Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

14 Ağustos 2008
font boyutu küçülsün büyüsünÇatıdaki düşman: Baz istasyonu


Evlerin çatılarında artık sıkça rastlanır olan baz istasyonlarının zararları tespit edilmeye devam ediyor. Alınan mahkeme kararları ve hastalanan insanlara rağmen 3. nesil telefonların çıkışıyla sayılarının artacak olması ise endişelendiriyor. iyibilgi özel
Çatıdaki düşman: Baz istasyonu

Türkiye'nin  cep telefonu pazarına girmesiyle baz istasyonu cennetine dönüşmesi çok çabuk oldu. Artık okul, hastane ve evlerin çatılarında gördüğümüz metal çubuklar sanki hep oradalarmış gibi garipsenmez hale geldi. Oysa baz istasyonlarının insan hayatı üzerindeki kalıcı zararları giderek artıyor. İsterseniz Türkiye'nin baz istasyonları ile ilgili sürecine kısaca göz atalım.

• Bazı çalışanlarına kanser teşhisi konulması üzerine Yargıtay'ın çatısındaki baz istasyonları kaldırıldı. Yargıtay Başkanlığı ile Aycell firması arasında 2003'te imzalanan protokolle ana binanın 3 noktasına baz istasyonu yerleştirilmişti. İstasyonların, personel üzerinde olumsuz etki yarattığı iddiaları üzerine Başkanlık, harekete geçti. Odası baz istasyonuna yakın olan bir Yargıtay üyesine 'ilik kanseri' teşhisi konulması üzerine, 26 Eylül'de 3 baz istasyonu söküldü.
• Ordu Fatsa'da yaşayan Osman Güvenalp, 3 Kasım 2004 tarihinde ilçede bir GSM operatörünün Yeni Kumru Caddesi'nde bir apartmanın terasına yaptığı baz istasyonunun kaldırılması için Fatsa Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. Şikayeti görüşen Fatsa Asliye Hukuk Mahkemesi, 23 Kasım 2006 tarihinde, "Baz istasyonunun durdurulması, sökülmesi ve müdahalesinin önlenmesi şeklinde" karar aldı.(Bu kararla baz istasyonlarından rahatsız olan her vatandaşa bunlardan kurtulma yolunun açık olduğu gösterilmiş oldu.)
• Baz istasyonu sayısı önümüzdeki günlerde daha da artacak. 3G denilen, üçüncü nesil baz istasyonlarının ihalesi yapıldı, yakında bunlar da kurulmaya başlanacak. Londra’ya 50–70 bin civarında yeni baz istasyonu takıldı. İstanbul da aşağı yukarı Londra büyüklüğünde bir şehir; buraya da aynı sayıda yeni istasyon kurmak isteyecekler.
Önümüzdeki günler 3G baz istasyonlarının kurulması ve yeni davaların açılması gibi gelişmelere gebe görünüyor. İşte bu yüzden gelecek kuşaklara sağlıklı bir hayat bırakmaya çalışırken biraz daha dikkatli olmalıyız.Artık çatıların neredeyse vazgeçilmez aksesuarı haline gelen baz istasyonlarının hayatımızı büyük tehlike altına soktuğu gerçeğiyle yüzleşip, zararlarını bir kez daha düşünmeliyiz.

Baz istasyonlarının sağlığa zararları
• Baz istasyonları tarafından da yayınlanabilen mikrodalgaların dokulara iki temel etkisi bulunmaktadır:
• Mikrodalga dokuları ısıtır. (termal etki)
• Mikrodalga hücrelerin kimyasını bozar (termal olmayan ya da kimyasal etki)
• Mikrodalgaların özellikle ikinci etkisi,yani hücrelerin kimyasını bozarak oluşturduğu etki insan sağlığı açısından önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalarda hücrelerin -kimyasal etkiye maruz kalması ile şu sonuçların meydana gelebileceği saptanmıştır:
• Hücrelerde büyük moleküllerin (proteinler vb.) deforme oluşu.
• Hücre zarlarının birbirine yapışması.
• Hücre zarlarında delikler açılması (elektro-porasyon)
• Ca-ATPaz ve Na-K-ATPaz enzimlerinin bozulması sonucu hücre dışına Ca”, Na’ ve K’ kaçışı.
• Sinir zarlarının bozuluşu: Sinir zarlarının bozulması ile REM uykusu adı verilen rüya görmenin azalışı, EEG değişimleri, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlık, depresyon, başağrısı, başdönmesi, Alzheimer, Parkinson, Multipl Skleroz gibi dejeneratif beyin hastalıkları meydana gelir.
• Hücre enzimlerinde bozulmalar.
• DNA tahribi
iyibilgi.com

 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 1 = 


Oku Yorum


 • istasyon 

  telefonumuzun çekmesi için gerekli zararı yok
  fatih baş / 13 Nisan 2014 13:37
 • BAZ İSTASYONU ÖLDÜRÜR 

  Baz istasyonu zararlıdır. Zararlı değildir diyenler çıkarları olan insanlardır. Bu bir ranttır.Bu işten birileri büyük paralar kazanıyor.Cep telefonu kullanıyorum, yararları yadsınamaz ama insanların olduğu alanlara koyulmaz.Yüksek direkler üzerine koyarsın konu kapanır.5-10 metre yakına bidon büyüklüğünde evlere yakın şekilde koyulmaz.Siz elektronik mühendisi arkadaşlar,saha çalışması yapan arkadaşlar, sizler kanser nasıl oluşur bu konuda bir bilgi birikiminiz var mı yok.Ben her iki konuya da hakim biri olarak baz istasyonları aslanlar gibi kanser yapar!Baş ağrısı, omurilik üzerinde ağrı, unutkanlık, baş dönmesi, bulantı ve sonucunda kanser başlangıcı.Tipik manyetik ışıma etkileri.Bundan bir 10-15 yıl sonra birileri çıkıp bu zararlı diyecek zaten.Peki sizler, dürüst olmadığınız için ne hesap vereceksiniz?Allah'a havalesiniz hepiniz, hakkımı da helal etmiyorum sizlere...Arkadaşlar karşı çıkın.Çünkü bunun sonuçlarını yıllar sonra çektiğiniz zaman iş işten geçmiş olacaktır...
  Halil Polat / 20 Aralık 2013 22:18
 •  

  yaklaşık olarak7-8 senedir baz istasyonu mevcut olan binada,kat maliklerinden bir tanesi istemeyip,dava açarsa kazanma ihtimali var mıdır? Dava açmada yasal süre nedir?Nihayetinde kiraya verirken onay vermemiş ve imza atmamıştır.
  fatma / 26 Ağustos 2013 00:56
 • yanlış bilgiler 

  bu bilgiler eskide kaldı artık yeni tasarlanan baz istasyonları 10 W olarak yapılıyorlar 500 kat daha az zararlıdır eskilerinden artık tam tersine baz istasyonları arttıkça zararlı MD.lar azalacağından mümkün olduğunca çok kurulmasını tavsiye ediyorlar
  abdullah özer / 06 Ağustos 2013 23:29
 • sigara zararsiz midir 

  Baz istasyonlarının zararsız oldugunu iddia edenlerinin çoğunun GSM şirketinde çalıştıklarını söylemesi, bunun ardından da utanmaksızın 'BAZ İSTASYONLARI ZARARLIDIR'ı savunan bilimsel şirketleri Politik olmakla suçlamaları çok gülünç değil mi?
  İmamlar ibadeti, tıp adamları modern tıbbı, otacılar da şifalı bitkileri üstün tutacaktır.
  Komik olan şey, hayatında hiç bilim adamı olmamış, bilimsel araştırma yapmamış insanların bilim adamlarını haklı veya haksız olmakla suçlamaları. Ben buna hiç girmeyeceğim.
  Ben bir örnek ile konuşmayı yeğleyeceğim. Sigara!
  Even sigara sağlığa zararsızdır. Size elimde sigarayla poz verip, sonra oradan yüzme ve atletizm antrenmanlarım sırasında beyaz dişlerim, atletik vücudum ile poz vererek bunu kanıtlayabilirim. Doğru mu? Bugün için değil, ancak bundan 30-40 yıl önce yapabilirdim. Yapıldı da zaten. Radyasyon, manyetik alan, sigara gibi pek çok şey zararlıdır. Ancak bunların zararları 1 kullanımlık testler ile ortaya çıkmayacaktır. Hele ki arkalarında dünyanın en büyük şirketleri varken bu oldukça zordur. Evet Baz istasyonları kısa süreli kullanımlarda size zarar vermeyebilir, ancak 7/24 saat boyunca 20 yıllık süreyle dinlenmeksizin vücudunuzun ve tüm hücrelerinizin içinden düşük düzeyde dahi olsa ışınların geçtiği ve bunun sizde biyolojik etkileri olacağını inkar etmek düpedüz aptallıktır.
  Bazıları Baz istasyonlarını protesto edip sonra da CEP telefonu kullanmayı nankörlük olarak yorumluyorlar. Unutmayın cep telefonu sadece ihtiyaç dahilinde kullanılıyor, kendi rızanızla kullanıyor, isterseniz kapatıyorsunuz. Vücudunuz ve hücreleriniz dinlenebiliyor. 10 metre uzağınızdaki baz istasyonu ise size bu fırsatı vermiyor.

  Madem BAZ İSTASYONU fikrine razısınız. Yeni doğmuş bebeğinizin odasının çatısına bir istasyon kiralayın. Çocuğunuz büyüyüp 18 yaşına gelene kadar çatıda 3 GSM şebekesine de sinyal yayın ne dersiniz? Hem aldığınız kira parasıyla onu en güzel okullarda okutursunuz? Ne dersiniz?
  Tabi 25inci yaş gününde LENF kanseri teşhisi konduğunda ağlamayacağınıza söz vererek?
  Vincent Price / 29 Haziran 2013 08:21
 • VERICILER 

  SELAM BAZI BU ISI YAPAN ARKADASLAR CEBIMIZDEKI TELEFONU EVDEKI TELEVIZYONU BU VERICILERLE KARSILASTIRMAYA CALISIYOR YA KARDESIM CEBINDEKININ SACMIS OLDUGU WATT 40 ODA EN FAZLA AMA BUGUN EN BASIT BI KANAL VERICISININ SACMIS OLUDU 40000WAT NASIL AYNI KEFEYE KOYABILIYORSUNUZ BUNLARI AKLIM ALMIYO INSANLARIN BAZI SEYLERI BILMEMESINDEN FAYDALANMAYALIM
  MISAFIR / 13 Haziran 2013 14:10
 • Manyetik Alan 

  Sayın Eray Çayır,
  Kiralama işinde çalışıyor olmanız konuyu bildiğiniz anlamına gelmiyor. Öncelikle baz istasyonu manyetik alan yaymaz. Elektromanyetik dalga yayar ki onun da elektriksel bileşeni yayılır. İkincisi baz istasyonu yaydığı EM dalganın şiddetinden dolayı değil, devamlı yayın yaptığı ve sinusoidal olmayan hem yüksek hem de alçak frekans yayınlar ile vücudun iç haberleşmelerine ve hormonel çalışmalarına etki eder. Sonucu uykusuzluk, dikkatsizlik, gözlerde sorun ve devamında MS kanser depresyon gibi hastalıklar olmaktadır. Bu konuda ülkemiz ise özellikle şanssız. Ülkemizde halk sağlığı çalışmalarına temel olacak sağlık istatistikleri düzgün tutulmadığından kimse baz istasyonlarını suçlayamaz. Yani işiniz devam edecek. Öte yandan sorunlar da devam edecek.
  Bize başvuran bir çok müşterimizin hastalık oranlarının çok daha yüksek ve birden çok hastalıkla mücadele ettiklerine şahit oluyoruz.
  Hürmetler,
  EMKorumacom / 03 Haziran 2013 17:32
 • alın kanıt 

  boşuna kimse masumlaştırmaya başka şeylerle kıyaslamaya kalkmasın miller salak değil karşı komsu evin üstüne 3 yıl önce kurdurdu babamı 6 ay önce kanserden kaybetti yandaki komşumuzun hanımı ilik kanseri az ilerisinde başka komşumuz akciğer kanseri son günlerini yaşıyor yine bir başka komşumuz böbrek kanserinden 7 ay önce öldü 20 metre yanımızdaki şaziye teyzeyede göğüs kanseri teşhisi konuldu ALLAH 5 vakit namz kılıp para için milleti zehirleyen komşu hakkını bilmeyen böylelerin müstehakını versin.
  gönül / 04 Mayıs 2013 21:16
 • ya dağın görünmeyen yüzü ne olacak? 

  merhabalar.ben bir gsm firmasında baz istasyonu saha kiralamacısı olarak çalışıyorum.söze başlamak gerekirse baz istasyonlarının kat'i suretle manyetik alan yaymadığını söylemiyorum.fakat bunların oluşturduğu manyetik alanın günlük hayatta ve evimizde kullandığımız elektronik ve elektrikli eşyaların oranları ne durumdadır sizce?örneğin ütü?su ısıtıcıları?elektrikli battaniye?fırınlar?televizyon?bilgisayar?cebimizdeki telefonlar?evlerimizin tavanlarını süsleyen lambalar? bütün bunların elektro manyetik alanı şu yerden yere vurduğunuz baz istasyonlarınınkinden kaç kat daha güçlü olduğunu biliyor musunuz? gelin o zaman hayatımızdan bunların hepsini çıkartalım...siz hangisine varsınız? mikrodalga fırını mı çıkartırsınız hayatınızdan,ütüyü mü yoksa iletişim ve haberleşmeyi mi?
  ERAY ÇAYIR / 23 Mart 2013 15:40
 • Surveycilerin ağzına bant çekmek :) 

  Bu işten ekmek yiyen insanların, bazı detayları bilmelerine rağmen, kendilerinin de inandıkları doğrulaşmış yalanlar ekseninde, "Cep telefonu kullanıyorsan, baz istasyonu zararlı demeye hakkın yok" söylemlerine alıştık artık. Görüşlerine değil ama görüş ifade etmelerine saygı duyduğumuzdan mütevelli ağızlarına bant çekmek istemeyiz..
  bazsavar / 01 Mart 2013 03:04
 • Baz istasyonu sayıları 

  Londra'ya değil, tüm İngiltere'ye 50 - 60.000 baz istasyonu ilave olabilir. Bahsettiğiniz bu sayı ile bir ülke kapsanır. Rakam verirken uzmanlardan veya daha sağlam kaynaklardan bilgi almanızı ve ayrıca yazınızı günecellemenizi tavsiye ederim. Saygılar.
  bazsavar / 01 Mart 2013 02:58
 • BAZİSTASYONU & RADYASYON MESELESI 

  önecelikle merhaba;
  ben baz istasyonu işinde surveyci( saha keşfi gerekli resmi dosyaları hazırlayan ) olarak çalışıyorum. ilk olarak baz istasyonları bir atom bombası gibi radyasyon yaymıyorlar.
  sigara alkol uyuşturucu bali çekenlere sorun hepsi zararlı derler. niye kullanıyorsun bırak şu laneti desen hoşuma gidiyor bırakmak da istemiyorum ya da bırakmak isterdim ama alıştım bırakamıyorum diyorlardır.
  tüm elektrikli aletler manyetik bir alan oluşturur bazların da böyle bir olayı vardır.

  cep telefonu kullanıpta bazlar zararlı diyen kim varsa ağzına bant çekmek isterim.
  cep telefonu kullanmıyanlar hariç.

  ben sahaya gittiğim de vatandaş soruyor bu radyasyon yayıyormuş. dayı amca her neyse bu çernobilde ki radyasyon değil korkma diyorum cep telefonu kullanıyorsan şikayet etme diyorum.
  MB / 04 Şubat 2013 19:24
 • sorun varsa çözümde var 

  Baz istasyonu sinyallerinin özellikle uyku alanlarından uzak tutulması ve melatonin salgısının yüksek tutulmasını öneririm. Evinizin karşısına baz istasyonu kurdularsa önleminizi alın. Bunun etkisi biriken yıllarla artacaktır. Çözüm de var, 5 senedir de uyguluyoruz. Çözümümüz de mühendislik çözüm! Öncesi ve sonrası ölçülüp görülebilir.
  N Uluaydin / 17 Eylül 2012 15:28
 • bazı istasyon 

  ben bütün yazdıklarına inanıyorum çünkü her yerde var hak şehir içi bırakmamalı lütfen sesleniyorum başbakanım şehir içi ya kaldırın zararlı para haram endırenler öpür dünya düşünsün cezası çooooooooook büyük
  fatma türkmen / 22 Ağustos 2012 20:39
 • HEM SPOR YAP HEM RADSASYON AL!!!.. 

  Merhabalar ben Yukarı Tömük Yeşilyurt Mahallesi Mehtap Sitesinde ikamet etmekteyim.Sahilde Çimsa Konutları karşısındaki parka, belediye tarafından vatandaşların fayadalanması amacıyla spor aletleri konulmuştur. Mahalle sakinleri olarak bu spor aletlerinden sağlık amaçlı faydalanmaktayız.Ne yazık ki yakın bir zamanda spor yaptığımız bu alanın hemen yanına(bitişiğine)mobil baz istasyonu konulduğunu gördük.Baz istasyonlarının zararları konusunda malum bilgilere sahipken, spor yapılan bu alana baz istasyonunun konulmasını çok yanlış buluyorum.Resmen hakaret gibi..Bir sürü boş alan varken, spor aletlerinin dibinde konuçlandırılmış bir baz istasyonu..Güya gazetelere haber olmuş bu durum ama, bir netice alınamamış malesef..
  Nuran Filiz / 14 Temmuz 2012 02:11
 • BAZ I İSTEMİYORUZ 

  EVİMİN 9-10 METRE YAKININA GECE GİZLİCE BAZ İSTASYONU KURDULAR.ÇOK RAHATSISIZ,NE YAPABİLİRİZ.BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ŞİKAYETTE BULUNDUK SİZE BİR ZARARI YOK KALDIRAMAYIZ DEDİLER.ÇOK BÜYÜK BİR İSTASYON GALİBA 3 OPERATÖR ORTAKMIŞ .HASTALANMAKTAN KORKUYORUZ.BELEDİYENİN ARSASINDA KURULU.NASIL KALDIRTABİLİRİZ.ANCAK UĞUR DÜNDAR ÇIKIP KÖTÜ BİR ETKİSİ YOK DERSE İNANIRIM DİĞER AÇIKLAMALARA İNANAMIYORUM.BU KONUDA DAVALAR AÇILMIŞ AMA BİZ NE YAPACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ.BİLGİSİ DÖKÜMANI OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN..
  SEMA KILIÇ / 04 Temmuz 2012 16:04
 • baz istasyonu  

  aldığınız tonlarca parayla tabi sorun olmaz.zararını çekenler anlar bu sizin yaptığınız bencilliktir kendinizi düşünüyorsunuz:çevremdeki bir çok kişide kanser çıktı 3 kez acillik olduk ağaçlarımız kurudu ve daha fazlası şimdi buna nediyeceksiniz??
  eda doğan / 09 Haziran 2012 13:10
 • sorun yok 

  baz istasyonlarının zararlı oldugunu kanıtlayacak bilimsel veri yok evımın catısnda 15senedir var ben en ustteyım ve sorun yok ınsan bılmediği seyden korkar biraz araştırın derim
  vedat türker / 29 Nisan 2012 18:18
 • bazı istasyon 

  sayın şanlıurfa valisi şehir içi bazı istasyon kalkmasını istiyoruz mahallerde 10 kişi kanser oldu lütfen kalsınrın
  dilara kısaürek / 18 Nisan 2012 15:27
 • vicdansızlık 

  Hala daha, baz istasyonları zararsızdır diyenleri vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. Bu nasıl bir para hırsı. Unutmayın ki diğer dünyaya göç ettiğimizde sadece naciz bedenimizi yanımızda götüreceğiz.Ya bundan sonraki hayat...Nasıl hesap vereceksizizzz
  Meltem / 01 Nisan 2012 23:06
 • BAZ İSTASYONU VE BİLGİSİZLİK 

  YAKLAŞIK 6 YILDIR BAZ İSTASYONUYLA BERABER OTURUYORUM.VE İKİ TANE VAR.GEREKLİ ÖLÇÜMLER VE BAKIMLAR GSM ŞİRKETLERİ TARAFINDAN MUNTAZAM YAPILIYOR.TÜRKİYE STANDARTLARINA GÖRE 16MHZ OLMASI GEREKEN ENERJİ ÖLÇÜMLERİNE GÖRE TÜRKİYEDE VERİLEN DEGERLAR 2 MHZ GEÇMİYOR.İÇİNİZ RAHAT OLSUN.KULAKTAN DOLMA SÖZLERE İNANMAYIN.KULLADIGINIZ CEP TELEFONLARI BAZLARDAN 5 MİSLİ DAHA FAZLA ENERJİ AÇIGI VERİYOR.BUNLARI ÖLÇÜMLERDE BİZZAT GÖRDÜM.
  göksal akyol / 27 Mart 2012 20:05
 • kanser oluyoruz kanser 

  bebekler ölüyor
  kasım kırboğa / 20 Mart 2012 12:59
 • Nereye Baksak O! 

