Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

IŞİD karşıtı koalisyonda Türkiye aktif rol üstlenmeli mı?

  • Evet, üstlenmeli
  • Hayır, üstlenmemeli
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
Sağlıklı Bilgi


Teknolojinin 'hasta'sıyız!

Dünyada her gün milyarlarca insan, cep telefonu, tablet, akıllı bilgisayar kullanıyor. Hayatı kolaylaştıran bu cihazlar bazı hastalıkları da beraberinde getiriyor.

Doğru gıdalarla kansere meydan oku!

Günümüzde kanser hâlâ ölüm nedenlerinin başını çekiyor! Uzmanlar uyarıyor: Doğru beslenme kanser riskini azalttığı gibi iyileşme sürecini de hızlandırıyor!

Ebola virüsü hızla yayılıyor

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Müdürü Hatipoğlu, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ebola salgınında vaka sayısının 4 bin 366'ya, ölümlerin ise 2 bin 218'e ulaştığını bildirdi.

Çocuğuna böyle kızanlar dikkat!

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sabri Hergüner önemli açıklamalarda bulundu.

Bilinçsiz diyet kalbe zarar verebilir

Avrupa Kardiyoloji Derneği Eğitim Komitesi Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, son yıllarda gerçekte işe yaramayan hatta zararlı olan diyetlerin sıklıkla önerildiğini savunarak, "Kalp hastaları için mucize bir diyet yoktur" dedi.

Annenin stresi bebeğe gaz yapıyor

Bebeklerin ortak derdi gaz sancısını, özellikle ilk gebeliğini geçiren annelerin çeşitli konular nedeniyle yaşadığı stresin tetiklediği bildirildi.

Çocuklarınıza 'ders çalış' demeyin!

Ço­cuk­la­ra sü­rek­li "Ders ça­lış" de­nil­me­me­si ge­rek­ti­ği­nin al­tı­nı çi­zen Prof. Dök­men, ders ça­lış­ma­nın duy­gu­sal bir olay ol­du­ğu­nu ve ço­cu­ğun duy­gu­la­rı­na hi­tap edil­me­si ge­rek­ti­ği­ni söy­le­di.

Bu besinlerle beyin fonksiyonlarını güçlendirin!

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar unutkanlığa çare olacak besinleri açıkladı!

Mevsim geçişleri kronikleri vuruyor!

Mevsim geçişlerinde yaşanan ani sıcaklık değişimleri, vücudun savunma mekanizmasını zayıflatabiliyor. Bu durumdan en çok kronik hastalığı olanlar, çocuklar, yaşlılar ve hamileler etkileniyor

Süt ürünleri obeziteyi önler

Vitaminler ve minerallerden zengin süt ve süt ürünleri, çocukların gelişiminde önemli rol oynuyor. Aynı zamanda çağımızın en büyük sorunu şişmanlığın da önüne geçiyor

Yeterince su içmemenin yol açtığı 11 rahatsızlık

Yeterli yağış olmaması nedeniyle tarım alanları başta olmak üzere tüm yaşamı tehdit eden susuzluk, yanıbaşındaki sürahide öylece durduğu halde yeterince su içmeyen insanlarda geri dönülmez hasarlara yol açıyor.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi