Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

25 Eylül 2012
font boyutu küçülsün büyüsünGDO kanser sebebi! Nokta


"En kısa zamanda bu araştırmadaki fareciklere dönmemek için laboratuvarlarımızı genbilime sonuna kadar açarak GDO’ya ülkemizin kapılarını kapamalıyız. "
GDO kanser sebebi! Nokta

Her bilimsel bulgu tartışılır. Son çıkan makale de tartışılacak. Bilim böyle ilerler. Ancak henüz GDO’nun kansere neden olmadığına dair bir kanıt yok elimizde. GDO-kanser ilişkisi hakkında ise birçok kanıt var. Türkiye’nin de taraf olduğu ve biyogüvenlik konusunda en etkin uluslararası protokol Cartagena’ya göre ‘ihtiyat prensibi’ bilimsel zararı olmadığı kanıtlanmamış GDO’lar konusunda gayet açık. Son bulgulardan sonra GDO’ların dalgalar halinde gıda sektöründen çekileceği kesin.

Bu noktada Türkiye, ABD gibi holding tarımı yapan GDO’cu ülkelerin ilerisinde. Türkiye’de GDO’lu gıdalar soframıza henüz giremiyor. Ancak maalesef hâlâ hayvan yemi olarak ithal ediliyor.

En kısa zamanda bu araştırmadaki fareciklere dönmemek için laboratuvarlarımızı genbilime sonuna kadar açarak GDO’ya ülkemizin kapılarını kapamalıyız.

Koray Çalışkan / Radikal (İlgili kısım)


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 3 = 


Oku Yorum


 • Helal 

  GDO HORMON vs.. vs.. nedenlerden dolayı bana benim haberim olmadan beni uyarmadan zerre kadar zararlı yiyecek yememe neden olan görevi engelleme uyarma araştırma vs.. olanlara hakkımı helal etmiyorum

  Ya Rabbi! Doğruyu doğru olarak bize göster ve ona uymak için kuvvet ve kudret ver.

  RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...
  AA / 16 Nisan 2013 09:22
 • Sayın Bakanımız lütfen gereği yapılsın artık... 

  Bugün pirinç dün yağlı soya tohumu, mısır, ...vs. Artık gerçekten bu uluslararası kirli oyunun oyun sahası olmayalım. Birkaç sermaye sahibi milletin sağlığı üzerinden zengin olamasın ve gelecek nesillere terör güvenliği yanısıra, gıda güvenliği olan bir ülke bırakalım. Selamlarımla.
  Selçuk Selçuklu / 08 Nisan 2013 08:00
 • tarlalarda gdo türküsü yapalım 

  karayolunda giderken yol kenarındaki tarlalarda gdo üreticisi firmaların kendi reklamları için koyduğu pankartları tabelaları görüyoruz. belki reklamsız diğer ürünlerde var türk insanı deneme sahası olarak kullanılıyor.
  yavuz / 16 Ekim 2012 14:28
 • ...HERHALDE 

  Bu gelişmeleri sanıyorum Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile Hükümet takip ediyordur, herhalde...
  AN / 26 Eylül 2012 10:11
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

35.942 ms