Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
28 Ağustos 2016
Dışişleri Bakanlığı, "Suriye rejiminin, 2013 yılında Şam Guta'da Suriye halkına yönelik olarak gerçekleştirdiği sarin gazı saldırısı sonrasındaki süreçte kimyasal silah kulanmaya devam ettiği kesin olarak saptanmıştır" açıklaması yaptı.
Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi'ne yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasına PKK'lılarca bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dün sabaha karşı Suriye’de başlattığı ’Fırat Kalkanı’ harekatı ikinci günde de devam ederken, bu sabah Cerablus bölgesine tank sevkiyatı yapıldı.
Türkiye'nin IŞİD'e karşı başlattığı 'Fırat Kalkanı' operasyonundan sonra PYD’nin lideri Salih Müslim'in “Türkiye Suriye batağında çok şey kaybedecektir” tweetine Erdoğan'dan sert yanıt geldi.

Hava alarm sistemi Ankara'ya da kurulacak

Daha önce Suriye sınırındaki 5 kente kurulması planlanan alarm ikaz sisteminin Ankara'nın da içinde olduğu 12 ili içerecek şekilde genişletilmesine karar verildi.

Türkiye'nin Cerablus harekatı için ABD'den ilk açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki YPG ve IŞİD hedeflerini topçu ateşiyle vurmasına ilişkin, "Tansiyonun yükselmemesi için çalışıyoruz" dedi.

ABD: Kürtleri Türkiye ile birlikte Cerablus'ta durdurduk

Türkiye'nin ÖSO destekli gruplarla birlikte Cerablus'a saldırmasının ABD ile birlikte planlandığına ilişkin veriler çoğalıyor.

Türkiye, Viyana Büyükelçisi'ni Ankara'ya çağırdı

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi istişareler ve Avusturya ile ilişkileri gözden geçirmek için Ankara'ya çağrıldı.
dünya ile iyibilgi'yi paylaşmak için siz de +1'e tıklayın
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi
build
10.158 ms