Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Sağlıklı Bilgi


İşte kanserle savaşan 2 besin

Avokado içerisinde, hücre zarlarımız ve hormon yapımı için zaruri olan ‘faydalı kolesterolü’ yükselten oleik asit gibi ‘tekli doymamış’ yağlar mevcut. Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve az miktarda da demir var avokadoda.

Bakanlık'tan şeker ve tuza sınırlama

Sağlık Bakanlığı, 81 il valiliğine tuz ve şeker kullanımı ilgili genelge gönderdi. Çayın kaç şekerle içileceği açıklandı.

Günde 30-40 zeytin yiyin hastaneyi unutun

Karatay, Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali'nde konuştu, dinlemeye gelenler salona sığmadı.

Öğlen yemeğini atlamayın!

Bir süre önce çıkardığı 'Beden Aklıyla Zayıfla' adlı kitabıyla bütün dikkatleri üzerine çeken Obezite doktoru Dr.Fevzi Özgönül, 'Sağlıklı beslenmek ve ideal bedene dönmek için özellikle öğlen yemeğinin mutlaka yapılması gerektiğini ve Beden aklını kullanarak ideal bedene nasıl dönüleceğini 'belirtti.

Sürekli öksürüyorsanız dikkat!

Konya Beyhekim Devlet Hastanesine inatçı öksürük ve nefes darlığı rahatsızlığıyla giden Ramazan Şahin'in göğsünden nadir görülen 10 santimetre büyüklüğünde tümör çıkarıldı.

Kadınlar makyajla 500 kimyasal alıyor

Kadınların bakım ve güzelliği için kullandığı makyaj malzemelerinin kısırlığa neden olduğu açıklandı.

Sigara dumanında ''üçüncü el'' tehlikesi

Ortamda eşyalara ve elbiselere sinen dumanın solunması olarak tanımlanan üçüncü el sigara içiciliğinde, gelişim sürecindeki bebek ve çocuklarda olumsuz etkilerinin olabileceği belirtildi.

Ellerinizi sık sık yıkayın gripten korunun

Gripten korunmanın en etkin yöntemi; elleri sık sık ve iyice yıkamak. Gün içinde ellerinizi ağzınıza ve burnunuza sürmemeniz de büyük önem taşıyor

Vücudu iltihaplardan koruyan yiyecekler

Vücutta oluşan iltihapların zararları büyük. İltihap oluşumunu bu besinlerle önleyin...

Kansızlıkla savaşan o besinler

Demir yetersizliği anemisi görülme sıklığı giderek artıyor. Kansızlık özellikle çocuklarda, gebe ve emzikli kadınlarda sıklıkla ortaya çıkıyor. Kansızlıktan kurtulmak için bu besinleri tüketin...

Güçlü bağışıklık için bol tüketin

Kanserle mücadelede vücut savunma sisteminin güçlü olması da önem taşır. Bu yüzden dikkatli beslenmek gerekir. Bağışıklığınızı güçlendirmek için havucu bol bol tüketin. İşte havucun faydaları...
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi