Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

24 Ağustos 2011
font boyutu küçülsün büyüsünBu bitki akciğere iyi geliyor


Diyarbakır Akdemir baharat kuruluşu herbalisti Cahit Gürkaş, akciğer hastalığına iyi gelecek bir yiyeceğin adını duyurdu
Bu bitki akciğere iyi geliyorHerbalist Cahit Gürkaş, akciğer hastalarına müjdeli bir haber verdi. Yapmış olduğu açıklamada;

''Keçi boynuzu diğer adı harnup olarakta bilinen ve ülkemizde bol miktarda yetişen bu değerli bitkinin içeriğinde potosyom, kalsiyum, sodyum, alfa aminopimelik asit, kapronik asit bulunmaktadır.

Kuru meyvelerin kilo almaya ve gallik asit sayesinde akciğer hastalıklarında oldukça başarılıdır. Akciğer hastaları bu bitkinin kullanımını yaparken haşlayarak tüketmeleri gerekmektedir. Aksi halde meyveler haşlanmadan tüketildiğinde kabızlık yapabilir. Dolayısıyla hemorid hastaları bu hususta dikkatli olmalıdırlar. Balgam söktürücü özelliği sayesinde bronşların boşaltılmasında eşi benzeri bulunmayan bir bitkidir.

Keçi boynuzu, kemik erimesi azaltmaya yardımcı olur. Bu temel minarel aynı zamanda kan basıncı, kan pıhtılaşması, kas büyümesi, sinir krizi geçirme, kanseri önleme, enerji üretme yağ parçalamaya da yardımcı olur. Erken kalp hastalıkları riskini azaltır. Potasyum ve sodyum sayesinde vücut sıvılarının dengesinin sürdürülmesi, sinir sinyallerinin iletimi ve kas gerilmesine yardımcı olur. Taze meyvelerin idrar söktürücü ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği bulunur dolayısıyla vücuttaki toksit maddelerin dışarı atılmasında yardımcı olur.

Göğüs hastalıklarında kullanımı ise şöyle;

200 gram ince kıyılmış keçi boynuzu, 1 litre suda 3 dakika kaynatılır. Karışımdan sabah ve akşam olmak kaydıyla yemeklerden 20 dk önce 1 su bardağı içilir. Bu küre 2 ay düzenli bir şekilde devam edilmelidir. Kilo almak ve kansızlık problemleri ile karşı karşıya olanlar bitkinin kurutulmuş meyvesini çekirdekleriyle birlikte toz haline getirerek yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı süt ile tüketmeleri halinde istenilen sonuca ulaşabilirler. Ayrıca yüzde 15 kolestrolü düşürme özelliğine sahip olan bu bitki kalp ve damar hastalıklarında başarılı olmaktadır. Keçi boynuzu ishale, kabızlığa astıma, nefes darlığına, alerjik nefes darlığına karşı kullanılır. Akciğer ödemini yok edici, balgam söktürücü ve akciğer kanserini önleyici özelliklere sahiptir" şeklinde konuştu. 

Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
2 + 1 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

37.75 ms