Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
diğerleri

Sağlıklı Bilgi


Baş ağrısından doğal yöntemlerle kurtulun

Çoğu zaman nedensizce günümüzü mahveden baş ağrısını geçirmek için hemen ilaçlara başvurmayın!

Hayalet uygulamalar çocukları tehdit ediyor!

Geçtiğimiz günlerde ABD'de patlak veren 'cinsel içerikli mesajlaşma' (sexting) skandalı dikkatlerin çıplak fotoğraflar ve benzeri videoları saklayan hayalet uygulamalara çevrilmesine yol açtı.

Taze sıkılmış meyve sularındaki mucize

Dr. Soner Kadıköylü, soğuk havalarda grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlere taze sıkılmış meyve sularını öneriyor.

Sonbahar'da sağlıklı kalmanın 4 yolu

Sonbahar'da hareketsizlik, mevsime bağlı olarak sebze ve meyve çeşitliliğinin azalması, havaların serinlemesi ile beraber sıvı tüketiminin azalması gibi birçok faktör kilo alımına neden olurken, aynı zamanda bağışıklık sisteminin zayıflamasına da yol açar.

''Zeytinyağı anne sütü kadar değerli''

Bursa'da Uluslararası Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen panelde konuşan Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu söyledi.

Doğal güneş gözlüğü: Ispanak

İlerleyen yaşa bağlı olarak görme kaybı yaşanabilir. Vitamin deposu olan ıspanak ise katarakt riskini önemli oranda azaltır. Doğal güneş gözlüğü etkisi yapar...

Sa­lon­lar ço­cuk oda­sı ol­ma­lı

Prof. Dr. De­niz: 'Ço­cu­ğun ge­li­şi­mi açı­sın­dan sa­lon­lar ço­cuk oda­sı ol­ma­lı. Ço­cuk oyun oy­na­ya­cak, ra­hat ha­re­ket ede­bi­le­cek, so­kak­ta ya­pa­ma­dı­ğı­nı ev­de ya­pa­cak ki ge­li­şi­mi sağ­lık­lı ger­çek­leş­sin'

Bu bir mucize: İçine bal koyup bekletin...

Kışa hazırlandığımız şu günlerde sofraların baş tacı olacak olan Siyah turpun faydalarını daha yakından öğrenelim. Binbir derde derman olduğunu kanıtlanmış siyah turpu bal ile tüketince bakın neler oluyor...

Sağlık Bakanlığı'ndan 'kırmızı et' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, son günlerde 'Kırmızı et ve işlenmiş kırmızı et tüketiminin sağlığa etkileri' konusunda açıklama yaptı.

Asıl kudret kabuğunda!

Narın o mücevhere benzeyen minik tanelerinin yanında, kabuğunun ve çiçeklerinin de şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz?

Havalar soğudu dikkat!

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler uzmanı Sevil Gülsoy, kış aylarında bilinçsiz tüketilen antibiyotiklere dikkat çekerek, 'Hastalıklara karşı sizleri korumaya yardımcı olacak doğal ve bitkisel çözüm ise; Zencefil-Bal-Portakal-Tarçın karışımıdır' dedi.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi