Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

23 Mayıs 2008
font boyutu küçülsün büyüsünİyiler kazanır, kötüler kaybeder!


Keneler, salgınlar, muhtıralar... Zor dönemlerden geçiyoruz fakat yine de umudu yitirmemek lazım... Nihayetinde iyilik kazanacak, kötülük kaybedecek... iyibilgi özel
İyiler kazanır, kötüler kaybeder!

Çok yoğun geçti bu hafta!

Önce keneler sardı etrafımızı, ardından kirli sular bulandırdı kafamızı, genetiği bozuk tohumlar yetmiyormuş gibi, bilim adamları şimdi de insan-hayvan karışımı bir ırk çalışmasına başlamışlar, siyaset konuları zaten çok sıkıcı, hiç açmayalım o konuları!

Ne oluyor bize böyle, nereye gidiyoruz?

Neden birileri bizi umutsuzluğa sürüklemek için durmadan çalışıyor!

Yok yok bizim pes etmeye hiç niyetimiz yok!

Çok şükür iyilik yüreğimizde, inanç kalbimizde, umutluyuz, güvenle bakıyoruz inadına, gelecek güzel günlere…

Çok zorluklar atlaşmış atalarımız, savaşmışlar biz gelecek nesilleri düşünerek, yokluk, kıtlık, ihanet, çok şeyler yaşanmış tarihte ama sonunda inanan yürekler kazanmış!

Birileri hep hayır olmaz diyor, baştan teslim olmuş olumsuzluklara!

“Doğrulukla bir yere varamazsın” diyenler, ne yani sizin için yalancı mı olmak gerek?

“Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın hesabı, sadece kendini düşünenlere ne demeli”?

İnanç olmalı içinde sonuna kadar, çok zorda kalsan da güvenini yitirmemelisin asla!

Korku kaçar o zaman senden arkasına bakmadan!

Yüreğinle konuşmaya başlayıp, kalbinin sesini dinleyip, onun götürdüğü yoldan gitmeye başlayınca, işte o zaman tüm güzel hayallerin bir bir gerçekleşmeye başlar…  

Umut ve sevgi dolar kalbine…

Sevgi dolunca içine, daha güzel gözlerle bakmaya başlarsın çevrene, insanları, çocukları seversin yeniden, saygı gelir ardından ve paylaşmaya başlar insanlar..

Ağacı da seversin, çiçeği de, kuşlar senin için öter, böcekleri bile yaradan bir görevle yaratmış diye sevmeye başlarsın, onlar da zarar vermez sana!

Sen doğayı sevip kucakladığında, doğa da seni kucaklamaya başlar, bir anda her şey yoluna girer, çünkü iyilikleri toplamışsındır etrafına, işin sırrı işte burada!

Kötülükler artık barınamaz orada, zorluklarla gelirsin belki bu safhaya, ama yılmamalısın asla, biliyoruz ki bir sınavdayız bu hayatta her dakika, hayat iyilerle kötülerin savaşı aslında!

Birileri kararmış kalpleriyle karamsarlığa sürüklerken, hep oyuna getirmeye çalışıp, umutsuzluk pençesine düşürmeye çalışırken seni, sonunda oyuna gelmiş buluverir kendini ve kazdığı kuyuya düşüverir kendisi!

İyilikle ve güzellikle, sevgiyle ilerleyenler, kimi zaman durmuş veya kaybetmiş görünürler ama inançlarını asla yitirmezler, kalpleriyle düşünürler, bilirler ki sonunda doğru olan iyiler kazanır, kötüler kaybeder!..

www.iyibilgi.com özel Nihal Doğan


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 4 = 


Oku Yorum


 • Katılıyorum 

  Yazınıza aynen katılıyorum, sadece ülkemizde değil tüm dünyada sürekli bir sanal gündem, sürekli bir sanal sıkıntı tsunamisi olmasına rağmen hatta tsunamilerden birinin gidip daha büyüğünün sürekli gelmesine rağmen herşeye kadir Allah'ın izni ve lütfu ile zamanı gelince iyiler kötülere dürüstler fitnelere üstün gelecektir, herşeyin bir zamanı vardır bizim sadece sabırlı olmamız lazım, belki ömrümüzü bu sıkıntılar içinde geçircez ve ömrümüz sonlanacak belkide o günleri yaşayacağız ama kimsenin şüphesi olmasın ki biz görmezsek bizden sonraki nesillerimiz Allah'ın izni ile o günleri görecektir diye düşünüyorum, bizim vazifemiz ise hem sınavlarımızı farkındalıkla yaşayıp hakkını vermek ve başarılı olmak, hem de bizden sonra iyiliği güzelliği yaşayabilecek temiz nesiller yetiştirmek ki bu da aslında sınavın bir parçasıdır diye düşünüyorum.
  Polyanacılıktan söz eden arkadaşlara kısmen hak veriyorum çünkü bu sanal sıkıntı tsunamisi 4 bir yanımızı sarmış durumda artık büyük şehirlerde suya toprağa bitkilere hayvanlara temiz havaya muhtaç yaşıyoruz, tam da bu düzenin kurucularının istediği gibi sanal bir ortamda sana hayatlar yaşamak için zorlanıyoruz, sürekli baskı altındayız farkında olmasak bile ama gerçek şudur ki her ne olursa olsun bizden önceki nesiller bizim elimizdekilerin 10000'de birine sahip olmadan huzurlu hayatlar yaşayabilmiş bugun bizlerin sıkıntısı farklı da olsa dünya yine aynı dünya, insan hala aynı insan, kötülüğü yayan yaysın biz bunu dert etmekle zaman harcayacağımıza kendimizi düzeltmekle uğraşmalıyız, tabi iyiliği emir edip kötülükleri sakındırmakla yükümlü olduğumuz bilincinide yitirmemeliyiz diye düşünüyorum.
  sevgi ve saygılarımla,
  Abdullah
  Abdullah / 18 Kasım 2008 07:18
 • Boş ümitler 

  ÜMİT VAR OLABİLMEK İÇİN BİR TANA SEBEP GÖSTERİN.hANGİ YOSUZLUK YAPAN HEM CEZALANDIRILDI HEM MALI MÜSADERE EDİLDİ.kİMSEYE GÜVENİMİZ YOK TÜRKİYEDE DOĞRU SÖYLEYENİN TEPESİ DELİNİR.bOŞ ÜMİTLER İNSANI APTAL YAPAR. bÖLSESEL SAVAŞ KAPIDA,TARIM BİTMİŞ SU ŞİMDİDEN SORUN,İŞSİZLİK HAD SAFHADA,GENÇLER EVLENEMİYOR ÜLKE SUÇ CENNETİ DAHA SAYAYIMMI?
  Zerrin Özinan / 05 Haziran 2008 08:51
 • polyanna  

  analiz çok iyi ama biraz polyanna cılık sezdim artık herkes biraraya gelip şapkasını önüne koyacak nasıl bu plnlar bozulur nasıl dünyanın gelişmiş ülkerini geçeriz bunların konusulması gerekirdi Ataürkün ülkesine hayalinde yeşerttiği cumhuriyete yakısan bu olurdu ama hep patinaj hep patinaj
  mehmet / 23 Mayıs 2008 23:26
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

32.19 ms