Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimi destekliyorsunuz?

  • Selahattin Demirtaş
  • Recep Tayyip Erdoğan
  • Ekmeleddin İhsanoğlu

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.
Sağlıklı Bilgi


Sigara tiryakilerini bekleyen büyük tehlike: KOAH

Özel Ortadoğu Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nezaket Erdoğan, “KOAH Yaklaşık olarak 20 yıl günde 1 paket sigara içme sonrasında ortaya çıkar. Eğer 1 paketten daha fazla sayıda sigara içiliyorsa hastalığın ortaya çıkma zamanı daha da kısalır.” dedi

Bezelye hastalık ve yaşlanmayla savaşıyor

Mi­de kan­se­ri­ni ön­le­me­de, kalp sağ­lı­ğı­nı ko­ru­ma­da ve in­sü­lin di­ren­ci­ni ar­tır­ma­da bi­re­bir olan be­zel­ye ay­nı za­man­da yaş­lan­ma kar­şı­tı bir seb­ze

Baharatların inanılmaz faydaları!

Sağlığımız açısından bizlere inanılmaz faydalar sağlayan baharatlar, ruhsal açıdan da bizleri koruyor. Ayrıca yiyeceklerimize verdiği renk ve tatla da onları çok seviyor. Hangi baharat neye iyi gelir?

LED ekranlar uyku bozukluğunu tetikliyor

1991’­den beri uy­ku psi­ki­yat­rı ola­rak ça­lış­ma­la­rı­nı yü­rü­ten Dr. Ala­in Ni­co­las uy­ku bo­zuk­luk­la­rı­nın son yıl­lar­da ar­tış gös­ter­di­ği­ni bil­dir­di.

Fast food devlerinden büyük skandal!

Fast-food devleri McDonald’s ve KFC’nin adı son kullanma tarihi geçmiş etlerden üretilen ürünler yüzünden yeni bir skandala karıştı.

Ülser ve reflü hastalarına Ramazan önerileri

Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Tarçın Ramazan ayında özellikle reflü hastalarının çok dikkatli olması gerektiğini söylüyor ve önerilerde bulunuyor.

Aç karnına meyve yemeyin

Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Çil, meyveleri aç karnına ya da yemek yerine tüketmenin birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiğini söyledi.

Yazın bebeğinizi günaşırı yıkayın

Hava sıcaklıklarındaki artış ve yaşam tarzı değişiklikleri ile birlikte hastalıklardan en çabuk etkilenen grup bebekler oluyor. Sağlıklı yaz dönemi için anne-babaların dikkatli olması gerektiğini belirten uzmanlar bebeklerin günaşırı yıkanmasını öneriyor

Temizlik maddeleri kısırlık yapabilir!

Ev temizliğinde kullanılan malzemeler, içerdikleri kimyasal maddeler nedeniyle kısırlıktan tiroide hatta kansere varan tehlikeler oluşturabiliyor

Buzdolabından uzak tutulması gereken 3 besin

Artan sıcaklarla birlikte yaşadığımız alanların ısısı da artıyor. Besinleri buzdolabında saklarken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Mesela patates, sarımsak ve soğanın buzdolabında saklanmaması gerekiyor.

Ramazan'a özel tatlar sağlıksız mı?

Ramazan sofralarının vazgeçilmez unsuru olan pidenin hazmının zor olduğunu unutmayın. Güllaçta da yağsız süt ve az şeker kullanmaya çalışın.
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi