Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

09 Ağustos 2015
font boyutu küçülsün büyüsünDünyadan uzaklaştık!


Geri çağıracak mısınız?
Dünyadan uzaklaştık!

Neredeyiz 'biz'? Soru yok! Bilmez ki ağaçlar... Neresidir dünya! Ve burası! Şu an! Yok!

Yok ey okur! Sonrası yok! Bundan sonrası! Yazmak gelmiyor içimizden... Onca yazı! Kitap! Sesleniş! Ne kadar az duyan varmış! 'Bir' cevap veren! Bu dille! En içinden kalbin... Vahyin! Yeni 'bir' tebliğ diliyle... Yalnızlık! Elbette Allah'a mahsus! Cenab-ı Hak varken 'biz' hiç yalnız olamayız! Bizim üzüntümüz! Hicap duymamız... Rabbimize layıkıyla salih 'bir' kul olamamaktan! Yazık! Çoğalamıyoruz... Saf tutamıyoruz... Öylesine dağınık ki! Akıl! Kalp! Cüz! Külli 'bir' okuma yok! Tevhid Aşkıyla... Rabbim affet! 'Biz'! Sana layık 'bir' ümmet olamadık! Bundan sonrası dua! 'Bir' araya gelebilmeliyiz artık! 'Oku'yanlar... Okuyabilenler... Demeliler ki 'biz'e! Hazırız! O zaman dönebileceğiz inşaallah... Yoksa! Toprakta! Kalacağız... 'Ateş-ten ekran'lara dönemeyeceğiz...

Gökyüzü bizi bekliyor... Seyretmemizi... Issız! Işıksız bir gece! Sadece yıldızlar... Milyarlarca! Harf! Kelime! Şiir! Dua! Rabbim sana şükürler olsun ki bize böyle geceler nasip ettin... O yıldızlı gök o kadar yaklaştı ki! Bizi içine aldı! Uyumadık! Sabahı ettik! Sonrası daha muhteşemdi! O dağın karşısında! Gün ışırken... Kırlangıçlar uçarken çevremizde... Keçi çıngırakları ve horoz sesleri... Kekik kokuları arasında! Gökyüzünün renkten renge girişiyle defalarca şükrettik... Dedik ki orada! O yalnızlıkta! Rabbim! Belki de hiç yazmayacağız artık! Sadece seyredeceğiz! Bu sonsuz şöleni! Hiç bakmayacağız 'ateş-ten ekran'lara! Gazetelere! TV'lere! Hiçbir 'şey'e! Sadece 'hakikat'i! Kalbimizdeki saflığı belki yine... Yeniden! Bu ıssızlığın içinde keşfedeceğiz! Geri dönebilmek için... 'Bir' ihtiyaç olmalı 'biz'e! 'Bir' çağrı! 'Bir' hakikat birliği! Yoksa! Kaybolduk! Unuttuk! Geri dönüş yollarının hepsi kapanmış... Belki de 'bir' çocuk! Önümüzde! İlerde! 'Biz'e bakıyordur... Çağırıyordur... Gel 'hayati sır'! Bundan sonrası masumiyet sırrı! 'Dünya' yok!

Gelir miydiniz?

Yoksa 'biz'i! Dünyaya mı çağırırdınız?

Hayati Sır


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
1 + 1 = 


Oku Yorum


 • kal 

  Sizi ve bizden uzak olan diğer bütün sırları dünyaya çağırırdık, kafirin zalimin zülmünü bitirmek mazlumun acısını dindirebilmek için.
  mhmtkzl / 20 Ağustos 2015 12:32
 • BİZ 

  SenSiz yok bir-iz BİZ Hep beraberiz uzaklik yakinlik yok BİR ANın içindeyiz mekanımız sırlı bir yazıdır. gören bilir görebilen.

  Selam olsun sana eyyy Hayati sır!
  pervane / 10 Ağustos 2015 17:14
 • yazı 

  Ey Hayat? Sır! gönlümüz gizli vahyin sırlarini senin yazından OKUyor. Seni bekledik hep seni gözledik. Sen olmasan bu sırlar aleminde kim gezdirebilirdi bizi. Bizi kalbimizin gizemli bahcelerinde saklı sırla sen bulusturuyorsun. Yeter ki çağır !!!
  osman acar / 10 Ağustos 2015 16:17
 •  

  ıssızlığa çekilip,bekliyoruz erenlerin tek kalp olup saflığı yaymasını...çok güzel anlatmışsınız...eyvallah
  derinmavi / 10 Ağustos 2015 15:33
 • Gidelim! 

  Bizi de götür Hayati Sır Dünyanın dışına!!!
  müstear / 10 Ağustos 2015 10:42
 • O yıldızlı gök o kadar yaklaştı ki!  

  gelirdik ey yazının sırrı... kalbin nuru kelimelerin yol gösterir bize geliriz... bu dünyadaki benligimizden gittikçe uzaklaşarak kendi hakikatimize doğru sır yolcusu oluruz... elbette bu yolculuk masum olanlarındır... Rabbim bizi sır yolculuğun agah erlerinden eylesin...

  Her dem aşkla...
  Geliriz.

  dilbeste / 09 Ağustos 2015 23:27
 • GÜN ve AN 

  " Dedik ki orada! O yalnızlıkta! Rabbim! Belki de hiç yazmayacağız artık! Sadece seyredeceğiz! Bu sonsuz şöleni! Hiç bakmayacağız 'ateş-ten ekran'lara!"
  x / 09 Ağustos 2015 22:10
 • Hazırız 

  'Bir' işaret bekliyoruz.
  Muhammed Yılmaz / 09 Ağustos 2015 19:17
 • bekliyoruz... Sabırla 

  Ağustos böceği edasıyla
  x / 09 Ağustos 2015 17:12
 • Masumiyet Sırrı 

  Sizinle gelirdik. Bunca zaman bekledik. 'Masumiyet sırrı'nı bilebilmek için. 'Aşk' için. İnşallah.
  Zeynep / 09 Ağustos 2015 15:19
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

4412.688 ms