Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

29 Temmuz 2007
font boyutu küçülsün büyüsünDenizolgun 'Süleymancı'ları böldü


Süleyman Efendi Cemaati’nde Ahmet Denizolgun tartışması.. "Oyunuzu DP’ye verin. Vermezseniz hakkımızı helal etmiyoruz” mesajıyla başlayan tartışma cemati ikiye böldü.
Denizolgun 'Süleymancı'ları böldü

22 Temmuz seçimlerinde Demokrat Parti'yi destekleyen Süleyman Efendi Cemaati yöneticilerinin binlerce kişiye gönderdiği "Çorba içen oy versin" mesajı tepki aldı.

22 Temmuz seçimlerinde Demokrat Parti’ye destek verme kararı alan ve bu uğurda çok farklı uygulamalara imza atan Süleyman Efendi Cemaati’nin ileri gelenleriyle demokrasi yanlısı muhalifler arasında sıkı bir tartışma yaşanıyor.

Muhaliflerle yönetime destek olanların kapışması ise Silistrevi.org sitesinde gerçekleşiyor. Siteye yapılan yorumlarda Demokrat Parti’den aday olan cemaatin ileri gelen kişisi Ahmet Denizolgun eleştirilerden en büyük payı alırken bazı işadamları Nurettin Kaya, Mahmut Bilgili ve Metin Çağdaş gibi bazı kişiler de kendilerini işadamı sıfatına koyup cemaatin paralarını bir cepten sokup diğerinden çıkartmakla suçlanıyor.
Seçim kampanyaları sırasında tüm cemaat üyelerine ve yakın kişilere atılan bir mesaj ise tartışmaların ana kaynağını oluşturuyor. “Bir tas çorbamız nasip olduysa oyunuzu Demokrat Parti’ye verin. Vermezseniz hakkımızı helal etmiyoruz” şeklinde cep telefonu mesajı alan binlerce kişi bu duruma tepki gösterdi.

Silistrevi.org sitesine bu duruma eleştiren bir yazı yazan Süleyman Faruk Arslan şu yorumu yaptı: “ Seçim öncesi sayın Ahmet Denizolgun’un adı ve ağzıyla telefonlarımıza ‘DP ye oy vermeyene hakkımı helal etmiyorum’ diye mesajlar çekilmişti. Meşhur hikaye “Kaptan Deniz Bitti” denildiği gibi Sn. Denizolgun tertemiz bir teşkilatı üçüncü kez siyasi ihtirası uğrunda kayalara oturtmuş tüm gemi paramparça! ‘Aklı olmayanın dini olmaz’ resmen yurtlar,ihvan,ehavat ve beytül mal siyasete alet edilmiştir.Sonuç kocaman bir sıfır. Bu sıfırın mimarları da Sayın Denizolgun başta olmak üzere bölge idarecileri ve seçim çalışmalarında Ahmet Beyimizi yalnız bırakmayan ak saçlı ağabeylerimizdir.”

Siteye yorum yapan Arslan, seçim günü Süleyman Efendi’nin ilim yurtlarından seçim sandıklarına talebelerin kullanılarak yemek taşıtılmasını da eleştirdi. Beytülmalın parasıyla araç tutulup Demokrat Parti konvoyuna katılınması da Arslan’ın en çok eleştirdiği konulardan biri.

Sitedeki ziyaretçi defterinde bir cemaatin demokratik bir yapıya geçişinin sancıları açık bir şekilde görülüyor. Örnek olarak Murat Göktürk adlı bir katılımcının ortaya attığı suçlamalar diğer üyelerin sert tepkisine neden oluyor. Sitedeki tartışmaların moderatörü ise sitenin editörü. Objektif olmaya çalışan editör de katılımcılardan eleştiri almaktan kurtulamıyor.


www.rotahaber.com
 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
4 + 2 = 


Oku Yorum


 • Dikkat 

  Beyler. Sürekli haberlerde duyuyorum, yok şu cemaat şöyle dedi, mit anında fişledi diye saçma sapan haberler dönüyor. Bu kadar saçmalık olmaz, zaten olan biten açık açık söyleniyor, bir iki saat içinde haber bütün dünyaya ulaşıyor. MİT nasıl 5 gün sonra haber alıyor. Bu adamlar bu kadar tembel mi, illa biri mi gelip kulaklarına söyleyecek. Gelsin sorsun söyleyelim, sanki memleketimin insanı değil de bir uzaylıymış gibi uzaktan rapor alıyorlar.
  Ramazan Catik / 15 Şubat 2016 16:12
 •  

