meydana gelen değişikliklerin, BM'nin de köklü ve kapsamlı bir değişimden geçmesini zorunlu kıldığını belirtti.
Sağlık Bakanlığı, şüpheli toz maddeye maruz kalan Kanada, Belçika ve Almanya Konsolosluklarından 16 kişinin gözlem altında tutulduğunu bildirdi.
PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Özgür Suriye Ordusu’nun Kobani’ye asker göndermesine yönelik bir anlaşma bulunmadığını açıkladı. PYD Erbil Temsilcisi Garip Hiso ise "ÖSO'nun gelişi PYD'nin bilgisi dahilindedir" ifadelerini kullandı.

ÖSO'nun Kobani'ye gitmesini destekleriz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, Özgür Suriye Ordusu’ndan savaşçıların Kobani’ye yardım için gitmesi gibi bir durumu desteklediklerini bildirdi.

Kobani eylemleri sonuçları değiştirdi mi?

İşte Başbakan Davutoğlu'nun masasındaki anket sonuçları...

Akdoğan: PKK’ya koridor falan açmayız

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kobani'ye koridor açılması konusunda net konuştu.

Risklere karşı 23 dönüşüm programı açıklanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Başbakan Davutoğlu'nun, önümüzdeki günlerde, geleceğe dönük Türkiye'yi bekleyen risklere karşı 23 dönüşüm programını açıklayacağını bildirdi.
Cumhuriyet döneminin en sevilen 12 şiiri, internet üzerinden yapılan oylamaya belirlendi. Oylamada Sezai Karakoç'un Mona Roza şiiri birinci seçildi.
Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Peşmergelerin Kobani'ye tek gidiş yolunun Türkiye toprakları olduğunu belirtti.
Bazı AB diplomatları, Türkiye'nin "Suriye'deki durumun bu noktaya gelmesinin temel sebebinin Esed rejimi olduğu" yönündeki duruşunu haklı buldu.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Jandarmanın siyasallaşacağı yönündeki değerlendirmelerin sorulması üzerine, "Az gelişmişliğe kodlanmış kavramsal düşünceyle yeni Türkiye'yi inşa edemeyiz" dedi.

Petrol-doğalgaz savaşı

Petrol ve doğalgaz savaşı başladı. ABD ucuz doğalgaz ihracatıyla Avrupa'yı Rusya bağımlılığından kurtarmayı planlıyor. Petrol fiyatındaki yüzde 30'luk gerileme ise LNG üzerindeki baskıyı artırıyor.

CHP, Maria Harf’ı transfer edecek mi?

ABD Dışişleri’nden sonra YPG’nin bir terör örgütü olmadığını söyleyen ikinci isim Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Ancak CHP'nin asıl istediği bambaşka bir ABD isteğiyle aynı!.. iyibilgi Ankara

Yaşlanmayı geciktiren yaş hurmanın faydaları

Sonbaharın en sağlıklı besinleri arasında bulunan trabzon ya da diğer adıyla yaş hurmanın hiç bilmediğiniz yararları…

Mutfakta hazırlayabileceğiniz 5 ağrı kesici

Mutfağınızın aslında bir ecza deposu olduğunu biliyor muydunuz? Bazı bitkiler, yemeklerinize tat katmanın yanı sıra sizi tedavi de edebilir.
dünya ile iyibilgi'yi paylaşmak için siz de +1'e tıklayın
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

1.974 ms