  İşte akıllara durgunluk veren baz istasyonu saklama yöntemleri!
  Etrafınıza daha dikkatli bakın!...
  münferit / 19 Mart 2012 22:44
 • bazı istasyonu 

  sayın başbakanım lüffen bazı istasyonu kaldırın şehir içi kalksın
  deniz kaya / 15 Mart 2012 13:53
 • bazı istasyonu 

  zararlı bunu kaldıması istiyoruz her hastalık çıkarır lütfen kadırın
  ceyda ateş / 15 Mart 2012 13:42
 • karşımdaki canavar baz istastonu 

  benimde evimin karşısında baz istasyonu var her sabah kalktığmda ondan öylesine ürküyorumki bize sıra ne zaman gelecek diyorm doktorlara sağlk açısından sordum tabiki çok zararlı komşular mahalleli birleşn söktürün dediler ancak ne yapmam gerekir bilen Allah için söylesin nasıl bir yol takip edelim şimdiden teşşekkür ederim
  Günseli göçen / 29 Ocak 2012 22:41
 • yerlesım dısına cıksın 

  yorum yapan kısıler bılen veya bılmeyenler evdekı cıhazların daha fazla rahatsızlık verdıgıni soylerler.bilmezlermi evdeki cihazların kontrolu bizde, ya sız baz ıstasyonunu hıc kontrol edebılırmısıniz,(kapatabılırmısın).24 saat kesıntısız calısır,o yuzden sehır dısına cıkması lazım.
  kenan / 03 Ocak 2012 16:04
 • adam olun adam 

  Evet adam olun neyi savunuyorsunuz, belki yetişkin insanları etkilemez , ya yeni bebeklerin hali hiç düşündünüzmü , ufak bebeğiniz varmı, kalkıp baz istasyonu kuranları savunuyorsunuz, paradan doymayan insanlar tepelerine baz istasyonunu gizlice kurduruyorlar, farkedenekadar yıllar geçiyor, hem zararlı olmasaydı bundan onlarca profosör doktorlar dava açmazdı değilmi? bu işe devlet biran önce el atıp bunların kökünü kazımalı, Vatandaş bilgilendirilmeli diyenler kendine baksın vatandaşın baz istasyona değil sağlıklı yarınlara ihtiyacı vardır.
  isa / 15 Aralık 2011 19:31
 • bazcı 

  yorumların birisinde dikkatimi çekti bir arkadaş 3000 vatlık trafosu evimin önünde diyor baz istasyonu enerjisini tedastan 220 volt olarak alır ve içerisinde çalışmakta olan çihazlar 24 volt ve 48 volttur yani 220 voltluk sinyal adaptör mantığı ile azaltlır kafan rahat olsun bu konuda ve o antenler de insana zarar verecek cinsten bir voltaj olması söz konusu değldir elektrik havadan uçarak gelip seni çarpmaz onun gönderdiği sadece modüle edilmiş bir sinyaldir...
  soner cem / 29 Kasım 2011 23:28
 • baz istasyonu 

  şöyle birde unutulmaması gereken gerçek var ; ben yaklaşık 2 yıldır bir gsm firmasında baz istasyonlarının arızları için çalışan özel sektör elemanıyım ve bir baz istasyonunun ortalama kaç tane kullanıcıya görüşme sağlayabileceğini biliyorum bu ortalama yüklü olmayan bir istasyon için 50 kişi civarında.. ve bir mahallede oturan yaklaşık 500 kişinin %10 u aynı anda bu sistemden faydalanır diğerleri için şebeke meşguldur. peki soruyorum acil bir durumda (deprem,sel,doğal afet vb.)herkez cep telefonuna sarıldığında ulaşmanız gereken yerlere çağrı yaptığınızda sistemin kapasitesi dolunca görüşme yapamayacaksınız bu sefer başlıcaksınız kullandığınız operatore küfür etmeye.. allahım oğlum kızım acaba onlara bişey oldumu bi aramam seslerini duymam lazım dediğinde kapasitenn dolu olması nedenıyle afedersiniz apışıp kalcaksınız .. baz istasyonlarının artık hayatınızda vazgeçilmez bir parça olduğunu kabul edin haa ben mektupla haberleşmeye rağzıyım diosanızda kendiniz bilirsiniz. bide şu baz istasyonlarının şehirden uzakta olması mevzusuna gelince mantıklı düşünürsek 10 db sinyalle 35 km mesafeye servis veren bi istasyon şehir dışına taşındığında bu sinyalin daha güçlü olması gerekecektir buna şüphe yok o zaman evinizin çatısında olmasa bile size ulaşan sinyal evinizin üzerinde olduğundan çok daha fazla olacaktır...sonuçta amaç o sinyali sizlere ulaştırıp sizin görüşme yapmanızı sağlamah ve bir şey daha baz istasyonu sinyali 900 mhz bir kapasiteye sahiptir ki bu evdeki televizyonunuzun ekranından çıkan sinyalden çok daha azdır birşeyler hakkında eleştri yapmak için önce araştırma yapıp sonuçlarını düşünmenizi diliyorum....
  soner cem / 29 Kasım 2011 23:21
 • malesef çok tehlike 

  ben daha önce hatda çalısmıs bir insan olarak bu baz istasyonları metre kareye 300 dalga yayarak insanlarının sağlına ciddi derecede zarar veren kısırlastıran ve kansere yol acan bir tehlikedir baz istasyonu kimse yoğurdum eksi demez ,hatta o malum hat görevlileri burda bile sizi kandırmaya çalısıyor baz istasyonun güya sözde zarar olmadıgını size benimsetmek istiyor sizden ricam kendiniz aileniz için mahallenize çatınıza sokmayın onların vereceği az para sizi ilerde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir
  eski bir calısan insan olarak bütün hatlar zarar telefonunuzu gereksiz yere kullanmayın selam naber gibi saçma sözlerle vakit geçirmeyin ve sağlıgınızı koruyun baz istasyonuna geçis vermeyin
  eski bir hatta çalısan kişi olarak / 29 Kasım 2011 16:16
 • baza kızıp gaza basmayın 

  hanı su baza kızanlar hep sunu ileri sürerler colugumuz cocugumuz hasta olacak diye ama ne hıkmetse o kısının cocugunun elınde cep telefonu ama bılmıyorkı o cep teli bazdan daha tehlıkelı cunku mıllet baza kılıtlenmıs bırkere nasılkı havanın olmadıgı bır yer mekan yok ise radyasyon ve elektromanyetık alanın olmadıgı bır yer de yok uzayı bılmıyorum ıddıa edemem
  rıza kaya / 14 Ekim 2011 21:55
 • bos konusuyorsunuz 

  baz istasyonlarını elestırenlerden acaba kac tanesi cep telefonu kullanmıyor elinizdeki o telefonun acık oldugu her an uzerinizde elktromanyetin sinyal oldugu demektir baz yoksa cepte yok ayrıca bazla ilgili haber yapan basına hic sordunuzmu acaba sizin radyo ve tv vericilerinizmi cok radyasyon yayıyor yoksa bazlarmı veya bir baz mı yoksa evde kahkaha ve pürdikkat seyrettıgımız tv lermi daha cok elektromanyetik dalga yayıyor veya 6 dakıkayı gecen bır cep telefonundan elde edılen mıktarın baz istasyonu altında alınan mıktardan cok cok yuksek oldugumu ictigimiz suların plastık kapları yedıgımız yogurtların plastık kapları nekadar kanserojen baz ne kadar millet istiyorki salvar giyeyim popoma degmesin yok oyle kullanıyorsan teknolojıyı mutlaka bır zararı var peki hic araba eksozundan cıkan kırlı gazları hesapladınızmı kasıla kasıla bınıp keyıflı keyıflı dıreksıyonda oturmasını bılıyoruz peki arkanda kac kısısenın eksoz gazından zehırlenıyor bıldıgınızın aksıne baz ıstasyonu nekadar cok olur ise radyasyon oranı okadar dusuk oluyormus bugun tv de soyledıler aklıma gelmısken resmı ve ozel tum telsız konusmaları baza varana kadar nıce seyler var halbukı ıclerınde en masumu bazlar ama mıllet bırkere gaza gelmıs anlamıyorkı
  rıza kaya / 14 Ekim 2011 21:47
 •  

  sağlık ocapının bahçesine koyup insanlarımıza zehir saçıyorlar
  kibriye demir / 06 Ekim 2011 19:36
 • BİLEN BİLMEYEN KONUŞUYOR 

  Avrupada baz istasyonları şehrin dışında diyen arkadaş, şehir merkezinde telefon kullanmıyorlarmı.İlk önce araştırmak lazım
  AHMET GÜN / 04 Ekim 2011 10:49
 • HELAL OLSUN 

  HELAL OLSUN MEHMET CAN TÜM YORUMLARIN CEVABINI VERDİN ZATEN
  TURKAN OZTURK / 03 Ekim 2011 12:09
 • dertliyim 

  evet baz istasyonları bizimde hayatımızı berbat etti.çevredeki gizlisi saklısı olmadan fütürsuzca pencere kenarıkanunsuz işlev yapan bu istasyonlar adeta ölüm saçıyorlar.ve ellerindeki bu gücü kötüye kullanarak bambaşka konuda tehdid unsuru olarak kullanıyorlar.
  bilgi kingir / 24 Eylül 2011 16:02
 • dertliyim 

  evet baz istasyonları bizimde hayatımızı berbat etti.çevredeki gizlisi saklısı olmadan fütürsuzca pencere kenarıkanunsuz işlev yapan bu istasyonlar adeta ölüm saçıyorlar.ve ellerindeki bu gücü kötüye kullanarak bambaşka konuda tehdid unsuru olarak kullanıyorlar.
  bilgi kingir / 24 Eylül 2011 15:54
 • BAz, 

  Helal sana alttaki
  Yorumcu / 06 Eylül 2011 19:43
 • İSTASYON KURULUMU İSTİYORUM 

  merhabalar,
  2 çocuğumun evlerinde 6 yıldır, kendi evimde 4 yıldır istasyon mevcut. Bu zaman zarfında 2 torunum oldu maaşallah turp gibiler, yeni bir iş kuruyorum buraya da istasyon kurmaları için GSM operatörlerine başvurdum.sigara alkol vb. hiçbir kötü alışkanlığımız yok ve evde hastalıkta yok.benalacağım paraya bakıyorum, artık kısır tartışmalar bunlar.
  Bazcı / 28 Ağustos 2011 21:59
 • baz kalktı baş ağrısı bitti 

  4 sene evvel evimin karsısına trafo üstüne baz istasyonu kuruldu. ardından her gün baş ağrısı şikayetim başladı.evdeki muzik seti açtığımda muzık harıcınde devamlı uğultu sesi veriyordu.4 yıl bunu çektik .eve mesafesi 25 metre bazın. 4 sene bu baz istasyonu kuranlara en derin saygılarımızı sunduk ...biiip.4 yıl sonun da söküldü gitti . baş ağrısı biiti muzık seti normal çalışıyo uğultu bitti. fakat apartmanda 2 hastamız var kanser teşhisi kondu.tedavideler .baz istasyonu zararsızmış diyenlere duyrulur.
  müçteba zinnur / 25 Ağustos 2011 14:45
 • gelir paylaşımı 

  Benim sorum biraz farklı. Birinci katını aldığım apartmanın tepesinde baz istasyonu olduğunu sonradan fark ettim. Üstümdeki 4 katın sahibi bu katları kira vermiş ve baz istasyonu kirasını kendisi yiyor. Ben beşinci ve en alt katın sahibi olarak bu gelirden nasıl faydalanabilirim?.
  tamer yoldemir / 19 Ağustos 2011 09:23
 • gördüğünden ziyade görmediğinden kork 

  Gerçek şu ki, herkes görülen baz istasyonuna tepki gösteriyor. Oysa cep telefonunuzun çektiği her yerde bir baz istasyonundan sinyal alıyorsunuz. Mühim olan bulunduğunuz yerdeki sinyalin miktarı. Bunun içinde bu ölçümü yapan özel şirketlere 4-5 arkadaş ortak para toplayıp (300-500 lira gibi bir fatura çıkıyor) bulunduğunuz yerdeki sinyal miktarını ölçtürmek en doğrusu. Yoksa gördüğünüzden kaçarken görmediğiniz yerde daha fazla sinyale maruz kalmanız çok olası. (mesela bu değerler en yüksek oranda alışverişmerkezlerinde ama siz bir tane baz istasyonu görmüyorsunuz)
  ahmet karaköy / 12 Ağustos 2011 12:38
 • Radyasyon nedir? 

  Radyasyonu tanımayan ve tanımlayamayan hiç kimse bu konuda yorum yapamaz. Ama , Mikrodalga fırının çalışma prensibini bilen bir insanın, lise seviyesinde fizik bilgisine sahip bir insanın, kablosuz alanda veri ileşimi nasıl olur anlayabilen bir insanın, uzay yolu seğreden ve lazer kılıcını görmüş bir normal insanın Radyo dalgasının zararlığını savunmasıda çok normaldir. İster kabul edin ister etmeyin bunların zararları teknik cihazlarla tespit edilmiştir ve sıkı durun sizde tespit edebilirsiniz. hemde 10$'a.
  Bir genetikçi olarak mutant nasıl oluşur size kısaca ifade edeyim; Bir portakal düşünün, çok hoştur deilmi? Portala meyvesi mandarin dalına yoldırım çarpması ile ortaya çıkan mutant bir bitkidir. Ama size radyasyon çarparsa ve çernobil maymunlarına benzeyen çocuklarınız olursa ozaman bu pek hoş olmaz. Radyasyon alan bir organizmanın bünyesinden radyasyonu atamadığı süre zarfında dışardan gelen mikrop bakteri ve virüslerin tahribatına açık olduğunu, dolayisiyle baz istasyonu gibi kablosuz modeminde hayati bir risk içerdiğini açık bir dille ifa etmek isterim. Radyasyonun azı zararsız değildir. Eğer radyasyon içeren bir alanda iseniz tehlikedesiniz demektir.
  DNA bölünmesi ve kromozom eşleşmesine müdehale etmek bu yöntemle mümkündür yani radyasyon vererek.Tümörleride radyasyon ile yakarlar, hatta kimi yerlerde 'yüksek radyasyon alanı bbekli ve gebeler girmesin fasa fiso' yazar. Yemeyin bizi, o baz istasyonları sizin anne baba çocuk ve eşlerinize zarar verdiği gibi kuş, balık, çiçeke zarar vermektedir.
  Mehmet Fatih KOÇAK / 25 Haziran 2011 23:42
 • Şehir içindeki baz istasyonları 

  İngiliz Telekominikasyon kurumu Office of Communications'un resmi internet sitesindeki
  http://sitefinder.ofcom.org.uk/search
  adresine bir bakınız. Bu sitede İngiltere'deki bütün baz istasyonlarının konumları ve teknik özellikleri verilmektedir. Özellikle Londra şehrinde nehir kıyısındaki şehir merkezine haritayı zoomlayınız. Gördüğünüz her mavi baloncuk bir baz istasyonunu gösterir. Şehir merkezinde, neredeyse her sokakta bir tane, hatta bazı sokaklarda birkaç tane baz istasyonu olduğunu görebilirsiniz. Baz istasyonlarının özelliklerini incelerseniz, 4 metre yükseklikte bile baz istasyonu olduğunu görebilirsiniz. İngiltere'deki yetkililerin sağlık bilinci yok mu ki bu şehir içinde binlerce baz istasyon kurulmuş?
  Hüseyin Durmaz / 30 Mayıs 2011 22:10
 • baz istasyonu 

  baz istasyonunu savunan ve eleştirenlere cahil gözüyle bakan arkadaşlar.umarım o istasyonların yakınında çoluk çocuğunuzla oturmuyorsunuzdur.hiç olmazsa onların geleceğini düşünün..40 değer 10 değer gibi ölçülere itibar etmeyin.avrupanın hiç bir şehrinde mahalle içinde çatılarda baz istasyonu yoktur,yerleşim bölgesi dışında en az 100-150 metre yükseklikte kurulur..nedeni değeri değil sadece zararlı oluşudur..ne olursunuz mikrodalga,keitel,buzdolabı gibi örneklere inanmayın,çünki aralarında hiç bir bağlantı yok,konu çok teknik ve uzun ama inanmayın..kullanıcılardan miyarlarca dolar toplayan gsm şirketleri yerleşim bölgesi dışında 100-150 metrelik kuleleri sadece maliyetleri yüksek diye yapmıyor..sorun bakın ne cevap verecekler..çünki çatılar onlar için masrafsız..kira bedeliyle hallediyorlar...bakın istanbuldaki residansların çatılarına birtek baz istasyonu varmı..yok..peki neden..o binaların yüksekliği 20 tane çatıdan daha fazla işe yarar..bütün sorun gsm şirketlerinin paraya kıyamaması..kuleler yapmaması...bazları destekleyen arkadaşlar ne olursunuz..inanmayın...kendinizi değil o evlerde o civarlarda oturan çocukları düşünün artık..
  artselcuk / 26 Mayıs 2011 17:38
 • baz ıstasyonu 

  mademkı zararlı baz ıstasyonu neden cevre ve saglık bakanlıgında bunu onaylıyor
  uğur akcora / 18 Mayıs 2011 11:08
 •  

  mademkı baz ıstasyonu zararlı neden ızın verılıyor bunlara ızın verenlerde ust makamlar yapılabılır dıyorlar onlarda yapıyor
  uğur akcora / 18 Mayıs 2011 11:04
 • Baz İstasyonları Migrodalga Değil 

  Baz İstasyonları Radio İstasyondur. Rdayo dalgaları yayar. Evinizdeki Migrodalga Fırınla Yada Elektrikli Sobayla Ne Benzerliği Var. Baz istayonları Tavuk Pişirmek için değil. Isı yayıyor olsa türkiyede 100.000 e yakın istasyon sayesinde Hepimiz yanar yok oluduk. GSM Şebekeleri hücresel yayın yapar ısı ve ışın yaymaz.
  Barış ERACUN / 25 Nisan 2011 13:42
 • OPERATÖRLERİN OYUNU  

  Arkadaşlar , 4 yıldır oturduğum binanın tepesinde olan bazı kaldırmak için uğraşan ve konu ile ilgili yapmadık araştırma ve okunmamış doküman bırakmayan bir kişi olarak , konu eğer sizi de rahatsız ediyorsa bu yazıyı sonuna kadar okuyun.
  Öncelikle şunu belirteyim , madem baz istasyonu zararsızdır diyorlar, kaldırılmasına yönelik yüzlerce yargıtay kararları niye ??? Size sevindirici bir haber vereyim BURSA 1. asliye hukuk bir karar aldı.Eğer bu kararı örnek alıp da herkes kaderine razı olmuş bir şekilde koyun gibi yatmayı bırakırsa, bu arada rahmetli Aziz Nesin'nin de kulakları çınlamıştır herhalde, operatörlerin vay haline .Vay ki hem ne VAY.Alınan karara göre : MESKUN YERLERDE BAZ İSTASYON KURULAMAZ.Yani kısacası şehir içinde,insanların yoğunlukla yaşadığı ortam de , ev de , bina de , ne derseniz deyin BAZ İSTASYONU KURULAMAZ.
  Haa , bu arada kurulmuşsa ne yapacağız derseniz, DAVA AÇACAKSNIZ VE KAZANACAKSINIZ .Bizim de aynen öyle oldu.Tam 4 yıldır avukatların yanlış yönlendirmesi sonucu kaldırtamadığım baz istasyonu , mahalleli ile birleşerek dava açıldığında MEVCUT BAZ İSTASYONUNUN FAALİYETİNİN DURDURULMASI VE KALDIRILMASI yönünde gerekçeli karar alındı.
  Baz istasyonu size ister yakın olsun , ister evinizin tepesinde olsun , ister uzak olsun herkes dava açma hakkına sahip.Burada ince husus var . Eğer apartmanda baz varsa, konuyu 2 yönden ele alalım ;
  1)Aynı benim gibi farkında olmadan ve binanızda baz istasyon olduğunu görmeden evi satın aldınız.Ne yapacaksınız ?
  Eğer bizdeki gibi ahlaksız bir yöneticiniz yoksa tabii ki , operatörle yapılan sözleşmeyi alın ve tabii ki sözleşmenin içeriği ve süresi göz önünde alınarak sözleşme bitmeden evvel hem yönetici hem de operatöre, süre sonundan itibaren baz istasyonu sözleşmesinin uzatılmasına ve/veya aynı mahiyette herhangi başka bir operatörle de kira sözleşmesi yapılmasına muvafakatınız olmadığı hususunda ihtar çekin.Bu sadece işi garantiye alma adına yapılacak adımlardan ilki.
  Zaten yönetici bizdeki gibi kötü niyetli değilse, süre sonunda, sözleşmeyi yenileyebilmek adına OY BİRLİĞİNİ sağlamak için apartman kat maliklleri toplantısı yapıp sizin onayınızı ve kira sözleşmesine evet dediğinizi imzalı olarak sizden almak zorunda.
  Aksi halde , kira sözleşmesi sonunda eğer 1 kişi bile baz istasyonu kira sözleşmesine muvafakat vermezse sizin ihtar çekmenize bile gerek kalmadan, mahkemeye de gidip dava açmanıza gerek kalmadan baz istasyonu kalkar.
  ZİRA , BAZ İSTASYONU SÖZLEŞMELERİ, APARTMANLARDA ORTAK KULLANIM YERLERİNDE ALINACAK OLAN OYBİRLİĞİ KARARI İLE GERÇEKLEŞEBİLİR.İsterse 1000 kişilika partman olsun 999 EVET desin ,TEK BİR KİŞİ HAYIR DEDİMİ BU İŞ OLMUYOR ARKADAŞLAR . LÜTFEN BU HUSUSA DİKKAT!!!!YANİ KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE İMZA VERMEYİN.
  2)Bu arada mevcut bir sözleşme varsa, HASBEL KADER BENİM GİBİ KALDIRILMAK VAADİYLE YÖNETİCİNİN SÖZÜNE KANIP SADECE BELLİ BİR SÜRE İÇİN İMZA VERMİŞ İSENİZ:
  Apartmanda sadece 2 kişi baz istasyonunu istemediğimiz için İLK VE SON kez 2 yıllık olmak üzere göya iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde, LÜTFEN BURAYA DİKKAT ,SADECE VE SADECE İLK VE SON OLMAK KAYDI İLE VE DE SADECE 2 YIL İÇİN İMZA VERDİM VE HAHAYATIM KARARDI .
  BÖYLE BİR DURUMDA DA YAPACAĞINIZ,bir daha hiçbir şekilde yukarıda anlattığım gibi imza vermemek , böylelikle süre sonunda imza vermediğiniz için
  süre sonunda yönetici oybirliğini sağlayamayacağından kira akdi bozulur ve baz kalkar ve/veya yok ben sabredemeyeceğim , ben bir gaflette bulundum ( AYNI BENİM GİBİ) derseniz, meskun mahalde baz istasyon kurulamazdan dava açın.
  Bizim dava şükür sonunda 1 yılda sonuçlandı ve kaldırılmasına karar verildi.Tabii daha tam sevinemiyorum ,eğer operatör temyize giderse işin yargıtay tarafı olmakla birlikte yargıtayın, kaldırılması yönünde karar veren mahkemenin kararına uymadığı bir durum çok nadir.
  ŞİMDİ GELELİM SAĞLIK KONUSUNA ; Daha bu sabah kanal a 'da hematoloji dermeği başkanı Prof. Dr.Muhit Özcan baz istasyonlarının kanser yapıcı etkisinin inkar edilemeyeceğini sağlığa zararlı olduğunu açıkladı.Aynı şekilde Uğur Dündar ileyaptığı programda da Türk Onkoloji Enstitü başkanı Prof. Dr Erkan Topuz da baz istasyonları ve cep telefonlarının kanser yapıcı etkisi olduğunu üzerine basarak ifade etti.
  İnanın artık yazmaktan ve bilgisayar başında aşırı manyetik alana maruz kaldığımdan !! yoruldum.
  ANTİBAZCI / 15 Nisan 2011 12:26
 • Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Bu Konudaki Raporu 

  http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs304/en/#
  adresinde Dünya Sağlık Örgütü'nün bu konudaki raporunu bulabilirsiniz. Raporda, baz istasyonlarından alınabilecek elektromanyetik radyasyonun yüzlerce kat fazlasının uygulandığı deneklerde olumsuz bir etki görülmediği belirtilmektedir.
  Sonuç kısmında,baz istasyonları ve kablosuz ağların sağlık açısından olumsuz etkisi olduğuna dair bilimsel kanıt olmadığı belirtilmektedir.
  Ali Durmaz / 14 Nisan 2011 12:36
 • Baz istasyonları zararlı 

  Tanıdığım tüm elektrik eloktronik mühendislerinin söylediği baz istasyonlarının zararlı olduğu yönünde, burada aksini söyleyenlerinde bir şekilde bu işten çıkarı olan insanlardır yoksa neden bu kadar savunmaya uğraşsınlar, biz sağlığımızı düşünüyoruz onlar neyi düşünüyor? Eğer baz istasyonlarını istemezsek cep telefonu ortadan kalkar gibi sözlere kesinlikle inanmayın, baz istasyonlarını gelip tepemize kurmak onlar için en ucuz yol, sağlığımızı falan düşündükleride yok nasılsa ve kimse bu duruma karşı çıkmadığı içinde farklı bir çözüm aranmıyor, benim önerim kimse binasında yada yakınında baz istasyonu barındırmasın korkmayın sizi korkutmaya çalıştıkları gibi telefon teknolojisi falan ortadan kalkmaz belki biraz daha fazla para harcamak zorunda kalırlar ama mutlaka bir yolunu bulurlar çünkü bu işlerden inanılmaz paralar kazanıyorlar.
  umut gür / 10 Nisan 2011 00:24
 • Asıl siz yanlış bilgi vermeyin 

  Bende yüksek elektrik-elektronik mühendisiyim ve şunu ne yazık ki sölemeliyim elektrikle çalışan her cihazdan bir elektromanyetik yayılma vardır. Elektromanyetik yayılmanın(emission) hücreler üzerinde olumsuz etkileride bulgularla sabittir , aksini eden her meslektaşıma sadece gülerim.Ben radyasyon(radiation) demiyorum dikkat çekerim.Işıma ayrı olaydır bunu tartışmıyorum.Ayrıca kimse yalan sölemesin ,büyük tröstlerde çalıştığı için bunu savunmasın. Biliyorum herkes ekmek peşinde , fakat WHO raporlarını isteyen açıp okuyabilir. Bu tarz yalanların büyük vebali olacaktır ve belki 10 ila 20 sonra çıkacaktır.
  Fakat üzülerek söylemeliyim teknolojinin dezavantajları , avantajları yanında gözardı edilecek kadar azdır.Bu nedenle büyük firmaların kazandığı paralar ile sizin açacağınız bütün davaları rahatlıkla karşılayabilirler.
  Farklı bakış açısında anlatayım Sigaralar zararlı ve kanser yapıtığı biliniyor ,ve hastalananlar davalar açıp çok yüksek tazminat alsa da bunlar o firmalar için devede kulakdır.
  Arkadaşlar dürüt olalım biraz / 09 Nisan 2011 12:26
 • Cahil halkımız...! 

