Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

23 Ekim 2007
font boyutu küçülsün büyüsünTümgeneral Osman Pamukoğlu neden emekli edildi?


Alt çenedekileri tuttum, bir türlü çıkmıyorlar. Sen misin çıkmayan? Komando bıçağımı baldıra bağlayan ipi çıkarttım, kalın geldi. Kafaya koymuşum, o iş bitecek. İpi ortasından keserek incelttim. Dişlere sıkıca bağlayıp hızla çektim, lavabo kan içinde kaldı. iyibilgi Ankara
Tümgeneral Osman Pamukoğlu neden emekli edildi?

"….. Derecik karakolu'nda bir gece karyolada uyuklamaya çalışırken başıma doğru büyük bir kan basıncı hissettim. O güne kadar hayatımda ne iğne bilirim, ne ilaç, ne hastalık. Ayağa kalkıp duvara tutunarak kendimi yandaki uyduruk tuvalete zor attım. Yüzümü yıkadım, geçer gibi oldu. Sabah bir baktım ki alt ve üst çenelerimdeki sapasağlam dişler sallanıyor. ‘İdare edeyim’ diyorum ama konuşmada zorlanıyorum, kahvaltıya indik. Kimse fark etmeden önümdeki tuzluğu bir peçetenin içine boşaltıp cebime koydum. Şemdinli'ye gitsem dişçi bulurum ama, ayrılacak saniyem yok. Hemen yukarı çıkıp lavabo aynasının karşısında sallanan iki dişi elimle tutup çıkarttım. Alt çenedekileri tuttum, bir türlü çıkmıyorlar. Sen misin çıkmayan? Komando bıçağımı baldıra bağlayan ipi çıkarttım, kalın geldi. Kafaya koymuşum, o iş bitecek. İpi ortasından keserek incelttim. Dişlere sıkıca bağlayıp hızla çektim, lavabo kan içinde kaldı. Peçeteye boşattığım tuzu, kanayan yaralara bastım.Yıkadım yine bastım. Sonra birkaç sigarayı parçalayıp tütünleri yerleştirdim ve masaya döndüm."

Emekli Tümgeneral Pamukoğlu’nun bu kişisel öyküsü aslında kişiliği ile ilgili olduğu kadar komutanlığı ile ilgili olarak da ipucu veriyor.

Popüler Paşa!

Ard arda gelen terörist saldırılardan sonra kuşkusuz medyada görüşlerine en çok yer verilen ve yine tartışmasız biçimde en çok ilgi gören kişi emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu. Ancak bu durumdan çok memnun olmayanlar da var.

Dağlıca’da yaşanan terörist saldırının olduğu gün, Türkiye’de bir çok televizyon kuruluşu ulaşabildiği hemen tüm uzmanları yayınlarına konuk etti. Bunlardan biri de Osman Pamukoğlu’ydu.

Özellikle SkyTürk’te kendisi ile birlikte “Kan Uykusu” serisini hazırladığı Serdar Akinan ile birlikte yürüttüğü program, tam da operasyonun devam etttiği, bölgeden sağlıklı haberlerin gelmediği, hükümetin ve Genelkurmay’ın da yeni yeni kamuoyu ile bilgi paylaşmaya başladığı saatlere denk düştü.

Durum böyle olunca Pamukoğlu paşa, zaten içinden geldiği ve bizzat ayak basarak gezdiği, karış karış bildiği bu coğrafya ve yine aynı bölgeden gelen askeri tecrübesini kullanarak sanki operasyonu yönetiyormuş denli önemli açıklama ve analizlerde bulundu.

Bulunda ama hükümet tarafından-isim vermeden de olsa-oldukça sert reaksiyon gördü. Önce Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, ardından da bizzat Başbakan birden çok kez bu tür yayınların doğru olmadığını, “uzmanlığı kendinden menkul uzmanlar” serzenişini de kullanarak hem medyaya hem de bu uzmanlara kaş çattı.

Bu eleştiri doğru veya yanlış tartışılır ama o sırada kamuoyu çoktan Pamukoğlu’na kilitlenmişti ve bu kadar başarılı bir askerin nasıl olup da emekli edildiği konusunda da merak sahibi olmuştu.

Nitekim ATV’deki “Siyaset Meydanı”nda ve daha bir çok kanalda bu soru gündeme geldi. Hatta sorular “emekliliğinizde gizli bir durum olduğunu düşünüyor musunuz”a kadar vardı.

Pamukoğlu ise bu soruları açık biçimde yanıtlamadı. "Bir duyum ve spekülasyonlara bakarak, benim kulağıma şu veya bu geldi diyerek bilmediğim bir konu hakkında yorum yapamam” diyerek kestirip attı.

Pamukoğlu fenomeni hem konjonktür hem de seri belgesellerle kamuoyuna yansımış bir akım olmakla birlikte, aslında çok uzun zamandır internt sitelerinde “fan”ları oluşmuş bir mesele.

Bu sitelerde ve forumlarda Pamukoğlu paşa gerçekten de “efsane komutan” ünvanını çoktan kazanmış bulunuyor. Ve yine bir çok kişi paşanın emeklilik öyküsünün arkasını sorguluyor.

Bu sorgulamanın ana ayağı ve nedeni ise Pamukoğlu’nun askeri kariyeri. Çünkü Yüksek Askeri Şura, subayların terfilerinde önce ve öncelikle bu sicillerine bakıyor. Ve Pamukoğlu’nun sicili “emeklilik” için pek uygun gelmiyor kimseye.

Bu nasıl sicil?

Osman Pamukoğlu’nun klasik ve ansiklopedik biyografisi şu; “1947 yılında Sinop'un Gerze ilçesinde doğmuştur. Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Milli Güvenlik Akademisi'nde öğrenim yapmıştır.11 yaşından itibaren 43 yıl üniforma giymiştir. On yıl piyade subayı, 16 yıl kurmay subay olarak, kıta komutanlıkları ve karargah subaylığı görevlerinde bulunmuştur.1993'de Tuğgeneralliğe terfi etmiş,1997'de Tümgeneralliğe yükselmiştir. 2002'de Tümgenerallikten emekli olmuştur.1990-1992'de Edirne-Uzunköprü'de 42'nci Piyade Alay Komutanlığı,1993-1995'de Hakkari'de Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı,1998-2000'de Kıbrıs'ta 28'nci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı, 2000-2001'de İstanbul'da Piyade Okul Komutanlığı vazifelerini yapmıştır. Osman Pamukoğlu; 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır.”

Tabii oldukça resmi bir biyografi. Önemli ayrıntılar yok. Örnekleyelim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almış başka bir komutan bulunmuyor. Hatta bir subayın bu onuru tüm hayatı boyunca ancak 3 kez yaşayabileceği söyleniyor.

Bu vaka o subayın çok yüksek “sevk ve idare” kabiliyetine sahip olduğunun bir göstergesi.

Bu şaşırtıcı ama yine de küçük bir örnek. Benzerine çok nadir rastlanan bir başka örnek, Pamukoğlu’nun daha Albay rütbesindeyken Tugay Komutanlığı’na getirilmiş olması. Bu şu demek; daha ortada Şura yokken general olacağı belli anlamına geliyor.

Tabi bunlar bile TSK’da son derece önemli ve yüksek bir makam Korgenerallik rütbesi için yeterli olmayabilir. Zira bu başarılar dönemsel olabileceği gibi, bir subayın askeri geçmişinin de çok önemi var.

Fakat burada da bir problem-bilindiği kadarı ile-gözükmüyor. Pamoğlu Yüzbaşı rütbesindeyken de 1. sırada olan, generalliğe giden yolda ana geçit olan kurmaylık sınıfında 86 kişi içinde “üstün sicille” mezun olan sadece 5 kişiden biri ve bu 5 kişi içinde de birinci sırada bulunan bir subay.

Nihayet Kurmay Albay rütbesinden generalliği ilk açıklanan subay da Pamukoğlu. İşte tüm bu kariyer ve askeri başarılar Pamuoğlu’nun bir üst rütbeye terfisine yetmemiş ve emekli edilmiş.

Yüksek Askeri Şura kararları Anayasa’da tanımlalan biçimde oluşan ve devamında hukuksal yolu kapalı olan bir süreç. Esasında böyle olması da mantıklı. Çünkü askeri disiplin mimarisi ve emir-komuta zinciri böyle olabilir.

Zaten kamuoyunun merak ettiği de tam olarak bu değil. Merak konusu olan Pamukoğlu’nun neden emekli edildiği. Bu sorunun tam bir yanıtı yok. Ama ipuçları mevcut.

Bunlardan biri zamanın Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş’le yaşadığı söylenen anlaşmazlıklar. Bunların da ne olduğu bilinmiyor. Aslında bilinmesi de çok gerekmiyor.

Çünkü Güreş o sırada TSK’nın komutanı ve onun emirleri geçerli. Pamukoğlu’na düşense bu emirle uymak. Zaten bu iddianın bir de çürük tarafı var. Osman Paşa Güneydoğu’da Tugay Komutanı olduğu zaman hala Albay rütbesinde idi ve Doğan Güreş tarafından özel olarak seçilip gönderilmişti.

Öte yandan bir başka spekülasyon konusu ise zamanın Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel ile ilgili.

Cumhurbaşkanı Demirel’in, İran sınırlarını da zorlayan, terör kampı çevrildiği  ve 1 saat sürecek çatışma ile terör örgütünün çok ciddi bir darbe olacağı başlamış bir operasyonu, "iran ile iliskilerimize zarar verir" gerekçesiyle iptal etmesiyle başlayan ve daha sonrasında saldırıya uğrayan bir askeri karakolu ziyareti sırasında Demirel ile Pamukoğlu arasında dialoğun emeklilikte payı olduğu iddiasıdır.

Konuşma şöyledir;

Demirel: General bu kişilerin İran'dan geldigini ispatlayabilir misin?
Pamukoğlu : Nasıl?.. Nasıl yani?!
Demirel: Bunları bana ispatla ki ben bunlara birşey yapayım?
Pamukoğlu: Horoz dünyanın her yerinde horoz! Horoz resmi çizip, üzerine horoz yazmanin anlamı yok!

Peki bu tür spekülasyonlar bir yana Pamakoğlu’nun neden emekli edildiğine ilişkin somut bir bilgi var mı? Esasında var denebilir. Pamukoğlu her ne kadar bu sorulara açık ve kesin bir yanıt vermese de, pek bilinmeyen şu sözler kendisine ait;

“Sanırım şöyle düşündüler. Biz bunu daha şimdi kontrol edemiyoruz. Bir de Korgeneral olursa iyice kontrol edemeyiz.”

Tabii bu iddia da işin bir cephesine ait ve çoktan kapanmış bir konu. Geri dönüşü de yok. Buna rağmen Pamukoğlu’nun fan kitlesi gittikçe genişliyor ve bir çok yerde “Pamukoğlu göreve” sözleri duyuluyor. Hatta direkt Pamuokoğlu adresli sitelerde bile bu başlıkla açılmış bölümler var.

Peki bu mümkün mü? Bu sorunun yanıtını Pamukoğlu yine kendisi veriyor; “Bizde böyle bir kanun yok, yani eski generallerin orduya dönmesi gibi. Sadece komşumuz Yunanistan'da geçerli bu.”

Bu sözler çok doğru. Pamukoğlu paşa göreve dönemez. Böyle bir yolun açılması imkansız olduğu gibi, çok yararlı olduğu da söylenemez. Çünkü “emir” böyle ve bu tür bir istisnanın arkasını kesmek zorlaşır. Ama şu mümkün. Paşa siyasete girebilir. Çünkü göründüğü kadarı ile seçmen kitlesi oluşmuş bulunuyor.


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 2 = 


Oku Yorum


 • heparı daha çok tanıtalım 

  osman pamukoğlu paşadan umutluyuz. bu zamana chp oy verdik. ama son dönemdir parti liderinden dolayı vermeyi düşünmüyoruz. demokrat çağdaş aynı zamanda vatan sever bir lider istiyoruz artık. ama osman paşayı ve heparı tanımayan çok kişiler var biraz daha tanıtım yapılmalı. inanıyorum çok daha kişinin dikkatini çekecek.
  umut ışığı / 02 Mart 2013 13:38
 • vatan 

  sayın osman pamukoglunun dıkkatıne... Benım sıyaset bılgım yok bılgılı bırısıde degılım ama tek ıstedıgım vatanım ıcın bırsey yapabılmek hıc bırsey yapamasam bıle bos yere oecegıme vatanım ugrunda olmek bu mesajın sıze ulasmayacagını bılıyorun ama umut,,,
  serkan / 07 Ocak 2013 18:34
 • ATA'MIZIN GOZU ARKADA KALMAYACAK... 

  Fazla soze gerek yok sanirim..vakit bilinclenme vakti, yedi duven ustumuze gelse bile ulkemizi hakettigi gunlere kavusturacagiz..Pasamizin yaptiklariyla gurur duyuyorum, Allah'in izniyle yapacaklarini da gormek icin sabirsizlaniyorum.
  Havva Ozdil / 20 Eylül 2012 03:04
 • aslan yürekli komutan 

  komutanım ben keşke sizin emrinizde askerliğimi yapsaydım paşam siz gerçek askersiniz ey efsane komutan yalnız sizin gibi komutanlar tarihe geçer allah sizden razı olsun biliyormusunuz keşke bende sizin gibi asker komutan olsaydım paşam buarada oyumu size vereceğim buvatana ettiğiniz hizmet için allah yolunuzu açsın allah razı olsun sizden efsana komutanımız.
  murat kalkışım / 16 Eylül 2012 22:11
 • vatan 

  mücadeleniz.için.allahrazı.olsun
  eroltıraş / 27 Ocak 2012 20:32
 •  

  PAŞAMMMM bu topraklar bize yalancıymış sanki : boşuna orda çabaladık
  duran silici / 12 Ocak 2012 22:30
 • sayın paşam 

  deyerli bir komutanımızdı yüksekovada yaptıklarına bizzat şahitlik ettim askeri olarak kıymeti bilinmedi vatan sana minnettar paşam allah uzun ömür versin
  şevket şimşek / 19 Aralık 2011 01:39
 • komutan 

  bu kadar başarılı bi komutan neden emekli edilir anlamadım.ama bizim ülkemizde bu böyledir,kimilerinin menfaatlerine ters düşerse hemen önünü keserler. bize böyle insanlar lazım.
  soner demircan / 28 Ekim 2011 19:58
 • komando 

  isterdik ki sizi hala görev başında olsun belkide bu kadar zaiyat vemezdik şehit ast teğmenin günlüğündeki yazdıklarını dinledikten sonra gözgöre göre bunlara neden hala tolerans gosteriliyor biz bu kadar acizmiyiz askerimiz oldukten sonra operasyon yapılıyor ve her zamanda biz pusuya düsüyoruz biz onları yakalayınca teslim olun diyor komutan
  giresunlu / 23 Ekim 2011 11:07
 • neden 

  eşref bitlisimiz aldılar elımızden osman pamukoğlumuzu emekliye sevk ettiler ama unutmasınlar ki biz herzaman burdayız
  alper kaya / 21 Ağustos 2011 18:23
 • EFSANE KOMUTAN  

  BÖLE İNSANLAR ASKERİYENİN BAŞINA GETİRİLMELİ
  EFSANE / 31 Temmuz 2011 16:39
 • helal olsun böyle insana  

  Paşam sizin rütbenizin 100 de birini bana verseniz bende orduya katılsam sizin gibi olmasamda size yakın olacağıma yemin ederim. ama bir türlü orduya katılamıyorum.
  alper / 10 Temmuz 2011 12:46
 • gerçek vatan sever 

  osman pamukoğlu gerçek bir vatan severdir,lafta değil icraatıyla bunu göstermiştir.Siyasete atılarak doğru bir iş yaptığını düşünüyorum.Çizgisini bozmamak için hiçbir mali gücü arkasına almadı aslında çok doğru bir davranış ama cahil çok reklam olmadan atmıyor oylarını bu vatandaş.bir dahaki seçime kendisini tanıtarak çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.Başı dik devlet onurlu millet.HEPAR
  ali / 05 Temmuz 2011 22:52
 • PAŞAM SENİNLEYİZ. 

  PAŞAM SAKIN VAZGEÇME.BİR GÜN BÜTÜN TÜRKİYE SANA HAK VERECEK.TABİİ Kİ OYLARINI DA....
  MUSTAFA KEMAL KUŞÇULAR / 13 Haziran 2011 23:44
 • HEPAR 

  Osman paşamıza destek olalım arkadaslar ... HAK ve EŞİTLİK PARTİSİ...
  özge doğan / 09 Haziran 2011 14:40
 • lider komutan  

  arkadaslar bende komutanımız hakkında bir kaç bişey yazmak istiyorum.Hayatımda hep şuna inandım basarılı ve çalıskan insanları yararı olmayanlar sevmiyor.Komutanımız efsane bir komutan. komutanım her zaman yanındayız senleyiz bu ülkeye senin gibi vatanını seven ,çıkarı olmayan tek bayrak tek millet diyebilecek yönetici lazım daha nice mutlu günlere ,barıs dalu günlere komutanım...
  hgökçeoğlu / 06 Haziran 2011 10:26
 •  

  o şerefiyle bu orduya hizmet etmiş efsane bir komutan.o bu ülkeyi karşılıksız sevdi ve sevmeye devam ediyor.buda bazı türk düşmanlarının işine gelmiyo tabi.çareyi emekli etmede buldular.ama omücadeleye devam ediyor. bizde onun yanındayız.elbet bir gün türk ün büyük ülküsü gerçekleşecek
  muhammed / 28 Mayıs 2011 17:37
 • Nadir yetişmiş bir komutan ve değerli insan 

  Osman Pamukoğlu gibi insanlar ender bulunan insanlardır.Böyle kıymetli bir adamı Türkiye Cumhuriyeti'nin başında görmek onur verici bir durumdur.Dolayısıyla O'nun askerlik hayatındaki başarılarınıda bir kaç kelimeye sığdırmak mümkün değil.
  Dolayısıyla böyle bir başarılı bir hayat ve sağlam kişilik,sadece lider olabilecek kişilerde mevcuttur.
  Kısacası,Osman Pamukoğlu şu zaman çerçevesinde Türkiye'nin lideri olacak tek kişidir.


  MAltuğ / 27 Ocak 2011 09:04
 • EFSANE KOMUTAN 

  para saymadı düşmanı saydı biz rahat uyurken kardeş o kavgadaydı
  ölümle yaşamın tam ortasındaydı
  sayın osman pamukoğlu nu efsane komutanımızı düşmanlarımız bile başarılarıyla anlatıyor komutanımızın ömrü testansıdır sayın pamukoğlunun kurduğu parti hak ve eşitlik partisi de her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir osman pamukoğlu nun efsane komutanımızın hayatı başarılarla geçmiştir
  sayğılarımız sayın osman PAMUKOĞLU na
  LATİF DELİĞÖZ / 26 Aralık 2010 16:32
 • ????????????? 

  bende paşamın askeriydim 2000-2002 kıbrıs magosa 80/3 terip 28.mknz p.tüm.tümen karg. ve karg. bölüğü yani derek osman paşanın bölüğü anlatılan lardan çok çok eksik olduğunu kendisinin süperden öte bir general olduğuna şahidim arkadaşlar.Emekliliği ile ilgili herkez gibi bende üzgünüm sadece ülkeme yazık olmuş diyorum bu gibi paşa kaç tane ülkemizde diğer paşalarımızda başarılıdır fakat osman paşa kadar değil sadece örnek 5 üstün birlik yetiştirme ünvanı bir subaya subaylık hayatında sadece 3 kere nasip olur fakat osman paşa ya bu ünvan 5 defa nasip oluyor bu süper in de süperi değilmi arkadaşlar. Yazacak ve anlatacak o kadar çok şey varki ama zaman müsait değil ben yinede grurluyum bu ülkenin askeri olduğumdan ve özellikle osman paşanın askeri olmakdan yine çağırsalar yine giderim yanlız osman paşa olur ise.....
  abdullah aşveren / 03 Aralık 2010 15:48
 • buyuk lider 

  tuna nehri akmam diyor
  etrafimi yikmam diyor
  sani buyuk OSMAN PASA
  eskiyaya rest cekiyor
  PASAM sizin izinizde olmayana ne TURK luk yakisir nede yurttaslik ALLAH u TEALA omrumden alsin omrune katsim izindeyiz pasam.
  PASAM bu millet size sizde ALLAH.A emanet olun
  kaan / 04 Kasım 2010 23:31
 • horoz 

  ben bilirim diyenlere iyi bir iyibir horoz tarifi diline sağlık paşam allah uzun ömürler versin.
  seydi katırcıkahraman / 03 Ekim 2010 16:42
 • sonuna kadar 

  sonuna kadar arkandayız


  casi / 19 Eylül 2010 16:22
 • sonuna kadar 

  sonuna kadar arkandayız
  casi / 19 Eylül 2010 16:21
 • iyilerin durumu 

  evet bence iyi,başarılı,sağlam insanların bu dünya düzeninde yeri yok bu devlet içinde de her yerde aynı.ALLAH böyle insanları başımızdan eksik etmesin.
  hakan erda / 08 Eylül 2010 12:23
 • pasam yalvariyorum 

  ne olur mhp ye gec ve bisin su is
  su an bize ve her saman boyle bi pasa lasim bize
  ne olur uyanin ya
  mustafa oz / 02 Eylül 2010 19:25
 • 18.ekim.2008 cemil nadir özgün ün yorumuna. 

  sayın cemil NADİR HAKİKATEN Hiiiiiiiç gülesim yoktu.okuduğunu anlamayan,başarı nedir bilmeyen,sosyal hayatta hiç sözü geçmeyen(tanıdıkları hariç:oda şüpheli),TÜRK NE DEMEKTİR BİLMEYEN,yanlışlıklar hobisi olmuş olan vs.vs.vs. hakikaten NADİR MİŞ sin.HİÇ BİR ŞEY YAPAMIYORSAN ATATÜRK'ümüzün GENÇLİĞE HİTABESİNİ ve NUTUK'kitabını oku anla, Ozaman PAŞAMI da anlarsın.
  davut tayfun / 01 Temmuz 2010 12:56
 •  

  bu ulkenin sizin gibi insanlara ço ihtiyacı var.
  muzafferşavkınsamsun / 23 Haziran 2010 00:11
 •  

  sayın paşam türkiyenin şu anda size ihtiyacı var bütün kalbimle size inanıyor ve destekliyorum saygılarımla
  yener gökdemir kula MANİSA / 22 Mayıs 2010 14:19
 • osman paşa  

  vatana hizmet eden herkese böyle karalama yapılıyor bu ulkede. avrupa birligı komisyonu müzakereler sürecine, hak ve eşitlik partisi hakkında inceleme ve teşkilatlanmanın engellenmesi isteniyor. Sebep ne olabilir sizce? Bu insana gerekli desteği verelim,atatürkün türk milleti zekidir sözünden hareketle, türk halkının gereğini yapacağını düşünüyorum... Saygılar
  karadeniz kartalı / 22 Mart 2010 15:53
 • ALTERNATİF 

  Halihazırların hepsinin tek altanatifi, daha iyisi varsa hep beraber gidelim. Ama tek altarnatif Osman PAMUKOĞLU. Hey millet ben Türküm veya Türkiye yi bir bütün olarak seviyorum diyen herkes Osman Paşamı ilk seçimde başa getirip güzel ülkemizi kurtaralım.Selamlar.
  Efekentli / 11 Mart 2010 16:27
 • osman paşa  

  niyemi emekli edilmiş çünkü türkiyede iş yapanlar barınamaz düzgün bir insanda ondan ben ve ailem bu büyük türke oy vereceyiz vatanını milletini seven herkeside bu büyük insana oy vermeye davet ediyorum yaşasın büyük türk mileti türkiye türklerindir
  darthsidius / 10 Mart 2010 21:50
 • PAŞAM  

  paşam allah sizi başımızdan eksik etmesin kan uykusunu defalarca izledim allah aşkına bu ülkeyi zalimlerden kurtarın seçim zamanı bu ülkeyi türkiyeyi seven vatan evladı paşamı başımıza getirelim saygılarımı sunarım paşam.
  adem var / 02 Şubat 2010 22:14
 • gerei gelneli 

  osman pamuk geri gelmelidir. başkası da bişey yapamaz.
  aliriza / 07 Aralık 2009 17:36
 • Korkusuz Paşam.... 

  Sana hersey yakışır Paşaların Paşası..seni dinlemekten büyük keyif alıyorum...
  özge erdem / 02 Aralık 2009 12:36
 • acaba 

  hep bir ümidim vardı
  esmacoban / 24 Eylül 2009 00:51
 • osman pamuk oğlu  

  osman pamuk oğlu gibi birisi bir daha dünyaya gelirmi bilinmez fakat bildiğimiz ve gördüğümüz tüm herşeyde osman pamuk oğlunun vatanı ve milleti için neler yaptığını gördüğümüzdür şimdi keşke diyorum keşkee osman pamuk oğlu siyasete elini atmış olsa ve bizlerde destekcisi olarak arkasından yürüsek.. biliyorumki bugün başımızda osaman pamuk oğlunun niteliğiinde bir yönetimci olsa bir çok şey yavaş yavaş değişir rayına oturmuş bir ülke olma yolunda ilerlerdik..
  volkan yılmaz / 14 Temmuz 2009 22:53
 • LiDER 

  Osman Pamukoğlu diğer partilerden çok farklı bir görüş öne sürüyor.Lütfen Biraz bu görüşleri incelersek tamamen doğru görüşler olduğunu görürüz...Ülkemizin PAMUKOĞLU gibi lidere ihtiyacı vardı.ALLAH ONU BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
  Mustafa GüL / 10 Temmuz 2009 13:16
 • Oyum HEPAR'A 

  Yorumların çoğunluğunu okudum.Birkaç istisna dışında olumlu.
  Paşamızın adının geçtiği her yerde yorumların bu şekilde olması bir Türk genci olarak beni mutlu ediyor.
  Diğer yandan bu ülkede demokrasinin nasıl işlediğini ve oylamaya karıştırılan hilelerle nasıl iktidara gelindiğini bilmek üzüntü verici.
  Bu engelin de aşılabileceğini düşünmekle birlikte sonuç ne olursa olsun en azından oyumu doğru kişiye vermiş olacağımın bilincindeyim.
  Son olarak istisna kişilere bir sözüm var ;
  Böyle bir fırsat karşısına çıkmışken değerlendirmek yerine hala bilmiş,bilmiş konuşup saçma sapan eleştirilerde bulunanlar! Siz maalesef şu an içerisinde bulunduğunuz durumu hakediyorsunuz!!
  Fatih Barkın / 07 Mayıs 2009 10:53
 • çelik-1 

  3.dağ ve komando tb (93-95) komutanımın her zaman izindeyiz.dağcı komando
  xxx / 05 Nisan 2009 20:01
 • TEK LİDER 

  Başarılı bir paşa bukadar olur Osman PAMUKOĞLU en ideal lider adayı Ülkenin başına geçmesi gereken tek kişi
  Yüksel PEKER / 28 Mart 2009 01:27
 • mükembel bir insan 

  sayın paşam bu vatanın bu mılletın gurur kaynagıdır eminimki paşam gıbıler var oldukca bayragımız gururumuz türk halkının kişiligi hep en yüksek zirve'lerde bulunacaktır
  akif kut / 11 Mart 2009 15:30
 • VATAN SEVDALISI 

  Paşamın yazdığı bütün kitapları okudum ve tek bir şey söyleyebilirim bu öngörüsü, vatan sevgisi ve askerlerine gerçekten bu sevgiyide aşılayan bir nadir komutandır. Daha ne diyeyim Allaha Emanet Ol Paşam. Türkiyenin sizin gbi insanlara ihtiyacı var. Özelliklede bu dönemde.
  İLKNUR GÜNGÖR / 09 Mart 2009 22:06
 • haın pkk 

  osman pasamızın elıne ımkan verılmesı gerekır her gun sehıt dusen kardeslerımızın ıntıkamını almamız ıcın, ıyıye her zaman dıs kapı gozuyor pasamada bu yapıldı osman pasam goreve kardeslerımız aılelerının yanına senı sevıyoruz pasam
  okan tasdelen / 07 Mart 2009 16:12
 • Saygı Verilmez Alınır, Saygılarımla 

  Birileri bir şeyler yapmalı deyip durduk 1938 sonrası. Artık birileri bir şeyler yapıyor. Bilinçli Türk Halkı şimdi bizlere iş düşüyor. Lütfen seçimlerde oyumuzu kullanırken medyayı baz almayın, sadece biraz vakit ve araştırma. Gerçekler ve yapılması gerekenleri tarih bize gösteriyor. Osman Pamukoğlu en ideal lider adayı. Yaptıkları ve yapacaklarını yabana atmayalım.
  Özlem Kökboyu / 16 Şubat 2009 12:35
 • TÜRK KÜRT DİYE BİR AYRIM YOKTUR 

  TÜRKİYEDE TÜRK KÜRT DİYE BİŞEY YOKTUR BURDA YASAYAN BU TOPRAKLARA BASAN HERKES TÜRK DÜR. SAYGILAR PAŞAM ELLERİNİZDEN ÖPREİM LAZOĞLU
  LAZKOPAT EROL / 25 Kasım 2008 03:09
 • horoz heryerde horozdur 

  horoz her yerde horozdur.Bölücü her yerde bölücüdür,salak her yerde salaktır,hain her yerde haindir,kansız her yerde kansızdır,bunların resmini yapıp altına pkk yazmaya gerek yok.Babasının kim olduğunu bilmeyen zavallı tipler,soyunu nasıl tanısın?Böyle değerli bir şahsiyete ve başlattığı bu kutsal harekete dil uzatan,haindir,mandacıdır,casustur,bölücüdür,ruhsuzdur,kansızdır,ve türk vatandaşı değildir.BUNLARI DİKKATE ALMAYINIZ PAŞAMIZI KİMSEYE EZDİRMEYİZ.
  VARLIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
  tufan / 17 Kasım 2008 09:59
 • paşam 

  Osman Pamukoğlu Türk Askerine pkk ölüsü toplatmayacak kadar şerefli, askerlerini soğuktan korumak için; askeriyenin malı olan silahların dipçiklerini yakmalarını emreden gerçek bir komutan, terörü tamamen bitirmek için Ankara’dan istediği bir operasyon izni verilmediği için dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le görevini kaybetme pahasına münakaşaya girmekten çekinmeyen gerçek bir vatanseverdir.
  kerem ünal / 17 Kasım 2008 00:31
 • dağhan türk 

  ben neciyim.askerliğimi nerede yaptım.ben türk olamam.bir yığın laf salatasi ilahı dağhan.oğuz türklerindensin öylemi?sevindim.memnun oldum. şaka bir yana sen son aşamayı da geçmişsin daha fazla gecikme .öyle poliklinikle falan değil yatarak tedavi olmak istediğini söyleyerek işe başla.iyileşirsin inşallah.bu hayat pahalılığında tiyatro bileti çıkmış şu kadar liraya.oturuyoruz böyl dağhanın başına o yazıyor biz gülüyoruz.sen çok yaşa dağhan...
  cemil nadir özgün / 06 Kasım 2008 01:00
 • paşam 

  paşam bence orduya degil başbakan olmalı yetki sahibi olmalı terörü bitirmek için bizler yanındayız paşam tüm türkiye ve tüm komondolar sonuna kadar ölüme kadar
  mert can / 28 Ekim 2008 20:40
 • terör 

  merhaba paşam ben sizinle çok gururduyuyorum sizin terörle mücadele de gösterdiğiniz bu başarıla gözlerimi dolduruyor şu anda emekli oduğunuzda ve hala sizin keendiniz de saklı bu bilgileri kamu oyuna sun ve biz gençlere sun duğunuz için çok teşekür ederrim paşam emekli işine gelince sizin emekli olmanızda başkaların parmahımı vardı yoksa yaş itibarıylamı olmanız gerek ti sadece onu öğren mek istedim çok teşekür ediyorum paşam keşke herkes sizin kadar duyarlı olsa tekrar teşekürler paşam sen içini rahat tut bu terörü biz genler bitirecez sen içini rahatttut elerinizden öperim mustafa burçak
  mustafa burçak / 19 Ekim 2008 16:41
 • elbete bir atatürk çikacaktir 

  değerli ordu komutanim sana inaniyorum ve güveniyorum.bir vatandaş olarak elbeteki tarihte bir atattürk çikacaktir. işte tarih tekerürdenibaretir inşalah atatürkün ordu ünüformasi gibi bir atatürk çikti vatanimiza hayırlı ve uğurlu olsun. paşam sana güveniyoruz yolunuz açik olsun allaha emanet olunuz saygılarımla
  musa vardı / 19 Ekim 2008 13:27
 • SİZ KENDİNİZE ACIYIN !!! 

  MERHABALAR SAYIN EDİTÖRÜME BÖYLE SAĞLAM ADAM GİBİ ADAM YĞİDİNE YİĞİT PAŞASINA PAŞA OSMAN PAMUKOĞLU PAŞAMIZIN ÖZGEÇMİŞİNİ KALEME ALDIGINIZ İÇİN SİZE MİNNETTARIM...İŞİN İÇİNDE TÜRKİYE CUMHURİYET'İNDE OSMAN PAMUK OĞLU PAŞAM VAR İSE GÖZÜM KAPALI DALARIM GİRERİM.GELELİM BU YAZIYA İLK YORUMU YAPAN ( CEMİL NADİR ÖZGÜN ) ARKADAŞIMIZA....SANA ARKADAŞ DİYORUM ÇÜNKİ DOST OLAMAZSIN KİMSİN NECİSİN DÜŞÜNCEN NEDİR SAĞIN SOLUN NEDİR YAŞAMIN NEDİR AİLEN NEDİR BİLMİYORUM ELEŞTİRME YAPILIR AMA SENİN YAPTIGIN ELEŞTİRİ DEĞİL...SEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE MİLLETİNE VE OSMAN PAMUKOĞLU PAŞAMIZA ACIYAMAZSIN ÖYLE BİR VASFIN ÖYLE BİR YÜCELİĞİN ÖYLE BİR İNSANLIĞIN YOK SENİN... SEN KİM OLUYORSUNDA SÖZÜ GEÇEN PAŞAMIZIN ( YOK ONU YAPMIŞ YOK BUNU YAPMIŞ YOK NİŞAN ALMIŞ YOK O BU ŞU BU DİYEBİLİYORSUN ? ) SEN ASKERLİĞİNİ YAPTINMI NEREDE YAPTIN EZİK İNSAN... SEN ANCAK KENDİNİ EMPERYALİST GÜÇLERİN KUKLASI OLAN YÖNETİCİLERİN YANINDA BİR SIGINTI GİBİ OLABİLİRSİN... SENİN DAMARLARINDA AKAN KAN TÜRK KANI ASLA OLAMAZ... BENİM SOYUM OĞUZHAN BOYUNDAN GELİYOR KATIŞIKSIZ TÜRKÜM VE TÜRKLÜĞÜMLE GURUR DUYMAKTAYIM OSMAN PAMUKOĞLU PAŞAMDA AYNI...YÜREGİ İÇİ DIŞI BEYNİ VERDİĞİ MÜCADEL VATAN İÇİN TÜRK TOPRAKLARI İÇİN TÜRK MİLLETİ İÇİNDİR.SEN SEN OL KİMSEYE DİL UZATMA PC ARKASINA GEÇİP AHKAM KESMEK KOLAY...PC AĞALIĞI YAPMA...SOSYAL HAYATTA AĞZINI BİLE AÇAMAZSIN SEN BU DÜŞÜNCELERİNLE BU İNSANLIGINLA AİLENDEN ALDIGIN BU EĞİTİMLE...SANA HAYATINDA BAŞARILAR KENDİNİ GELİŞTİR BİRAZ...
  Dağhan TÜRK / 19 Ekim 2008 08:04
 • acıdım 

  Bu osman pamukoğlu denen askerin hayat hikayesini okudum.Ülkeme acıdım.Hele böyle bir adamın şimdi bir de siyasete soyunduğunu görünce daha da acıdım ülkeme.Bir o taşa bir bu taşa kafasını çarpıp duruyor.Bilmem kaç kere nişan almışmış da bu nişanı üç kereden fazla alan yokmuşmuş da..Bilmem ne karakolunda baskın yaşanmışsa bu Komutanın çok da iyi olmadığını gösterir.Kurmaylık varolanı defetmenin ötesinde olmaması için gerekli olanları kestirebilmektir.Sadece canına eziyet eden şeşkaza seçilirse herkesssssten de kendisininkine benzer diş çekimi uygulamasını isteyecek yaratılışta biri.Dedim ya böyle marjinallerin kendileri gibni marjinal de bir hayran kitlesi herzaman vardır.Bu kitlenin hepsi de ancak bir MUHTAR seçtirmeye yeter.
  cemil nadir özgün / 18 Ekim 2008 21:01
 • sizin askerinizim 95 

  sayın komutANIM
  BEN DERECİK KARAKOLUNDA GÖREV YAPTIM.ÇOK ÇATIŞMALARA GİRDİM
  SİZİN NEKEDER VATAN SEVER NEKADAR FEDAKAR VE NEKADAR CESUR BİR KOMUTAN OLDUGUNUZA GÖ
  mustafa erbaş / 11 Ekim 2008 20:23
 • NE MUTLU TÜRKİYEME 

  TARIH GÖSTERDI Kİ BU ÜLKEYI YALANCI SIYASET ADAMLARI DEGIL GERCEK VATANSEVERLER KURTARIR.MILLET OLARAK COK BEKLEDIK BOYLE BIR LIDERI GOZUMUZ AYDIN DEGIL OYUM CANIM FEDA SANA PASAM.
  nilüfer / 10 Ekim 2008 18:01
 • paşam 

  osman pamukoglunu bır sınoplu ve gerzelı oldugum ıcın deyıl sozlerındekı ve gozlerındekı bu ulkeyı gercek anlamda refaha kavuşturabılegıne ınanaraktan tum kalbımle ve bır turk gencı olarak desteklıyorum hakkettıgı mevkıye bu azımle kesınlıkle gelecek paşam bız arkandayız....
  ferhat özcan / 07 Ekim 2008 11:32
 • vatan sevdası 

  PASAM HER SEY ICIN TESEK KUR EDERIM SIZINLE GURUR DUYMAKTAGIM ELLERINIZDEN OPERIM DAHRET SULTAN OLSUN YARAP VURSOPAYI AL HARACINI BU CESMEDEN RUM ICSIN YEVUR ICIN KURDE NASIP OLMASIN TANRIM EN IYI KURT OLU KURTUR ONUDA AYA KOKAR
  toprak dogan / 06 Ekim 2008 20:36
 • Osman Pamukoğlu 

  Sn Paşam: Size daha çooookk ihtiyacımız vardı nedn emekli oldunuz ya da emekli olmaya zorlandınız ltfn açıklar mısınız?
  Ben de soruyorum öyle ya sizi emekli edenlerin ocağına ateş düşmüyor.
  Veli Yaşar Özerol / 05 Ekim 2008 09:55
 • KÜRT SORUNU  

  MERABALAR KARDEŞİM TÜRKİYEDE TÜRK KÜRT SORUNU DİYE BİRŞEY YOKTUR OLAMAZDA KARDEŞİM TÜRKİYEDE YAŞIYORLARMI EVET HER ŞEKİLDE FAYDALANIYORLARMI EVET Bİ AYRIMCILIK VARMI HAYIR ONUN İÇİN TÜRKİYENİN GÜNDEMİNİ KARŞTIRMAYA HİÇ GEREK YOK HA ŞİKAYETİ OLAN VARSA TÜRKİYEDEN ÇEKİP GİDER BU KADAR BASİT SAYGILAR
  NİHAT BAYKAL / 06 Mayıs 2008 16:22
 • ya devlet başa ya kuzgun leşe 

  bu ulus ne zaman ıyı bır onder bulsa sahıp cıkmıstır ve sahlanmıstır ve sımdı yıne bu gunlerde de bır onder arıyor ben buldugumu dusunuyorum ve benım gıbı dusunen bınlerce mılyonlarca ınsan oldugunu da hıssedıyorum haydı paşam teror zamanı gosterdıgınız cesaretı sımdı de gostermenızı beklıyoruz uc sımdılerde ınternette dolasan bır hıkayede cocugun babasına sordugu soruya maruz kalmak ıstemıyorum ( olmeyıde mı bceremedınız baba)
  etem aydın / 06 Mayıs 2008 13:56
 • Bir Asırda Bir 

  böyle liderler asırda bir dünyaya gelir,en son Atatürk' tü. Şimdi ise Osman Paşam ama bizim sözde büyüklerimiz onu kendi hırslrına kurban ettiler. ama o hala insanlarımızı fikirleriyle aydınlatmaya devam etmekte ve görevini yapmaktadır.
  ilhan BAKAN / 05 Mayıs 2008 02:22
 • türkiye ye böyle başbakan lazım 

  aslında cumhuriyet kurulduğunda hükümetin bütün bakanları ve cumhurbaşkanı askeriyedendir yıl 1923 şimdide öyle olabilir sayın osman pamukoğlu paşa başbakan olmalı sayın yaşar büyükanıt paşa cumhurbaşkanı olmalıdır .
  çiğdem güvenir. / 22 Mart 2008 14:17
 • sayın pasam  

  bu ülkede olup bitenleri siz daha iyi biliyosunuz ama benim görüsüm bu ülkeye hayır verebilecek insanları istemiyolar veremeyen ler koltukda oturuyo ama sizin gibi bir insanı türkiye bek nadir görür cünkü büyukler bunları söndürüyor suc onlarad degil suc bizim milletimizde secmesini bilmiyolar sayın pasam size hürmetlerimi sunuyorum iyi günler pasam
  fatih atalay / 14 Mart 2008 15:44
 • PAŞAM LÜTFEN 

  Paşam ilk önce saygılarımı sunarım sizin gibi önderler 100 yılda bir gelir siyasete lütfen adaylığınızı koyun ÇÜNKÜ OY ATACAK KİMSEYİ GÖREMİYORUM TEKRAR RİCA EDİYORUM PAŞAM bu ülkenin size çok ihtiyacı var SAYGILARIMLA PAŞAM
  HAKKI GEMİCİ / 07 Mart 2008 20:51
 • Paşam Siyasete Girmeli 

  Madem ki değerli Paşamın artık askerliğe dönmesi mümkün değil. Siyaset te zaten güçlü bir liderlik gerektirmiyor mu? O halde Paşamı yeniden göreve davet ediyorum. Türkiye'nin oy verilebilecek güvenilir birine ihtiyacı var. Oyumu hak edecek birini arıyorum ve Paşama güveniyorum. Hemşehrisi değilim ama dürüst ve göreve yakıştığı sürece nereli olduğu hiç farketmez. Kendisine saygı ve sevgilerimi iletiyorum......
  Kerim Yüce / 01 Mart 2008 01:06
 • osman pamukoğlu emekli olmasaydı şimdi türkiyede pkk diye terör sorunu olmazdı. 

  yazı çok yazık osman pamukoğlu paşa emekli olmasaydı şimdi türkiyede pkk terörü olmazdı çok yazık etmişler sayın osman pamukoğlunu emekli yaparak meyva veren ağaç taşlanır misali .
  çiğdem güvenir. / 28 Şubat 2008 16:07
 • osman pamukoglu 

  gazi komutan osman paşamın konferanslarını bana bildirirsen çok sevinirim paşamı dinlemeye gitmek istiyoruz bana haber edermisin msn adresim kurmayaydin@hotmail.com teşekkürler
  aydın yılmaz / 07 Ocak 2008 13:17
 • vatan 

  vatan bir bütündür onu kimse parçalayamaz ve bölemez
  nurettin / 05 Ocak 2008 14:30
 • ASLAN 

  paşam bedirin aslanı hazreti hamzaydı güneydoğunun aslanıda hakkari dağ ve komando tugay komutnı tümgeneral osman pamukoğludur paşam ben sizin döneminizin askeriyim ve bunun onurunu ve gururunu yaşıyorum ailem ve ben gittiğiniz yere kadar yanındayız saygılarımla paşam hurkan_1453@hotmail,com
  AHMET TOPCU / 02 Ocak 2008 19:53
 • Tesekkur 

  Yorumda bulunan herkese tesekkurler.
  Farabi / 27 Kasım 2007 23:30
 • EH ANLAYIN ARTIK! 

  CUMA AKŞAMI YAPILACAK KONFERANS,MİLLİ EĞİTİMİN ÜSTÜN GAYRETLERİ SONUCU,YER TAHSİSİ İPTAL EDİLMEK SURETİYLE,İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.TÜM "BİZDEN" OLANLARDAN ÖZÜR DİLERİM...
  Gazi Komutan / 01 Kasım 2007 14:43
 • Merak etmetin... 

  Osman paşama hiçbirşey olmaz merak etmeyin.O kadar halka mal oldu ki,birşey yapacak olsalar,söylediklerinin doğruluğu iyice ortaya çıkar,bu da bazılarının işine gelmez...
  Gazi Komutan / 31 Ekim 2007 21:35
 • DAVETLİSİNİZ! 

  BU SAYFAYI OKUYAN HERKES;2 KASIM CUMA AKŞAMI 19.00_23.00 SAATLERİ ARASINDA,ATAŞEHİR ZÜBEYDE HANIM ÖĞRETMEN EVİNDE YAPILACAK OLAN,"TERÖR VE PKK İLE MÜCADELE" KONFERANSINA DAVETLİDİR.KONUŞMACI,(E)TÜMGENERAL OSMAN PAMUKOĞLU PAŞAMDIR.AYNI ZAMANDA HEMŞEHRİM OLAN(SİNOP)PAŞAMIZI YALNIZ BIRAKMAYALIM LÜTFEN!SİYAD(Sinop ili ve ilçeleri dayanışma derneği)TARAFINDAN DÜZENLENEN KONFERANS,HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZDİR...
  Gazi Komutan / 31 Ekim 2007 21:28
 • PAMUKOĞLU PAŞA 

  BÖYLE DEĞERLİ BİR İNSANIN YAŞIYOR OLMASI BİLE ŞANS.
  BÖYLE DEĞERLİ ŞAHISLARLA DOLU KABRİSTANLAR
  E. BİTLİS, R.YAZICIOĞLU, A.KAHVECİ....GEÇEN SENE SÖZDE İNTİHAR EDEN ÜÇ TÜBİTAK GENCİ....
  ALLAH KÖTÜLERDEN KORUSUN PAŞAM. CANINI SAKINMAZSIN, ÖLÜMDEN KORKMAZSIN BİLİRİM, ENDİŞEM; CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ BİR PİSLİĞE KURBAN GİTMEN.
  GERÇİ BU PİSLİĞİN KURŞUNU, SİZE SÖYLENENLERİN YANINDA ZEMZEM ' DİR YA,,,,...
  ibim / 31 Ekim 2007 17:49
 • Zaten öyleyim... 

