Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Sağlıklı Bilgi


Kulak çubuğundaki 5 tehlike

Uzmanlar uyarıyor: Kulak çubuğu deyip geçmeyin!

Tarçın ve bal karışımının faydaları

Tarçınlı bal tek kelime ile mucizevi doğal bir ilaç. Kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole, soğuk algınlığından cilt enfeksiyonlarına kadar iyileştiremediği hastalık yok gibi...

Klavyenizden koltuğunuza aman dikkat!

Çalıştığınız ortamda önemsemediğiniz ufak ayrıntılar dahi ileride sizlere büyük sorunlar olarak geri dönebiliyor. Uzmanlar özellikle ofis çalışanlarının kullandıkları bilgisayarın klaevyesinden oturdukları koltuğa kadar pek çok konuya dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Elektronik sigara sağlığı tehdit ediyor

DSÖ raporunda, elektronik sigara konusunda düzenleme yapılması, kapalı alanlarda yasaklanması ve küçüklere satışının engellenmesi istendi.

Yağ yaktıran gıdalar!

Çok yemek yiyor olabilirsiniz, az yiyor ama yanlış besleniyor olabilirsiniz, yaptığınız beslenme hataları yüzünden vücudunuzun işini zorlaştırıyor olabilirsiniz.

Bırakın minikler açık havada oynasın

Çocukların açık havada özgürce oynamaları onların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinde çok önemli rol oynuyor. Ancak tatil yerlerinde oynarken çocukları sinek ve kene ısırıklarına karşı koruyun

İnanılmaz faydaları sizi çok şaşırtacak

Sarı renkte çiçekler açan sürüngen bir bitki olan kabak oldukça besleyicidir. İşte Kabağın faydaları...

ALS belirtileri nelerdir?

ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) adı verilen hastalık sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin kaybından ileri gelen bir hastalıktır. ALS ne gibi belirtiler verir ve nasıl tedavi edilir ayrıntılar haberimizde..

Hazır yoğurdu hayatınızdan çıkarın! Çünkü...

Hemen hemen her sofrada yer alan yoğurtla ilgili çok önemli uyarı geldi. Bizim faydalı diye yediğimiz yoğurttaki asıl tehlikeyi Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar açıkladı.

Bebeklerle bebek gibi konuşmayın

Sidney Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, bebeklerle bebek taklidi yaparak konuşmanın onların konuşma becerilerini olumsuz etkilediği ortaya çıktı.

Vişnenin binbir faydası

Vişne nelere iyi gelir? Vişnenin faydaları nelerdir?
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi