Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
09 Şubat 2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le yaptığı basın toplantısında, “Suriyeli mülteciler konusunda NATO’nun devreye girmesi için tavsiye kararı alındı” dedi.
Terör örgütü DAEŞ’e karşı Suriye’ye asker çıkarmayı değerlendirdiklerini açıklayan Riyad yönetiminin, mart ayına kadar 150 bin kara askerini hazır hale getireceği iddia edildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın Suriye’de etnik temizlik yaptığına dikkat çekerek, “Türkmenler, Araplar, Kürtler, Sünniler sürülüyor. PYD’ye ve rejime alan açmak için. Dünya sessiz. Bütün yükü Türkiye omuzlamış, elinden geleni yapıyor” dedi.
" 'Yapmayın, bunlara göndereceğiniz silahların bir kısmı da DAEŞ'e gidecek' diye uyardık. Şimdi en modern silahlar DAEŞ'in elinde. Biz stratejik müttefikiz, biz bu silahların bazılarını almakta zorlanıyoruz. "

ABD ile silah gerginliği

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, Washington'un Suriye Kürtlerine desteğinin Ankara ile arasında gerginliğe neden olduğunu yazdı. Gazeteye göre ABD, Türkiye'nin, "Suriye Kürtleri PKK'ya silah gönderiyor" iddialarıyla ilgili olarak kanıt bulamadı.

'Kardak’ta kriz çıktı'

Yunan Kathimerini gazetesi geçen yılın 14 Ağustos’unda Suriyeli mültecilerin çıktığı Kardak kayalıklarında Türkiye ile Yunanistan arasında kriz yaşandığını ileri sürdü.

30 PKK'lı öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 11, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde ise 7 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

CHP'li vekil disiplin kuruluna sevk edildi

CHP'de Atatürk posterinin indirilmesi olayında hazırlanan rapor MYK'ya sunuldu. MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine karar verdi.
dünya ile iyibilgi'yi paylaşmak için siz de +1'e tıklayın
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

1.715 ms