  biz sülaymancı değil süleymanlıyız osmanlının devamıyız ne olursa olsun sönmeyiz biz davamızdan dönmeyiz o olur olmaz bilir bilmez yorum yapanlara sesleniyoruz bizim allah yolunda hizmet yapan kardeşlerimize dilenci dediniz yarın birgün hepimiz yolumaza dileneceksinizde o zaman kimse kapısını açmayacak size bu manevi insanların dualarına muhtaç olacaksınız ve böyle yaptığınız için hep muhtaç olarak kalacqaksınız
  kübra / 02 Ocak 2013 13:08
 • savunma 

  bize kimse karışamaz emir olunduğu gibidir herkes kendine baksın.boş konuşmakta günahtır
  zehra ovuc / 06 Haziran 2011 19:33
 • yalan 

  arkadaşlar süleyman efendi cemaatinin tek amacı islamı dünya ya yaymaktır araştırın göreceksiniz ki dünyanın her yerinde yurtları vardır. ben o cemaate bağlı biri değilim ama sadece objektif olarak bakıyorum. tek amaçları islam islam islam bence dünyanın her yeri diyorum bu hangi cemaatte var biraz mantıklı düşünelim ... saygılarımla
  hakan ulus / 18 Şubat 2011 20:34
 • maalesef 

  bu haber doğrudur. arası açık olan kardeşi akp.den milletvekili oldu diye akp.ye oy vermemek için bütün bunlar yaşanmıştır. Çok üzücü tabi.
  ali özcan / 04 Eylül 2010 16:09
 • tilkiye sormuşlar 

  deyerli kardeşlerim günün birinde tilkiye sormuşlar tavuk yermisin tilkide gülmekten kendini alamamış tüm türkiyenin derdi tasası bitti sıra süleymanlılara geldi sen önce imanını kontrol et sui zanda bulunma
  abdurrahman bülbül / 16 Temmuz 2010 14:25
 • aklınızı başınıza toplayın 

  lütfen saçmalamayın maneviyatı güçlü insalara çirkin iftiralar atmayın
  aydın gül / 06 Temmuz 2010 13:01
 • Çok doğru bir haber. 

  Bunlar doğrudur.
  Ahmet Serinselvi / 19 Haziran 2010 12:20
 •  

  bu insanların amacı doğru yoldakileri sapıtmaktır.ama şunu unutuyorlar İSLAM BİR GÜNEŞTİR ÜFLEYEREK SÖNMEZ şimdiye kadar söndüremediler ve söndüremeyecekler
  safiye / 05 Mayıs 2010 22:56
 •  

  bunlar hep iftiradan ibaret dünyada onun gibi mükemmel başarılı bir insan tanımıyorum
  ülkü / 05 Mayıs 2010 16:56
 •  

  böyle yanlış fikirli insanlara sakın inanmayın tek amaçları birliktegi koparmaktır
  cenk / 06 Şubat 2010 19:17
 • sallıyolar 

  bu iftaraları aslı astarı yok
  cemal dikkaya / 16 Ocak 2010 18:30
 • Yalan 

  Ahmet Arif Deniz olgunu hep yazılarla konuşmalarla kötülüyorlar inanmayin müslüman kardeşler.Hodri meydan TV ve Gastelerdeki duyulan aile çöküntüleri Hırzızlıklar Fuhuşlar ve ve ve buna benzer olaylar hadi bunları önlesenize.Hodri meydan
  Mehmet / 29 Kasım 2009 04:29
 • amaan  

  boş verin bu yazanlar sanki türkiyeyi kurtarıyorlarda
  ahmet / 07 Kasım 2009 17:28
 • yalan 

  bu tür iftiralarla asla bizim gemimiz batmaz
  xxx / 24 Ekim 2009 16:54
 •  

  BU TAMAMEN CEMAATİ BÖLMEYE YÖNELİKTİR.LÜTFEN BUNLARA İNANMAYIN.GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.KİMİN NE YAPTIĞI ORTADA.HERKES HADDİNİ BİLSİN.HER SİTEDE BİR KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞ.ARTIK YETER.ZATEN YAPILANLAR BOŞA.SİZ KİMSEYİ YILDIRAMAZSINIZ.ZATEN BUNLARI KİMSEYE İNANDIRAMAZSINIZ
  NE YAPACAKSINIZ / 30 Mayıs 2009 18:33
 • yalan 

  bu cemaate iftiradır .akp ye oy vermiyor diye yapılmadık iftira kalmadı..diyalogcu ve bop culara oy yok..
  zikri yıldız / 06 Nisan 2009 03:09
 • SÜLEYMANCILAR YANLIŞ TANITILIYOR 

  Mahallemizdeki süleymancı komşularımızı çok yakından izledim. bu haberi araştırdım. Karşılaştırdım. Söz konusu mesaj onların ihvan dediği bir kişinin Ahmet Beyin adını kullanarak bilindik numaralara fanatikçe gönderilmiş bir mesajından ibarettir. Ahmet Bey ile yakından uzaktan bir ilgisi yoktur.
  Feride / 13 Şubat 2009 20:58
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

136.731 ms