Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
diğerleri

Sağlıklı Bilgi


Gıdada hile yapan şirketlerde yeni liste

Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları Bakanlığın internet sitesinde açıklandı. Listede birçok şirket ismi var

Vücut saatini bozuyor

Bilgisayar ve televizyon kaynaklı ışığa maruz kalınmasının, iç biyolojik dengeyi ayarlayan vücut saatinin doğal ritminden uzaklaşmasına neden olduğu belirtildi.

Saç jölesindeki korkunç tehlike!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ojeden jöleye evde kullanılan ürünlerin zararlarını listeledi.

Bilgisayar oyunları şiddeti normalleştiriyor

Doç. Dr. Kezban Tepeli, bilgisayar oyunlarının çocukların gerçek yaşamda da şiddeti normalleştirmesine neden olduğunu belirtti.

Sebebi ciddi olabilir

Sık rastlanan kaşıntı, birçok hastalığın belirtisi olabilir. Uzun süren kaşıntıları ciddiye almak gerekir.

Masa başında çalışanlar dikkat!

Ofis çalışanları bedenlerini doğru kullanmadıkları veya uygun koşullarda çalışmadıkları takdirde, mesleki kas iskelet sistemi hastalıkları ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Cep telefonunuzu çalar saat olarak kullanmayın

Uzmanlar, cep telefonunun gece yatarken başucunda bulundurulması ve çalar saat olarak kullanılmasının son derece yanlış olduğunu açıkladı.

Kanserin yayılmasını önlüyor

İnsan vücuduna sayısız faydası olan enginar, kolesterolden diyabete kadar birçok hastalıkla mücadele ediyor. Kanserin yayılmasını önleyen bu sebze, ömrün uzamasına da yardımcı oluyor.

Babetler de masum değil

Kadınların sıklıkla tercih ettiği ince burunlu ayakkabılar ile babetlerde yanlış seçimler, ayak sağlığını olumsuz etkiliyor.

Zayıflatan mucize yeşil mercimek

İyi bir bitkisel protein kaynağıdır. Besinlerin ısı etkisi dediğimiz bir mekanizma ile metabolizma hızını hafif arttırır.

Diş macunları diş sağlığınızı bozabilir!

Prof. Dr. Duran, aşındırıcı maddeler içeren diş macunları veya toz halindeki parlatıcıların hem dişlerin aşınmasına hem de diş etinin çekilmesine neden olduğunu söyledi.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi