Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
diğerleri

Sağlıklı Bilgi


Cep telefonunuzu çalar saat olarak kullanmayın

Uzmanlar, cep telefonunun gece yatarken başucunda bulundurulması ve çalar saat olarak kullanılmasının son derece yanlış olduğunu açıkladı.

Kanserin yayılmasını önlüyor

İnsan vücuduna sayısız faydası olan enginar, kolesterolden diyabete kadar birçok hastalıkla mücadele ediyor. Kanserin yayılmasını önleyen bu sebze, ömrün uzamasına da yardımcı oluyor.

Babetler de masum değil

Kadınların sıklıkla tercih ettiği ince burunlu ayakkabılar ile babetlerde yanlış seçimler, ayak sağlığını olumsuz etkiliyor.

Zayıflatan mucize yeşil mercimek

İyi bir bitkisel protein kaynağıdır. Besinlerin ısı etkisi dediğimiz bir mekanizma ile metabolizma hızını hafif arttırır.

Diş macunları diş sağlığınızı bozabilir!

Prof. Dr. Duran, aşındırıcı maddeler içeren diş macunları veya toz halindeki parlatıcıların hem dişlerin aşınmasına hem de diş etinin çekilmesine neden olduğunu söyledi.

Günde 5 adet ceviz tüketin

Prof. Dr. Mehmet Şen, gıdanın ilaç olmadığını belirterek,"Gıda ilaç değildir. Sağlıklı beslenmek için sağlıklı gıdalar alınmalıdır.

Bel ağrısından korunmanın 11 yolu

Eğer siz de bel ağ­rı­sı sı­kın­tı­sı çe­ki­yor­sa­nız, yal­nız de­ğil­si­niz. Her 5 ki­şi­den 4’ü ay­nı acı­dan musta­rip. An­cak çok ba­sit, her­ke­sin ken­di­si­nin uy­gu­la­ya­bi­le­ce­ği stra­te­ji­ler­le ağ­rı­la­rı­nı­zı azal­ta­bi­lir hat­ta ta­mamen yok edebilirisiniz.

Küresel ısınmada 'hızlı olun' uyarısı!

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Birleşmiş Milletler panelinde bir araya gelen uzmanlar, iklim değişikliği konusunda önemli uyarılar yaptı.

Suyu oturarak içmek çok önemli

Ayaktayken su içilmesinin çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği bildirildi. Anadolu insanının da yıllardan beri oturarak ve hatta elini başının üstüne koyarak su içtiği bilinir.

Bahar yorgunluğuna çare pekmez

Üzüm pekmezi, böbrek ve karaciğerin işlevini arttırarak vücudu hastalıklara karşı korumakla kalmıyor bahar yorgunluğuna da iyi geliyor.

Sıcak havadan alerjiye davet

Özellikle ilkbahar aylarında yaygınlaşan çim, yabani otlar, zeytin ağacı polenleri nedeniyle oluşan alerjik rahatsızlıkların yanı sıra uzmanlar yaz aylarında şoka neden olan "soğuk alerjisi" konusunda vatandaşları uyarıyor.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi