Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

04 Temmuz 2007
font boyutu küçülsün büyüsünSon anket: MHP dip yapıyor!


Kamar Araştırma şirketi "bugün seçim olsa" anketi yaptı. MHP'nin oylarında düşüş trendi başladı. Ankete katılanların yüzde 82’si cenazelerde slogan atılmasının yanlış olduğunu düşünüyor. İşte başta üç büyük şehir olmak üzere Türkiye'de son oy durumu.
Son anket: MHP dip yapıyor!

KAM-AR Araştırma Şirketi tarafından tarafından 12-26 Haziran tarihleri arasında 14 bin 12 kişiyle yüz yüze yapılan görüşme sonucuna göre barajı sadece AK Parti ile CHP aşarken MHP baraj altında gözüküyor. Ankette bir diğer dikkat çeken nokta ise ankete katılanların yüzde 82’si cenazelerde slogan atılmasının yanlış olduğunu düşünüyor.

22 İLDE YÜZYÜZE GÖRÜŞME

KAM-AR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Doğanşafak, 22 ilde 8 bin 900’ü erkek, 5 bin 112’si kadınlardan oluşan 14 bin kişiyle yüz yüze görüşerek yaptıkları araştırmada anket alanlarını bulundukları bölgenin pilot illeri arasından seçtiklerini söyledi. Doğanşafak ‘Ankete katılan kişilerin 5 bin 300’ü ilkokul, 5 bin 610’nu ortaöğretim, 3 bin 90’nı da üniversite mezunu’ dedi.

 

YÜZDE 82 ‘SLOGAN YANLIŞ’ DEMİŞ

ANKETE katılanların büyük çoğunluğu cenazelerde slogan atılmasına karşı çıkmış. ‘Cenazelerde slogan atılmasını doğru mu’ sorusuna ‘doğru buluyorum’ diyenlerin oranı yüzde 7’de kalırken, yüzde 39’u ‘yanlış buluyorum’ yüzde 43’ü de ‘çok yanlış buluyorum’ cevabını vermiş. Cenazelerdeki sloganla ilgili AK Parti’lilerin yüzde 1’i ‘doğru’ derken yüzde 39’u ‘yanlış’, yüzde 54’ü ‘çok yanlış’ karşılığını vermiş. CHP’lilerin yüzde 9’u ‘doğru’ derken, yüzde 41’i ‘yanlış’, yüzde 38’i ‘çok yanlış’ diye değerlendirmiş.

MHP BÜYÜK ŞEHİRLERDE YOK

ANKET sonuçlarına göre kararsızlar dağıtılmadan AK Parti’nin oy oranı yüzde 35.8 iken CHP yüzde 21.0, MHP ise yüzde 8.7. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra AK Parti yüzde 39.8, CHP ise yüzde 23.6 oy oranına ulaşıyor. MHP yüzde 9.8’de kalıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da MHP baraj altında.

MHP'nin son anketlerde düşüşe geçmesinin sebebinin ise ülkücü gençlerin şehit cenazelerinde takındıkları tavır olduğu belirtiliyor.

 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
1 + 4 = 


Oku Yorum


 • AKP'YE OY YOK 

  Bu ankete ancak kargalar inanır.Bugüne kadar oyumu akp'ye vermeyi düşünüyordum fakat başbakanın dünkü dtp ve mhp yorumu üzerine artık kesinlikle MHP DİYORUM..
  FARUK YILDIZ / 20 Temmuz 2007 10:01
 • güzgün iş yapın 

  bu raporu galiba AKP' tinin bürosunda yaptınız.milleti yanıltmayın düzgün iş yapın.Başka araştırmalarda %21 gözüken partiyi nasıl %9 gösteriyorsunuz anlamadım.
  rahmi özdemir / 11 Temmuz 2007 11:26
 • ülküdaşlarım 

  bu ana kadar ülkücülüğe hizmet ettim ama şu son şehit cenazelerindeki güye oy içim yapılan hizmetler benim için utanç vericiydi..genel başkan ülkücü gençliği çok kötü yönlendirdi..artık bahçeli başkanlığı bırakana kadar kardeş parti bbp nin adayını destekleyecem..bahçeliye benden oy yok
  yorumcu / 05 Temmuz 2007 08:42
 • Ülkücü arkadaşlara 

  Ülkücü arkadaşlar,
  bahçede İp atlama çağlarımız geçmiş olması lazımken bu devlet bahçeci ülkücüleri aptal yerine koymaya başladı. Listelerde kadrolu abd ajanları cirit atarken nasıl türkleri müslüman türkleri MHPye çağırıyorlar anlamış değilim. Gerçek Türkler ve Ülkücüler bu milleti sevenler 23 temmuz sabahı bahçede ip atlayarak milleti aptal yerine koyan genel merkez paşalarından kurtulacakalrdır.
  Ali Sever / 05 Temmuz 2007 00:15
 • tutan mı var 

  arkadaşlar,sizi tutan mı var.bi ankette siz yaptırın,nasılsa para ileymiş.devlet seçim parası vermedimi mhp ye.asıl siz gönlünüzden geçeni yazmışsınız.az kaldı göreceğiz.
  eyuptürk / 05 Temmuz 2007 00:01
 •  

  mhp dip yapıyor çünkü bu parti hala partiyi ökerten adamla meydanda. üstelik şehitlerimiz istismar eden bir grup genç çapulcuları var..meclise giremeyecek mhp hiç sanmıyorum zorlamayla barajı aştırıyorlar ama..hem kıl payı girsede bu seferde baykalın yanında süt dökmüş kedi gibi olacak..nitekim meydanlarda kükreyen bozkurt mecliste ecevitin yanında el pençe divan durdu:)) baçelinin kişilik özelliği bu beyler..
  yorumcu bey / 04 Temmuz 2007 16:02
 • BEKLEYELİM 

  PARA İLE YAPILAN BU ANKETLERİN GERÇEK CEVAPLARINI 23 TEMMUZDA GÖRECEĞİZ.HALK NASIL TAKTİR EDERSE...AMA SİZİN GİBİ TAKDİR ETMEYECEĞİ BELLİ
  CANBABA / 04 Temmuz 2007 15:35
 • yorum 

  kamar akp nin şirketidir. haber yapıyosanız bunlarıda yazın
  yorumcu / 04 Temmuz 2007 15:26
 • MHP ! 

  Yahu ne kadar çok uğraşıyorsunuz MHP'nin oyu düşsün, AKP çıksın diye. Evet şehit cenazelerinde slogan atılması yanlış, ama ben oyumu MHP'ye vereceğim. Bunun sebebide MHP'nin meşruluğunu anadolundaki müslüman türk halkından almasıdır. Sizde bal gibi biliyorsunuz AKP'nin nerelerden nasıl güç devşirdiğini. Müslümanım ve Türküm, AKP'nin yaptığını kabul etmiyorum etmeyeceğim. Londra'dan vaşington'dan alınan destekle müslüman türklere hizmet edilemez. Küresel sermaye ile cilveleşmenin sonu kötü olacak...
  Not: Sıkıyorsa şu ankara EGO'nun özelleştirilmesini bir ayrıntılı yazın, bizde hakiki gazetecilik görelim. Hadi !
  Kaan Kızıltepe / 04 Temmuz 2007 14:44
 •  

  Bu haber yanlı ve seçim öncesi seçmeni etkilemeye yönelik.
  Kırmızı Paşa / 04 Temmuz 2007 13:55
 • boşuna uğraşmayın 

  akp yi ne bu paralı anketler ne abd ne ab nede %75 yabancı ellerde olan akpnin iktidarda kalmasını isteyen yabancıların borsayı yükseltip doları düşüren sıcak parayı artıran yabancılar kurtarır bu borsanın vatandaşa garibana ne faydası var siz yüzde 30ila 40 oy alırız diye kendinizi avutun bakalım 23 temmeuzda göreceğiz ne olacak
  şeref şahin / 04 Temmuz 2007 13:36
 • alet olmayın 

  23 temmuzu bekleyin, vatanını kanını seven insanlardan ne zarar gördünüz.
  DÜRÜST OLUN
  fırat öztürk / 04 Temmuz 2007 10:29
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

64.739 ms