Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

01 Mart 2016
font boyutu küçülsün büyüsünValiden Diyarbakır'daki operasyonlarla ilgili açıklama


Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, yürütülen operasyonlar kapsamında bilgi verdi
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur'da yürütülen operasyonlar kapsamında bilgi verdi. Aksoy, "Sur’da 6 mahallede sıkıntılı bölgenin yüzde 98’ i temizledi" dedi Aksoy, "Dışarı çıkmak isteyen sivillere her kolaylık gösterilecektir" dedi. Bunun yanında Sur'da güvenlik güçleriyle teröristler arasındaki mesafe 30 metreye kadar düşerken, operasyonlarda son aşamaya geldiği belirtilerek, sık sık vatandaşların evlerinden ayrılması, teröristlerin de teslim olmaları için anonslar yapıyor.

Diyarbakır Valisi Aksoy, Sur'da yürütülen operasyonlar hakkında bilgi verdi. Aksoy'un konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Dışarı çıkmak isteyen sivillere her kolaylık gösterilecektir. Bizim amacımız Diyarbakır'ın huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesidir.

Diyarbakır'da toplantı ve gösteri yürüyüşleriyle ilgili her türlü toleransı göstermeye çalışıyoruz. İzin alınması gerekir ve yürüyüş alanları bellidir. Kanunsuz yürüyüşlere karşı sağduyuya davet ediyorum.

6 mahallemizde halkımız yaşanan olaylar nedeniyle bölgeyi terk etmek zorunda kaldı. Yaklaşık 4 bin 500 ailemiz buradan ayrıldı. Hiç kimseyi açıkta ve soğukta bırakmayız diye 104 aileyi otellerde misafir ediyoruz. Taşınan ailelelere ocak ve şubat ayında biner lira yardım yaptık. Sur'un içinde kalan ve dışarı çıkan aileye, toplam 10 milyon 769 bin lira nakdi yardım yapılmıştır.

Sur içerisinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği bölgede az da olsa çatışmaların olduğu yerde yaşayan vatandaşlarımız var. Orada yaşayan insanlarımızın da herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaması için çalışmalar yürütülmektedir."

Habertürk


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
4 + 1 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

34.044 ms