Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

30 Haziran 2009

Hayati Sır
hayatisir@iyibilgi.com


‘Mehdi’ ve ‘gelecek’!


 


‘Mehdi’nin birlik sırrı! Gelecek olan ‘iyilik’! İyileri bir araya getirecek önce! Alınlarında secde izi hepsinin! Tanıyacaklar birbirlerini… En uzun kalan kimse secdede o ‘Mehdi’nin ‘kalemi’ olacak!

Yaza yaza getirecek ‘Mehdi’yi! Yazının kalemi, harflerin imamı, Cennet’in kelimelerinin taşıyıcısı…

O an gelecek işte! Yaza yaza getirecek o ‘an’ı! O anın içinde olacak ‘Mehdi’! Herkese kalplerinin içinden görünecek…

Ey hakikat! ‘Mehdi’nin ‘kalem’i önce İstanbul’u manen fethedecek! Sonra dün, bugün ve gelecek!

Cennet’teki kelimelerin taşıyıcısı o ‘kalem’! Kim olacak!

Yaza yaza ‘Mehdi’yi getirecek!

Yaza yaza, Cennet’teki kelimeleri! ‘Oku’ya ‘oku’ya kâinatı!

Kim, o, ‘Mehdi’nin kalemi!

Tabiatın omurgası… ‘Salât’ ile ayağa kalkacak! Ve sonra tüm tabiatla secde edecek!

‘Mehdi’nin kalemi, sonunda, yaza yaza, kim olduğunu bilecek! Ve yaza yaza,  kim olduğunu bize bildirecek!

Ey hakikat!

‘Kalem’i ilk tanıyanlar secde kardeşleri olacak… O ağacın altında, ayaklarının dibinden akan berrak pınarın kıyısında, serin toprağın üzerinde, hep birlikte namaza durmuş secde kardeşleri… Yüzleri, kelimeleri, duaları nurla kaplı, onlarca ‘yeni’ genç! Ve hepsinin en tahammüllü olanları! Hayatlarını infak edenler! Sahici ‘kalem’ler! Kelimelerin insana neden emanet edildiğini bilen emin kullar! Nur-u Muhammed ile kalplerini nurlandıranlar… En Sevgilinin sevgilileri! Uzun yol arkadaşları… Tüm kötülükleri, güzellikle savanlar… ‘İyilik’ kardeşleri… Tabiatın ‘Hızır’ları!

Şimdi işte!

Şimdi!

Secdede ‘kalem’ ile yazıyoruz size! Çok yakında görünecek o! İstanbul’da, o ağacın altında, ilk toplu namazımızda bizim, bizim, secde kardeşlerinin!

Görünecek bize, nurlu kalplerimizde!

Ey hakikat!

Tabiatımızı ‘oku’manın vakti geldi artık! Kâğıtları çevirmenin birer birer… Kur’an yaprakları gibi!

Ey hakikat!’Mehdi’nin kalemi! Kelimelerin gücü!

Kötüler için son vakitler artık!

Bezm-i Elest'te emanet aldığımız o 'söz' sancağı, çok yakında, iki denizin buluştuğu yerde, o serin suların üzerinde, dalgalanacak, tüm güzelliğiyle!

Ey hakikat!

O an bu an mıdır yoksa?

Şimdi!

Dün, bugün ve gelecek!


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 2 = 


Oku Yorum


 • O Agacin Altinda 

  Selamun Aleykum Hayati SIR O Agacin Alti diye biryer var kastettiginiz yer orasimi yakin oturdugum icin hemen aklima orasi geldi?
  MFK / 06 Mart 2015 11:23
 • tevbe şükür ve zikir 

  sırasıyla önce tevbe edip arının sonra Allah'ın size verdiği nimetlere şükredin ve ancak bunlardan sonra Yüce Allah'ı anın çok zikredin. hz mehdiyi mi merak ettiniz o zaman bunları yapın
  hzmehdi / 08 Aralık 2013 01:36
 • mehdi hakkında 

  EFENDİMİZ sav in sözleri doğrudur MEHDİ şuan hayatta ve ümmetin içinde gizlenmektedir sabredin vakit gelince herkes görecek MEHDİ için dualarınızla ve yaşantınızla destek olun
  ml turgut / 24 Ağustos 2010 23:51
 • zaman 

  Dün bugün gelecek,
  Makinalar ezecek.
  İzafidir zaman,
  Sanayi ezecek!!!
  Bir çulsuz / 10 Ağustos 2010 23:40
 • Hz Mehdinin gelişi hakkında 

  Selamün Aleyküm Değerli Kardeşlerim..! Öncelikle Hz Mehdi a.s ile ilgili bazı bilgileri sizler ile paylaşmak istedim çünkü bu mesele bu günlerde oldukça popüler oldu.Hz Mehdinin iki boyutu vardır 1- cisi Şahsi manevi boyutu ki bunu şöyle izah edeyim ; Ruhsal boyutta bir Mehdilik makamı vardır.Seyri sülük yapanların veyahut Dinen Allah c.c ye yakinlik hasıl olanların bu makamı imtihan olarak geçerler. bu yolun yolcularının karşılaştığı bir makamdır.Ayrıca Her Dini Tebliğ eden Müslüman-Mübmin bu makamı şahsiyedengüç alarak seslenir ve güç Alır.
  2-cisi ise gerçek ten Hz mehdinin zatı şahsiyesidir .Bunu şöyle bir örnekle örnek verelim valilik bir makamdır ancak valilik şahsiyetide vardır.Bir şahıstır aynı zamanda.Her valiye o makamın sahibi denmez o makamda Vali denir.Makamın sahibi ise ilahi evvelde kararlaştırılmış Hz Mehdidir.O valilik makamın temsili suretidir.

  Bugün Bu kadar mehdilik iddalarından anlıyoruzki Hz mehdi şahsen de zuhur etmiş olmalı inancımca.Ancak makamından etkilenenlerin sayısıda bir hayli artmış kimisi her tebliğ eden müslümanın mehdilik makamında olması nedeniyle kendisini makamın aslisi zan ederek bu durumdan kendisini kurtaramamış Allah yardımcıları olsun..Evet Mehdilik makamı manevisi her müslümanın Allah ın rızası ve sevgisini kazanmak maksatıyla amel etmesi yönünden cazibesi yüksek her müslümanın istediği şeydir.Ancak bu makam imtihandır. Allah ve Resulullah sevgisi her makamın üzerindedir.Böylede olmalıdır.Bu cihetle Hz. Mehdinin geldiğine bende inanıyorum her an çıkacagını düşünüyorum..Ancak öncelikle her kes kendi şahsi manevisinde devam etmeli takvasız nefis denilen deccalin elinden nefsini kurtarark bir nevi iç dünyasının şahsi manevi mehdisi olmalıdır.Zaten içte olanlar dışarıda zahir alemde gördüğümüz alemde zuhur edecek..Hz Mehdinin gelişi bizlere Şahsi manevide güç ve destektir.Bunu iyi değerlendirelim ve Allah a layık kul Hz Peygamberimiz s.a.v laik ümmet olmaya çalışalım.

  Allah a emanet olun saygılarımla.
  Bir Karib / 01 Aralık 2009 23:48
 • İmam Mehdi Sahibü'z Zaman zuhur etti ve sizler kadar gerçek... 

  Esselamun Aleyküm ve Rahmetullah.

  Ey inananlar ve inanmayanlar...Her kim ki, yüce Allah'tan ve elçilerinden umudunu kesmiş ise o ebedi yokluk denizindedir. O ne kötü yataktır.

  “Mehdi zuhur eder. Herkes sadece ondan konuşur. Onun sevgisini içer ve ondan başka bir şeyden bahsetmez.” (İmam-ı Süyt)

  İmam Mehdi Sahibü'z Zaman gizlice zuhur etti ve şu anda bütün dünya onu konuşmuyor mu? Yukarıdaki satırları kaleme alan değerli kardeşim. Yüreğine sağlık, yüreğin dert görmez inşallah.

