Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

22 Eylül 2010
font boyutu küçülsün büyüsünTürkiye neden üye olamıyor? İşte cevabı...


Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Barroso, Türkiye'nin önündeki engeli açıkladı.
Türkiye neden üye olamıyor? İşte cevabı...

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, kültürel farklılıklar ve Türkiye'ye karşı takınılan tavırdaki değişikliğin, Ankara'nın Avrupa Birliği üyeliğine engel olduğunu söyledi.

New York'taki Columbia Üniversitesi'nde konuşan Barroso, Türkiye'deki ve bazı Avrupa ülkelerindeki kamuoylarında" Türkiye'nin AB üyelik sürecine köstek olan gelişmeler olduğunu söyledi.

"Bugün AB üyesi ülkelerde, Türkiye'nin üyeliği konusunda kültürel farklılıklar nedeniyle büyük soru işaretleri var" diyen Barroso, bu durumun "son derece ciddi" olduğunu ifade etti.
 
Bu konuyu üye devletlerle tartıştıklarını belirten Barroso, Türkiye'nin de henüz tüm üyelik kriterlerini karşılamadığını kabul ettiğini söyledi.

Barroso, "Avrupa Komisyonu olarak AB'nin genişlemesinden yanayız ama tüm üyelerin bütün kriterleri karşıladığını da görmek zorundayız" diye konuştu.

Barroso, dün akşam 65'inci dönem Birlemiş Milletler Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile BM Güvenlik Konseyi'nin Başkanlık Odası'nda bir araya geldi.


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 2 = 


Oku Yorum


  • üye 

    bıktık usandık bu AB den iki yüzlü liderlerinden yeter hberine bile tahmülümyok çok ykında dağılacak bir birliği neden girmek için bukdar çaba bunlar sömürge kültüründen gelen çıkarları için babalarını bilesatar çini bile üye yapar bunlar ama bizi aslaaaa güneş doğudan dogar yüzümüz güneşe dönük olsun onlar arkamızdan gelecekler eleri mahkum sayıgalr.
    yavuz / 22 Eylül 2010 14:02
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

58.356 ms