Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

25 Aralık 2007
font boyutu küçülsün büyüsünDikkat: Hangi yasadışı örgüte kimler üye olur?


Çevresinde neler olduğunu merak eden, haber bültenlerini takip eden herkes, 'yasadışı örgüt' kelimesini mutlaka duymuştur. Sürekli bahsedilen bu yasadışı örgütler ve bu örgütlere üye olanlar kimlerdir peki? İşte emniyetin yasadışı örgütler ve üyeleriyle ilgili araştırması...
Dikkat: Hangi yasadışı örgüte kimler üye olur?

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın verilerine göre, terör örgütü PKK mensupları eğitim seviyesi en düşük kişilerden oluşuyor. Araştırma, özellikle 14-25 yaş grubundaki lise ve üniversite çağındaki gençlerin, Türkiye'de faaliyet yürüten terör örgütlerinin en büyük hedef kitlesi olduğunu gösteriyor.

Emniyetin araştırması, 262 tutuklu PKK'lı, 826 tutuklu sol terör örgütü militanı ile dini motifli terör örgütü mensubu 200 kişinin dosyaları üzerinden yapıldı. 'Satanist gruplar ve terör örgütlerinin onu kazanana kadar ileride bedelini fazlasıyla almak üzere sözde sevgiyi, saygıyı ve değeri gençlerin arzuladığı bir şekilde verdiklerini' belirten terör uzmanları, örgütlerin, zihnini, kalbini ve ruhunu avuçlarının içerisine aldığı gencin örgüt dışına çıkmak istese de, çıkmasına izin vermediklerini kaydetti.

Terör örgütleri, gençlerin aile yapısı, zaafları, arkadaşları ve ekonomik durumunu araştırarak onlara yaklaşırken, bağlantı kurdukları kişilere kendi yayın organlarını okutarak 'beyin yıkama' faaliyetine girişiyor. Kazanılan militanların beyinlerini ve ruhlarını, örgütün amaçlarına göre şartlandırma faaliyetini, bu kadarla da bırakmıyor; militanların örgütün idealleri ve amaçlarından başka herhangi bir şey düşünmelerini önlüyor.

Sol örgütlerin örgüt içinde militanlarına hakim kıldıkları 'Devrimcinin şahsi hayatı olmaz' yaklaşımı, buna en iyi örnek olarak gösteriliyor. Gençlerin terör batağına düşmemesi için anne ve babalara da tavsiyelerde bulunan Emniyet yetkilileri, 'ebeveynlerin gençlik çağındaki çocuklarını gereksiz yere yargılamamalarını, gereksiz eleştiriden kaçınmalarını, birer yetişkin gibi görerek onlara bu kritik dönemde herkesten daha çok yardımcı olmalarını' istedi. Yetkililer, gençleri terör örgütlerine karşı sürekli eğiterek aydınlatmak gerektiğini ifade etti.

Yasadışı sol örgütler

Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C)

MKP (Maoist Komünist Partisi)

TKP/ML-KONFERANS

(MLKP) Marksist Leninist Komünist Parti

Bölücü örgütler

PKK/Kongra-Gel (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)

Kürdistan Devrim Partisi (PŞK)

Kürdistan Demokrat Partisi/Bakur (PDK/Bakur)

Dinî motifli örgütler

Hizbullah

Hilafet Devleti (HD)

İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C)

Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)

El Kaide'nin Türkiye yapılanması

Zaman


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 2 = 


Oku Yorum


 • Teröre lanet!! 

  Bunlar vatan haindir..terör kadar iğrenç başka bir şey yok..gizli gizli işlem yürütenler var..kendilerini vatansever gösterip ülkeyi bölmeye çalışanlara yazıklar olsun..niye düşmansiniz bu ülkeye..size ekmek verenlere karşı niçin silah kullanarak eylem yapıyorsunuz? Bu ülkenin polisinden, askerinden ne istiyorsunuz? Şehitler ölmez vatan bölünmez...
  Emel Eda Topkaraoğlu / 07 Haziran 2013 21:04
 • KENAR SÜSÜ... 

  Motif ne ya?
  "Dini Motifli" deyince daha bi light olduğunu zannediyorlar herhalde!
  Terör Terördür!


  M.SUALP / 25 Aralık 2007 14:14
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

87.636 ms