Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

10 Kasım 2015
font boyutu küçülsün büyüsünGoogle, Yapay Zekası'nı serbest bıraktı


Arama motoru Google, başarısında büyük payı olan yapay zeka motorunu 'serbest bıraktı'. Bakalım bir daha geri alabilecek mi? iyibilgi özel
Google, Yapay Zekası'nı serbest bıraktıGoogle bugün duyurduğu bir kararla, TenserFlow adlı yapay zeka motorunun bir bölümünü "açık kaynak kodu" olarak bedava dünyanın paylaşımına sundu. Fotoğraf, konuşma tanıma, arama geliştirme ve bir dilden başka bir dile yazılı çeviri konusunda kullandığı bu motorun kullanım sahası çok geniş. Kullanıcıların hayal gücü ile sınırlı diyelim. Kim, nasıl kullanacak orası henüz belli değil ama ortaya çıkacak yeni uygulamalar aynı zamanda Google'a da yeni ticari fırsatlar sunacak. Google böylece yapay zekanın evrimini hızlandıracağını düşünüyor.

Yapay zeka konusunda yatırımlarını büyüten sadece Google değil. Facebook, Microsoft ve Twitter gibi diğer dev firmalar da bu konuda her geçen gün daha fazla yol katediyor. Ancak Google'ın yapay zeka motorunun piyasadaki en gelişmiş teknoloji olduğu iddia ediliyor. Konunu uzmanlarından Chris Nicholson'a göre "Google dünyanın geri kalanının 5 ile 7 yıl önününde. Eğer araçlarını açık kaynaklı hale getirirler, bu makina öğrenimi konusunda diğer herkesi iyi kılabilir."

Şimdilik sadece üst tabakada işlev gören algoritamlarını paylaşsa da, Google'un bu hamlesi, yapay zekanın ticarileşmesi ve günlük hayatımıza nüfuz etmesi konusunda ciddi bir işlev görecek.

www.iyibilgi.com özel

Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
2 + 1 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

23.288 ms