Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
diğerleri

Sağlıklı Bilgi


Griple ilgili doğru bildiğiniz yanlışlar

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nafiz Karagözoğlu, grip hastalığıyla ilgili doğru bilinen yanlışları anlattı.

Bahar yorgunluğuna doğal reçeteler

Baharın gelişiyle beraber vücudumuzda oluşan yorgunluk ve bitkinlikten, bu besinlerle kurtulmak mümkün

Bunamaya karşı günde 3 bardak süt

ABD'de bilim adamlarının yaptığı araştırma, günde yaklaşık 3 bardak süt içmenin bunama riskini azaltabileceğini ortaya koydu.

Obezite anne babadan geçebiliyor

Birçok sağlık problemini de beraberinde getiren obezitenin anne ve babası fazla kilolu çocuklarda görülme riskinin yüzde 80 daha fazla olduğu belirtildi.

Gıda alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte ‘güvenilir gıda’ kavramı da önem kazandı. Peki, sağlıklı beslenmek ve gıda alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte sağlıklı gıdaya ulaşma reçetesi…

Çörek otu mucizesi

Kutsal kitaplarda adı geçen ve şifalı bitki olarak kullanımı binlerce yıl öncesine dayanan çörek otu günümüzde pek çok bilimsel araştırmaya konu olmaktadır.

Unutkanlığa karşı havuç tüketin!

Obezite Doktoru Dr. Fevzi Özgönül, havucun salatalarda, her türlü et ve sebze yemeklerinde kullanılabileceğini belirterek, havucun unutkanlığa karı tüketilmesi önerisinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı uyardı: Bunları kullanmayın

Sağlık Bakanlığı, internet üzerinden satışı yapılan ve son dönemde kullanımı hızla artan tıbbi bitkiler konusunda uyardı.

Naftalindeki tehlike!

Naftalinin çok tehlikeli olduğunu anlatan İnönü Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Nurhayat Özdemir; kesinlikle eve alınmamalı dedi.

Diyabetli gebeler bu uyarılara dikkat!

Şeker hastası anne adaylarının gebelik döneminde dikkat etmesi gerekenler...

Domuz gribine karşı önemli uyarı

BETİS Genel İlaçlama Genel Koordinatörü Mehmet Nuri Alim, ilk olarak 2009 yılında Türkiye’ ye kabus olarak gelen ve son günlerde tekrar vuku bulan domuz gribinde en etkili çözümün dezenfektan olacağını söyledi.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi