Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

13 Nisan 2008
font boyutu küçülsün büyüsünİşte Mormon Tarikatı'nın çirkin iç yüzü!


Geçtiğimiz hafta 80 eşli, 250 çocuklu şeyhin yönettiği Mormon Tarikatı’na baskın düzenlenmiş, yapılan baskınla 534 çocuk ve kadın kurtarılmıştı. Sır perdesi aralandıkça, tarikatın çirkin iç yüzü de ortaya çıkıyor...
İşte Mormon Tarikatı'nın çirkin iç yüzü!

Geçtiğimiz hafta yapılan baskınla 534 çocuk ve kadının kurtarıldığı Mormon Tarikatı'nın üyelerinden Carolyn Jessop, 18 yaşındayken evlendirilmesini ve tarikatla ilgili gizli sırları bir kitapla deşifre etti.

El Dorado'daki Mormon tarikatından 3 yıl önce kaçarak kurtulan Carolyn Jessop geçtiğimiz hafta operasyonda kurtarılanları televizyonda görünce yaşadıklarını unutamadığını ve geçirmiş olduğu korkunç günleri hatırladığını belirtti. Çiftlik evinde baskının korkunç derecede olduğunu ağlayarak anlatan ve 12- 13 yaşındaki kızların erkeklerle beraber olmaya zorlandığını ifade eden Jessop birçok kız çocuğunun hamile ya da çocuk sahibi olduğunu belirtti.

ÇOCUK SEVMEK YASAK

Babası tarafından 50 yaşında ve 6 eşli bir adamla zorla evlendirilen Jessop'un bu birliktelikten 8 çocuğu oldu. Tarikat içerisinde çocuklarını sevmenin, öpmenin yasak olduğunu belirten Jessop, çocukların ve kadınların devamlı şiddet gördüğünü ifade etti.

Jessop, "Tarikatta kadınların tek görevi dünyaya çocuk getirmek. Eğer eşimize karşı olan görevlerimi yapmazsak en ağır şekilde cezalandırılıyorduk. Çocuklarımız yaramazlık yaptıklarında cezalandırılıyordu. Bir keresinde 12 yaşındaki kızım Betty'yi 3 gün boyunca hapsettiler. Hâlâ ona orada neler yaptıklarını bilmiyorum" dedi. 17 yıl boyunca sevmediği bir adamla birlikte olmak zorunda kalan Jessop, 7'nci oğlu Harrison'ın kansere yakalanmasının ardından bu tarikattan kurtulması gerektiğine karar vermiş.

KEMİKLERİNİ KIRIYORLAR

Oğlu kanser hastalığına yakalandığında hiç kimsenin ilgilenmediğini söyleyen genç kadın, bir gece cebindeki 10 euroyla sekiz çocuğunu da yanına alarak kaçmış. Yaşadıklarını 'Kaçış' isimli bir kitapta toplayan genç kadın tarikat kurallarına uymayanların kemiklerinin kırılarak işkence edildiğini söyledi. Jessop, tarikatın kıyametin yakın olduğuna inandıkları ve dünya üzerindeki medeniyetin yok oluşu sonrasında yeni bir düzen kurmak için kendilerini hazırladıklarını belirtti.

aktifhaber


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
4 + 2 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

17.289 ms