Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

23 Haziran 2016
font boyutu küçülsün büyüsünTranshumanizm'i merak eden ordu


Mikroçipli askerler neye yarayacak?
Transhumanizm'i merak eden orduGeçtiğimiz hafta ABD donanmasının "Transhumanizm" (fiziksel ve zihinsel olarak insanların gelişimi için elektronik parçaların insan bedeniyle "bütünleştirilmesini" savunan) hareketinin politik öncülerinden Zoltan Istvan ile bir toplantı gerçekleştirdiği iddia edilmişti. O toplantının detayları bu hafta belli olmaya başladı.

Rus haber ajansı Sputnik'in radyosuna konuşan Istvan'ın yaptığı açıklamaya göre donanma yetkilileri, kendisi ile insanlara mikroçip yerleştirilmesi planını görüşmüş. Kendi elinde, mesajlaşmak ve arabasını çalıştırmak gibi işlere yarayan bir mikroçip gömülü olan Istvan'a göre donanmanın amacı GPS teknolojisi ile insanların yerini tespit eden mikroçiplerin insan bedenine yerleştirilmesi. Böylece donanma, savaş alanında askerlerinin nerede olduğunu harita üzerinde canlı bir şekilde takip edebilecek.Askerin beraberinde taşıyacağı veya takabileceği bir gereç yerine mikroçip halinde vücudunda bulundurması, operasyonel anlamda donanmanın faydasına keza düşman tarafından ele geçirilse ve üzerindekiler alınsa dahi yeri tespit edilebilecek.

ABD'de ticari olarak şırınga ile vücuda mikroçip yerleştiren müesseseler halihazırda mevcut. Ancak işin henüz hukuki boyutları tanımlanmış değil.

www.iyibilgi.com özel

Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
2 + 3 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

40.416 ms