  Yaklaşık 8 senedir GSM sektörü içindeyim ve hala hala yabancı bir Vendor da çalışmaktayım. üstüne basa basa söylüyorum ''Baz İstasyonu Zararlı Değildir''... ne yazıkki halkıımız baz istasyonlarının zararlı olduğunu idda ederek kimi zaman bu sahaları kuran arkadaşlarımızı darp etmişler, kimi zaman mahkemelik olmuşlar, kimi zaman da öldürmüşlerdir. Cahilliğin moda olduğu bu ülkede biraz araştırmacı olsak, biraz kitap okusak veya mecmua takip etsek aslında zararlı diyen kurum ve kuruluşların ne kadar politik bir şekilde yaklaştığı anlaşılacaktır. Yine söylüyorum baz istasyonu zararlı değildir.Zararlı diyen ve idda eden bir kişi var ise; TV, radyo, mobil telefon v.b gibi elektroni eşyaları bırakması ve gerekirse mağraya gidip orda yaşaması gerekmektedir diye düşünüyorum..!

  XXX / 28 Mart 2011 02:19
 • baz istasyonu 

  okulumuzun hemen 10 metre ilerisine baz istasyonu kurulacak ve biz bu durumdan çok rahatsız olduk ilk geldiklerinde onları geri gönderdik ama tekrar gelmelerinden korkuyoruz ve bu yüzden bir çalışma başlattık okulumuzdaki öğrencileri ve çevresindeki insanları baz istasyonunun ne kadar zararlı oldğunu anlatan bir el ilanları yaptık ve bunu pazartesi günü herkese dağıtacağız eğer sizde böyle bir tehlikeyle karşı karşıyaysanız bu yöntemi deniyebilirsiniz etrafınızdakileri bilinçlendire bilirsiniz
  büşra şakır / 19 Mart 2011 20:37
 • baz israsyonu 

  arkadaşlar yorumlarınızın cogunu okudum benımde evimin yanındakı bınaya baz isasyonu kuruldu dunden berı yenıden calısma yapıyorlar ve kapımla komsumun bahcesı arası1 metre duvarımız alcak ve sımdıde ogrendıkkı baz israsyonunun trafosu gelıyor 3 bin vatlık radyasyon yayıldıgı soylenıyor benim 7 yaşında kızım var bu tehlıke sacan makıne kapımın onune kuruluyoe kızım elını uzatsa dokunur ne yapacam bılemıyorum mahallede kımse destek olmuyor ilgili makamlara kadar aradım ankaradan cevap geldı kurulamaz denıyor cok yakın oldugu için cıddı zararı var dedıler şikayet ettım e posta yoluyla faks olarak dılekcede bulunun mektupta atabılırsınız bilgi teknolojı ıletısım merkezı ist.bolge müdürlugune şikayetlerınızı yazılı olarak belırtınız kımse zararsız demesın yetkılı agızdan aldım bu bılgıyı
  burcu / 18 Mart 2011 15:27
 • Bilgiler Yanlış 

  YAZINIZI OKUYUNCA, BU İŞLERLE UĞRAŞAN BİRİ OLARAK, KONU HAKKINDA TAMAMEN CAHİL BİRİ OLDUĞUNUZU ANLADIM.

  ZARARLI OLAN MİKRO-DALGALARDIR. BAZ İSTASYONLARI MİKRO-DALGALARLA ÇALIŞMAZ. BİR LCD EKRANIN TV YADA FLORASAN LAMBANIN SAR DEĞERİ YANİ RADYASYONU, BİR BAZ İSTASYONUNKİNDEN DAHA FAZLADIR.

  ZARARLI OLABİLECEK TEK ŞEY DOĞRUDAN CEP TELEFONUDUR. BU YÜZDEN ASIL ÖNEMLİ OLAN CEP TELEFONUNUN SAR DEĞERİDİR.

  BU BAZ İSTASYONLARI HAKKINDA SÖYLENENLERİN İSPATI YOKTUR. YALNIZCA CEP TELİN ZARARLARI İSPATLANMIŞTIR.

  BİLGİNİZE.
  berk / 16 Mart 2011 22:40
 • BAZ İSTASYONU 

  Mrh,çalıştıgım binaya baz istasyonu kuruldu,saglıga bir zararı olmadıgını söylediler ama sanırım tlfnlara var:)belli zamanlarda iş yerinde herkesin tlfnu birden kilitleniyor,hadi bir kişinin olsa anlıycam ama bütün cep tlfları kilitleniyor arama yapamıoruz,bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa,beni aydınlatırlarsa sevinirim,tşk
  LEYLA TAPAN / 13 Mart 2011 00:02
 • baz istasyonu 

  baz istasyonlarını istemiyorsak herkes şu cep telefonlarından kurtulacak.şöyle bir lüksümüz yok telefon çeksin ama istasyon istemiyoruz.dünyanın neresine giderseniz gidin aynı sistem.telefon çekmeyince kızmayı biliyoruz.
  zülfikar duman / 20 Şubat 2011 02:22
 • madem zararsız 

  başbakanın villasının üzerindeki baz istasyonları niçin kaldırıldı ?? diye sorarlar adama.
  osman can / 15 Şubat 2011 15:29
 • ANTEN 

  YAN BİNADA BAZ İSTASYONU VAR ANTEN TAKTIRMAK İÇİN USTA ÇAĞIRDIM... USTA BAZ İSTASYONU YANINDA 1 SAATE YAKIN ÇALIŞTI.. RAHATSIZLIĞI AÇIKÇA BELLİ OLUYORDU ... ÇATIDA İŞİ BİTİNCE ADAMCAĞIZ OHH DEDİ .
  güven güneş / 12 Şubat 2011 22:05
 • FAYDALI DİYENLERE 

  BAK KARDEŞİM BU İLLET ZARARLI BİLİMSEL VE HUKUKEN KANITLANMIŞTIR.ZARARI YOK DİYENLER PARANIN KÖLESİ OLUPTA,İNSAN SAGLIĞINI HİÇE SAYAN BİLĞİÇLER DİYOR.KURULSUN AMA KURULMASI GEREKEN YERE DEGİL NEREYE TEPELERE HALKTAN UZAK YERE OKULUN 60 MT DİBİNE DEGİL AGZI OLAN KONUŞMASIN ZARARLI ZARARLI ZARARLI FAZLA SÖZE GEREK YOK
  ALİ / 08 Şubat 2011 19:48
 • SAYIN ARTHUR'A 

  arthur bey bende yeni mağdurlardanım. adam ikincisini de bu sene diktirdi çatıya 1 hafta önce karşı binamıza. aslında çevre apartmanlarda rahatsız ancak adam kendinden emin istediğiniz kişiye şikayet edin falan diyor.biraz cesaretsizlik biraz da napacağımızı bilmiyoruz. sağlığa zararlı olduğu apaçık bilimsel olarak da ortada. zaten şimdiden psikolijim bozuldu. ne yapabiliriz.lütfen yardım edin..
  sinan erdoğan / 08 Şubat 2011 00:57
 • YETER 

  bazılarının yorumları gerçekten beni güldürdü bazın zararı varsa telefon kullanmayın yok bilmem ne,telefon kişilerin şahsi seçimidir fakat baz öylemi istesende istemesende maruz kalıyorsun bu radyasyona herkes biraz kendine gelsin ondan bişey olmaz bundan bişey olmaz diyerek bu hale geldik.neden bunları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yapmak varken burnumuza kadar sokuyorlar çünkü maliyeti düşürüyorlar insan istemediği olayları yaşamamalı.zaten yaşam kalitesi düşük bir ülkedeyiz,insana değer verilmeyen bir yerdeyiz öyleyse kendi değerimizi kendimiz yükseltelim.şahsen ben öyle yapıyorum .yakınımdaki baza dava açtım inşallah da kalkacak herkese tavsiye ederim.azıcık uğraşın inanın zafer bizimdir.
  baz savaşçısı / 21 Ocak 2011 22:07
 • araştırmadan yorum yapmayın 

  gsm zararı olsaydı kanser vb. o zaman dünyada her bir insan kanser olurdu ve dünya nüfusu bu kadar olmazdı.Cahil olmayın gsm türkiyede nasılsa yurt dışındada aynı kuruluyor.dünyada kabul edilen en yüksek mhz'in 4/1 kadar türkiye de sınırlandırılıyor.ne kadar cok baz istasyon varsa verilen mhz o kadar az oluyor.insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.kontroller de BTK tarafından yapılıyor.
  mesut keser / 19 Ocak 2011 16:50
 •  

  çözümü kolay. kullanmayalım cep tlfnu istasyona ihtiyaç kalmaz
  tuna eren / 12 Ocak 2011 12:57
 • Bilmeden Konuşanlara 

  Avrupanın Her Yerinde Bazistasyonları Var Doğru Ama Hiçibiri Çatılarda Evlerin Yanında Değil Hepsi 100 Metre yüksellikte. Bu Teknolojiden Yararlanmamız için Bu Bazistasyon Şart Ancak Bilinsizce KulLanırsak Zararrı Çok Fazla Bir Cep telefonu Uçağı Bile Etkiliyorsa Düşününkü O cep Telefonun Sinyalinin Binlerce Katını 3 -4 Metre Yakınımızda Aklı Başında Olan Mantığını Kullanan Herkez Bunun Ne Kadar Zararlı olduğunu Görsün. Bazistasyonları Kurulsun Ama İnsan Sağlığını Tehdit Etmeyecek Yerlere...
  Mukaddes / 10 Ocak 2011 11:42
 • YAN BİNADA 12YILDIR VAR UYDURANLARA CEVABIM 

  CADDEDE OTRUYORUM BAZ İSTASYONU TAM YANIMDA BALKONDAN GÖZÜKÜYOR OTURDUGUM MÜHİT DOKTOR AVUKAT GİBİ KÜLTÜRLÜ İNSANLARLA DOLU SURDAKİ KONUSMALARA BAKINCA GÜLDÜM YA ARKADASLAR BU DÜNYADA OLAN BİRSEY KABUL ETMEMİZ LAZIM ÖYLE CAHİL İNSANLAR VARKİ YOK KUSTUM BAZDAN BUZDOLABIM BOZULDU BAZDAN TELEFON CEKMİYORSA BAZ YOKTUR ORDA GİDİN OTURUN DÜNYA İLE İKİSKİNİZİ KESİN GEREKSİZ ARKADASLARA SÖYLÜYORUM TELEFONLARIYLA GÖRÜSEMEDİKLERİ ZAMAN GSM OPERATÖRÜNE KÜFÜRÜ BASMAYI İYİ BİLİRSİNİZ BIRAKIN MİLLETİ KORKUTMAYI
  esma güldeniz / 25 Aralık 2010 16:00
 • Baz istasyonu sinyallerinin zararlarından korunmak için 

  Arkadaşlar,
  Size kısaca bilgi vermek isterim. Bu zararlı dalgalardan korunabilmeniz için size bir yol önerebilirim.

  Elektromanyetik dalgaları engelleyen boya ve kumaşlar mevcut artık. Evinizde ya da istediğiniz yerde bunları kullanarak bu dalgaların etkilerinden tam olarak korunabilirsiniz. Tamamen bilimsel ve referanslı ürünler olup istediğiniz kişi ya da kuruma danışabilirsiniz.
  Tamer Gişan / 07 Aralık 2010 00:26
 • yanlıs bilgi 

  yanlış bilgiler dagatmayın lütfen kardeşim cebinde 2 adet cep telefonuyla gezersın radyasyon olmaz evınde lamba buzdolabı bılgısayar ketıl çamaşır makınası bulasık makınası t.v v.s v.s bunlar baz ıstesyonlarının 50 katı radyasyon sacıyor cep telegonun çekmeyince küfür etmesini bılıyosun ya telefonunu kullanma yada karşı çıkma 3g çıkmıs dıyosunuz aaa çok iyi diyosunuz bu istasyon olmazsa nasıl yararlanacaksınız lütfen yanlış bilgi vermeyınız halkımıza ayrıca baz istaysonunun zararlarını ve yararlarını arastır ondan sonra yazını yaz öle bilip bilmeden konusmayın
  ferit dereli / 05 Aralık 2010 17:59
 • Yanlış bilgilendirme.. 

  Arkadaşım iyi hoş yazmışsında peki elinde bir delilin varmı bu konu hakkında. sen avrupada nasıl yapıldığını biliyormusun sinyal şiddetini biliyormusun Türkiyede daha az avrupa 41 volt kullanırken Türkiye 10 volt kullanmaktadır. ve senin bahsettiğin yeni nesil cep telefonları dıyosunya emınım senın elınde suanda en afıllısı vardır. arkadasım yaklaşık 2 ay önce bodrumda bir sempozyum düzenlendi bilmem farkındamısın arastır bak sempozyumun adı elektro manyetık alanların ınsan saglıgına etkısı ve orda alınan karar senın anlattıgın gıbı zararlı olmadıgıydı. bunları söyleyenlerde araştıranlarda senın bılmedıgın kadar buyuk profosorler aslında yuz yuze gelsek sana anlatsam tam olarak buradan bukadar yazıyorum ii çalışmalar.
  Kaan ÇEHRE / 03 Aralık 2010 14:29
 • yanlışş 

  merhabalar.
  kardeşim iy konuşmussun hoş konuşmussun ama belge kanıt rapor bir şey sunamıyorsun sağlık bakaanlığı tübitak veya herhangi bir resmi belge sunamıyorsun ki bu zararlı diye kendi kafandan hücrelerden girmiş kanserden çıkmışsın sen avrupada baz istasyonlarının nereye kurulduğunu biliyormusun.bir konu yazacaksan paylaşacaksan doğrusunu bil iyi araştır ondan sonra konuş.bak şimdi ben google baz istasyonu yazdım bu çıktı.binlerce insanı sadece şu yorumun ile yanlış yönlendiriyorsun bu na ne senin ne de başkasının hakkı var elektro manyetik alan elektrkle çalışan bütün sistemlerde mevcuttur.ha sen dersenki ben DAĞDA yaşıyorum eyvallah derim karşı çıkmana razı olurum ama daha farklısını ne söyleyebilir nede kanıtlaya bilirsin halkımız sadece bir konunun başlığını okuyup inanır.hiç demezki kardeşim iyisin hoşsun ama nerde KANIT.......
  kadir türkmen / 03 Aralık 2010 12:50
 • baz istasyonları 

  baz istasyonlarının yararları nedir yararı yoksa zararları nedir her doktor açıklıyo zararlı dio bu kuranlar ne biliyo da zararı yok dio her sokağa deilde belli bir yere kursalar daha iyi olmaz mı?
  ekrem bozkurt / 28 Kasım 2010 17:42
 • yardım edermisiniz? 

  baz istasyonlarının hangi operatörden olduklarını nasıl anlarız.lütfen yardım ediniz.
  merve kaloğlu / 15 Kasım 2010 23:41
 • TAVUKMU YUMURTADAN ÇIKAR,YUMURTAMI TAVUKDAN ÇIKAR 

  BAZ İLE İLGİLİ YAZILARIN HEPSİNİ OKUDUM. VARDIĞIM SONUÇ BU OLDU.YANİ BAŞLIKTA YAZDIĞIM.
  BAŞLIĞIN DOĞRU YANITINI BULAN ,BAZIN ZARARLI VEYA ZARARSIZ OLDUĞUNUNDA CEVABINI BULUR.
  HABİB ÖZÜMAĞI / 31 Ekim 2010 22:30
 • Bilip bilmeden sallamayın... 

  Baz istasyonlarının bu güne kadar zararı konusunda her hangi bir bulgunun olmadığını Dünya Sağlık Örgütü bildiriyor.
  Bildiğimiz diğer husus bu istasyonların mikro dalga yaymadığı..
  bilen-bilmeyen sallayıp kafa karıştırıyor..
  tarık aslan / 24 Ekim 2010 04:11
 • bazdan parasını alan yatağında rahat uyuyormu!!!!!! 

  BEN ÖNCELİKLE BAZ İSTASYONLARININ NE GİBİ ZARARLARI OLDUĞUNU ÖĞRENMEKLE BAŞLADIM SİZDE BİLİN: Baz istasyonlarının sağlığa zararları
  Baz istasyonları tarafından da yayınlanabilen mikrodalgaların dokulara iki temel etkisi bulunmaktadır:
  Mikrodalga dokuları ısıtır. (termal etki)
  Mikrodalga hücrelerin kimyasını bozar (termal olmayan ya da kimyasal etki)
  Mikrodalgaların özellikle ikinci etkisi,yani hücrelerin kimyasını bozarak oluşturduğu etki insan sağlığı açısından önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalarda hücrelerin -kimyasal etkiye maruz kalması ile şu sonuçların meydana gelebileceği saptanmıştır:
  Hücrelerde büyük moleküllerin (proteinler vb.) deforme oluşu.
  Hücre zarlarının birbirine yapışması.
  Hücre zarlarında delikler açılması (elektro-porasyon)
  Ca-ATPaz ve Na-K-ATPaz enzimlerinin bozulması sonucu hücre dışına Ca, Na ve K kaçışı.
  Sinir zarlarının bozuluşu: Sinir zarlarının bozulması ile REM uykusu adı verilen rüya görmenin azalışı, EEG değişimleri, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlık, depresyon, başağrısı, başdönmesi, Alzheimer, Parkinson, Multipl Skleroz gibi dejeneratif beyin hastalıkları meydana gelir.
  Hücre enzimlerinde bozulmalar.
  DNA tahribi
  BUNLAR SADECE KANITLANANLAR PEKİ KANITLANMAYANLAR NE ONLARDA PARANIN GÜCÜYLE SUSTURULAN BÜYÜK DEVLETLER BİZİM TOPLUMUMUZDA HATA VAR NE YAZIKKİ BİZİM ARTIK DİNİMİZ İMANIMIZ PARA OLMUŞ PARA VER SAĞLIĞI KİM TAKAR YADA Bİ BAŞKASI NE HALE DÜŞER BUNLAR BİZİM İÇİMİZDEN ADETA CIMBIZLA ÇEKİLİP ALINDI BAZ İSTASYONLARINDA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR YORUMDA BULUNMUŞLAR ONLAR PARAYI İNDİRİYOR BANA KİMSE DİYEMEZKİ RADYASSON YAYAN VER SES DALGALARIYLA ÇALIŞAN DEVASAL Bİ ELEKTİRONİK MALZEMENİN TOPLUMA ZARAR VERMEDİĞİNİ HERKEZ KENDİNİ DÜŞÜNMESİN VE HALK OLARAK SİZE Bİ TAFSİYEM OLACAK KANUNDA HAKKINIZ OLAN İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN ZARARLI GÖRDÜĞÜNÜZ VE YANLIŞ BULDUĞUNUZ KONULARI CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA ŞİKAYET EDERSENİZ SİZDE UYUYAN TÜRKİYENİN UYANMASINA BİR NEBZE YARDIMCI OLURSUNUZ SAYGILARIMLA
  sağlam kılıç / 12 Ekim 2010 13:47
 • Baz İstasyonlarını Kaldırmak İçin Ne Yapmak Gerek !!! 

  Yorumların bir çoğunu okudum ve ortada çelişki oluşturmak için o çok bilen kişiler "zararsız" ifadelerini para için insan sağlığı ile oynamasınlar.Bizim yan apartmanımızda devasa büyüklükte baz istasyonu var ve benim bebeğim var,burada 5 çocuk var bu duruma maruz kalan.
  Baz istasyonun kaldırma çalışmasına girişen ve olumlu sonuç alan arkadaşlar, bir yol gösterin.
  Ne yapmalıyız, nasıl kurtulmalıyız bu lanetten.
  Bize evimizdeki aletlerin cep telefonların zararından bahseden arkadaşlara cevabım ; bu aletler baz istasyonun verdiği dalga yanında toz zerresi kalır.Onlar bizim kontrolümüzde ama bu baz istasyonu tepenizde verdiği zararlı dalgalar beynimize kadar işliyor.Lütfen zararsızdır...muhabbetlerine hiç girmeyin.Karşı nızda cahil yok.

  Prosedür nedir, ne yapılmalıdır, Yardım Edin !
  Sevgi / 10 Ekim 2010 11:41
 • baz istasyonunu binanın tepesinden nasıl kaldırılabilir 

  lütfen bana yardımcı olun baz istasyonu bizim mahalleye kuruldu biz bu baz istasyonunu kaldırmak için neler yapabiliriz nerelere başvuralabiliriz yorumlarınızı bekliyorum ben burdur deprem evleri mahallesi
  bilal aktaş / 08 Ekim 2010 22:14
 • bebeğimi kaybettim 

  çalıştığım kurumun kantin katında iki tane baz istasyonu vardı, aynı dönemde 4 arkadaş hamilelik yaşadık ve dördümüzün bebeğinde de çeşitli sağlık problemleri görüldü ben doğumdan 11 gün sonra büyük arter transpozisyonu nedeniyle bebeğimi kaybettim ikinci arkadaş erken doğum yapmasın diye hastaneye yatırıldı ( ki ona da hamileliğinin beşinci ayında bebeğin beynin de su veya ur oluştuğu söylenilmişti)üçüncü arkadaşın bebeğinede %60 dawn sendromlu tanısı kondu.ayrıca üçümüz de hamileliğimiz ilk aylarında bebeklerimizi düşürmemek için tedavi gördük ve dördüncü arkadaşımızda iki aylık bebeğini düşük neticesinde kaybetti. 4 hamile ve 4 sorunlu gebelik hala zararsız diyenleri anlayamıyorum.belki etkileri bünyeden bünyeye değişiyordur ,bu konuda bünyesi kuvvetli olanın gözü aydın ya biz... daha kaç kurban vermemiz lazım?**
  zeynep yılmaz / 29 Eylül 2010 12:09
 • DÜNYANIN HER YERİNDE AYNI TEKNOLOJİ KULLANILIYOR SADECE TÜRKİYE DE TARTIŞILIYOR 

  Baz istasyonları konusunda doğru bilgilenmenin şart olduğunu belirtmek istiyorum, "Baz istasyonlarıyla ilgili kamuoyunda yanlış bir bilgilenme söz konusudur. Manyetik alan hayatımızın her yerinde var. Bu etkilerle birlikte yaşıyoruz. Ancak insan sağlığına zararlı olduğu yönünde net bir tespit yok. Evdeki bilgisayarlarımız, televizyonumuz baz istasyonlarından çok daha fazla manyetik dalga yayıyor. Baz istasyonları ise denetim altında yasal bir çerçevede kuruluyor. Bu konuda bilinmeyen, göz ardı edilen bir nokta var. Baz istasyonu sayısı arttıkça daha az manyetik alan oluşuyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından 42 voltmetre elektriksel alan sınır olarak belirlenmiştir. İstasyonlar ise 10 voltmetre manyetik dalga oluşturuyor. Bakanlık da zaten bu konuda oldukça hassas. Avrupa’nın Amerika’nın dört bir tarafı baz istasyonlarıyla dolu. Kamuoyunda dile getirildiği gibi istasyonlar insan sağlığına zararlı olsaydı dünyada bu kadar fazla sayıda istasyon olmazdı. Yanlış bilgilenmeden ötürü konu bir sorun haline getirilerek tırmandırılıyor. Baz istasyonları olmazsa iletişim kesilir. Hem cep telefonu kullanıp hem de baz istasyonlarına karşı çıkmak çok sağlıklı bir bakış açısı değil. Zaten ciddi kontrol ve denetim altında olan bir konu, ciddi bir sorun haline getirilip insanların psikolojileri bozuluyor. Ancak bu gerçekleri biz sektör yetkilileri olarak biz söyleyince insanlar bizi ciddiye almayıp farklı bir gözle bakıyor. TÜBİTAK araştırmaları baz istasyonlarının sağlığa olumsuz etkisi olmadığını ortaya koydu. Türkiye kamuoyunun da bu anlamda doğru bilgilendirilmesini istiyor. Medyanın da bu konuda insanların piskolojisini bozmaktansa halka daha obektif bilgiler vermesini temenni ediyoruz.
  Eren ERDOĞDU / 28 Eylül 2010 23:22
 • za-rar-lı 

  Her gün geçtikçe artan baz istasyonları sağlıga zararlıdır.her kim sağlığa zararsız diyorsa bana ulaşsın.
  Halit Metin Kaleoğlu / 23 Eylül 2010 21:29
 • BUNLAR ÇOK YARARLI  

  Hakikatende bu memlekette bir şeyi karalamak, kötü göstermek çok kolay. Bu gününe kadar kullandığımız ama nedense hiç zararını aklımıza bile getirmediğimiz cihazlar var ; TELEVİZYON, BİLGİSAYAR EKRANI, MİKRODALGA FIRIN, FÖN, SOLARYUM, ELEKTRİKLİ ISITICILAR(UFO TİPİ). Ben bu baz istasyonun zararlarının abartılmasının Türkiyede gsm sektörüne giremeyen büyük firmaların karalama işine benzetiyorum. Yıllar önce bir adam çıktı araba üreteceğim dedi adama yapmadıklarını bırakmadılar (tofaş+renault+toyota bunların türkiyede üretim yapan aileleri)adamın nasıl biri olduğu ben ilgilendirmiyor ama o araba üretilse idi Türkiyede araba fiyatları bu kadar yüksek olmazdı. Baz istasyonları dünyada bir tek bizde var sanki, Sağlık yönünde ise sigaranın insan sağlığına zararını kabul etmeyen kalmamış ama bu ülkede sigara üretimi ve satışı halen devam ediyor neden buna kimse karşı çıkmıyor adam sigarayı içiyor bir dünya para harcıyor hasta oluyor ilaç için para harcıyor iğleşmeyincede ameliyat oluyor bunların toplam mağliyeti milli servetten gidiyor bunlara da dikkat edelim devekuşu misali yapmayalım...
  Kenan ŞİMŞEK / 13 Eylül 2010 13:56
 • dikkat  

  avrupada da baz istasyonları şehrin göbeğine kuruluyor. internette resimlerine bol miktarda ulaşmak mümkün. bursada mahkeme kararı doğru olabilir. çünkü gerekli güvenlik mesafelerine uyulmamış olabilir. 6 ayda bir sağlık kontrolu yapılmıyor. tepenizdeki baz istasyonu size zarar veremez. sinyaller düz gider. alta değil. ayrıca size veya binalara bakan radyolar oldugu zaman istasyon düşer çalışmaz. operatorler para kaybedeceği için böle birşeyin olması mümkün değildir. şehrin içine değil de yüksek ve şehir dışana uzak yerlere kurulan baz istasyonları olması şuanki mevcut teknoloji ile mümkün değildir. ha kurarsanız ama hiç bir telefon çekmez o ayrı. süs diye kuralım isterseniz. mesajları yazmadan önce araştırma yaparsanız daha verimli bir tartışma ortamı kurulabilir.
  TEARSNATURALE / 20 Ağustos 2010 12:05
 • Baz istasyonları 

  Eğer elektromanyetik dalgalar insan sağlığına zararlı değilse Dünya Sağlık Örgütü sürekli maruz kalma durumunda olan çalışanlara niye sağlık tazminatı ödenmesini öngörüyor ve niye 6 ayda bir sağlık kontrolü gerekir diyor hiç düşündünüz mü? Evinizin önünde dikili bir baz istasyonundan yayılan dalgalara her gün maruz kalmış olmuyormusunuz?Bursa 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 16.09.2009 tarihli kararı ile biz apartmnımızın önündeki istasyonu kaldırdık. Etkileri sadece psikolojik olsa bile hiç bir kuruluşun hiç bir vatandaşı rahatsız etmeye hakkı olmadığını düşünüyorum. Niye Avupa şehirlerinde görünüsü bile son derece çirkin olan baz istasyonlarını şehrin orta yerinde görmüyoruzda yerleşimden uzak yüksek yerlere dikiyorlar? Niye kurulum standarları içerisinde okuldan şu kadar, camiden bu kadar uzak olsun diye standart belirlemişler?. Sonra cep telefonunu başınıza yaklaştırmadan açın sonra kulağınıza götürün, kalbinize yakın taşımayın deniyor. Niye? Yaydığı dalgalar çok şifalı da doktorlar para kazanamaz diye mi?
  Rüçhan Özkılıç / 04 Ağustos 2010 10:37
 • hiçte bile 

  merhaba. yorumların çoğunu okudum da zararlı diyen arkadaşları anlamadım. neye dayanarak zararlı diyosunuz. ben baz istasyonlarının ne şekilde kurulacağını planlıyorum (survey ve tk hazırlamak). bildiklerimi aktarayım size. birincisi her anten ve rbs (kabinet) tipine göre bir güvenlik mesafesi vardır. 7-14 metre arası değişir bu. bu alan içerisinde yaşam alanı varsa ya yansıtıcı levha kullanılır yada o anten değiştilir. bilemediniz tümden sökülür. ikincisi antenler altta doğru sinyal yollamaz. yani çatınızdaki antenin size zararı olamaz. ayrıca karşısında yüksek bir bina da olamaz , yoksa anten sinyal gönderemediği için oraya koyup para harcamanın bi anlamı yoktur. gizleme yapılmasının nedeni mevcut tepkilerdir. şehir dışına kurulursa kimsenin telefonu çekmez. aydın doğanın oluştrduğu tepki konusu duğrudur. who'ya görede insan sağlığına ciddi bir zararı ispatlanmamıştır. kanser oldum, başım ağrıyo vsvs ya uydurma yada psikolojiktir. gidip çatılardaki radyoları kucaklamazsanız bişey olmaz sizede. ayrıca o radyoların önüne dahi geçseniz DBM yükselir o istasyon ve ona bağlı diğer istasyonlar düşer. yani çalışmaz.
  tearsnaturale / 28 Temmuz 2010 11:19
 • baz istasyonu istemezler 4 telefon tasırlar 

  turkıyede okadar ozenme hevesi varkı iş icin imkansız hava için 4 telefon birden tasıyan insanlar var bu insanlara bu hizmet sart bence
  haydar haydar / 17 Temmuz 2010 00:25
 • biz ölmüşüz 

  bursa yıldırım 152 evlerde evimin dibinde tam 4 adet baz istasyonu var 3 yıldır birkez bile uykumu alarak uyandığımı hatırlamıyorum
  sinan çetin / 05 Temmuz 2010 11:19
 • selam aleykum oncelikle kandiliniz kutlu olsun.ben sıradan bi vatandaşim bizim evimizin ustunde de baz istasyonu var ama henüz faliyete geçmiş değil daha yeni kuruldu.ben tibitak dakileri okudum.şimdi bu çok zararlı bişey olsa devlet neden buna izin veriyo? yada insan sagğlıgını düşünüyoda,en basitinden neden sigara içiyo?bende bunu anlamıyorum.bende zararlı oldugunu düşünüyodum ama olmadıgı kanaatindeyim.ama bizim toplulmumuz anlamıyo yani anlamak istemiyo.insan bişeyi kafasında olumsuz düşünürse o onun için olumsuz olur,olumlu olsa bile.bunu şunun için soyluyorum çünku bizim çatıdaki verici henüz faliyette değil ama mahalle ayyuka çıktı hastayım zararını çok göruyorum,uyuyamıyorum başım ağrıyo ve daha neler neler psikolojik olarak yerleştiriyorlar kafalarına. ama milletimiz sağ olsun beyni rahat etsin komşularla aramız bozulmasın diyorsanız bina saipleri aldırmalı bence.tıpkı bizde oldugu gibi hepinize saygılarımla.kalın sağlıcakla
  isimsizist / 17 Haziran 2010 17:34
 • BAZ İSTASYONU ZARARLI 

  ARKADAŞLAR BAĞIRIP ÇAĞIRMAYA GEREK YOK HA SESİMİZİ MUTLAKA DUYURACAĞIZ AMA MANTIKLA HAREKET EDECEĞİZ KİMKİ DİYORSA BAZ İSTASYONU ZARARSIZ GETİRSİN COCUĞUNU TEST EDELİM ZARARLIMI ZARARSIZMI OZAMAN İNANSINLAR ALLAHA EMANET OLUN
  MUZAFFER ŞİMŞEK / 10 Haziran 2010 12:11
 • Zararlı MI ??? 

  Televizyonlarda ara ara yapılan baz istasyonu haberlerine bundan sonra lütfen daha dikkat ederek bakın. Göreceksiniz ki haberi yapan muhabir, kanal yetkilisi veya uzman hiç bir şekilde baz istasyonu zararlıdır demeyecektir. Sadece genelde varoş kesimde ki vatandaşın tepkisini görüntüleyip yorumsuz yayınlamaktadırlar. Eğer kendileri de zararlıdır derse bunu kanıtlamak zorundadır ve kanıtlayamazsa başına dert alacaktır. Bu sebeple haberi yorumsuz yaparlar. Peki neden? Çünkü bu haber insanları televizyon karşısına kitler, ÇOK İZLENEN BİR PROGRAM=Bİ O KADAR FAZLA REKLAM GELİRİ diye düşünüyorum. Lütfen baz istasyonu ile ilgili araştırma yaparken TÜBİTAK ve DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ RAPORLARINA DA bir bakın. Dünyada en çok tepki TÜRKİYE'de. işte bu sebeptendir ki bu zihniyette olduğunuz sürece Türkiye hep geriden gidecek teknolojiden uzak çağ dışı yaşamaya mahkum kalacaktır. Teknolojiden faydalanmak içn bunun gerektirdiği araçlarıda kullanmamız gerekiyor. Ha yok ben teknoloji falan istemiyorum diyen varsa bulacak kendisine bir balta girmemiş orman, orada yaşayacak diye düşünüyorm.
  ALPAY TÜRKOĞLU / 09 Haziran 2010 11:33
 • DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ RAPORU (Lütfen vakit ayırıp okuyun) 

  EDİTÖR'den: Sayın Türkoğlu, biz vakit ayırıp okuduk. Fakat bu kadar uzun bir metni yorum olarak yayınlamamız mümkün değil. Katkınıza teşekkür ediyoruz ve yeni yorumlarınızı bekliyoruz. (Tabi biraz kısa olmak şartıyla.) Sevgiler.
  ALPAY TÜRKOĞLU / 09 Haziran 2010 11:16
 • baz istasyonları 

  bizim halkımız herşeyi kendine göre yorumluyor.sigaranın zararlarını bilerek içerler.kimse itiraz etmez.ama o kadar teknik incelemeden geçen baz istasyonlarından şikayet ederler.ben 2002 den beri içindeyim.Şu ana kadarda sağlığımla ilgili bir sorunum olmadı.bence itiraların % 80 ni ödenen kira paralarında niye bana değilde ona hesabı.kiralama yaptığım için biliyorum itira için başı çekenlere 2 katı para teklif ettim hemen kabul ettiler.kira parası için birbirini vuran kardeşler biliyorum.gerisi bahane......
  oktay eser / 08 Haziran 2010 00:43
 • baz istasyonu 

  okudugum yorumlar cok farklı bırbırınden.ben 12 yıldır ben bu işte calısıyorum sureklı frekansların icinde dolasıyorum ve benim gibi daha bi cok insan bu işten ekmek yıyor.evet baz istasyonu saglıga zararlı hava su sartlarta zararlı,kurulan baz istasyonunun bir guvenlık mesafesi var 7 metre insanların bu 7 metre icine girmelerinin imkanı yok.telekamınıkasyon mudurlugu 7 metreden az olan yerlerde zaten tk (guvenlık sertıfıkası)vermiyor.sehır dısına alsın dıyorlar s,sehyr dısına aldıkları zaman kımse birbriyle konusamazz.takılan antenlerin cıkıs gucu 10watt,evdekı tasarruflu ampul 40 watt askerıyenin radarları 60 waatt bunlar bi gercek.ava askeriye ye kımse bişey diyemez koskacaman bi devlet.cepte tasınan cep telefonu ez zararlı sey o zaman,neden o radyo frekansıyla calısmıyo,hem alıs hem verıs frekensı oldugu icin cok zararlı awa mıllet bunun bilincinde degil.ortaokula gıden cocukta bıle varr.ben kullanmıyorum kımsede kullanmasın diyemezsın cunku iletisim ozgurlugu var.baskasının ozgurlugunu elinden alamasssın.benım evin ustunde var basım agrıyor dıyemessin sana bi etkisi yok onun,frekansı yere degıl baktıgı yone basar...kanser yapıyo dıyolaar alakası yok bizim koyde de kanser olanlar ava orda baz istasyonu yok onlar nasıl kanser oluyo o zaman.almanyada reklam panoların da var insanlar icice yasıyolar bu insanlar salak mı o kadar yada bız mı cok akıllıyızz anlamıyorum. kulaktan duyma sozlere kımse inanmasın arastırsın ogrensın.yetkiler cıkıp acıklama yapmaz cunku zaralı degıll,zararlı olmadıgı icin de acıklama yapma geregi duymuyorlarr......
  yusuf başar / 31 Mayıs 2010 12:33
 • arkadaşlar lütfen dinleyin  

  Baz istasyonları aynı göneş enerjisi gibidir. bir enerji yayar, yani ışık gibi lamba gibi RF (Radyo Ferekasları) gibi Bu enerji çok düşük bir enerjidir. insan sağlığına etki edecek kadar değildir .Baz istasyonları ile ilgili, bu gune kadar yapılan araştırmalarda kesin bir zarar saptanmamıştır sadece uzun süreli maruz kalan kişilerde vucuta 1 derecelik ısı farkı oluşmuştur buda önemsizdir yani korkulacak bir zarar yok. evlerimizde kulandığımız birçok ürün bunlardan kat kat daha fazle enerji yayar örnek elektirikli süpürge evlerde kulanılan ısıtıcılar,mikro dalga fırınlar, elektirikli batanye saç kurtma makinası dafa fazla enerji yayar kısacası gümümüzde kullanılan telsizler ,kablosoz internet ,telsiz telefonlar tv veriçileri bunar günümüzde kulanılan ve enerji yayan cihazlar buna enin olunki, ev veişyerlerinde duvar hatlarında bulunan 220 volt elektirik taşıyan kablolar dahi enerji yayar.çaddede dolaşırkan milyonlarca RF radyo ferkesları içinde gezeriz BDK (bilgi iletişim teknolojisi )sizin adınıza ruhsat veriri hiç bir veriçi izinsiz kulanılamaz bunu unutmayalım ve Zararlı olan birşey izin aalamaz ruhsat alamaz bemden söylemesi selamlar ........
  Nevzat / 22 Mayıs 2010 19:53
 •  

  arkadaşlar sonuçda ev sahibi olan vardır aramızda sizin boş bir dairenize bir kiracı gelse yerleşse siz kira almıyacakmısınız,beleşemi oturacak,bakın baz istasyonuna ayda 6500,7000 bin lira para karşılıgında kuruluyor diyorsunuz binalara arazilere,daga taşa ormana heryere,sonuçda bunlarda bir kiracı,bulundugu muhite göre ücret alınıyor yada veriliyor,başka yönlere saptıyorsunuz,zararlıdır diyemi para ile binalara kuruluyor bu bu kadar saf olmayın yaw,nasıl insanlarsınız siz...baz istasyonu zararlı peki,,sen sigaradaki zararı bilmiyormusun neden ayaklanmıyorsunuz,yediğin ekmegin,içtiğin suyun,pazardan aldıgın sebzenin meyvenin,kasapdan aldıgın etin tertemiz saf oldugunumu zannediyorsun,hiç kimyasal yokmu bularda,çıkarın at gözlüklerini ayaklanacaksanız bunu için ayaga kalkın,eylem yapın,,madem zararlı bu sistemler,25 senede öldürüyor,peki sigara kaç sende öldürüyor,kanserojen madde taşıyan bu yiyecekler ne kadar yaşatacak seni,arkadaşlar baz istasyonlarının yaydıgı sinyaller kimseyi ısıtmaz,hücreleri parçalamaz,geceleri rüya görmenizi engellemez,,,
  coşkunbey kabadayı / 18 Mayıs 2010 23:10
 • neyin hesabını yapıyorsunuz 

  aşagıda yazmışsınız baz istasyonu zaralarını ama bunu yazan her kise acaba test etmiş demi yazmış bunları,bırakın kardeşim bu işleri zarar felan yok,kimileriniz bunun farkındasınız ama zarardır diyemiyorsunuz neden mi biliyormusunuz,siz çünki bununla toplumda bir rant yakalamak bir ayrıcalık kazanmak niyetindesiniz,kısaca provake ediyorsunuz insanları dahada kışkırtıyorsunuz,ya zararlarını okuyunca şaşırdım ya bu kadar zararlımı gerçekten yoksa sallamamı yazmışlar,yanlız şunu belirteyim ardaşlar,cehalet almış gitmiş,yapacak bişe yok,merak eden gitsin araştırsın,zor bişe değil hiç olmazsa zararlı ise zararını nelere zarar verdiğini etkisini tepkisini ögrenir,böyle saçma salak şeylerle gözünüzü doldurmayın,sadece okuyun sizlerde bilin.....
  coşkunbey kabadayı / 18 Mayıs 2010 23:00
 • BAZ 

  Halit Metin Kaleoğlu kardeşim tabiki sağlığımız daha da önemli bilhassa çocuklarımızın bir önceki yorumum da da belirttiğim gibi dünyada henüz böyle bir teknoloji yok yani baz istasyonlarını şehir dışına yada yerleşim birimi dışına taşıma gibi cep telefonundan da kimse vazgeçmiyor birde sen hiç televizyonda bu konuyla ilgili bilgi veren birilerini gördün mü sadece gazeteler de bazı şarlatanlar çıkıyor baz istasyonu zararlı diyor başka şarlatanlarda baz istasyonu zararsız diyor halkımız ne yapsın kime inansın baz istasyonlarını denetleyen bir kurum var TELEKOMÜNİKASYON ÜST KURULU ben ce orayla bir görüşme yapmak lazım sağlıklı bilgi almak lazım çün ki gazeteler sadece milletin aklını karıştırıyor
  Oktay AYDOĞAN / 18 Mayıs 2010 20:34
 •  

  BAZ İSTASYONU GEREKLİ OLABİLİR.TEKNOLOJİ AÇISINDAN ÜLKEMİZİN GELİŞMESİ AÇISINDAN FAKAT BU İNSAN VÜCÜT SAĞLIĞI İLE TAKAS MI EDİLMELIDIR. YANİ ALINAN KARARLARDA YAPILAN TOPLANTILARDA BUNA OKEY Mİ DENİLDİ.Bİ ŞİRKET BİR FİRMA BUNU BİLE BİLE YAPIP KURUYORSA GERÇEKTEN KUL HAKKIDIR. VE BAZ İSTASYONUNA YAKIN YERDE İKAMET EDEN BİZ MAHALLE SAKİNLERİ VEYA İŞYERİ SAHİPLERİ BUNDAN ZARAR GÖRÜYORSAK VE BİRİLERİ BUNLARI BİLİP SUSUYORSA BU GELİŞMEK DEĞİLDİR GERİLEMEK DEMEKTİR. OTURUP Bİ DÜŞÜNÜN YA DOKTORLAR AÇIKLIYOR SÖYLÜYO
  Hatice ESENTÜRK / 18 Mayıs 2010 12:28
 • zararlı... 

  Ben buradan yorum yapan arkadaşımız OKTAY AYDOĞANA SESLENİYORUM.Oktay baz istasyonu gerekli ama sağlığımız daha ama daha gerekli.umarım bu sözümle herşeyi anlatmış oldum.yorumlarını bekliyorum.
  Halit Metin Kaleoğlu / 15 Mayıs 2010 22:43
 • baz istasyonu zararlı 

  arkadaşlar ayrıntıya girmeyecegim sizlere tek bir cümlem var.BAZ İSTASYONU SAĞLIĞA ZARARLI.lütfen duyarlı olalım.sonuna kadar karşı çıkalım.Ben cep tlf kullanmıyorum.cep tlf nu değil sağlığımı istiyorum.
  Metin Kaleoğlu / 15 Mayıs 2010 22:32
 • Baz istasyonu istemiyoruz... 

  Yeter yaaa.baz istasyonu sağlığa zararsız falan diyorsunuz.peki zararsızsa neen kurulan baz istasyonları yerlerine kira parası veriliyor.ben G.Antepte oturuyorum.Burada en azından 6.500 bin kira ödeniyor.biz telefon istemiyoruz biz sağlığımızı istiyoruz.
  Halit Metin Kaleoğlu / 14 Mayıs 2010 22:27
 • Baz istasyonu istemiyoruz... 

  Yeter yaaa.baz istasyonu sağlığa zararsız falan diyorsunuz.peki zararsızsa neen kurulan baz istasyonları yerlerine kira parası veriliyor.ben G.Antepte oturuyorum.Burada en azından 6.500 bin kira ödeniyor.biz telefon istemiyoruz biz sağlığımızı istiyoruz.
  Halit Metin Kaleoğlu / 14 Mayıs 2010 22:19
 • BAZ İSTASYONU GEREKLİ Mİ ? 

  Cep telefonları ile yapılan görüşmeler, baz istasyonları ile cep telefonları arasında karşılıklı gönderilen elektromanyetik dalgalarla sağlanmaktadır. O nedenle cep telefonuyla görüşme yaparken baz istasyonu ne kadar yakın olursa, gönderilen elektromanyetik dalga o kadar küçük, ne kadar uzak olursa karşılıklı gönderilen elektromanyetik dalga o kadar büyük olur.
  Baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması teknik olarak mümkün değil.

  Dünyada da bu anlamda bir teknoloji bulunmuyor. Bu yönde alınan mahkeme kararlarının uygulanması, GSM teknolojisinden vazgeçmekle eşdeğer. Gerek baz istasyonları konusunda gerekse de cep telefonu kullanımında başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun büyük bir kesiminde yeterli bilgi ve bilinç oluşmadı
  Günlük hayatımızda kullandığımız elektrikli cihazların bir çoğu dahi BAZ istasyonundan daha tehlikeli insanımız bilinçsiz ve bilgisiz olarak baz istasyonlarına karşı ilk tepkiler 2001 yılında oluşmaya başladı halbuki sektör 1996 yılından beri faal Bu tepkilerin oluşma nedeni ise AYDIN DOĞAN ve Grubunun yaptığı bilinçli karalama kampanyası ARİA nın ihalesine girmiş kazanamamış ve baz istasyonları ile ilgili olumsuz haberler yapmıştır malesef bizim insanımız da konuyu araştırmadan karar vermiştir hemen hemen her evde internet var bir girin bakın bakalım baz istasyonlarının ne denli zararlı olduğunu baz istasyaonlarına gelene kadar ondan daha tehlikeli evimizde ki elektrik ve elektronik eşyaların vahim sonuçlarını
  Oktay AYDOĞAN / 14 Mayıs 2010 14:29
 • agzı olan konusuyor 

  arkadaslar klasık bı laf gıbı olacak ama solıycem yınede .mademkı baz ıstasyonuna karsısınız neden cep telefonu kullanıyorsunuz baz ıstasyonlarını kaldıralım cep telefonuda kullanmayalım o zaman varmı kendıne guvenen ..sabah evden cıktıgımızda elımızın ılk gıttıgı sey cep telefonu almasana yanına goreım senı kendını 2. sınıf ınsan gıbı hıssedıyosun.bazı sektorde calısanlara o kadar lazım oluyokı 10 kısının goremeyecegı ısı goruyo o alet..kısacası ya kullanmıycaksın konuscaksın ya kullancaksın zararlarınada katlancaksın hersey işkembeden atmakla olmuyo once dusunceksın konuyu sagolun ...
  murat murat / 06 Mayıs 2010 23:25
 • yeter ya  

  yeter ya bu ne baz istayonları insanları öldürmekmi istiyolar sonuçta insanız hayvan deyiliz bizm mahellede de var millet hep isyan ediyo ama adamların umrunda deyil basın ve gazeteciler bile geldiler adam bişey yokmuş gibi davranıyor yazık allahtan korksunlar millet neden bunu yapıyo bu zamanda herşey para ya kalmış bi sürü hasta insan var mahallede hiç bu insanları düşünmüyorlar yazıklar olsun
  gülistan demirci / 06 Mayıs 2010 15:17
 • ??? 

  erdem hür:hayırdır baz istasyonu severler derneğinden yüzdemi alıyorsunuz..
  melek çakmak / 28 Nisan 2010 19:02
 • 50/70 bin 

  bak bu sitenin yöneticileri ne yazmış londraya 50/70 bin yeni baz istasyonu kuruldu. ingilizler salakmı? bir an evvel ölmekmi istiyorlar :) ki 30 senedirde kullanıyorlar. e artık çelişkileride siz aklınızı çalıştırarak çözün.
  erdem hür / 12 Nisan 2010 09:51
 • okul manzaralı baz istasyonu 

  slm yorumcu ve okuyucu arkadaşlar,mahallemizde biz baz istasyonu olmsaı benim açımdan dehşet,fakat birde okulumuzun baçesine 20 metre uzaklıkta olması iki kat daha benim için acı ve korku verici bir durum halini aldı.izmirde oturuyorum vermiş olduğum iki dilekçeden biri olumlu biri ise avrupa normlarının bile altında yaniuluslar arası iyonlaştırmayan radyasyondan korunma komisyonu(ICNIRP)limitleri dikkate alınmış ve (1/4'le] avrupa normlarının altında olduğu dile getirilmiş,akabinde büyükşehirden gelen tebligata;mevzuata aykırı hususlardan vesaire dolayı mühürlendiğiine dair tebligat geldi fakat baz istasyonu hala aktif durumda,ne yapabilirim bu konuda lütfen yardım bilgilendirme istiyorum,vede hala baz istasyonlarının zarar teşkil etmediğini dile getirenleride vicdanları ile başbaşa bırakıyorum...
  melek çakmak / 06 Nisan 2010 13:14
 • pes dogrusu 

  bakırköy egitim araştırma hastanesinin bahçe duvarının kenarına dikilmekistenen göya testamaçlı bazistasyonu insan saglıgının nekadar önemsendigini gösteriyor ulaştırma ve saglık bakanlıklarının konuyu acilen dikkate almalarını geregini yapmalarını duyarlı bir vatandaş olarak bekliyorum
  öznur akıncı / 17 Mart 2010 09:47
 • baz istasyonuna evet diyen zihniyet 

  sayın hemşerilerim baz istasyonları zehir saçıyor komşunuzun çatısında baz zehiri var ne yapmalı şikayet edip beklemelimi bence belediyeden bu baz istasyonuna izin veren şahsiyeti neye göre izin verdiğini bulmak lazım genç nesil kalmıyacak kapatın gitsin cep telefonları zaten her ay düzenli olarak 10 liralık konuşmaya 100 lira gönderiyorlar
  kenan dağdeviren / 26 Şubat 2010 21:27
 • baz istasyonları 

  BURDAKİ YORUMLARIN NEREDEYSE TAMAMINI OKUDUM EN ÇOK GÖZÜME ÇARPANDA YARARLIYMIŞ GİBİ GÖSTERENLER AVEA DA ÇALIŞAN YETKİLİ ARKADAŞA SESLENİORM BENDE SENİN GİBİ TEKNİK ELEMANIM BENDE BİLİYORUM AZ ÇOK SENİN KADAR AMA BENİM 10 M KARŞIMDAKİ EVİN ÇATISINDA 6-7 SENEDİR BAZ İSTASYONU VAR O BİNADA 2 KEZ KALP KRİZİ GEÇİRİLMESİNE RAĞMEN PARAGÖZ ZİHNİYETTE OLAN SAHİPLER YÜZÜNDEN KALDIRILAMADI MADEM BU KADAR YARARLI KENDİ EVİNE KURDUR BİRADER DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİR BEN BU BAZ İSTASYONU YÜZÜNDEN HER GÜN YORGUN KALKIYORUM SÜSLEYİP PÜSLEYİPTE İNSANLARA GÜZEL ŞEYLERMİŞ GİBİ GÖSTERMEYİN MADEM BU KADAR YARARLI BİŞEYDE NEDEN BACA ŞEKLİNDE KAMUFLAJLANDIRILMIŞ BAZ İSTASYONLARI YAPIYORSUNUZ.. EVİNİN ÜSTÜNE BAZ İSTASYONU KURDURAN ARKADAŞTA ALSIN 6 MİLYARINI TEPE TEPE KULLANSIN BAŞINA BİŞEY GELDİĞİ ZAMAN BAKALIM O PARA ONU KURTARABİLECEKMİ AĞIR KONUŞTUYSAM AFFOLA....
  serkan çakal / 17 Şubat 2010 14:03
 • TEK AMAÇ PARA PARA PARA... 

  ''Baz istasyonunu istemiyorsanız cep telefonu kullanmayın'' diyenler: kaçırdığınız bir husus bulunmaktadır.Cep telefonları günlük hayatımıza yerleşmiş zararının herkes tarafından bilindiği bir araçtır.Ancak kullanılması günümüz şartların da ŞART olmuştur.Gel gelelim baz istasyonlarına kişisel düşünce olarak bu konu da 'cep telefonları yetmiyor mu?'kanısına sahibim.Cep telefonlarının zararı yanında şehirlerde bina çatıların da gereksiz bir şekilde fuzuli kurulan ve tek amacının maddiyet-para kazancı olan bu kurulumu bilinçli Türk halkı olarak kınıyoruz.
  İzzet İpek / 14 Şubat 2010 00:35
 • baz istasyonları 

  arkadaslar bu arz talep meselesi baz istasyonlarının kurulmasını istimiyorsanız cep telefonu kullanmayacaksınız.neden sürekli baz istasyonu gündemde anlamıyorum.yüksek gerilim ve watt la çalışan herşeyin kanser riski vardır.ütü,tv,fırın,mikro dalga fırın,her mahalledeki yada direklerdeki elektrik trafoları ve en önemlisi sabahtan aksama kadar kulağımızdaki cep telefonları yani biraz araştıralım kim ne derse inanmayalım...
  ayhan alkan / 07 Şubat 2010 12:21
 • dolandırıcı mütaahitler 

  bir yıl önce izmir-balçova da bir daire aldık apartmanı yapan müteahitler çatıya baz istasyonu kurdurmuş.fakat daireleri satarken bunu gizleyerek satıkları kişilerden çatıdan hak istemediklerine dair imza almışlar.herkez çatıdan bir beklentisi olmadığı için iyi niyetle imzalamış.biz en üst katı aldık.dolayısıyla yazıyı dikkatli okuyunca imzalamadım.ama yukarıda baz istasyonu olduğunu da bilmiyorduk.önce küçük bir şey var dediler, sonra yansıtıcı olduğunu söylediler.o nedir dedik.önemsiz bir şey dediler.yaklaşık altı ay sonra olay tam olarak anlaşıldı.evimizin üzerinde baz istasyonu vardı.mahkeme açtım.benim dışımdaki hak sahiplerinden aldıkları imzalar ile bilir kişi onları haklı bulmuş.ben azınlıkmışım.diğerleri de bilmeden attıkları imzaya pişman ama bilir kişiye göre bu çileyi çekmek zorundayız.ben küçük oğlum ile baz istasyonuna beş metre mesafede yaşıyorum ve yüce mahkemenin vereceği kararı merakla bekliyorum.sonuna kadar mücadelemiz sürecek
  hülya / 27 Ocak 2010 23:29
 • bazcılara destek var. 

  baz istasyonlarını savunan kurduran arkadaşlar para için bu şekilde zararları olduğu bilinen baz istasyonlarını savunuyorsunuz.bizler milletci ve milliyetçiyiz.bizler bu ülkeye sağlıklı akıllı nesiller yetiştirmek istiyoruz.ama çatısın üzerine baz kurdurarak kendi çcuklarını bile düşünmeyen zihniyet para hırsı hırsı yüzünden bu ülkeyi nasıl savunur.
  insanız insan / 09 Aralık 2009 12:10
 • işbirlikçi sektorü de oluşmuş 

  Baz istasyonlarının zararı ortada. bakıyorum son zamanlarda " bunların zararsız olduğunu" söyleyenlere veya " zararlı ise neden cep telefonu kullanıyorsunuz?"diyenlere rastlıyoruz.doğrusu bu bende "yandaşların fısıldaması" imajını çağrıştırıyor.Arkadaşlar çağımızın bu belasından kurtulmak için derhal mahkemelere başvurmaktan başka çare malesef bulunmuyor.dilekçelerle falan boşa vakit geçirmeyin.Pardon!dilekçenizde "ne iyi oldu da bizim buraya baz istasyonu kurdunuz.medeniyet geldi.Daha başka baz istasyonları da isteriz."derseniz belki kaldırırlar?!Şaka bir yana hükümetimiz bir an önce vakit geçirmeden baz istasyonlarını yerleşim yerlerinden kaldırma çalışmalarına başlamalı bu keşmekeşliği bir yasa ile yok etmelidir.
  arda yılmaz / 08 Aralık 2009 22:02
 • hiç yukarı bakmadım[YANİ ÇATIYA] 

  geldiğim şehrin yabancısıydım.emlakçı aracılığıyla ev tuttum.binbir zahmet ve masrafla evi taşıdık. yerleştirdik.veeeeeeeee sabah bakkala gidip ekmeğimi alayım kahvaltımı yapayım yorgunluğumu manzaralı evimin karşısında gidereyim diye sevinirken bana esnaf demez mi O RADYASYONLU EVDE NE İŞİN VAR. kafamı kaldırıp evimin çatısına baktığımda beynimden vurulmuşa döndüm.zarar var yok arasında üç yılım geçti. zaten bir yıl sonra mecburen taşınacağım.ama zararın neresinden dönersem karmı.iki çoçuğum var ikiside küçük ve ben beşinci katta bazın altındayım.şu ana kadar çoçuklarımda gözle görülür bir rahatsızlık yok ilerisini düşünmek bile istemiyorum ama ben çok sinirliyim hemen öfkeleniyorum imdat ikilem içindeyim ZARARI VAR MI YOKMUU
  emine yıldız / 16 Kasım 2009 01:31
 • baz istasyonu 

  baz istasyonlarına karşıyız ama nedense cep telefonsuz sokağa çıkmıyoruz.buraya abuk subuk yazıyoruz ondan sonra.bu baz istasyonu düşmanlarına yazıyorum.biliyormuydunuz laptop pc nin ısıtıcı makinalarının,mikro dalga fırınların,ütü,saç kurutma makinası,vs. bütün bu aletlerin baz istasyonundan daha fazla radyasyon yaydığını biliyormusunuz.bak işte bilmiyosunuz.o yüzden bilip bilmeden yazmayın şuraya.madem radyasyona maruz kalmak istemiyorsunuz gidin mağarada mum ışığında yaşayın yahu.daha ne diyim.saygılarımla..
  selami kertlez / 02 Kasım 2009 18:06
 • ZARARLI 

  Çatısına 2-3 tane baz istasyonu kurduran arkadaş bunlar için kaç para aldığını da yazarmısın? Madem baz istasyonları direk uyduya gönderme yapıyor da neden bunlar şehir dışından uyduya gönderme yapamıyor ve mahallenin göbeğine kuruluyor? Baz istasyonları hemen yarın kanser yapmıyor ancak etkileri 20 yıla kadar kadar yayılıyor. O zaman geldiğinde de son pişmanlık fayda vermeyecek.Tamam bize bir şey olmaz! Ama çocuklarımıza, gençlerimize olacak. Bunun suçlusu da siz ve sizin gibiler le sizlerle mücadele etmeyen bizler olacak...
  Mehmet CAN / 02 Kasım 2009 10:06
 • BAZ İSTASYONLARINA KARŞI CIKANLARA  

  arkadaşlar yorumları okuyorumda kimi zararı cok kimide zararı yok diyor ben acıklık getireyim benim kendi binamın üzerinde 3 tene baz istasyonu var ben bunları kurdurmadan önce tüm araştırmaları yaptım nükleer araştırma merkezine bile gittim baz istasyonllarının calışma durumu 0.4 radyasyon verir bu da insan a bir zarar vermez dolaysıyla cep telefonunun aranma durumunda verdigi radyasyon 0.11 dolaysıyla cep telefonları baz lardan daha zararlı birde baz istasyonları direkt uyduya gönderim yapıyor uydu ise direkt telefon adolayısı ile beyine direk radyasyon yüklüyor ha gelelim sonuca gülü seven dikenine katlanacak YA TELEFON KULLANMAYACAKSINIZ YADA BUNA RAZI GELECEKSİNİZ İTİRAZ EDEN ARKADAŞLARA CEVABIM ŞUDUR YA TELEFON KULLAN MA SİGARA İCME ÜZERİNDE ÜSTÜNE BASA BASA YAZIYOR KANSER YAPAR DİYE AMA ELLERİNDEN DÜŞMÜYOR CEP TEL CİFT CİFT ELLERİNDEN DÜŞMÜYOR LÜTFEN BİRAZ DAHA İNSAF NOT ( BEN ŞU AN 3 ADET BAZ İSTASYONU OLAN BİNA DA OTURUYORUM 2 COCUGUM VAR BİLGİNİZE SİZCE BEN APTALMIYIM ...)SAYGILARIMLA .......
  abdülrezzak kılkuyruk / 24 Ekim 2009 12:41
 • Çağımızın VEBASI ! 

  Baz istasyonları çağımızın Vebası. Lütfen vatandaş olarak ,kulaktan dolma değil, araştırıp öğrenin, vatandaşlık hakkı olarak hukuka müracaat edin.
  Kamil Öner / 16 Ekim 2009 11:51
 • Baz ın zararı var. 

  Evet Baz istasonlarının zararı var. Bizzat bu zararı görenlerdenim.Kendi menfaati için zararı yok diyen menfaatperest ler ortalıkta zararı yok diye dolanıyorlar. Lütfen Selim Şeker in kitabını okusunlarda biraz bigilensinler !!
  Salih Eker / 16 Ekim 2009 11:48
 • bas bas bağırtır BAZ 

  Çağımızın vebası baz istasyonlarını yerleşim alanlarından kaldırmamak insanlık suçudur.yargıtayın kararları ortada,geriye dönüşü olmayan sağlık sorunları ortada, daha ne bekleniyor? TELEKOMİNİKOSYON adeta bazların faydası varmış havasında.uzaktan gazel okumak kolay!sinopta yıllarca uğraştık yargıtay baz istasyonlarına yıkım kararı verdi.kimse boş yere yörel yöneticilere dilekçe vermekle boşuna uğraşmasın ,siz istanbulun fethini sorarsınız onlar çanakkale savaşını anlatırlar.En iyisi vakit geçirmeden hemen yargıya gidilmeli
  cemil sinoplu / 13 Ekim 2009 21:57
 • zararı falan yoook 

  oncelıkle merhaba arkadaslar oncelerı bende baz ıstasyonlarının zararlı olduguna hastalık yaydıgına ınanırdım ama bu körükörüne bı ınanıstı arastırmadan bılıncsız bı sekılde ınanmıstım ama arastırdıgımda gordumkı dunya saglık orgutu olsun tubıtak yada hollanda saglık orgutu olsun baz ıstasyonları hakkında olumsuz yorumlar yapmıyor. bu hıc bukalemun gormeyen bırının bu renk degıstırıyor basımıza taş yagacak demesı gıbı bırsey. ve sunuda unutmayalımkı eger baz ıstasyonları olmazsa cep telefonu kullanılamaz.cekım gucu baz ıstasyonlarının varlıgıyla dogru orantılıdır. teknolojıden korkmayalım ılerıcı olalım. tesekkurler
  azize / 13 Ekim 2009 10:12
 • şugdeden yardım istiyorum 

  şude bende bursadanım ve karsımda bı baz ıstasyonu var galıba anlamıyorum nasıl oldugunu kardesım soyledı cok tedırgınım bu ımzaya bende katılmak ıstıyorum ve ne yapabılırım ogrenmek ıstıyorum.arkadaslar bızım bu konuda bılgımız olmaması yada olanları n yorumlarını duyunca ıkılemde kalmamız bılıncsız bır toplum olmamızdan kaynaklanıyor lutfen koru koru saglıgımızı tehtıt ettırmeyelım baz ıstasyonlarının nasıl zararı olmaz buna ınanmak mumkunmu mumkun cunku tek sebeb bılıncsız olmamız baz ıstasyonları fazlasıyla ınsan saglıgını tehtıt eden bır unsurdur bunun lamı cımısı yok artık uyanalım kötü kötüdür iyi iyidir bunun altarnetıfı olmaz bunu saglıgımız kaybedınce anlamayalım.saglıklıyken konusmak guzel ama kaybedınce konusmaya zamanımız bıle olmaz..arkadaslar yapmam gereken neyse yardımcı olursanızda sevınırım
  seher / 08 Ekim 2009 23:26
 • korkmayın 

  Bu istasyonlar zaralı olacak olsa devlet kurdururmu peki.hadi bizim devlet kurdurdu dünyada aynı sistemi kullanıyor hatta bizim ülkedeki istasyonlar diğer ülkelerin 4 de 1^ gücünde calistırılıyor.iyonize olmamış radyasyon yayıyor zararı yok tabıkı.En az radyasyon yayan baz istasyonudur aksini ispat decek varsa belgelerle konuşsun ve arastırsın. Medyanın dolduruluşuna gelmeyin lütfen...
  ali ihsan balta / 07 Ekim 2009 21:36
 • ELEKTRİK DİREKLERİNE BİLE BAZ İSTASYONU TAKIYORLAR 

  elektrik direklerine, çatılarımıza iş yerlerimize bile baz istasyonu takılıyor daha önce çekmeyen bu hatlar el değiştirdikten sonra heryerden çeker oldu sokaklarımda ve evlerin çatılarında bunları görmek istemiyorum sudan bahanelerlerde baz istasyonlarını savunanlarıda kınıyorum ben şahsen cep telefonlarını televizyonu ve bilgisayarı elimden geldiğince az kullanmaya çalışıyorum saç kurutma makinesi ve mikro dalgayı evime hiç sokmadım herkesten ricam cep telefon kullanımını en aza indirgeyelim ve 3 5 kuruş için komşularının sağlığıyla oynamasınlar madem o kadar zararsız neden ortada milyarlar dolaşıyor apartamanların aydatlarını kapıcı paralarını ödüyorlar kimse kimseyi kandırmasınlar...
  banu soydan / 28 Eylül 2009 13:40
 • 3.dünya savaşı başladı neyle mi?BAZ İSTASYONLARIYLA 

  Atatürk Türkiye yi düşmanlardan temizledi.Türk gençliğine sağlam kafa sağlam vicutta bulunur dedi.3.Dünya harbi çatılarımızın üzerinde beyinlerimizi kemiren ders çalışamayacak kadar uyuşturuyor.Baz istasyonları neden yerleşim bölgelerive okul çevrelerinin yanına takılıyor?Biz vatandaşlar baza haklı olarak karşı çıkıyoruz.Polis eşliğinde bazlar kuruluyor BİRİLERİ PARA KAZANACAK DİYE İNSAN SAĞLIĞI HİÇE SAYILIYOR BAZA HAYIR
  keriman balaban / 25 Eylül 2009 20:34
 • baz istasyonuyla bağlantısı varmı  

  4 aylık gebeydim bebeğimi kaybettim beyninin tamamen su kapladığını söylediler dış faktörler etkilemiş olabilirmi evimin yanında baz istasyonu mevcut test sonuçlarını bekliyorum çevremde bu gibi biçok olayla karşılaştım bilgisi olan varmı?
  MELTEM / 23 Eylül 2009 10:51
 • bu insanlar zara görüryor yaln yanlış konuşamayın iznasan varmı? 

  evt diyolar zara yok yalan konuşmayın be evt tlf da var ama baz istayonlrında binlerce siyelden gelen tlf var nasıl zara yok ben bu başımızdakielre devletimeze allha havl edyiyorum kendsi rahat insanlar ne halede biliyomusn? neyse ben azımı fazla açmayım açtığım bun dava bitmezzzzzz
  fatih yılmaz / 21 Eylül 2009 15:08
 •  

  baz istasyonu olmadan cep telefonlarının cekmesini bekleyen arkadaşlar telefon kullanmasın bu kullandıgımız telefonlar vahi yolu ile cekmiyor. sağlıga zararlı oldugu ile ilgili resmi bilbelge varmı elinizde......
  akıllı / 20 Eylül 2009 23:41
 • Bilgilendirme 

  Bu sektörde avea elemani olarak Calismaktayim Her Gün Bunlarla İç İçeyim Her Baz İstasyonunun Belli Bir Güvenlik Mesafesi Var..! Bu 4 ila 10 Metre Arasinda Deisiyor..! Ve Güvenlik Mesafeleri gsm Firmasi Tarafindan Deil Devletin Ankarada Olan Bi kurum Tarafindan veriliyor Her istasyonun Ölcümü düzenli Olarak Yapiliyor..! We insan Saglini etkileyn Weya Yasam Alani Olan yerlerdeki Baz istasonlarina yüklü Miktarda Para cezasi weya istasyonun Sökülmesini sagliyorlar..! Her teknolojik Cihazda Oldu giibi Baz istasyonlarida Radrasyon ( elekto Manyetik Alan ) yayiyor Ama bunun belli bir güvenlik Mesafesi war Yukaridada Belirttim gibi..! Radrasyon 1 kere en basta Cebinizde Kullandiniz Cep telefonunda war yes tusuna basip kulaniza götürdünüzde Konusmaya basladiniz anda baz istasyonundan daha cok etkileniyorsunuz..! Radrasyon yayan cihazlar 1.cep telefonu
  2.Bilgisayar
  3.Televizyon
  4.Sac kurutma Makinasi
  5.Mikro Dalga Firin
  6.Tasaruflu Ampul
  Kisacasi teknoloji olan herseyde siz sadece Baz istasyonu duymusunuz sadece bunun kendinizi zehirleğini saniyorsunuz..! saygilarimla..!
  serkan efe / 11 Eylül 2009 22:04
 • bazzzzz 

  yorumlarda isteyen ve istemeyen var evet teknoloji güzelde getirip götürdükleri önce insan insanımıza deger verilmesse ne olacak teknoloji tabiiki insan için insan ne için peki?evet mutlaka zararları var bir hastalık hemen ortaya cıkmaz yavas yavas olur bu işler yıllar sonra cıkar acısı biz yasıyoruzya demek olmaz biz bizden sonrakileri düşünmek zorundayız yorumlardan bir arkadas guzel yazmış eyer sakıncası yoksa hastanelere devlet binalarına kursunlar bu işte çözümlenmiş olur el alem para alıp sefa sürecek bizler cefa çekecegiz varmı boyle bir sey ama malesef ne acıdırki insan para için bu zamanda kendini satıyor insanları vicdanı ve cüzdanı arasına sıkıştıran zihniyet oldugu sürece bu olaylar her zaman farlı da olsa olacaktır para sıcak ve ugruna yapılmıyacak sey de yoktur vesselam
  Günhan çakır / 11 Eylül 2009 01:04
 • baz istasyonu psikolojimi bozdu 

  bizim binadan 250 metre ve 1 km uzakda 2 baz istasyonu var. görünen bunlar, görünmeyen varmı bilmiyorum. ama ben her cama çıkmamda acaba diyorum benim başımın ağrısı bundan mı geliyor, acaba kalıcı hasar verirmi diye diye yılar içinde paronayak oldum. belki zararı var ama yoksa da bende psikolojik bir hastalık olcak. biri diyor zararı var diğeri diyor yok. şimdi takan adama gidip bunu sök diyip kavga etsem yarın başkası takacak bunu.

  sizden ricam gerçekden bu konuda bilgisi olanlara şu ki ne kadar mesafeden zararı var ve bunu nasıl önleriz.
  osman genç / 05 Eylül 2009 00:52
 • baz istasyonları kaldırılsın (MIŞŞŞ) 

  Baz istasyonlarını ballandırarak anlatan şirket elemanlarına soruyorum:madem hiç zararı yok o zaman neden gece yarısı gizli kapaklı takılıyor çatıların üzerine?
  Ayrıca cahillikle ne ilgisi var Tübitak da mı cahil , siz şirketinizin çıkarını koruyorsanız yada çok meraklısıysanız baz istasyonlarına buyrun kendı catınıza,evınızın ıcıne taktırın istersenız kucagınızda gezdirin ama zararı yok deyıp de ınsanları salak yerıne koymayın.İki gün önce yan sokağıma,gecenın yarısı takıldı 11 aylık bı bebegım var ve uykularım kacıyor. birilerinin cebine üç kuruş para girecek diye sessız kalamayız.
  Ökkeş / 04 Eylül 2009 22:33
 •  

  birileri zararlı digerleri zararsız diyor kime inanmalıyız bir ay öncesi bizim burayada kuruldu ve ben korkmuyorum diyemem
  birgül eroglu / 03 Eylül 2009 03:37
 • baz istasyonu 

  sevgili arkadaşlar size bir soru evinizde kullandıgınız elektirikle çalışan ama elektromanyetik dalga yaymıyan bir alet söylermisiniz ya sokakta egzoz gazlarını ne yapacagız bütün bunlara ramen baz istasyonu günah keçisi oldu yetkililerin halkı aydınlatacak bilgiler vermemesi yerel yöneticilerin oy ugruna bilgisiz halkın isteklerine boyun egmesi her yerde hazır ve nazır olan provaköterlerin ekmegine yağ sürüyorlar arkadaşlar baz olmasın ama ben telefonumla rahat konuşayımdiyorsanız bu doğanın kanununa aykırı dıryani temmuz ayında kar yağsın demektir yerleşimlerin dışına kurulan baz hem işlevini zor yapar hemde erişim saglamak için daha güçlü sinyal göndrmek zorunda kalır ben mühendisim bunlar gerçeklerdir aslında bütün mesele niye niye komşunun binasına kondu o para kazanıyor da ben değil herkesin binasına konmuyacagına göre piyango ona çıkmış sus ve ceple rahat rahat konuşbiraz aydınlatabildiysem ne mutlu hepinize saygılar kışkırtıcıların oyununa gelmeyinçünkü bütün baz lar devletin belirlediği limitlerde yayın yapıyorlar
  ahmet öz / 01 Eylül 2009 04:44
 • YARDIMA IHTIYACIM VARRR 

  SEVGILI ARTUR BENIM YARDIMA IHTIYACIM VAR KÖY SAGLIK OCAGINDA CALISIYORUM HEMEN KARSIMIZDAKI BINAYA DIKTILER BAZ ISTASYONUNU KÖYLULER BISE BILMEDIGI ICIN SES CIKARMIYOLAR TABIKI BUDA ONLARIN ISINE GELIYOR AMA BEN COK RAHATSIZ OLUYORUM KÖYLULERE BILGI VERIYORUM IMZA TOPLAYABILIRIM SEN YARDIM EDEBILECEGINI SOYLEMISSIN GEREKLI DOKUMANLARI KONUSALIM NE GEREKIYORSA YAPALIM OLURMU burda konusuruz
  PELİN HEMŞİRE / 24 Ağustos 2009 13:45
 • sayın çok bilmiş aslında hiç bilmemiş bennes bey 

  gerçekten mühendismisiniz yoksa suçluluk psikolojisinde olan birimisiniz öncelikle sizi türkçe kelimeler kullanmaya davet ediyorum evinizin çatısında baz istasyonun olması tabiki sizi etkilemez çünkü baz istasyonları öyle bir kuruluyor ki bulunduğu binayı etkilemiyor siz kimi kandırıyorsunuz tubitak tan da mı iyi biliyosunuz nasıl olsa parayı alıyosunuz çevredeki insanlar umrunuzda mı bence siz bi araştırın da ona göre yorum yapın
  eylül / 17 Ağustos 2009 14:53
 • CEP TELEFONU VE BAZ İSTASYONU 

  Selam arkadaşlar baz istasyonları zararlı veya zararsız şimdi ben bunu dile getirmiyecem ama şunu merak ediyorum siz bu youmları yazarkem kaç kişinin yanında yada masasında cep telefonu yok,baz istasyonlarının kaldırılmasıyla mücadele ederken cep telefonu kullanmak biraz çelişki değilmidir.
  Kemal GEZGİN / 14 Ağustos 2009 11:07
 • Patlamış mısır 

  3 cep telefonu ile mısır patlatma, Patlamış mısır asparagastır masanın altında mikrodalga motoru var nasıl yapılmış vidyolarında gösteriliyor hilesi, ama baz istasyonları sağlığı tehdit etmektedir ve kesinlikle şehir dışına alınmalı!!
  Hakan KAYA / 03 Ağustos 2009 00:50
 • bakınız AB'de durum ne... GSM association verileri 

  http://ec.europa.eu/enterprise/rtte/emfworkshop/3mcs2006_1-pres/3mcs2006_1-10.pdf web sitesine girdiginizde asagida ıngilizce olarak verdigim bilgileri goreceksiniz. Çok kısaca ifade etmek gerekirse; örneğin İspanya'da son bir kaç yıldır yeni baz istasyonu kurulamıyor. Paris: kurulamıyor. Yunanistan: yeni baz istasyonu kurmak çok zorlu prosedür gerektiriyor. tabii Türkiye'de leblebi gibi kuruluyor çünkü sahipsiziz. sevgili baz istasyonu savunucuları bunlara ne diyeceksiniz? saygılarımla
  Spain: it has not been possible to build new base stations for a number of years
  •Italy: authorities are refusing approvals and applying ‘prudent avoidance’ policies
  •France: it is not possible to build new base stations in Paris before the ‘Paris Charter’ was agreed
  •UK: local problems with protests supported by media and local / national activist groups
  •Greece: A long series of licences is required in order to be able to obtain regulatory approval; Misleading information and negative publicity results in requests for removal of base stations
  selcuk / 30 Temmuz 2009 23:09
 • Elektromanyetik radyasyon 

  Bu konuda daha önce de birkaç yorum yaptım. Sanırım bir konuyu tekrar belirtmekte yarar var.
  Cep telefonları da baz istasyonları gibi elektromanyetik radyasyon yayarlar ve kulağımızın dibinde çalıştıkları için, beynimizin cep telefonu nedeniyle maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon, baz istasyonuna göre kat kat fazladır. Baz istasyonunu uzaklaştırırsanız, hem istasyonun, hem de telefonun çıkış gücü artar. Bunun neticesinde beyninizin dibindeki radyasyon kaynağı (cep telefonu) nedeniyle maruz kaldığınız radyasyon da artar. Baz istasyonundan size gelen radyasyon ise çkış gücünün yanında mesafe de arttığı için çok değişmez.
  Özetle, baz istasyonlarını kaldırmak, maruz kaldığınız elektromanyetik radyasyonu azaltmaz, tersine cep telefonlarının çıkış gücünü arttıracağı için, daha fazla radyasyona maruz kalmamıza sebep olur.
  Ali Ziylan / 30 Temmuz 2009 20:21
 • BAZ İSTASYONU 

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR BAZ İSTASYONLARININ ZARARLI OLMADIĞINI SÖYLEYEN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM EĞER BUNDAN DOLAYI İNSANLARIN BAŞINA BİRŞEY GELDİYSE GÜNAHI VEBALİ BOYNUNUZA ALLAH İLK ÖNCE DESTEKLEYENLERE VERSİN PARA İÇİN İNSANLIĞINIZI YİTİRMEYİN
  ERDAL GÖKMEN / 29 Temmuz 2009 17:03
 •  

  BİR DE ŞAŞIRDIĞIM KONU BEN 5 SENEDİR, BEN 10 SENEDİR YAŞIYORUM Bİ HASTALIK YOK DENMESİ.ARKADAŞLAR İNSAN Bİ GÜNDE Mİ HASTA OLUYO YA DA Bİ ANDA! KANSER VÜCUDUNUZUN EN DİRENÇSİZ OLDUĞU Bİ ANDA BOĞAZSINA SARILIRSA OZAMAN DA BÖYLE SÖYLEYEBİLİRMİSİNZ?ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.
  BÜŞRA ÇELİK / 27 Temmuz 2009 13:12
 •  

  BENİM SİNİR OLDUĞUM KONU BİRİSİ AKILLILIK EDİP ÇATISINA KURDURTUYOR OH Bİ GÜZEL DE ONDAN KİRASINI ALIYOR PARA KAZANIYOR. ZATEN KENDİSİ DE ORDA OTURMUYOR.UMRUNDA MI BİZE NE OLMUŞ.O ALDIĞI PARAYA BAKIYOR.EĞER KURULACAKSA DEVLET MÜLKÜNE KURULSUN.TABİKİDE YARARI DA VAR FAKAT BEN ŞAHSA ÖZEL ÇATILARDA GÖRMEK İSTEMİYORUM. BİZE SORDULAR MI FİKRİMİZİ ALDILAR MI HEH??? OZAMAN HERKES ÇATISINA BİTANE KURSUN HERKES PARA KAZANSIN.
  büşra çelik / 27 Temmuz 2009 13:08
 • baz istasyonu için en güzel yer 

  baz istasyonu için en güzel kurulum yerleri baz istasyonlarının zararlı olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olan telekominikasyon görevlilerinin çatılarıdır.baz istasyonunun zararsız olduğunu bilip herkese anlatmaya çalışan telekominikasyoncuların neden bu basit çözümü düşünemeyipte kendi çatılarına dyerleştirecekleri yerde bazın zararlı olduğunu zanneden insanların çatılarına yerleştirip kaos çıkardıklarını anlayamıyorum.
  hasan erbey / 21 Temmuz 2009 22:06
 • yardım etmek isteyen?? 

  benim evimin karşısındaki apartmanda da baz istasyonu var , bir kaç sene önce mahalle sakinlerinden imza toplayıp kaldırtmak istedik fakat olumsuz sonuçlandı. Bana yol gösterecek olanlar lütfen irtibata geçsin
  batuhan tuna / 20 Temmuz 2009 15:55
 • yardıma ihtiyacı olan  

  emsal karar isteyenler bana başvursun
  değerli arkadaşlar yargıtayın vermiş olduğu emsal kararlarıve konu ile ilgili belge , döküman, bilgi almak isteyen varsa buraya yazsın, yardımcı olurum. sevgiler saygılar sağlıklı günler
  arthur / 16 Temmuz 2009 01:00
 • BAZ İSTASYONLARI KALKSIN 

  ben baz istasyonlarının kalkmasını istiyorum insan saglıgını bu kadar hafife alamazlar bugün çalıştıgım yerede diktiler hemde gece vakti hiçbir esnaf istemiyor herkez insan saglıgına zararlı oldugunu biliyor bilmeyenlerde ögreniyor ama elimizden gelen bişey yok diyorlarki telefon vs de zararlı insan saglıgına zararlıysa onlarıda kullanmayalım sanki telefon olmayınca yaşam olmayacakmı?????
  SİBEL ALTAŞ / 15 Temmuz 2009 19:30
 • baz istasyonları kaldırılsın 

  Baz istasyonlarını ballandırarak anlatan şirket elemanlarına soruyorum:madem hiç zararı yok o zaman neden gece yarısı gizli kapaklı takılıyor çatıların üzerine?
  Ayrıca cahillikle ne ilgisi var Tübitak da mı cahil , siz şirketinizin çıkarını koruyorsanız yada çok meraklısıysanız baz istasyonlarına buyrun kendı catınıza,evınızın ıcıne taktırın istersenız kucagınızda gezdirin ama zararı yok deyıp de ınsanları salak yerıne koymayın.İki gün önce yan sokağıma,gecenın yarısı takıldı 11 aylık bı bebegım var ve uykularım kacıyor. birilerinin cebine üç kuruş para girecek diye sessız kalamayız.
  dilşat sorgun / 15 Temmuz 2009 16:02
 • baz istasyonu 

  slm ben ızmıtten selcuk benm karsı catımda baz ıstasyonukurulu va mahalledekı hormon bozukluklarından kaynaklanan hastalıklar ve kanser etkısı artıs gb gorunuyor genıs bı yerlesım bırımı arasında yer alıyor mahallece kaldırılması ıcın basvuru yaptık negatıf sonuclandı bunu kaldırmamız ıcın bı yongostermenızı beklıyoruz e-maıl kartal_selcuk52@hotmail.com
  selcuk gökmen / 05 Temmuz 2009 15:58
 • Sn. Müge Hanım, 

  Aşağıda, "Birkaç ilave açıklama" başlığındaki açıklamamda bulunan Telekominikasyon kurumuna ait
  http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Sorulanlar/Sorulanlar.htm
  adresindeki baz istasyonları ile ilgili soru-cevap şeklindeki açıklamaları okumanızı öneririrm. Açıklamalarda, neden baz istasyonlarının kurulması gerektiği, şikayetlerinizi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler mevcut.
  Karşınızdaki otelde 3 adet baz istasyonu olduğunu belirtmişsiniz, orada görmüş olduğunuz, muhtemelen bir adet baz istasyonuna bağlı 3 adet farklı yöne bakan antendir. Bu antenler, sadece baktığı yöne doğru yayın yapar ve sadece baktığı yöndeki cep telefonlarının sinyallerini alır. Hepsi her yöne doğru yayın yapsaydı, o zaman birbirlerini olumsuz yönde etkiler ve boşuna yapılmış bir yatırım olurdu. Bu antenler muhtemelen otel ile evinizin bulunduğu cadde istikametine bakmaktadır. Antenin düz yüzü direkt olarak size bakmıyorsa, endişelenmenize gerek yok.
  Ayrıca, eklenen her baz istasyon, mevcut istasyonların yayınını etkilememek için, düşük güçte çalışır ve civardaki başka istasyonların çıkış gücü de yeni istasyonu etkilememesi için düşürülür.
  Muhtemelen benim anlattıklarım sizi rahatlatmayacak, endişenizi birkaç satır yazı gidermeyecek. Yazımın başındaki Telekominikasyon kurumuna ait internet adresinde belirtilen şekilde şikayetinizi yapıp ölçüm yapılmasını ve kurulumda bir hatalı durum varsa, sökülmesini sağlayabilirsiniz.
  Ali Ziylan / 30 Haziran 2009 12:35
 • bilgiye ihtiyacım var yardım edermisiniz 

  ya arkadaşlar benim çalıştığım işyerinin hemen yanında kocaman direklerin üstüne kurulmuş gece oldumu kırmızı ışığı yanan ürkütücü bi baz istayonu var arazinin sahibi 10000$ para almış zaten evi gayet güzel bi yerde hiç alakası yok bazla mazla biz 120 kişi işyerinde bazla elele
  ya kim ne derse desin burassı Türkiye o baz istasyonlarında vardır bi şey en radyoaktif saçanlarındandır eminim dava açalım dedik 1000 tl paramız gitti dava bile açamadan kaybettik bilirkişi geldi istanbuldan ölçtü güya elinde bi alet bizde saf köylüler yok dedi akım 1.7 bile değil parada gitti davada bu olanlar yetmezmiş gibi evimin dibinde otel var 3 tane baz diktirmiş tepesine 1 tane değil 3 tane şu çok bilen konuşan arkadaşlar varya burasının türkiye olduğunu unutuyorlar insan sağlığı ne biz doğuştan sağlıklıyız nası olsa...millet para alcak uyanık diyar otel sahibi işler keat diye baz istasyonlarından alıcak hasılatı herhalde nasıl olsa hadi tamam hiç bi durum yok ağlık açısından diyelimki no problem ya arkadaşım hiç farketmedinizmi çeverede son 2 yıldır kanser vakalarının ne derece arttığını ama HEPİMİZ KOYUN OLDUĞUMUZ İÇİN GÜDÜN GİTSİN İŞTE YOK Bİ ZARAR YAPMAYIN ARKADAŞLAR DENİYO YOOOK ÖYLE Bİ ŞEY HA BİDE EN ÖNEMLİ ZEHİRLİ ATIK EGSOZ GAZI ÖNCELİKLİ ÖLÜÜÜYORUZ ARTIK FARKEDİN ARKADAŞLAR KOYUN OLMAYALIM LÜTFEEEEEEEEN BEN ŞİMDİ BU OTELİN ÜSTÜNDEKİ EVİMİN DİBİNDE OLAN 3 TANE YANYANA BAZ İTASYONLARINI NAPMALIYIM NASIL Bİ PROSSEDÜR YAŞANACAK DİĞER DAVA GİBİ 1000 TL BİLİRKİŞİYEMİ GİDECEK ÖLÇÜM YİNE OLUMSUZ ÇIKMICAK BELLİKİ KÜÇÜCÜK COCUKLARIN VÜCUTLARI YALITKANMIŞ HANİ 2 TANE BEBEK VAR EVDE APARTMANDA 5 BEBEK ONLAR NOLCAK LÜTFEN BİLEN ARKADAŞLAR YARDIM ETSİN NAPAYIM BU DAVAYI KAZANAYIP O BAZLARI SÖKTÜREYİM
  müge kurtul / 29 Haziran 2009 15:08
 • Baz istasyonu 

  Bizim yan apartmanda mahalleye taşındığımızdan beri var.Apartmandan birine sordum zararlı değil mi?Niye koydunuz bunu?Oda ne dedi biliyormusunuz;bazşemsiye görevi görüyormuş. Hemen alttaklere bir şey olmuyormuş.Etrafa daha çok zararı varmış.Millet bulmuş geçimin yolunu.Baz istasyonunu kırsak ceza alırmıyız acaba?Sağlığımızı düşünmeyenlere ceza yok tabi..Yetkililer elinizi vicdanınıza koyup öyle rahat uyuyun.Yetkililer derken herkes.her kademedekiler...günah be yazık kul hakkı bence.
  mustafa durmuş / 26 Haziran 2009 19:05
 • Birkaç İlave Açıklama 

  http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Sorulanlar/Sorulanlar.htm
  adresinde Telekominikasyon Kurumu'nun baz istasyonları ile ilgili soru-cevap şeklinde açıklamaları var.
  http://www.biltek.tubitak.gov.tr/sandik/gsm.pdf

  adresinde de GSM sistemi ile ilgili çok detaylı bilgi mevcut. "Benim bu kadar şeyi okumaya vaktim yok" derseniz, PDF dosyasının sadece EK1 ve EK 2 bölümündeki açıklamalara bir göz atın. Burada GSM sisteminin çalışma mantığını, baz istasyonlarının şehir dışına niye çıkarılamadığını ve cep telefonu ile baz istasyonu arasındaki mesafe artınca neden maruz kaldığımız radyasyonun arttığının açıklamasını bulabilirsiniz.
  Genelde "Baz istasyonu kaldırılsın" diye değil de tersine açıklama yapanların GSM şirketi çalışanı olduğu düşünülür. Ben şahsen elektrik-elektronik mühendisiyim, ancak GSM şirketleri veya cep telefonu firmaları ile kendi kullandığım cep telefonu ve her ay ödediğim fatura dışında hiçbir ilişkim yok. Aynı şekilde Türk telekomla da telefon faturam dışında bir ilişiğim yok.
  Ben de daha az elektromanyetik radyasyona maruz kalmak istiyorum. Bunun için herkesin yapması gereken çok önemli bir şey var, o da cep telefonu görüşmelerini mümkün olduğunca kısa tutmak. Ayrıca, görüşme yaparken kablolu kulaklık kullanarak telefonu mümkün olduğunca vücudunuzdan uzak tutun. Kablolu kulaklığınız yoksa, çağrı yaparken veya cevaplarken, konuşma başlamadan telefonu kulağınıza yaklaştırmayın.
  Nasıl olsa limitsiz hattım var diye millet sürekli olarak telefonla konuşursa, hem kendisinin ve etrafındakilerin maruz kaldığı elektromanyetik radyasyonu arttırır, hem de bu konuşma trafiğini kaldırmak için daha fazla baz istasyonuna ihtiyaç olur.
  Ne yazık ki, mahkeme kararları bu teknik ve fiziki gerçekleri değiştirmiyor.
  GSM sistemi nedeniyle hiç elektromanyetik radyasyona maruz kalmak istemiyorsak, o zaman da çözüm sadece baz istasyonlarını kaldırmak değil, cep telefonu kullanımını da komple yasaklamaktır. Tabii bunu şimdi kaç kişi ister, bilemem.
  Ali Ziylan / 23 Haziran 2009 02:44
 • Londra'daki Baz İstasyonları 

  http://www.sitefinder.ofcom.org.uk/padservlets/SiteFinderServlet?op=scroll&fx=532300.6324359454&fy=180479.75000682857&maparea=gb
  adresine bir bakınız. Londra Şehrinde, nehir kıyısının sadece bir bölümündeki baz istasyonlarının konumlarını görebilirsiniz. Haritayı İngiltere'nin herhangi bir bölgesini gösterecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Haritayı biraz daha zumlayınca baz istasyonlarının teknik özelliklerini bile görebilirsiniz. İngiltere'deki yetkililerin sağlık bilinci yok mu ki bu şehir içinde küçük bir bölgede bu kadar baz istasyon kurulmuş?
  İşin özü, bir enerji/radyasyon/ışık vs. kaynağının kişi veya nesneye etkisi, kaynağın gücü ile doğru, kaynağın uzaklığının karesi ile ters orantılıdır. Cep telefonu da bir elektromanyetik radyasyon kaynağıdır ve beynimize 4-5 cm. mesafede yayın yaptığı için vücudumuza yaptığı etki baz istasyonundan kat kat fazladır. (Bu bir fizik kuralıdır ve mahkeme kararları ile bunu değiştirmek mümkün değil) Baz istasyonunu uzaklaştırınca, hem istasyonun, hem de beyninizin dibindeki telefonun çıkış gücü mesafedeki artışın karesi oranında artar. Yani baz istasyonlarını şehir dışına çıkartınca, almış olduğunuz elektromanyetik radyasyon miktarını ne yazık ki azaltmıyoruz, aksine artırıyoruz.
  İşte bu gerçeği ne yazık ki halkımız bilmediği için, baz istasyonlarını kaldırmayı çözüm olarak düşünüyor.
  Ali Ziylan / 22 Haziran 2009 19:28
 • madem zararlı değil 

  değerli arkadaşlar tartışmalara bakılırsa BAZ İSTASYONUSEVERLER VE BAZ İSTASYONUNA KARŞI OANLAR diye iki grup ortaya çıkıyor. o kdar yargıtayın emsal karark-larına rağmen bazı arkadaşların hala dalga geçmeleri ço saçma bence. peki baz istasyonunu kamüfle etmek için ulu önderimizin posterlerini kullananlara nedemeli.demek ki var bunda bir şey. lütfen biraz araştırın ondan sonra yorum yapın. TABİKİ UFOLAR GELSE ONLARINDA İCABINA BAKARIZ!...
  cabbar / 20 Haziran 2009 02:15
 • patlamış mısır 

  Baz istasyonlarından daha tehlikeli olan bu ufacık bu yayınları alıp veren cep telefonlarıdır.öyleki birkaç cep telefonunu masada karşı karşıya koyup ortalarına mısır taneleri koyup telefonları çaldırırsanız,patlamış mısır olurlar.aynı mikro dalgafırını gibi.
  nick / 17 Haziran 2009 17:42
 • Cahilik basa bela 

  yakinda ufo gelirse ilk taslayanlarda bu baz istasyona karsi cikanlar olcaktir arkadaslar cahillik basa bela:)Ullaaa dunyamizi ele gecimeye geldiler taslayin ula :D
  hasan kacar / 16 Haziran 2009 17:15
 • “HÜCRELERİMİZİ BOZUYORLAR” 

  Dünya Sağlık Örgütü'nün kabul ettiği bilimsel souçlar, vücudumuzun faaliyetlerinin oldukça hassas olan 0-30 ultra düşük frekans aralığında gerçekleştiğini açıklıyor. Elektronik cihazların sebep oldukları manyetik alan sapmaları ise doğal manyetik ortamımızı bozarak DNA'larımızı, hormonlarımızı, hücre yapımızı değiştiriyor. Bu şekilde başta kanser olmak üzere birçok kalıcı hastalıklara ortam hazırlıyor.

  “Sigaranın zararları nasıl uzun sürede ortaya çıkıyorsa bu cihazların etkileri de sonradan karşımıza çıkıyor. Otomobil ilk üretildiğinde kaza yapan sürücüler camdan dışarı fırladılar. Ancak kimse araba kullanmaktan vazgeçmedi. Onun yerine emniyet kemeri üretilerek önlem alındı.
  tenten / 11 Haziran 2009 01:31
 • ah aziz nesin ah 

  yav kardeş ben evimde radyasyon yayan eşyaları kullanırım veya kullanmam o benim insiyatfimde olan bir olay. ama birtakım çıkar çevrelerinin neden olduğu zararları niye ben çekeyim. yani konuyu hala tam idrak edEmediniz anlaşılan.
  TENTEN / 07 Haziran 2009 01:23
 • kapkara demir baz istasyonunu 

  futursuzca her yere baz istasyonları kuruluyor.yok sağlığa zararı yokmuş.yok bazılarına bir şey olmamış mış!yahu bunların sağlık başta olmak üzere her yonüyle zararlı olduğunu artık sağır sultan öğrendi.anlaşılıyor ki sirketler artık okuyucu yorumları başlığı altında savunma refleksine geçti!ŞİRKET VE BİR KİŞİ ARASINDA ANLAŞMA YAPILIYOR.BAZAN ANLAŞMA DIŞI BİR YERE BİLE DİKİLEBİLİYOR.yeterli inceleme yapılmıyor.bir de sözleşmede yer sahibi bekçi olarak görevlendiriliyor. meskün alan dışına istasyonu neden diksin?neden eletrik kablo parası ödesin?neden proj parası ödesin?...beyler, fazla değil bir kişi bile bu sebeple kanser olacaksa o cep telefonunu çope atmaya hazır olmalıyız.Ahlakın temel kuralı "sana yapilmasını istemediğini başkasına yapma"dır.
  ayhan bartın / 05 Haziran 2009 22:05
 • Matbaya karşı çıkan zihniyet 

  Zamanında matbaya karşı çıkan zihniyette aynı idi,
  EM dalgalardan kaçış yoktur,
  çevrenizde baz istasyonu olmasa bile,TV yayınları,Radyo yayınları,Uydu yayınları,Telsiz yayınları,Yüksek gerilim hatları,Kablosuz internet yayınları,Trafo binaları yüksek gerilim hatları,
  Tasarruflu ampulden tutun saç kurutma makinasına kadar elektirkle çalışna tüm cihazlar sayesinde EM dalgalarla kuşatılmış durumdayız şehirden dağ başınada gitsenz kaçış yoktur.
  Yurdum insanı i-Phone telefon için gece sırada bekler,
  Baz istasyonuna karşı çıkar(Kenetlenip karşı çıktığı tek şey budur)
  şimdi 3G telefonlar çıktı Mİşteri hizmetlerine şikayetler artar burada görüntülü konuşamıyoruz diye,
  Araştırmadan okumadan ,medyanın çıkar oyunları sonucu halkımız bilinçlendiğini sanıyor,ama resmen koyun sürüsü gibiyiz,
  Kerim Vahid / 02 Haziran 2009 22:38
 • yorum sizin(yargıtayın kararı) 

  Yargıtay, yönetmeliğe uygun olarak kurulup işletilse dahi baz istasyonlarının ''uzun zaman diliminde insan sağlığında zarara neden olacağına'' karar vererek, baz istasyonunun yerleşim yerlerinden uzak, uygun bir yere taşınmasına hükmetti.

  Ankara'da bir kişi, oturduğu caddede bulunan binadaki baz istasyonunun, ''insan sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği'' iddiasıyla baz istasyonunun kaldırılması için Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.
  Baz istasyonunun ait olduğu GSM şirketinin avukatları, istasyonun sertifikalı ve yönetmeliklerde belirtilen değerlere uygun olarak kurulup işletildiğini savunarak, davanın reddini istedi.

  Mahkeme, yapılan keşif ve ölçümlerde baz istasyonunun davacıya ait yerlere 20-25 metre arasında uzaklıkta bulunduğunun ve alan şiddetinin cihaz için öngörülen limit değerlerin altında olduğunun tespit edildiğine işaret ederek, davayı reddetti.

  Davacının kararı temyiz etmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu.

  Daire, ''baz istasyonunun yaydığı radyasyonun referans değerlerinin altında olsa bile meskun alanlarda yarattığı radyasyondan dolayı, bu alanlarda uzun süreli radyasyona maruz kalacak insanların sağlığının olumsuz yönde etkileneceğine'' karar verdi.

  Dava konusu baz istasyonunun ''uzun zaman diliminde zarar doğurabileceği'' ifade edilen kararda, ''Çevredekiler için gelecek ve uzun zaman diliminde büyük endişe, psikolojik yapısında tedirginlik ve ümitsizlik yaratarak, kişilerin çalışmasını ve sağlık değerlerini olumsuz etkileyecek ve zararlı sonuç doğuracaktır. Bir istasyon, yönetmeliğe uygun çalıştırılsa dahi zarar veriyorsa, yönetmeliğe uygun olduğundan söz edilerek zarar verenin sorumluluktan kurtulması mümkün değildir'' denildi.
  arthur / 30 Mayıs 2009 14:44
 • ARKADASLAR BIRAZ MANTIKLI OLALIM  

  ARKADASLAR BILIRKISI VE BU IOSIN ICINDE OLARAK BU CUMLELERI KURACAGIM ONCELIKLE BAZ ISTASYONLARI KANSERE VE YAZILAN YANLIS YAZILAR GIBI SACMA SAPAN SEYLERE SEBEBIYET VERMEZ. INSAN VUCUDU NORMAL RADYASYONA MARUZ MIKTARI 9 DUR. INSAN VUCUDUNA 9 DERECEDEN FAZLA BIR AKIM GIRMESI DAHILINDE TEHTIT OLUSTURUR BAZ ISTASYONLARININ POWER DERECELERI VARDIR ISTASNBULDA VE TURKIYEDE BU KADAR COK BAZ ISTASYONUNU OLMA SEBEI ISE BU ISTASYONLARIN YAYIN YAPMIS OLDUKLARI BOLGEYE POWER ,(RDYSYON DERECESI ) 5 POWER DIR VE BU GUCLE SIZE HIC BIRSEY OLMAZ CAHIL OLMAYIN LTFN AYRICA ELINIZDE KALBINIZDE CEBINIZDE YATAGINIZIN YANINDA TASIMIS OLDUGUNUZ CEP TELEFONLARI ISE 11 DERECE RADYOSYON YAYAR BIR MADDENIN RADYOSYON YAYABILMESI ICIN ICINDE RADYO AKTIF MADDE BULUNMASI GEREKIR BEN BU ISI 12 SENEDEN BERI YAPIYORUM VE 12 SENEDIRDE EVIMIN CATISINDA BAZ ISTASYONU VAR BIR MUHENDIS OLARAK BU OLAYIN SACMALIGI O KADAR BUYUK KI ANLATAMAM . AYRICA BIR BAZ ISTASYONU OLMASA TELEFONUNUZLADA KONUSAMADIGINIZ ZAMAN HEMEN OGSM OPRATORUNE DE SIKAYETTE BULUNURSUNUZ YA NE KADAR ILGINCSINIZ YA HEM ISTERSINIZ HEM ISTEMEZSINIZ . BIRAKIN BU ISLERI ARKADALAR BIRAZ MANTIKLI OLUN LTFN RADYO AKTIF BIR MADDE OLMADIGINDAN DOLAYI HIC BIR SEKILDE AMA HIC BIRSEKILDE BAZ ISTASYONLARI ZARAR VERMEZ.
  BENNES / 30 Mayıs 2009 06:19
 •  

  baz istasyonları ile ilgili görüşleri okudum. çoğu olumsuz olduğunu söylerken cok zekii vede her yanından bilgi akan bir iki arkadaş ki onlarda sanırım.baz istasyonlarında çalışan personel olmalı ki onlara göre baz istasyonları halka ekmek dağıtan halk ekmek bayisi gibi görmektedirler ve olumsuz görüşleri olanlara ya sev yada baz istasyonu kurulu olan yeri terket gibi komik bilgisiz vede radyasyonun ne olduğunu bilmeyenler...
  turgut / 26 Mayıs 2009 21:28
 • BAZ İLE İLGİLİ 

  oncelikle sunu soleyimki arkadaslar bana kimse masal anlatmasin ben 9 yıldır baz istasyonunun icindeyim ve bu sektorde tanıdıgım 100 lerce ınsan var ama allaha sukur daha kımsenın bu sebebten dolayı kanser oldugunu veya cocugunun olmadıgını duymadım bıde bu işi yapan kimseler ozel kıyafet falan giymiyor yuorumları okudum meydanı bos bulan sallamış arkadaslar size son bişey daha soleyeyim bu baz istasyonları saglık bakanlıgı telekominikasyon kurumu tarafından gerekli izinler verildikten sonra yapılıyor arkadaslar sunuda soleyeyim baz istasyonlari insalara telekominikasyon kurumunun belirledigi guvenlik mesafesi dahilinde yapılır yani kimseyi ciddi sekilde etkilemez herkez burda kafasına gore yaziyor önce işin kaynagına inin sevgili arkadaslar.
  Ömer TEKDEMİR / 24 Mayıs 2009 10:50
 • zeynel beye 

  zeynel bey cep telefonumu kırmama gerek yok. çünkü 2 yıldır cep telefonu kullanmıyorum.evde ev telefonu işte iş telefonu kullanıyorum.
  ayrıca arkadaşlar eğer teknolojiden vazgeçemiyorsanız hiç olmasa az konuşun yani beleş kaampanya oldu diye kendimizi gebertecekmiyiz.yani bu ülkede beleş mezar olsa hemen atlanır noktasına geldik.
  arthur / 24 Mayıs 2009 00:27
 • camilere kurulan bazistasyonu 

  camilerimize kurulan baz istasyonlarina camii cemaatini hice sayarcasina parasiyla yaptirdigi cami,yi cematin sagligiyla oynamaya ve aleyhine kullanmaya izin vermesini kiniyorum.(bizim camimizin minaresini yaptiran insan yaptirdigina pisman olurcasina cok üzülüyor ve mahkemeye bas vuracagiz) diyanet isleri baskanligi bunu nasil yapar diyor.dilegimiz O,ki bu yanlislar düzeltilsin.
  halil tüter / 23 Mayıs 2009 20:37
 • BAZ İSTASYONU 

  ADAM 4 KATLI SAHİPİ ÇATISINA BAZ İSTASYONU KURUYOR AMA BU BAZ İSTASYONDAN TÜM MAHALLE ŞİKAYETCİ AMA KİMSE BU BAZ İSTAYONU KALDIRAMADI ŞİMDİ BU MAHALLE NE YAPSIN
  TOLGA OKUMUŞ / 15 Mayıs 2009 18:10
 •  

  burda soylemek çok kolay zararı yok bir plazma tv kadar zararı var die. daha dun kuruldu evimin karsısına canlı izledim bizzat kendim. istasyonu kurmaya gelen şirket çalışanları istasyonun yanına özel kıyafetlerle geldiler. aynı labaratuvarda gördukleriniz gibi özel cübbelerle. sorarım zararı yok diyen arkadaslara AÇIKLASINLAR HADİ BUNU
  UFUK USTA / 08 Mayıs 2009 00:32
 • emsal karar isteyenler bana başvursun 

  değerli arkadaşlar yardıtayın vermiş olduğu emsal kararları almak isteyen varsa hursitaydogan@mynet.com adresine bir mail atsın hemen yardımcı olurum. sevgiler saygılar sağlıklı günler
  arthur / 04 Mayıs 2009 00:53
 • kimse yoğurdum ekşi demez 

  arkadaşlar ewet bu derten muzdarip biri olarak yardımınızı istiyorum lütfen tam 10 adım ilerimize 80 metre yülsekliğinde bi baz istasyonu dikiliyo bakanlık onaylı bu 70 haneli bi sitenin göbeğine tam 30 nisan günü geldiler ertesi günü resmi tatil bunda bir art niyet olmasa neden 28 nisan değil ancak 4 gün sonra mahkemeye yürütmeyi durdurma davası aça biliyoruz yok mikro dalgadan daha az zararlı cep tel nundan daha az zararlı zırvalıklarını bırakın bilinçli olalım siz inana biliyormusunuz dilerim bunları yapanlar günün birinde doktor doktor dolaşmak zorunda kalırlar birisi yazısında emsal dava örneklerini isteye bileceğimizi yazmış kendisine nasıl ulaşa bilirim ayrıca var sayalımki bir zararı yok peki üzerimizde yarattığı duygusal ve manevi yıkım bununla yaşanırmı yaşanmıyo burnunun dibinde 80 metre yüksekliğinde radrosyon saçan bi canavar lütfen davalarla ilgili envarteri olan varsa beniankasli@hotmail.com mail atabilirmi çok ama çok önemli yardımlarınız için ve duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar
  kaşlı / 02 Mayıs 2009 21:40
 • kimse yoğurdum ekşi demez 

  arkadaşlar ewet bu derten muzdarip biri olarak yardımınızı istiyorum lütfen tam 10 adım ilerimize 80 metre yülsekliğinde bi baz istasyonu dikiliyo bakanlık onaylı bu 70 haneli bi sitenin göbeğine tam 30 nisan günü geldiler ertesi günü resmi tatil bunda bir art niyet olmasa neden 28 nisan değil ancak 4 gün sonra mahkemeye yürütmeyi durdurma davası aça biliyoruz yok mikro dalgadan daha az zararlı cep tel nundan daha az zararlı zırvalıklarını bırakın bilinçli olalım siz inana biliyormusunuz birisi yazısında emsal dava örneklerini isteye bileceğimizi yazmış kendisine nasıl ulaşa bilirim ayrıca var sayalımki bir zararı yok peki üzerimizde yarattığı duygusal ve manevi yıkım bununla yaşanırmı yaşanmıyo burnunun dibinde 80 metre yüksekliğinde radrosyon saçan bi canavar lütfen davalarla ilgili envarteri olan varsa beniankasli@hotmail.com mail atabilirmi çok ama çok önemli yardımlarınız için ve duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar
  kaşlı / 02 Mayıs 2009 21:35
 • milletin gözünü para bürümüş 

  benim mezun olduğum ilkokulun hemen karşısında adam bodruma saklamış ve baz istasyonunun olduğu yeri kiralamış yani kısacası üç-beş kuruş kira için çoluğunun çocuğunun ve diğer vatandaşlarının sağlığıyla oyunuyor...yüzlerce kişiniin hakkına giriyor ve yatağında nasıl rahat uyuyabiliyor anlamaıyorum....gerçekten yazıkk...
  milletin gözünü para birimişş / 02 Mayıs 2009 14:41
 • BAZ İSTASYONU 

