Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

01 Aralık 2015
font boyutu küçülsün büyüsün'Ölümsüzlük' fabrikası geliyor


Çin, dünyadaki ilk fabrikayı kuruyor!
'Ölümsüzlük' fabrikası geliyor

Geçtiğimiz hafta iyibilgi'de yayınladığımız haberde, Çin'in genetik mühendisliği konusunda ileri teknoloji uygulamalara geçtiğini vurgulamıştık. Yeni hayvan cinsleri "üreten" araştırma merkezlerinin devletin desteği ile yaygınlık kazandığı şu dönemde, çok daha önemli bir gelişme yaşanıyor.

Dünya kamuoyunun klonlama teknolojisi ile tanışması 1993 yılında Jurassic Park ve 1997 yılında Polly ve Molly adlı koyunlara dayanır. Bugüne kadar ise sadece bilimsel çalışmalara tanık olduk. The Guardian haberine göre, 2016 itibariyle Çin, dünyadaki ilk ticari hayvan klonlama merkezine ev sahipliği yapacak. BoyaLife adlı şirketin başkanı Xu Xiaochun'un gazeteye verdiği demece göre şirket "daha önce kimsenin gitmediği bir yolu takip edecek. Geçmişte var olmamış bir şeyi inşa edecek". Şirket yılda 100.000 inek embriyosu üreterek, Çin'in yıllık  et tüketiminin yüzde 5'ini karşılamayı planlıyor. İnek dışında yarış atları ve doğal affetlerde veya uyuşturucu tespitlerinde kullanılan cinsten köpekleri de yetiştirecek olan şirket, nesli tükenme tehlikesi karşı karşıya olan hayvanları da klonlamayı planlıyor. Hatta planlara göre sahip olduğunuz ev hayvanınızı da klonlatabileceksiniz, böylece en iyi dostunuz ölse bile "yanınızdan hiç ayrılmayacak".

Şirketin işbirliği yaptığı Güney Koreli Sooam Biotech adlı şirketin sahibi, Koreli bilim insanı, "klonlama kralı" olarak bilinen Hwang Woo-su. Woo-su, çalıştığı Seul Üniversitesi'nden, araştırmalarında etik olmayan davranışlarda bulunduğu için atılmış ve ülkesinde "onuru lekelenmiş" olarak bilinen bir isim.

İnek, köpek, at derken bir bakmışsınız, insanlar klonlanıyor olacak. Bir de ölmeden önce bilinci başka bir bedene taşımayı başarırlarsa...

www.iyibilgi.com özel


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 3 = 


Oku Yorum


  • Bilinç taşıma... 

    Bunu yapsalar bile aynı insan değil sadece o hafızanın başka birime aktarılması olur. Bunu bu fizik dünyada sonsuz yaşam olarak kakalamaya çalışıyorlar halbuki sadece bilgi nakli; hafıza okuma gibi bir şey bu, diğeri imkansız. Fizik beden öldüğünde orijin bilinç zaten sonsuza dek haytiyetini devam ettiriyor, aktarılan sadece bir hafıza kopyası olacaktır başarılırsa....
    Erdinc Can / 01 Aralık 2015 12:12
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

22.735 ms