  Yüce Allah'a emanet olun.
  Ahmet Kamil / 20 Kasım 2009 17:44
 • Dua 

  Anladığım kadarıyla yazıda mehdi'den değil de bir mehdi'lik halinden bahsediliyor. Bunda bu kadar karşı çıkılacak ne var anlayamadım. Kur'an'da olduğu da söylenmiyor. Sadece dua eder gibi bir yazı yazılmış. Sanıyorum bir defa daha okumanız gerekiyor yazıyı fadıl mahmud kardeşim. Ama kalb gözünüzle, lütfen. Sanıyorum anlayacaksınız o zaman. Zaman ayrılık zamanı değil, birlik beraberlik zamanı. Vesselam.
  Ömer / 04 Temmuz 2009 00:09
 • gerçek körlük 

  Benim gibi düşünenleri körlükle suçlayanlar,gözünüzü açın da temel kaynağımıza bir bakın diyorum.Kitlelere öncülük eden imamlar elbette her dönemde vardır. Ama Mehdi inancı adı üstünde bir inançtır ve Kur'AN'DA DELİLİ YOKTUR.Alimlerin ittifakına göre hadisler itikatta delil olamazlar.
  fadıl mahmud / 03 Temmuz 2009 11:49
 • Kalplerdeki mehdi! 

  Hayata bakıp göremeyenler hep olacaktır. Okuyamayanlar, yazamayanlar, anlayamayanlar. Onlar öte dünyada da göremeyecek, okuyamayacak, yazamayacak ve anlayamayacaklardır. Aynı bu yazıyı okuyamadıkları, anlayamadıkları gibi. Kördür onlar. Hem kendi hayatlarına karşı hem bizim hayatlarımıza. Onlar kendilerini bile fark etmemişlerdir daha! Mehdi onlar için hiçbir şey ifade etmeyebilir. İnsan hiç durmadan hem kötülüklere karşı koymaya çabalayıp, hem de mehdi’yi bekleyemez mi? Mehdi bir hayal de olabilir! Olsun. Bunda ne kötülük olabilir ki! Yaşadığımız bu dünya da bir hayal değil mi sonunda? Ölmeyecek miyiz hiç? Rabbimize kavuşmayacak mıyız? Asıl hayatımız orada başlamayacak mı? Bu dünyada ‘kör’ olanların işi gerçekten zor! Cenab-ı Allah onların da gözlerini açar inşaallah bu dünyada. Kalplerinde o zaman mehdi’yi görebilirler belki.

  Kim bilebilir gerçeği, Cenab-ı Allah’tan başka? Kim!
  Hamza / 02 Temmuz 2009 22:42
 • birlik beraberlik 

  Sevgili fadıl mahmud, her devirde insanları yönlendiren, önayak olan imam(lar) çıkmıstır, simdi de vardır ve kıyamete kadar da olacaktır.. bunun adına mehdi deniyorsa bir sorun yok bence.. gayet mantıklı ve olması gereken birsey zaten... Allah salihlerle beraber olmamızı istiyor. birlik ve beraberligimizi zedelemeyelim bence.. mehdi meselesi cok ayrıntıya girilmesine gerek olmayan birsey.. dedigin gibi uyusukluga sevketmemeli. buna prim vermemeliyiz. biz yapmamız gereken ile mesulüz sadece.. eyvallah
  Samet K / 01 Temmuz 2009 19:22
 • Maşallah, Maşallah 

  Diyecek tek kelime yok. Kur'an'ın ve bilimin ışığı bu konuda ne diyor acaba? İkisi de bir şey demiyorsa muhtemelen mehdinin bekleyenleri karşıladığı yer cehennem olacaktır...
  Recep Ersin / 01 Temmuz 2009 15:01
 • boş hayal 

  Böyle boş hayallerle kendinizi avutacağınıza bir kere Kur'an'a bakın bakalım, Mehdi 'den filan bahsediyor mu? Bu kadar önemli bir olaysa neden bahsetmiyor? Mehdi inancı diğer birçok konu gibi İslam'a diğer din ve kültürlerden ithal edilmiş ve insanları üzerlerine düşeni yapmaktan uyuşukluğa sevkeden bir inançtır.
  fadıl mahmud / 01 Temmuz 2009 14:56
 • Sınavlar var 

  Allah herkesin dusını kabul etsin. Mehdi zuhur etmiştir. Ama büyük sınavlar var tahmin bile edemeyeceğimiz ve sınıfta kalacağımız. Bu sebeple uyanık olmak çok araştırmak incelemek lazım. Belki çoğumuz farkında bile değiliz ama şu sıralar mehdi konusunda büyük sınavlar veriyoruz. Allah yardımcımız olsun.
  Emine IŞIK / 01 Temmuz 2009 09:55
 • Geldiğinde kucaklaşacağız 

  Said Nursi Hicri 1400 yılında Mehdi'nin çıkacağını söylüyor. Yani Mehdi şuan görevde, bize düşen ona ortam hazırlamak. Din'i yaymaya, zulümlerin, fitnelerin bitmesi için çabalamaya bizim ihtiyacımız var.Allah nurunu zaten tamamlayacak. Mehdi'yi canla başla bekliyoruz, ona yardım etmek istiyoruz.Geldiğinde de kucaklaşacağız inşallah.
  Fatih / 30 Haziran 2009 21:43
 • Helal 

  Çok iyi bir yazıymıuş helal.
  Turhan Ay / 30 Haziran 2009 21:04
 • Maşallah 

  İçim Mehdinin sevgisiyle doldu taştı.Ne heyecanlı bir bekleyiş,mehdi zuhur ettiğinde onu tanıyacak ve tabii olacak imanı versin rabbim inşallah.
  yalcin olgun / 30 Haziran 2009 20:50
 • Tüm Dünya Mehdi nin gelişini bekliyor 

  Dünyadaki zulmü bitirecek, insanları akın akın dine yöneltecek Mehdimizin duayla bekliyoruz. Üstelik O İstanbuldan çıkacak. Hadislere göre Mehdi geldi. Allah'ın onu bizlere tanıtması için dua edelim.
  berkant / 30 Haziran 2009 18:47
 • ya mehdi! sevdan düştü dillere 

  zaten sen gelmezsen halimiz nice?
  mustafa / 30 Haziran 2009 17:47
 • Mehdi'yi imanın nuruyla tanımak 

  İnşallah bizlere de nasip olur.İnşallah Mehdi'nin talebeleri oluruz.
  melek / 30 Haziran 2009 17:29
 • Acaba 

  Hz Mehdi bugüne kadar peygamberlerin kavimlerine yaptığını bugün tüm dünyaya yapacak, dini anlatacak, İslamı yayacak ve de Allah'ın izniyle İslamı dünyaya hakim kılacak. Bunu kim yaparsa Hazreti Mehdi de o kişidir. Bakalım kim acaba? İcraat görelim.
  Sevgi Tözün / 30 Haziran 2009 17:22
 • secdedeyiz bekliyoruz 

  mehdi gelsin, hep birlikte cennete gidelim... orada da secde edelim...
  Ruhi Balıkçı / 30 Haziran 2009 14:16
 • Maşallah 

  Allah razı olsun bizimle böyle bir konuyu paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum size... Mehdi'yi çok seviyoruz heyecanla bekliyoruz inşallah gelmesini
  Ayşe Özmen / 30 Haziran 2009 13:04
 • Allah razı olsun 

  Yorumlardan da anladığım kadarıyla herkesteki aynı Mehdi aşkının, sevgi ve özleminin ortaya çıkmasına vesile olmuşsunuz bu yazıyla.Tebrik ederim, teşekkür ederim.
  antepli / 30 Haziran 2009 12:28
 • maşallah ne güzel yazı 

  Mehdi sevdası artık kalplerde, dünyayı hercü mercden kan akıtmadan kurtaracak Hz.Mehdi'nin yolunu gözlüyoruz, tüm alametler çıktı ve geldi, iman nuruyla tanımak nasip olur inşallah
  serdar / 30 Haziran 2009 12:16
 • Ne güzel bir yazı... 

  Okuyunca içim Hz. Mehdi'nin aşkıyla coştu,ona kavuşma özlemim arttı.Mehdi zaten zuhur etmiştir inşallah, onun vesilesiyle Türk İslam Birliği ve güzel günler çok yakındır.Allah razı olsun.
  ebru candan / 30 Haziran 2009 12:10
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi