Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

25 Kasım 2015
font boyutu küçülsün büyüsünRusya'nın 'kutsal savaşı'


Ruhani boyutu gözden kaçırmayın...
Rusya'nın 'kutsal savaşı'

Rus Ortodoks Kilisesi'nin Rusya'nın Suriye'deki askeri operasyonlarıyla ilgili tavrı Türk medyasında pek konuşulmadı ancak yabancı basın bu konuda Ortodoks Kilisesi'nin açıklamalarına hayli önem veriyor. 30 Ekimde Rus Ortodoks Kilisesi Başpapazı Vsevolod Chaplin, Rusya'nın bölgedeki askeri varlığının kilise tarafından desteklendiğini, terörizme karşı mücadelenin "kutsal mücadele" sayıldığını açıkladı. Hıristiyan ve diğer azınlık grupları bölgede saldırıya uğrarken, Rusya'nın tarafsız kalamayacağını ekleyen Chaplin Christian Science Monitör'e 2 gün önce de benzer bir açıklamada bulundu.


"Bu dini bir savaş değil, Hıristiyan-Müslüman çatışması da değil ancak bizim açımızdan terörizmle mücadelenin ruhsal bir boyutu kesinlikle var." diyen Chaplin'e göre Sovyet döneminde sadece din ile ilgili konuşmasına izin verilen kilise, artık seküler konularda da fikir beyan edebiliyor. Uzmanlara göre Devlet Başkanı Vladimir Putin'in müdahale kararında kilisenin önemli bir rol oynadığı kesin.

Suriye krizinin Rus emperyal politikaları çerçevesinde "kutsal bir mücadele" olarak lanse edilmesi, Batı'nın Suriye'deki pozisyonunu nasıl etkileyecek, göreceğiz.

www.iyibilgi.com özel


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
1 + 1 = 


Oku Yorum


 • İşin aslı 

  Rusya duruma müdahele etmesinin sebepleri oluşturuldu, arap baharının gayelerinden 1 tanesi de budur. Rusya asya ülkeleri ile her türlü ticarete başladı bunların başında Müslümanlar gelmektedir. Müslümanlarla her türlü iletişimi ruslar ile Müslümanların evlenmesi sebepler şeytanileri rahatsız etti. En fazla da evlilikler rahatsızlığın kaynağı çünkü binlerce hem rus kanı taşıyan hem Müslüman bir insanın kanını taşıyan çocukların büyük bir çoğunluğu Müslüman olarak yetişmekte. Bunun yanı sıra Rusyanın kendi genç insanlarını korumak için gerek alkol kullanma yaşı dışarıda tek başına bulunma yaşı gibi düzenlemeler de rahatsızlık kaynağı. Kısacası Rus insanının Müslüman insanlarla yakınlaşması rahatsızlık sebebi bunlar uzun vadede şeytanilerin hiçte işine gelmeyen sebepler çünkü bu şeytaniler yerine tam olarak oturmayan bulgur tanesi kadar taştan bile rahatsız olurlar( bu şekilde bizlerinde davranması gerekir bu ayrı bir konu).
  Bizim yapmamız gereken oyuna gelmememiz tamam insanlarımız ölüyor lakin kazanmış olmayacağımız zaferlere hiç ihtiyacımız yok. Netice önemli son netice önemli bunu çok iyi bilmemiz lazım. Bazı şeyler çok zorda olsa gelecek için şeytanilere şah çekebilmemiz için kalbimize taş basacağız sineye çekeceğiz. Aceleye hiç gerek yok yavaş yavaş adım adım ve SABIRLA herşey, çünkü şeytaniler öyle yapıyor onları onların silahı ile vuracağız.
  Dik duracağız, nasıl yani yaaa denilebilecek birçok şeyi sineye çekeceğiz SABREDECEĞİZ... ki HAKKIN Bizlere Vaad Ettiği Günler DOĞSUN...

  RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...
  ASMD / 26 Kasım 2015 12:37
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

205.382 ms