Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
27 Kasım 2014
"Eğer birlik olunursa eğer birlikte hareket edilirse neredeyse bir asırdır devam eden Filistin'in yalnızlığı ayıbına derhal son verilebilir."
Irak, Ceyhan üzerinden petrol ihracatına bu ay sonunda başlıyor. İtalyan şirketi ENI Ceyhan'dan 600 bin varil Irak petrolü yükleyecek.
Soçi'de Suriyeli mevkidaşı Velid el-Muallim'le bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "terörizmle mücadele" kapsamında, Suriye'ye destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.
Başbakan Davutoğlu, "İç ve dış birçok provokasyona rağmen Türkiye içinde kalıcı barışı temin etmek için ne yoğun çabalar sarfettiğimize herkes şahittir" dedi.

Fırtına ABD’de kopuyor, rüzgârı buraya esiyor

ABD 4’üncü Savunma Bakanı’nı bulmaya, daha doğrusu ikna etmeye çalışıyor. Şu ana kadar Beyaz Saray’ın aldığı en ‘makul’ yanıt; ‘bir sonraki savunma bakanı olabilirim!..’ iyibilgi Ankara

‘İlk‘lerin YAŞ‘ında kritik gündem

İlk kez Başbakan Ahmet Davutoğlu yönetiminde Genelkurmay Karargahı'nda yapılacak 'ilkler' toplantısında, Suriye'deki kritik gelişmelerin gölgesinde TSK'nın hazırlık durumu gözden geçirilecek.

Türkiye uzay sistemlerinde uluslararası oyuncu oluyor

TUSAŞ bünyesinde kurulan Türkiye'nin ilk Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi tamamlandı.

Alevi paketi ne zaman geliyor

''Edindiğim izlenim Şubat ayı içerisinde ağırlığını Alevi sorununun çözümüne ilişkin atılacak adımların oluşturacağı bir ”Demokratikleşme paketi” çıkarılacak...''
Rus bilim adamları, geliştirdikleri bir ilaç sayesinde insanların 120 yaşına kadar yaşamasının mümkün olabileceğini iddia etti.
Başbakan Davutoğlu, YAŞ üyeleriyle birlikte Anıtkabir ziyaretinde, evrensel insani sorumluluklar gereği ihtiyaç duyan herkesin elinden tutmaya özen gösterildiğini bildirdi.
Son günlerde kanserojen madde içeren ürünlerin piyasaya sürüldüğünün tespit edilmesiyle gündeme gelen ithal ayakkabıların yarısından fazlası Çin'den temin ediliyor.
Adalet Bakanı Bozdağ, 17 Aralık soruşturma komisyonu çalışmalarına getirilen yayın yasağının anayasaya uygun olduğunu söyledi.

Moody’s’in Türkiye için 2015 büyüme tahmini

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Kıdemli Türkiye Analisti Banerji, 2015 yılına ilişkin öngörülerini paylaştı.

Türkiye’ye doğru gelen 2’inci dalga

Bu da en az birincisi kadar büyük bir dalga. Vurmayacak, eğilecek. Yani üzerine binmek için müsait. İyibilgi şimdi küçük bir haber olarak veriyor, kısa süre sonra büyük görecek... iyibilgi Ankara

Sinirleri kuvvetlendirmenin en kestirme yolu

Kışın hastalıklardan korunmanın en iyi yolu sağlıklı ve doğru beslenmek. Peki kış hastalıklarına en iyi gelen besinlerden birinin karnabahar olduğunu biliyor musunuz?

Diyabete karşı 6 meyve

Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu, bazı meyvelerin, bağışıklığın zayıfladığı bu dönemde ön plana çıktığını ve sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
dünya ile iyibilgi'yi paylaşmak için siz de +1'e tıklayın
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

1.967 ms