Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

18 Ağustos 2015
font boyutu küçülsün büyüsünKilonun sorumlusu kola değilmiş!


“Ne yiyip içtiğinizi o kadar da önemsemeyin" diyerek sizi öyle bir tuzağa çekiyorlar ki...
Kilonun sorumlusu kola değilmiş!

Coca Cola ABD’de meşhur bilim insanlarıyla bir ortak çalışma başlattı. Şirketin finanse ettiği bilim insanları “Ne yiyip içtiğinizi o kadar da önemsemeyin, kalori saymayı bırakın, bol bol hareket edin ki obeziteden kurtulasınız” diyor.

Bilim adamları içecek şirketinin bu mesajını tıp dergilerinde, konferanslarda ve sosyal medyada paylaşmaya başladı. Global Energy Balance Network (Global Enerji Dengesi Ağı) isimli bir çatı altında toplanan bilim insanlarının başkanı Steven N. Blair: “Popüler medya ve bilimsel yayınlar hep çok fazla yemek yediğimizi söylüyor. Fast food kültürünü, şekerli içecekleri suçluyor. Bu konuda bir kanıt yok.” diyerek bir sunum yaptı.

Sağlık uzmanlarına göre bu mesaj son derece yanıltıcı. Coca Cola, obezite ve tip-2 diyabetin salgın hastalık gibi yayılmasında şekerli içeceklerin sorumlu olmadığına yönelik bir algı operasyonu yapmaya çalışıyor.

Satılık bilimin eleştiri yağmuruna tutulması uzun sürmedi. İşte karikatürist Brian McFadden’den “kola içip hareket ederek fit yaşamanın” formülü…

iyibilgi.com özel 

 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 3 = 


Oku Yorum


  • PR 

    "Kötü" şirketler insanların gözüne "sevimli" gözükmek için devamlı bu tür PR çalışmaları yaparlar. İlaç şirketleri doktorlarla çalışır, dernekler kurar, hastalık haftaları, hastalık günleri icat ederler. Sözde her şey bizim iyiliğimiz içindir. Ama aslında bize zehir satmaya devam etmek içindir.
    Gamze / 22 Ağustos 2015 12:08
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

30.531 ms