Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

09 Mart 2008
font boyutu küçülsün büyüsünİşte ölen teröristlerin fotoğrafları!


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın "İnsani değil, göstertmem" dediği PKK’lıların ceset fotoğrafları, harekatın son günlerinde Kuzey Irak’a muhabir gönderen Amerikan Washington Post Gazetesi’nden geldi. Gazete yazı ve fotoğraflarıyla PKK’yı dünyaya "şirin" göstermeye çalıştı.
İşte ölen teröristlerin fotoğrafları!

EL KAİDE dahil dünyada birçok örgüt için "terörist" sıfatını kullanan Amerikan Washington Post Gazetesi, PKK’ya aynı muameleyi yapmak bir yana, terör örgütünün propagandası olarak algılanan yayınlar yapmayı sürdürüyor. Son olarak gazetenin Dış Haberler Servisi muhabiri Joshua Partlow, Türk ordusunun sınırötesi kara harekatı sırasında ve hemen sonrasında, K. Irak’taki PKK üslerine gitti. "Zap Vadisi ve ötesi" mahreçli beş günlük izlenimlerini dün gazetede "Kürt Askerler Cemiyeti" başlığıyla yayınlayan muhabir, "Engebeli Kuzey Irak’ta gerillalar zorluk ve meydan okumaya dayanan bir birlik oluşturuyor" diye yazdı.

CEPTEN İLETİŞİM

PKK’lı bir teröristin "Sadece kendimizi savunuyoruz" iddiasını dile getiren muhabir, Kuzey Irak’taki bölgesel yönetimin PKK’yı "etkin biçimde tolere ettiği"ni de belirtti. Bir fotomuhabirin yanısıra, "özel muhabir" Dlovan Brwari’nin de katkıda bulunduğu yazıda, teröristlerin cep telefonundan kısa mesaj atarak veya telsizleri vasıtasıyla haberleştikleri bildirildi. Yazıda, Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin harekat süresince sadace Washington Post muhabirlerinin bölgeye girmesine izin verdiği vurgulandı.

MEZAR DOLU

PKK’lıların harekatta ciddi kayıp vermediklerine dair iddiaları da yazıda tekrarlandı; ancak habere eşlik eden 25 fotoğrafta, öldürülen teröristlerin toprağa verildiği mezarlıklarda boş yer kalmadığı göze çarpıyor. Taş duvarla çevrili bir mezarlığın çevresindeki yolların Türk savaş uçaklarından atılan bombalarla tahrip olduğu bildirilirken, Türk ordusunun geri çekildiği günde dahi, ölen beş PKK’lının, 40 terörist tarafından buraya gömüldüğü ifade edildi.

CESET TORBALARI

Cesetlerin siyah plastik torbalara konarak gömüldüğü belirtilirken, PKK’nın Suriye asıllı liderlerinden Bahoz Erdal’ın teröristlere yaptığı konuşma aynen aktarıldı. Amerikalı muhabirler, Türk ordusunun "görev tamamlandı" açıklamasını, adeta PKK ağzıyla, "İnatçı gerillalar hálá dağları kontrol ediyor" ifadesiyle yalanladı. Bebek katilleri, İngiliz emperyalizmine karşı savaşan Latin Amerikalı devrimcilere ve hatta Küba lideri Fidel Castro’yu izleyen özgürlük savaşçılarına benzetildi.

Sedyede taşıyor poşette gömüyorlar

Washington Post’un Kuzey Irak haberine eşlik eden fotoğraflar, terör örgütünün Güneş Operasyonu sonrası yediği darbeyi gözler önüne seriyor. Amerikalı foto muhabiri, teröristlerin cesetlerini sedyeyle taşıyışını böyle görüntüledi. Üzerinde tahta yaya köprülerinin bulunduğu dar bir keçiyolunu kullanan teröristler, çevresi Türk jetleri tarafından bombalandığı bildirilen taş çevrili PKK mezarlığına varıyor. Siyah plastik poşetlere konan cesetler, tuğladan yapılan mezarlara gömülüyor.

UNICEF çantalı teröristler

PKK’nın eskiye göre Türkiye için "daha az bir tehdit" oluşturduğu iddia edilen haberde, teröristlerin, operasyonlar sırasında UNICEF’e ait ilkyardım çantalarından taşıdığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nde üretilen "Business Royals" marka sigara içtikleri ve Türkiye’de üretilen Mekap marka spor ayakkabılardan giydikleri de belirtildi.

 
hurriyet / aktifhaber


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 4 = 


Oku Yorum


  • bizim solcular ve pkk  

    ölülerin alkışlandgına dikkatinizi çekmek isterim
    tugce / 09 Mart 2008 11:55
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

61.888 ms