  Saygıdeğer Editörüm;hiç merak etmeyin, bu konuda zaten müsterihim.Öyle olmasa,bu haberleri günü gününe takip eder miyim?Sizlerin alanınızda gerçekten iyi olduğunuzu görüyorum ve bu çalışmalarınıza küçük bir katkı yapabilir miyim diye sürekli okuyor ve düşünüyorum.Haberlere getirilen yorumları okuduğumda rahatlıyorum.15 sene önce dağlarında dolaştığım güzel yurdumu,şimdi iyibilgi sayesinde yine dolaşıyorum ve "BİZİM" insanımıza çok güveniyorum.Bilgiye susamış insanlara verdiğiniz "bir yudum su" için,sizlere çok teşekkür ediyorum,selamlar...
  EDİTÖR'den: Kalbî teşekkürlerimizle...
  Gazi Komutan / 27 Ekim 2007 23:17
 • ÇOK GÜZEL!!! 

  iYİBİLGİ'nin editörü servis edilen haberler arasında,en fazla yorumu yapılan haberin bu olduğunu gördü mü?İşte bunlar bizim insanlarımız!Kim ne derse desin,Kıbrıs'ta savaş çıktığını duyduğunuz gün,bizim asrımızın başladığı gündür!
  EDİTÖR'den: Sayın Gazi'nin tespiti doğru. Bu haber iyibilgi'nin en çok yorum alan değilse de, yüksek oranda okur katılımının olduğu bir çalışma oldu. Ayrıca çok yüksek oranda okunma oranına da erişti. Hem okurlarımızın ilgisine hem de haberi hazırlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Soruya gelince.. İyibilgi editörlerinin sitede uçan sinekten haberi olur. Sebebi çok basit. Okurlarımız en ufak hatayı anında ve sert biçimde ikaz ediyorlar. Müsterih olun.
  Gazi Komutan / 26 Ekim 2007 10:15
 • PAŞAM SENİNLEYİZ 

  Her türk isterdiki görevinin başında yine ve yeniden başarı elde etmeni bu ülkeyi bölme düşüncesi ve gafleti içinde olan bir avuç zavallı topluluga yine ders vermeni ama olmadı bu yenildik anlamına gelmesin biz ve bizim gibi askerlerin oldugu sürece yenilmedik yenilmiycezde bu gaflet içinde bulunan zavallılara türk lüğün ne oldugunu öğretene kadar da elimizde sopayla ders vericez paşam sizin önünüzü emeklilikle kapatsalarda türkiyenin türk milletinin önünü kapatamazlar SENİNLEYİZ YANINDAYIZ!!!!
  BULUT ASLAN / 25 Ekim 2007 15:54
 • ŞİMDİLİK... 

  Şimdilik durum böyle,ama hep böyle devam edemez.Arkadaşlar;Atatürk'ü okuyup anlayın yeter.Bir örnek:Zamanın Başbakanı(yanılmıyorsam Şükrü KAYA),bir mason.Atatürk'e gelip masonluğa girmesini telkin ediyor,o da bu teşkilatın genel merkezini soruyor,"yurt dışında" cevabı üzerine,"gayrı milli bir derneğe üye olamam" diyor ve tüm mason localarının kapatılması için emir veriyor.Locaları Atatürk öldükten sonra,yine bir mason üstad_ı azamı olan,pek vatansever ve bir o kadar da mümtaz bir insan,TC.Cumhurbaşkanı Celal BAYAR açıyor.İşin ilginç tarafı,Atatürk'ün özel doktoru olan Mim Kemal ÖKE'de(Bu ismi bir yerden hatırlıyor musunuz?)mason ve Atatürk'ün aslında siroz falan olmadığı,kasten yanlış tedavi uygulanarak öldürüldüğü de gündemde.Üstüne üstlük bu masonlar,10 Kasımlarda hep anıtkabirdeler ve yalandan bağlılık yeminleri ediyorlar.Masonlar,Rotaryenler ve Lionslar,kesinkes İsrail adına çalışırlar.Şimdi Osman Paşa'nın niye emekli edildiğini anladınız mı?Devletin her kademesinde onlar var ve onlar oldukça,"BİZ"'e hayat hakkı yoktur...
  Gazi Komutan / 25 Ekim 2007 09:33
 • oyunlar oyunlar 

  Yüksek Askeri Şuranın emekliye sevkettiği bu başarılı komutanın neden emekliye sevk edildiğini kimse bilmiyor.Mademki başarılı öyle anlaşılıyor YAŞ da hangi gerekçelere dayanarak emekli edilmiş.Bunların sorgulanması lazım.TSK da tayin ve terfiler şayet liyakat esas alınarak yapılıyorsa neden Osman pamukoğlu genç yaşta emekli edildi.Kamuoyuna yansıyan bilgiler doğru ise TSK da yükselme ABD,NATO karargahlarından geçiyormuş.ABD de madalya alanlar zirvelerde görev yapıyormuş.Millet bunları bilmek zorundadır.Yoksa yok pkk imiş yok bilmem neymiş bunların birer oyun olduğu anlaşılıyor.
  fahir uslu / 25 Ekim 2007 07:10
 • SİVİL GÖREV VERİLSİN !! 

  EVET Osman Paşa'yı tekrar paşa olarak göreve iade etmek belki imkansız gibi ama sivil bir görevlendirme yapılabilir. örneğin içişlerine bağlı pkk ve terör uzmanı ve harekat koordinatörlüğü gibi bir görev verilebilir.bu kolay bir şey aslında. tabi bunu yapabilecek cesarette ve samimiyette siyasiler lazım...işte bu zor.
  FATİH TURAN / 25 Ekim 2007 00:11
 • vatan siyasete feda edilmiştir!!! 

  ben onunla aynı dönemde görev yapma onuruna ve şansına erişmiş bir güneydoğu gazisiyim.şuna inanıyorum ki o kalsaydı bu sorun askeri olarak da çözülürdü..işte bunu gördüler ve emkli ettiler..gerisini siz yorumlayın...
  fatih turan / 25 Ekim 2007 00:03
 • vatavsever bir yiğit Osman Pamukoğlu 

  Sayın Paşam Türk milletinin gençleri ve biz sizin gibi vatansever askerlerimizin her zaman yanındadır.Bu vatanın gençleri ve gerçek vatanseverler ne abd ve ne ab nede bölgesel kürt aşiret liderlerinden korkmazlar her birimiz günü gelince verilecek işaretle derhal göreve hazırız.Söz konusu vatan savunması olunca hepimiz ne abd nede ab nede kürt aşiret lideri dinleriz.Derhal gerçek vatanseverler aynı cephede toplanırız.Büyük Atamızın dediği gibi vatanın bir çakıl taşını dahi hiç kimseye vermeyiz.Onların vermediği tavuğu ve kediyi her an ellerinden alıp gereğini yerine getiririz.Türk vatanını sevenler kimseye hiç bir şekilde bir çakıl taşı bile vermez.İstenilen hedefi sözlenen zamanda alır.Korkunun ecele faydası yoktur.Her zaman yanındayız.Emirlerinizi bekliyoruz.Vatansever Gençlik.
  Muzaffer Apaydın / 24 Ekim 2007 16:12
 • Böyle Devam Etmez,,Edebilemez. 

  LİDER ve YÖNETİCİ eksikliği,zafiyeti ve
  Aczi böyle devam ETMEZ. Kurtuluş Sav.
  nda olduğu gibi SİVİL BİR YAPI OLUŞUR
  PAMUKOĞLU PAŞA gibi LİDER'ler de
  yerini alır elbet...Bu ACZ içre tutum
  ve KUKLA YÖNETİM,,ASLA DEVAM ETMEZ,EDEBİLEMEZ, ETTİRİLMEMELİ.
  Ergun ÖNEL / 24 Ekim 2007 16:00
 • ihanetin adı demirel 

  abd nin uşağı, pkk nın başkanı ve ihanetin adı demireldir. ne olduğu belli olmayan bu aziz vatana cumhurbaşkanlığı yapmış bu şahsın hiçbir icraatının memlekete ve vatanımıza hayrı dokunmamış, bütün nifak tohumlarını abd nin emriyle vatan topraklarına ekmiştir. vatan evladı uyanıyor artık. tc nin tüm vatandaşları doğusuyla batısıyla her ferdiyle bütünleşme yoluna girmiştir. bunların amacı bu bütünleşmeyi parçalamak, yeni yeni düşmanlıklar yaratıp huzur ve güven tesisini engellemektir. türk silahlı kuvvetlerinde paşamız gibi komutanların eksik olmayacağına inanıyorum. aslında gönlümden geçen dileğim olmasıdır. paşama ve onun gibilerine ihtiyacı vardır bu vatanın. ve en önemlisi birlik ve beraberliğe. ben bitlisliyim. batılı tabiriyle kört ve bölücü. ama bir batılıdan daha fazla bu vatanı seviyorum. en baba türkten daha fazla bu vatanın bekaasını düşünüyorum. bu uğurda babam gazi kardeşim şehittir. hiç gözümü kırpmadan ben de şehit olurum. son olarak herzamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. allah yardımcımız olsun.........
  zafer taşkın / 24 Ekim 2007 14:26
 • arkasıdayız 

  bütün boyabatlılar olarak hemşehrimiz osman paşamın arkasındayız.. Zaten görevini en iyi yapanlar şekilde diskalifiye ediliyor...ama bu memlekette osman pamukoğulları bitmez bu böyle biline...
  hasan kalay / 24 Ekim 2007 12:59
 • Gerçek bir komutan 

  Pamukoğlu paşamız AB-D nin ne mal olduğunu bildiği için uzaklaştırılmıştır.
  Taner Çaplı / 24 Ekim 2007 09:29
 • Cesur Yürek 

  Osman Paşam sizin gibi dobra dobra konuşan liderlere ihtiyaç var size bütün ailemiz destek Türkiye şartlarında namuslu insanlarla uğraşan çok olur. şehitlerin kanı yerde kalmasın baştakiler yarın ahirette şehitler size hesap soracak
  Hülya Şanver / 24 Ekim 2007 00:37
 • keşke genelkurmay başkanımız O olsaydı 

  çok ama çok isterdim...çaresizlik yüreğimi acıtıyor :'(
  Türk / 24 Ekim 2007 00:16
 • Bu yazi dogrulamadir 

  Bu yaziyi bizlere ilettigi icin 'Iyibilg!com'a ve okunup yorumda bulunuldugu icin de herkese tesekkurler. Benim bu gune kadar akilla vardigim konulari dogrulayip ayrintilari da eklediniz. Bu da ayrica memnuniyetimi arttirdi. Sagolunuz, devam ediniz..
  Selahattin Gulnar / 23 Ekim 2007 23:05
 • Özetle 

  O bir Kahraman
  rahmi taş / 23 Ekim 2007 22:11
 • slm 

  arkadaşlar bence önce demirel zihniyetini ortadan kaldırmalıyız sonra çapulcu sürüsünü
  ufukcanba / 23 Ekim 2007 20:50
 • Gercek vatan evladi 

  http://www.osmanpamukoglu.org/web/video.php
  Pasamizin web sitesi acin ve videolara bakin,kinali kuzular,askerlerimizin neler cektigini gorun.Pasamizin ici kan agliyor.Uzulme pasam biz herseyin farkindayiz.Seni operasyonlardan alikoyanlardan Allah hesap sorar.Bu millet vatanini korumaya her zaman hazirdir.Gerekirse kurtulus savasindaki gibi askerimizin yaninda biz de savasiriz.Senin 70 milyon gonullu askerin var arkanda.Pasalar resmen emekli olabilir ama omur boyu askerdir.O kendisine dusen gorevi halki bilinclendirerek fazlasiyla yapiyor.Askerleri kendi cocuklari gibi seven boyle komutanlar olduktan sonra ne gam.Allah yar ve yardimciniz olsun komutanim.
  firuze / 23 Ekim 2007 18:52
 • şanslı 

  Pamuk oğlu çok fazla bir komutan yine de şanslı general olmuş ,sistemi ve düzeni bozar diye Albaylıktan çoğu eve gönderiliyor
  abdullah / 23 Ekim 2007 17:33
 • Pamukoğlu Paşa 

  Olağan dönemlerde liderlik niteliği aramaz ve hatta gerekmez. Böylece belediye başkanlığından başbakanlığa, damatlıktan Başkomutanlığa yatay geçiş yapılabilir ve olağındır.
  Liderler güç dönemlerde ortaya çıkar ve geçmişleri buna uygun ise liderlik yeteneklerini sonuna kadar kullanırlar.
  "Sarı paşa" Çanakkale'de "Sarı paşa" oldu; o zamana kadar Osmanlı'nın parlak subaylarından sadece bir tanesi idi.
  "Kartal Paşa"nın yolu açık olsun!
  Prof.Dr.Tuncay Özgünen (E.Hv.Tbp.Bnb)
  tuncay ozgunen / 23 Ekim 2007 17:30
 • atadan 

  kimse osman paşa diye oy vermez ama osman paşa göreve iade edilsin. amerika ramboya ihtiyaç duyduğunda göreve geliyor da bizde niye olmasın. istenirse neden olmasın?
  sevgi / 23 Ekim 2007 17:28
 • sonuna kadar destek 

  Pamukoğlu paşaya sonuna kadar destek. Ona güvenimiz tamdır.
  okuyucu / 23 Ekim 2007 17:21
 • süper lider 

  osman pamukoğlu bence tekrar göreve alınmalı.hatta ırak görevi ona verilmeli
  şenol dede / 23 Ekim 2007 17:18
 • süper lider 

  osman pamukoğlu bence tekrar göreve alınmalı.hatta ırak görevi ona verilmeli
  şenol dede / 23 Ekim 2007 17:18
 • SABETAY 

  Acaba sabetay değilde onun içinmi
  TABUDEVİREN / 23 Ekim 2007 17:07
 • LİDER 

  Osman PAMUKOĞLU doğuştan lider yaratılmış ender kişiliklerden biridir. ve ülkemin onun gibi liderlik vasıflarına sahip insanlara şiddetle ihtiyacı vardır. Geçmişte sırf politik ve rütbe hırsı nedeniyle ülkesine hizmeti engellenen bu komutan sizi temin ederim ki gelecekte bu ülkenin kaderine yön verecektir.onun emrinde olan bir er.
  Metin Gür / 23 Ekim 2007 17:04
 • siyaset 

  bu güne kadar kimseye oy vermedim, (geçersiz attım) osman paşa için oyumu iki kez kontrol eder atarım...
  cem kutlu / 23 Ekim 2007 14:48
 • Evet  

  Efsane bir komutan sayin Osman.Pamukoglu ve ayrica efsane baska bir komutanizmiz var Yavuz Ertürk
  Bolu Komdando Tugayin generarli onuda unutmayin.
  Yavuz.Tatarbek / 23 Ekim 2007 14:20
 • niyemi emekli edilmiş 

  abd nişanı almamış natoda görev yapmamış..siyonist planlara karşı çıkmış hepp..yetmezmiiii..
  cenk işler / 23 Ekim 2007 14:01
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

199.044 ms