Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

09 Eylül 2007
font boyutu küçülsün büyüsünModern köleleştirme operasyonu: Floridli diş macunu!


Temiz kıyafetli figüran diş doktorlarının TV ekranlarından şiddette tavsiye ettikleri filanca diş macununun ana bileşenlerinden biri olan florid bir zamanlar fare zehiri olarak kullanılıyordu. iyibilgi yine dokunulamayana dokunuyor... iyibilgi özel
Modern köleleştirme operasyonu: Floridli diş macunu!

Farelere Diş Macunu

iyibilgi diş macununun ipliğini pazara çıkardı. Yazıyı aynen aktarıyoruz ve uyarıyoruz: Okurken dehşete kapılacaksınız!

Üstelik floridli… Bu cümleyi diş macunu reklâmlarında mutlaka duyarız. Beyaz ve sağlıklı dişler için, içinde florid olan diş macunlarına ihtiyacımız vardır. Televizyon ekranlarındaki beyaz önlüklü diş hekimleri hep böyle derler. Amerika’da ise florid içme sularına sa karıştırılıyor. Avrupa’da yasak olan bu işlemi gerçekleştiren ABD’de her yıl 143 bin ton florid ‘’ ağız sağlığı, temiz içme suyu ve su borularının hijyenliği’’ adına Amerikalıların musluk sularına tatbik ediliyor. İngiltere ise floridli musluk suyunun yasaklanmadığı tek Avrupa ülkesi.
‘’ Thamoo Water’’ 2000 yılında ABD uygulamasını örnek alarak İngiltere’de musluk sularına florid karıştırmak için yasa önerisini Londra’daki Parlementı’ya vermiş bulunuyor. Yasa önerisine İngiliz kamuoyunun tepkisi oldukça büyük oldu. Anti-Florid Kampanyası’nın yoğun çalışmaları sonucunda başta Boots, Sainsbury ve Safeway gibi büyük market zincirleri ‘’floridsiz diş macunları’’nı üretip raflarına yerleştirmek zorunda kaldı.
Floridli diş macunlarının üzerindeki büyü kalkarken kamuoyu florid denen ve iyi bir şey zannedilen kimyasal maddenin bir zehir olduğunu öğrendi. Ve çok daha ürkütücü bir bilgiyle karşılaştı. Kitlesel düşünce kontrolünde floridin kullanıldığını.

Sodyum florid ya da fare zehiri:

19. yüzyılda yaygın deyimle ‘’şeytan zehiri’’ olarak bilinen sodyum florid fare zehiri olarak kullanılıyordu< bir çok endüstri kolunun atık ürünü olan ve sodyum silikoflorid ile birlikte elde edilen alüminyum üretimi endüstrisinin bir atığıdır. Depolanması oldukça güçtür. Denizlerin dibinde depolandığında milyonlarca balığın ve deniz canlısının ölümüne neden olmakta, eğer toprağa depolanırsa nehirlere ve yeraltı sularına karışmakta ve toprağı zehirlemektedir. Metali yeme özelliği de bulunduğu için sodyum floridin depolanması için üretilen konteynırlar oldukça pahalıya mal olmaktadır. 20. yüzyılın ikinci yarısında kapitalizmin bu zehirli atığın depolarına maliyetinden kurtulmak için ‘ floridli diş macunları’ masalını ortaya atmış, başta ABD olmak üzere dünya çapında bir dizi üniversitenin diş hekimliği ve halk sağlığı bölümlerinde diş sağlığı için floridin faydaları üzerine araştırmalar yönlendirmiş ve sonuçta her ülkede floridli diş macunları diş hekimleri kuruluşlarının onayını almıştır.

Arsenikten 15 kat daha kuvvetli

Anti Florid kampanyası’nın önde gelen sözcülerinden Massachusers Tıp Merkezi’nden Dr. Bush, sodyum floridin arsenikten 15 kat daha kuvvetli olduğunu belirtiyor. Dünyadaki kanser oranının en yüksek olduğu Amerika’da içme sularına florid tatbik edilen bölgelerde kanser oranının iki hatta üç kat daha fazla olduğu ve bu oranın nükleer santral bölgelerinde kansere yakalanma risk oranı nükleer santral bölgelerinde kansere yakalanma risk oranı ile eşdeğer olduğu da açıklanan bir diğer bilgi. Sodyum florid, diş macununun yanı sıra bir de içme suyu ile alındığında vücutta büyük bir tahribata neden oluyor. Damarlar, sinir sistemi, kemik yapısı ve dişlerde ağır bir tahribat gerçekleştiriyor. ABD’de uygulamanın, kısa adı EPA (Environmental Protection Agency Çevre Koruma Örgütü) olarak bilinen kurum aracılığıyla gerçekleştirildiğini ve EPA’nın içme sularında florid kullanılmasına ilişkin tavsiye raporları verdiğini de hatırlanmak istiyoruz. EPA hazırladığı bu ‘’tavsiye’’ raporlarında endüstri kollarına atıklarını değerlendirmenin ve atıklarından para kazanmanın yollarını gösteriyor. Bu atıkların başında ise sodyum florid geliyor. İçme sularına florid karıştırılması yasa maddesi böylece devreye giriyor. Amerikalıların ‘’çevre’’ koruma kurumu, sermayeyi koruma kurumu olarak faaliyet gösteriyor.

Florid Nazi kamplarında

Florid kullanımının karanlıkta bırakılmış ilişkiler ağında ise çok daha ürkütücü bilgilerle karşılaşıyoruz. Florid, semap olarak bilinen ilaç üretiminde kullanılan bir malzemeyi içeriyor. Bu ise floridin üretimiyle, sarin ve soman olarak bilinen sinir gazlarının üretimini mümkün kılıyor. Bu üretimin geliştirilmesi ise 2. Dünya savaşı sırasında Hitler Almanyası’nda Yahudileri yok etmek için Zyklon B adındaki gazı üreten Alman kimya fabrikası LG. Farben’de gerçekleştiriliyor.
LG: Farben, sodyum floriden sinir gazı üretim teknolojisini 1939 yılında ALCOA adlı Amerikan alüminyum şirketinden alıyor. Nazi bilim insanları floridin içme suyuna karıştırılması için ilk deneyleri gerçekleştiriyor. Bu deneylerde içme suyundaki floridin beynin belli bir bölgesini uyuşturduğunu ve bireyin direnme gücünü kırdığını tespit ediyorlar. Bu keşiften sonra florid, Nazi toplama kamplarındaki içme sularına karıştırılıyor.

www.iyibilgi.com özel


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 3 = 


Oku Yorum


 • misfak 

  Evet en iyi diş temizleme misfaklaymış.Almanya da yaşaıyorum.Burada doktorlar doğu ve eskı tıb bilgilerini şimdi öğrenip kendilerini geliştiriyor ve uyguluyorlar.Benim doktorum İbni Sina tıbbı öğrenmiş Pakistandan.Diş etlerimde iltihap vardı.Misfakla temizlememi söyledi.Ama öte yandan da Burada başka bir diş doktoru da Florür ile Florid ayrı şeyler insanlar yanılıyorlar.Biri zararlı öteki diş için iyi diyor.
  duygu / 07 Ekim 2014 23:30
 • Jeoloji mühendisine cevap 

  Ülkemizin bilindiği gibi cevherleri kalitelidir ve piyasada yüksek rakamlara büyük ülkeler tarafından alıcı bulmaktadır.Bu işletmeci arkadaşımız ise bu tip haberlerin(ki yazıda kaynak belirtilmemiş) bu madenlerden daha ucuza yararlanmak istemesine bağlamış.Haber doğru yada yanıltıcı bu konuda bir bilgim yok ancak şunları belirtmek isterim:
  Bilindiği gibi birçok ülke bazı önemli madenlerini stratejik olarak nitelendirmektedir ki örnek olarak amerikanın kromu 1984te stratejik ilan etmesi verilebilir.Kromun en büyük üreticisi amerika iken günümüzde bırakın krom çıkarmayı, demir-çelik endüstrisinde kullanılan ferrokrom (demir karbon alaşımı) bile bugün ithal edilmektedir. Demek istediğim Türkiye gibi ülkelerden bu madenler ingiliz metal borsasının belirlediği fiyatlar üzerinden satılmaktadır ve piyasada kaliteli türk kaynakları büyük üreticiler tarafından ucuza temin edilmekte olup büyük ülkeler kaynaklarını korumaktadırlar. Bizim gibi ülkelerde ise bu maden işletmecileri bu madenlerin satılmasıyla övünmekte ve büyük resimdeki rollerinin yağmalanmak olduğunu görmemektedirler. Bu sebeple ne yazık ki sizin madenleriniz satıldığı sürece,kaynaklarınız tüketiltiği sürece, siz bunları işleyip kullanamadığınız sürece ne kadara sattığınız önem taşımıyor saygıdeğer işletmeci jeoloji mühendisi.
  yahya orhan / 03 Şubat 2013 16:26
 • Caf2 yada kalsiyum florit 

  Yav bu çevrecilerden nefret ediyorum herseyi biloyonuz caf2 zehirli gaz olması için %95 uzeri olması lazım çok pahalı gazdır macundaki caf2 oranı nedir biliyormusun insan kanında bile çok düşükte olsa birçok element var vucudunn microbada ihtiyacı var takılmayın böyle seylere bir maden işletmecisi olarak yıllardır bakır krom florit mn tozunu yuttuk ne oldu 2paket sigara lcıyom kansermi olduk hayatımda ilaç kullanmadım insan beyninin yenemeyeceği hiçbir hastalık yoktur sizingibi sağlam adamlar ıvırı zıvırı düşünür kanser olur öksürürsünüz hemen ilaç alırlar ulen öksürü bile yenmeye alışmamış bünye başka hastalıklarla nasıl savasabilir.ilaçsız yasa pipireklenmeyin herseye vucudun atamayacağıı zehir yok insan metebolizması kusursuz onu yaratan çok büyük ölüme bahenemi yok sağlam adam ölmezmi ölmez canım dünyada 3 ooo 5 ooo metrelik bina varmı koca 5 ooo metrelik dağlar 1o saniyede yerle bir olurmu canım aman oooo my good hayel imkansız 5oo milyon yıl önce türkiye yarım adamıydı sizce 900 milyon yaşında trde kayaçlar varsa diger genç kayaçlar nasıl oluştu ya ben mitokontri ve kofula hayranım bunu buldukları için çağın bilim adamlarıdır eminin YA BUNU YARATAN çalışın çalışın daha çokşey var bulunacak ilkokul mezunu işletmeci adodan söz en temiz cevherde bile azda olsa pislik vardır
  Adnanrustem / 30 Kasım 2011 04:47
 • jeoloji mühendisi olduğunu iddia eden kişiye cevap 

  diş macununda kullanılan sodyum florid ile florit madenini birbirine karıştıran ve jeoloji mühendisi olduğunu iddia eden kişiye; Ne okuduğunuzu bilmeden üniversiteden mezun olur sonrada iş bulamadım üniversite mezunuyum diye dövünürsünüz.
  sodyum floridin zehir olduğu doğrudur ancak unutmayın kullandığımız ilaçların çoğu aynı şekilde zehirleme özelliğine sahiptir. önemli olan neyi ne kadar kullanmak gerektiği. yemek yemezseniz ölürsünüz ancak çok yerseniz de ölürsünüz olay bu kadar basit.
  sodyum floridin insanların düşünce yapısına ve iradesine olan etkilerini bilmiyorum doğru olabilir de olmayabilir de. /4 doğumluyum ve benim kuşaımdan olanlar bilirler bu floridli diş macunları ilk çıktığı zaman ne kadar kullanılması gerektiği televizyonlarda gösterilirdi. mercimek tanesi büyüklüyünde, nohut tanesi büyüklüğünde filan diye anlatırdı doktarlar. Sonra ne olduysa oldu bunlar unutuldu ve tek gördüğümüz kullanma miktarı örneği diş fırçasının başından sonuna kadar sıkılmış ve fırçanın kıllarını tamamen örten miktarda diş macunu.diş macunun zehir olduğunu unutmayın, çocuklarınıza bunu yutmamalarını ve sadece gerektiği miktarda kullanmalarını öğretin
  bora özalp / 27 Haziran 2010 15:37
 • jeoloji muhendisi 

  jeoloji muhendisi olarak ve yozgat bölgesinde florit madenı işletmecisi olark bütün bunlara gülüyorum. nedenmi; tum bu yazdıklarınız bırılerı tarıfından turkiyedeki maden sektorunun üzerinde oynan oyun değilse neden konuda ismi gecen ülkeler ve floriti yasakladıgını idda ettiğiniz ulkeler elımızdekı %90 derece saflıktakı ve daha düşük değerlerde madene sahip olan sahalarımızı akıl almaz yuksek paralarla satın alıyorlar. hiç düşündünüzmü. Bu maden polıtıkasını aynı şekılde dıger elementlerdede görmuşsunuzdur kazdaglarındakı altın bor krom mangan bunları bir aaraştırın en buyuk alıcıları kım nerde kullanıyor borsa kımın elınde amaç ne. oltanın ucundakı yem olmayın oyuna gelmeyın amaç karalayıp bızım gıbı ülkelerın elındekı madenlerı kamoyu oluşturup degerının altında alıp işletmektır. YEM OLMAYIN.
  semra tarih / 03 Nisan 2010 16:07
 •  

  günde beş kez diş fırçalayıp halen dişleri çürüyen, diş hekimlerinin elinde bir çok kez madur olan biri olarak yazıyorum. Arkadaşlar yazılanların hepsi doğrudur.Kanserde bunlardan biri , yılda 40 milyar dolarlık bir endüstri.Ayrıca floridin vücuddaki birçok enzimi inhibite etme özelliği var bu nedemek bağışıklık sisteminden tutunda birçok fonksiyonu bozmak demek, 113 tane hastalıkla doğrudan ilişkisi olduğu tespit edilmiştir floridin.Sigara gibi yavaş yavaş öldüren bir zehir bu.Tamamen kasıtlı olarak yapılmış birşey.Diş konusuna dönersek diş kendi kendini yenileyebiliyor normalde, Fakat florid alırsanız ve diş yüzeyini kirli bırakırsanız yenileyemiyor kendini.Neden çünkü florid diş yüzeyinde gliserin tabakası oluşturuyor.Arkadaşlar girin nete araştırın kendi gözlerinizle görün.Artık uyanma vakti. colaya hayır , sigaraya hayır , boyalı gıdalara hayır , pastörize süte hayır(süt konusunuda ayrıca araştırın lütfen) Bizi hızlı(savaşlar) ve yavaş(hastalıklar) şekilde öldürüyorlar. Ve karşılığında silah ve ilaç satıyorlar.Yazılacak çok şey var ama özetle bukadarını söylüyorum.Allaha emanet olun.
  synthex / 08 Haziran 2009 10:35
 • Floridsiz diş macunu var 

  evet floridsiz diş macunu var arkadaşlar,ben kullanıyorum gayette memmunum,yolunuz düşerse feriköydeki organik pazara bir uğrayın aradıklarınızı bulabilirsiniz...
  sema / 21 Ağustos 2008 17:24
 • floridin etkisine şahidim 

  Ben uzun zaman önce diş fırçalamayan insanların daha bilinçli ve kendiliklerinin daha yüksek olduğunu bağımsız ve şans eseri farketmiştim. Siz de gözlemleyin çevrenizde.
  Bora / 21 Temmuz 2008 16:35
 • bilimsel düşünebilenlere.. 

  ola ki ilk defa bilimsel açıdan bakabilen birini gördüm uzun bir aradan sonra. diş hekimi irfan yıldırım arkadaşımızın dedikleri çok doğru buna örnek olarak verebilecek o kadar çok şey var ki.. o zaman sakızda çiğnemeyin, konserve almayın, çikolata gofret yemeyin, hatta sakın ola ki istanbul havasını trafik zamanlarında solumayın çünkü bunlar sizler için sağlığınız için çok zararlı, sonucu ölüm getiren hastalıkların öncüleri çünkü..
  kimyager özgür arslan
  özgür arslan / 09 Mayıs 2008 03:54
 • saptırma 

  flor' yüksek oranlarda alınmasıyla birçok sakıncalı durumların ortaya çıkacağı aşikardır. Zaten bütün mineral,ilaç hatta besin ve vitaminlerin aşırı alımında vucutta istenmeyen bir çok şey hatta ölüme varan neticeler ortaya çıkabilir.Flor'un diş macunlarında kaç ppm miktarında nazi kamplarında kaç ppm miktarında verildiğini belirtin de açıklamanızın ayakları yere bassın hiç bir bilimsel veriye dayanmayan dedikodularınızı haber diye sunup milletin aklını bulandırmayın.Biz milleti ağız hijyeni konusunda eğitmek için yırtınırken maalesef kalkımız böyle yalan yalnış bilgilere daha çok itibar etmektedir.
  Sularımıza Clor katılmaktadır;sulardaki mikro organizmaları yoketmekiçin.Saf Clor da zehirleyicidir.fakat suya katılan flor miktarı saf klorla kıyaslanınca çok az miktardadır , şimdi kalkıp bizi zehirliyorlar mı diyeceğiz? Elbette suda ki clorun yan etkilerinden bahsedebiliriz ama burda fayda zarar kıyaslamasını yapmalıyız. Bu bütün ilaç ve kimyasallarda da böyledir.
  diş hekimi irfan yıldırım
  dtirfan@yahoo.com
  irfan yıldırım / 28 Kasım 2007 14:14
 • arsenik... 

  Ben size daha ciddi bir yorum yapayım.Bu bizim ülkemizde gerçekleşti.Sağlık bakanlığından birileri suyun arsenik miktarını ölçüyor.Yüksek çıktığı için o yerin yerel güçleri bunu komplo kurmakla suçluyor.Bundan vahim ne olabilir.
  qqqqqq / 18 Ekim 2007 11:31
 • Bize bir şey olmaz. 

  Kişi başı macun kullanımımız yılda 80 gr.Dolayısıyla biz diş fırçalayan bir millet olmadığımız için korkmayın.:))
  Fırat kutlu / 29 Eylül 2007 19:27
 • yorumlara bakınca 

  adamlar bişeyler yazıyor arkadaşın birisi web sayfsını veriyor hala daha komplo moplo nedir bu yaw haberi yapanlara teşekkür ediyor bilgilendirmeye devam ....
  ahmet emin / 26 Eylül 2007 06:42
 • İnanmayanlar için 

  http://www.fluoridealert.org/
  Yüksel / 22 Eylül 2007 18:20
 • İyi, hoş güzel de 

  Bu haber yetersiz, sadece heyecan uyandırmak için yazılmış gibi görünüyor. Eğer anlattıklarınız doğru ise bu şekilde ifade ettiğiniz için doğruların değeri kalmayacak.

  Bu bilgileri nereden aldığınızı belirtir bir kaynak göstermemişsiniz. Kaynağınızı belirtmiş bile olsanız verdiğiniz bilgileri doğrulatacak sağlıklı başka kaynaklara da ulaşmanız ve yazınızda belirtmeniz gerekirdi.

  Bunlar olmadan bu tür yazılar için yeni bir bölüm açın, adı da "asparagas bilgi" olsun.
  Cem / 22 Eylül 2007 01:09
 • Floridle Zehirlenen Nesiller! 

  Mert Ersel kardeşim, anlaşılan senin beynini de uyuşturmuş klorlu içme suyu! :) Şaka bi yana bu mesele hüç de basite indirgenecek bir mesele değil! Emperyalizm ve kapitalizm kitleleri afyonlamak için futbol ve bazı filmleri kullandığı gibi sigara, cola ve bazı katkı maddelerini de kullanıyor! Uyanık olalım, zehir yiyip zehir imal etmeyelim! Doğal yiyen doğal düşünürmüş! ABDliler aptal derler ya demekki bu floridden! Yoksa Bush gibi bir aptala ve katile oy verirler mi hiç!
  Yunus Onurlu / 14 Eylül 2007 16:08
 • floridli diş macunu misvaka karşı 

  Neyle diş fırçalayalım diyenlere:

  Misvakla canım misvakla :))
  yaprak keskin / 14 Eylül 2007 11:21
 •  

  iyibilgi gerçekten zırvalamış artık neyi haber yapacaklarını şaşırdılar
  ediz san / 12 Eylül 2007 11:50
 • Saçmalamayın. 

  Asparagas... Dikkate almayınız. Yeryüzünde mevcut bütün elemetler toksiktir arkadaşlar. Su bile. Sadece toksik olacak dozu , ve kullanımına göre değişiklik gösterir. Her gün içme sularınız klorlanmıyor mu ? O klor fazla kaçsın bakayım neler oluyor. Bilip bilmeden yorum yapıp hatta portalinizde yayınlayıp insanların psikolojileri ile oynamayın
  Mert Ersel Şahin / 11 Eylül 2007 19:30
 • Ne yapacağız o zaman 

  Fluoridsiz diş macunu var mı ki?
  Metin yazarı şunu eksik bırakmış.Hangi diş macunu veya ne olabilir yerine?
  Murat / 11 Eylül 2007 14:41
 • www.gidaraporu.com 

  sevgili efe... tam senin istediğin gibi bir site. burada tüm katkı maddelerinin ne işlev gördüğü, verdiği zararlar belirtiliyor...
  sin / 11 Eylül 2007 11:41
 • ne kullanacaz o zaman... 

  Teşekkürler güzel haber ve bilgiler yer alıyor... Bir de uzmanın birine sorup, "bu madenin yer lamadığı güvenilir başka hangi ürün bu ürünün yerine ikme edilebilir"in cevabını verirseniz tam süper olacak kanımca...Ne kullanıcazz o zaman biz...
  efeeee / 10 Eylül 2007 17:38
 • KATİLLER 

  Para kazanma uğruna neler yapıyorsunuz zavallı katiller. İnsanların hayatını hiçe sayıyorsunuz. Sizler nasıl yaratıklarsınız anlayamıyorum. Sizler için iyiki Cehennem var. Şunu biliyorum ki Allah ne yaparsa boşuna yapmaz, Cehennemide boşuna yaratmamıştır.
  Mustafa Öztürk / 10 Eylül 2007 08:32
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

431.187 ms