Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

29 Eylül 2014
font boyutu küçülsün büyüsünKaranlıklar Prensi, Fatih'e karşı...


Mesaj açık: Kurtuluş, "kan"dan geçiyor!
Karanlıklar Prensi, Fatih'e karşı...
"3 Ekim'de gösterime girecek olan  Dracula Untold (Dracula: Başlangıç) filminde, Dracula'nın Fatih Sultan Mehmet'le savaşı anlatılıyor. Fantastik öğeler taşıyan filmde Dracula'nın, doğaüstü güçlerin de yardımıyla Türk ordusuna karşı topraklarını savunmasının hikayesi anlatılıyor. "Bazen dünyanın yeni bir kahramana değil, bir canavara ihtiyacı olur" cümlesiyle başlayan filmde, Dracula'nın ailesini ve topraklarını korumak için vampir olduğu anlatılıyor. Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Eflak valisi 3. Vlad'a dayanan hikaye, Bram Stoker'ın yazdığı Dracula hikayesinden yola çıkıyor. Film tüm Dracula hikayelerini tarihi ve fantastik bir bakış açısıyla harmanlıyor."

Türk düşmanlığının popüler kültürdeki gizli öznelerinden biri olan Drakula'nın tam da bu zamanlarda sahneye sürülmesi manidar. Keza güçlenen, "yenilenen" Türkiye imajına Hollywood üzerinden karşılık veriliyor. Ancak bu kez operasyonun odak noktası İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet. Filmde Drakula'yı "kara sanatlara" muhtaç eden şeyin Osmanlı "mezalimi" olduğu gösteriliyor ki mağduriyet zırhına büründürülen vampirizm de tek kurtarıcı rolüne sokuluyor.

Osmanlı üzerinden Türkleri ve İslam'ı karalama kampanyasında İstanbul'un merkeze oturtulması önemli, keza İstanbul'un "sırrı" kurtarıcı kılığına bürünmek isteyenlerin gerçek doğasını afişe etmesinde yatar. Dünya her geçen gün daha çok kaosa savrulurken İstanbul'un gücünün nötralize edilmesi onlar için şarttır yoksa bütün planları suya düşecektir.

Yakın zamanda Kazıklı Voyvoda ile akraba olduğunu açıklayan Prens'in temsil ettiği odak Türkiye'ye karşı yeni bir planı devreye sokuyor olabilir.

Bu arada filmin bir seri olarak düşünüldüğünü de belirtelim...


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 3 = 


Oku Yorum


  • tehlike büyük 

    Çok önemli bir ikaz! Eyvallah...
    Samet K / 29 Eylül 2014 18:02
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

331.199 ms