  ARKADAŞLAR SİZ KAFAYI MI YEDİNİZ BİRAZ İNTERNET ALEMİNE GİRİN HEPİNİZ GERİ KALMIŞSAINIZ ONUN NE JADAR ZARARLI OLDUĞUNU BİLMİYORMUSUNUZ SİZİN ÇOCUĞUNUZ TEHLİKEDE KANSER OLABİLİRSİNİN BAŞ DÖNMESİN KULAK ÇINLAMASI V.S LÜTFEN ARKADFAŞLAR DİLEKÇE VERİN ONU KALDIRIN CEKİYO ÇEKMİYO MUHAMBETİ YAPMAYIN
  ÖZKAN ÇELİK / 02 Mayıs 2009 12:39
 • bilir kişi okuyun 

  arkadasla butun yorumları okudum bı cogunuz bıseyden anlamıyor bı cogunuz olaya duygusal yaklasıyor bı cogunuzda komsunuz bunlardan kıra bedelı alıyor dıye cekmıyor bazılarda bu ısten ekmek yedıklerı ıcın ses cıkarmıyor tarzında yazıyo bız bı cok arstırma yaptık saglık baknlıgından olsun cesıtlı kurumlarda olsun baz ıstasyonu zarralımı evet baz ıstasyonu radysayon yayor olabılır ama ınanın bır ceptelefonu kadar zararı yok ıkı cep telefonu daha zarrllı bı pllazma tv daha zarrallı bır mıkro dalga fırın ıkı kat zarllı yuksek gerıllım hatları daha zarrllı lutfen cahıl olmayın ulkemızde bınllerce var bunlar olmasa mıllet nasıl konusacak lutfen
  ufuk yalvaç / 01 Mayıs 2009 03:13
 • bızım mahaldddede var 

  bizim mahallmeıdede baz ıstasyonu var ama halk tepkı gostermıyor hemde bı kactane var cunkı herkezın cep telefonu var nankorlluk yapmıyolar
  akif turan / 01 Mayıs 2009 03:06
 • şükürller olsuun 

  baz istasyonları hakkında kesın bılgıye sahıp degılım ama mahllemıze yenı bıtane kuruldunu bılıyrum
  daha once evde telefon fekmıyodu konusmak ıcın balkona yada cam cıkmamız gerekyordu ama sımdı evın ıcınden konusa bılıyoruz bu teknolıjden yarrlanıyorsak gerı kaflılıgı bırakmamız gerek yanı ya bu deveyı gudeceksın yada bu dıyardan gıdeceksın saygılar
  erkan şentürk / 01 Mayıs 2009 03:04
 • once topluma kendını ıspatlala cep telefonun kır ucuz omasın kkı gercekcı olsun 

  bırde sayın arkadasım artuhr once mahlendeıkı mıleltı bına sahıbıne yada ıletıım sırketıne kaarsı atyaladırmadan once cebınde cep telefonunu cıkarıp tacaksın radyasyon yayyor ya ondan sonara mıllte smaıyetını sıpatlarsın yok sen mıleltı kıskırtır sonrada gıdıp arka sokalrda cazıp kampanyalardan yayralanıp sattelerce telefonda konsurusan olmaz, kendın ve evındekı bıreylerının cep telefonlarını toplayıp yakıcaksın bılıyosun televızyonlrda cep tlefonunun cok zararllı oldugunu defalrca yazıp cızdıler ama baz ıstayonalrıana aynı yorumu getırmeldıler unutma televızyon ızlemek zarrallı yakından ızlemek dahada zararallı ama televızyonun usutundekı antenın zararı yoktur her turllu tartısmaya acıgım
  zeynel cıcek / 21 Nisan 2009 02:18
 • cep telefonu 10 yılı askın suerdeır varzaten 

  artuhr kardesım ıyı hos konsummsunda dıyosunkkı 10 sonra cıkarsa zararı zaten 10 yılı askın suredır var aletler ayrıca fıransada baz ıstasyonalrı soklabları sokalrda ve 3g cıktı sımde bınlerce baz ıstasyonu daha kurualcak 3g turkuyde yenı avrupda bayadır var yanı avrupada baz ıstasyonlarının saysıısnı tahmın bıle edemssıın radyson yaydıgı ıcın ınsanlların bakıs acısı degısık ama cep telefonlarıde kısme kualgından dusurmuyor senın bıle ıkıtane vardır muhahkak zararı vardır ama derecesı endır onu ıgce ogrenmek gerek elındekı telefunda bı olctur baz ıstasyonunda olctur sonra konusalım ama saglık bakanlıgda cıkıp halada bır acıklama yapmmıs degıl varsa zararı kaldırsınlar bızımde couk cocugumuz var.......
  zeynel cıcek / 21 Nisan 2009 02:01
 • evet avrupalı olamayız 

  evet gerçekten avrupalı olamayız çünkü avrupada her yerde yüksek kalitede cep telefonu çeker ama hiç bir şehir merkezinde BAZ İSTASYONU göremezsiniz çok ilginç değilmi!...
  arthu / 18 Nisan 2009 23:37
 • peki ya çernobil gibi 10 yıl sonra zararlı olduğu anlaşılsa 

  değerli dostlar baz istasyonu hemen 1 ay veya 1 yıl içerisinde zararlı etkini göstermez çernobilde dönemin bakanı çıkıp herkesin huzurunda çayını yudumladı aradan 10 yıl geçti kazım koyuncu, osman yağmurdereli ismini hatırlayamadığım birkaç sanatçı dah kanserden öldü ve bunlar sanatçı oldukları için bizim bildikleimizdir bizim bilmediğimiz binlerce vaka cabası lütfen cahillik etmeyelim evinizin yakınında baz istasyonu varsa mahkemeye başvurun ve kaldırtın. ben mahallemde 500 dilekçe topladım ve hukuki süreci başlattım.elimde 4 tane emsal karar var eğer türkiyede hukuk varsa allahın izniyle kaldırtacağız. bu konuda yardım isteyen olursa emsal kararları gönderebilirim.şunu hiç unutmayalım 10 yıl sonra zararları ortaya çıktığında iş işten geçmiş olacak(özellikle montajci arkadaş montaş yaparken tabiki zararı yok faaliyete geçtikten sonra zarar verir lütfen yanlış yorumlarda bulunmayın) Biliyorsunuz 1960’lara kadar insanlar sigarayı sadece öksürük yapar naifliğiyle tükettiler. Üreticiler, sigaranın kanserojen olduğunu yıllarca inkr ettiler, arkalarındaki hukuk ordusuyla türlü kanun boşluklarının arkasına gizlendiler. Binlerce insan öldükten sonra sigara kansere neden olur gerçeği tescillendi. Acaba şimdi de benzer senaryo bizlere yutturuluyor olabilir mi? Cep telefonlarının henüz kanıtlanmış zararı yok, araştırmalar devam ediyor diyenler bir insanlık suçuna daha imza atıyor olmasın? 100 milyar dolarlık sektör, bilime de söz dinletiyor olmasın? Minicik çocuklar şimdiden cebe alıştırılarak, bağımlı ve cepten yönetilen gelecek kuşaklar tasarlanıyor olmasın
  arthur / 18 Nisan 2009 23:27
 • taş devrine donmeliyiz 

  baz ıstasoyonlarını akldırsın devlet zararı yoksa bıle kaldırsın artık taş devrıne donmemız gerek zaten bu zıhnıyette bu yakısır
  zaynel çiçek / 15 Nisan 2009 21:22
 • avrupalı olmamız cok zoooooooorr bu kafaylla 

  baz ıstasyonuna uzaklım 4 mtre bazı komsualrımızı etkılıyomus bız bına sakınlerınde hıc bır sorun yok anlamk mumkun degıl zarrllıysa herkeze zararı olması gerek degılsede kımseye dokunmmamsı gerek saglk bakanllıgıda bı acıklama yapsın zarlıysa kaldırsın kardesım artıkın duman yoluylla haberlelsırız artık nolacakkı
  nasılsa herkezın evınde soba var
  zeynel çiçek / 14 Nisan 2009 23:58
 • cahilden dostun olacana bilmiş dusmanın olsun 

  bilende konusyor bilmeyende ben baz istasyonun hemen altında oturuyyorum yanı mesafe 5 metre yok bır sıayetım yopk arastırmaında yaptım bır plazma tv yle aynı zararı verıyomus bu zıhnıyetı tasıyan kafaların 2şer cep telefonları var allah bızı kafalardan korusun lfımı anlayan anlamıstır msajım yerıne ulasmıstır
  zeynel çiçek / 14 Nisan 2009 23:54
 • cep telefonun varmı 

  adam diyor yok şöyle zararı var yok böyle zararı var sorsam telefonu elindnen hiç düsürmez ama baz istasyonuna karsıdır kullanma kardesim o zaman telefonu bakalım hangi işini halledebiliyosun mektup yazarakmı haberlesceksin en ufak şeyde telefona sarılrsın 20 metre yanındaki adama bile telefonla bi şey sorarsın yalanmı teknoloji ilerledikce zararları da olacak baz istasyonu olmasa telefon neyle cekecek onu biri söylesin
  hasan gecer / 13 Nisan 2009 00:38
 • evet dogru bukadar da cahil hemde zır cahil olunmaz 

  benim evimle baz istanyonunun arası 15 metre bazistasyonunda calısan arkadaş varya 1 tane istasyon penceresini önüne koysun da bu kadar rahat konussun görelim ne uyku uyyabiliyoruz nede rahat olbiliyoruz şikayetlerin hangini sayalım baş agrısınımı susuzlukmu mide bulantısımı göz kararmasımı beyin rahatsıslıgımı el çürümesi yada göz kirpiklerinin dökülmesimi bu şikayetlerin hepside evde yaşanlar tarafından sürekli şikayet ediliyor bizzat kendim ne uyku uyuyorum nede rahat insanın piskolöjisini bozuyor devlet bu baz istasyonu işine el koymalı acilen
  ömer faruk çiçek / 10 Nisan 2009 22:07
 • BU KADAR DA CAHİLLİK OMAZ 

  BİR ŞEYLER HAKKINDA YORUM YAPARKEN ÖNCE DÜŞÜNÜN SONRA Bİ DAHA DÜŞÜNÜN ONDAN SONRA KONUŞUN.
  BEN 4 SENEDİR BAZ İSTASYONU MONTAJ USTASI OLARAK GÖREV YAPTIM VE HALA YAPIYORUM. HALİMDEN DE ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM O KADAR İNSAN EKMEK YİYOR. Bİ O KADAR İNSAN DA FAYDALANIYOR. BEN ZARARI YOK DEMİYORUM ELBETTE VAR BU NU EN CAHİ İNSAN Bİ LE BİLİR SONUÇTE ELEKTRONİK CİHAZ MANYETİK DALGA VAR.AM BU NUN BİDE FAYDALARINI DÜŞÜNÜN 20 SENE ÖNCE MÜMKÜNMÜYDE 1O/15 TANE NUMARA ÇVİRİP ALMANYA İLE GÖRÜŞMEK BURDAYKEN ORDAKİ İŞLERİ HALLETMEK MÜMKÜNMÜYDÜ. AMA ŞİMDİ MÜMKÜN BU NUN Bİ BEDELİ OLMALIMI OLMAMALIMI.DÜNYANIN KANUNU BU CAHİLCE HAREKETLERİN Bİ ANLAMI YOK. BAŞBAKAN-SAĞLIK BAKANI-YARGITAY ORGENARAL BUNLAR YÜKSEK MAKAMLAR DAHA BUNUN GİBİ Bİ SÜRÜ YETKİLİMİZ BUNLARDA TÜRKİYEDE YAŞAMIYORMU. MADEM ZARARI ÇOK BÜYÜK KANSER YAPIYO NEDEN MÜSADE VERİLİYOR. HERŞEY SİZİN EVDEN OKUDUĞUNUZ GİBİ KOLAY DEĞİL O BAZ İSTASYONUNUN YAPILABİLMESİ İÇİN 6 AY 1 SENE ZAMAN GEÇİYOR. ARAŞTIRMALARA GİRİYO ETRAFI TEŞHİS EDİLİYOR OLUMSUZ BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE ZATEN İPTALİNE KARAR VERİLİYO BEN BU İŞİN İÇİNDE OLARAK KAÇ SEFER DENK GELDİM.ANKARADAN TEKA GELMEDİĞİ İÇİN İPTAL OLAN İSTASYON.BİZ HERŞEYİN ZARARINI DÜŞÜNÜYORUZ KAFAMIZ HEP ONA ÇALIŞIYOR HİÇFAYDALARINI GÖZ ÖNÜNE GETİRMİYORUZ.BİR TELEFON SAYESİNDE HAYATI KURTULAN O KADAR ÇOK İNSAN BİLİYORUM Kİ. BIRAK BUNLARI DA DEVLETİMİZ HALLETSİN BAKIN AMERİCAYA BAKIN ALMANYAYA BAKIN FRANSAYA ORDA YOK MU BAZ İSTASYONU.ELBETTE VAR AMA ŞİKAYET VARMI YOK.NEDEN ÇÜNKÜ HALKI BİLİNÇLİ ONDAN DAHA ÖNEMLİ İŞLERİ VAR YAPLACAK BİZ NERDE BOŞ İŞ VAR O NUN PEŞİNDEYİZ BU YÜZDEN HEP GERİLERDEYİZ ZATEN. BAŞTA DA DEDİĞİM GİBİ ÖNCE DÜŞÜNÜN. SONRA Bİ DAHA DÜŞÜNÜN OLAYLARI TERAZİYE ALMASINI BİLİN TERZİNİN AYARIYLA OYNAMAK CAHİLLİĞE GİRER.
  RIDVAN GÜNAY / 31 Mart 2009 22:36
 • baz istasyonu 

  bizim milletimiz önce sabit fikirli davranmakta üstüne yok ben milletimi çok seviyorum yangın var dedimi körükle gider her konudada kaybetmiştir zaten artık genetik olmuş bize kaybetmek yakışıyo uyan milletim uyan avrupa asya bu istasyonlar üzerinden konuşuyo gece yataga yatınca sevgiline msj atmasını biliyorsun neden zararını bildigin halde yatagında baş ucuna koyup yatıyon anlam veremiyorum çekmıyo diye şikayetleniyorsun istasyon kuran birini görüncede taşlıyorsunuz yazık sizlere işin iç yüzü şu biz boyle oldukca bizlerin sırtından elin ejnebisi para kazanıyor neden gsm sirketlerinin çogunluk hisesi hep ejnebi neden türk az cünki sen msj atarken oda senin cebine pandik atıyor farkındamısın milletim bırakın bu kuru inadıda onun bunun lafıyla gerdege girmeyin araştırmacı olun modern olun sabırlı olunki kazanan siz olursunuz saygılar
  ali / 24 Mart 2009 13:54
 • ne yapmalıyız 

  bizim binamızada baz istasyonu için geldiler biz kararsız kaldık. sizce ne yapmalıyız?
  kevser güzel / 16 Mart 2009 16:51
 • korkularımız var  

  bizim oturduğumuz binanın üstünde baz istasyonu var biz 2 kattayız bizim üstümüzde 2 kat daha var bize etkisi ve zararı ne kadar olur merak ediyorum bilgisi olanlardan cevap bekliyorum para için insan sağlığıyla oynanmamalıdır
  demet / 13 Mart 2009 20:02
 • baz istasyonu :( 

  baz istasyonuyla bir şey yapmak istiyoruz biz. biz çocuklarımızın sağlını düşünüyoruz.siz de düşünün.biz imza topluyarak bursadaki baz istasyonlarını kaldırmak istiyoruz.bunun için en uygun yolu imza toplamak oldu.
  sude aşcı / 04 Mart 2009 22:32
 • Tüm teknolojiyi terketmeliyiz 

  Tüm yorum yapan arkadaşlara saygı ve selamlar,ancak babamın emekli hava askeri olmasından da biliyorum ki evde de konuşulurdu,Türkiyede her yerde bulunan askeri radarlar 1.500 W dan aşağı güçte değil.TV ve Radyo antenlerine bakın şehirlerde sadece en yüksek yerlerde mevcut.Tüm şehri besleyen bu vericiler de en az 500 W dan başlıyor.Balıkçı gemileri,askeri gemiler,turistik gemiler,uçaklar vb.ulaşım araçlarında kullanılan radar/sonar gibi cihazları da hesaba katın.Evlerimizde yer alan tüm elektrik tesisatı ve aletlerinin yaydığı gözle görünmez elektromanyetik dalgaları düşünün.Oysa araştırdığıma göre çatıdaki baz istasyonları en fazla 8W ile çalışan cihazlar.Ama gözümüzün önünde ve çirkin görünüşleri var.Konu kanser ise benim memleketimin köyünde değil baz istasyonu,elektrik dahi yokken kanserden akrabalarım öldü,tedavi de görenler var.Çağımızda etrafımıza bakalım,bakımsız araç eksozları,evdeki tüp gazlar,plastik her türlü madde,gıda boyaları,sigara,hormonlar,makyaj malzemeleri,mangal alevi vs.kanser yapıcılığı kanıtlanmış birçok şeyle içiçe yaşıyoruz.Sağlık en önemli şey ama kanser için kurban aramayalım.Herşey kanser sebebi artık.Düşündüğümüzde tüm nedenler içinde bu 8 W lık aletlerin ne denli masum kaldığını da görebiliriz.Tüm insanlık olarak tüm beyaz eşyalardan ve teknolojiden vazgeçebilirsek canlılara ve doğaya en güzel hareketi yapmış oluruz.Ama yapamıyoruz maalesef...herkese sağlık ve sevgiler dilerim.
  Ahmet Sunay / 26 Şubat 2009 15:50
 • baz 

  ölüyoruz burda yahu. lanet olsun nasıl bir şeymiş bu. bütün dengemiz alt üst oldu bu baz istasyonları yüzünden. hem çatımızda hem yan binanın çatısında hem diğer binalarda var nasıl bir düşmandır bu. yok mu bundan kurtuluş yolu. dava falan da mı işe yaramaz
  fatma gül / 06 Şubat 2009 00:35
 • çattıdaki bazistasyonu denen kanser mikrobu. 

  komşunun çatısına koyduğu baz istasyonu dört yıl içerisinde etrafında yaşayan 6 kişinin kanser olmasına neden oldu bunlardan ikiside malesef öldü bu konunun yetkilileri harekete geçirmesini acilen rica ediyorum baz istasyonlarıu evlerin çatılarından kaldırılsın.
  ismail yalçın / 31 Ocak 2009 22:28
 • Baz İstasyonların tehlikesi 

  baz istasyonu
  Karamanda stadyum yanına komşu binanın çatısına vodafone baz istasyonu 6 ay önce koydu.Yan komşumuz düşük yaptı,başka komşumuz depresyona girdi,bizde başağrıları başladı.Üç defa valiliğe şikayet ettik,sonuç alamadık, zira valiliktende izin alınarak bu baz istasyonu kuruldu.Başka nereye başvurabiliriz? Valilik halkın sağlığını dikkate almıyor. Mustafa Cankurt / 09 Ekim 2008 21:51


  yoruma yapan arkadaşa yardımcı olmaya çalışayım mail adresim ovargul@gmail.com
  Ömer Vargül / 24 Ocak 2009 03:33
 • Kaynaklarınız 

  Bir araştırma yapılmışsa neden sonuç ilişkisinin ispatlanması gerekir. Kaç kişinin baz istasyonlarından etkilendiğine dair bir araştırma yapılmalı micro dalgaların (elektro-manyetik) dalgların ne derecede ısı yaydığı havada ilk kaynaktan çıkış ile hangi mesafede ısının hangi dereceye indiği. Dalgalar basınç oluşturuyorsa kaç derece basınç oluşturur ve hücereler hangi mesafeden ne kadar zarar verir. Ceğ telfonuna sinyal geldiğinde bu dalgalar telfonumuza yönelerek gelir ve bizi etkiler. Cep telefonundan dolayı kaç kişi hasta olmuştur bu tür bir araştırma var mıdır. Bizim elektirk tellerini de yasaklamamız gerekir çünkü onlar da elektro-manyetik dalgalar saçar neden yasaklamıyoruz. Beyler siz bize Çenobilin gerçek zararlarından bahs edin ve şu Hükümetimiz Nükleer Santral yapılması için adımlar attı asıl o zaman kanserin hele de löseminin ne demek olduğunu öğreniceğiz bunlar tavanda su. Asıl tehlike her an kaza geçerip herkesi mahfedebilecek nükleer santral.
  Duyarlılığınız için teşekkürler ama dediğiniz kadar büyük etkiler yaratmıyor. Bir bazın yaydığı dalga bir cep telefonun yaydığı dalgayla eşdeğerdir. Şu anda en düşük micro dalga yayan nokia tlf larıdır. Yani bir baz ancak onun kadar zararlıdır.
  Bilgisayarları, evimizdeki televiyonları, micro-dalga fırınlar v.b aynı düşük tehlikeyi taşırlar.
  Nükleer tesisler hakkında kamuoyu oluşturup yapılmasını engellerseniz daha iyi amaçlar için uğraşmış olursunuz. Ülkemiz rüzgar cenneti neden bu doğal enerjiyi kullanmıyoruz. Nükleer atıkların geri dönüşümü yok ve doğaya atılıyorlar yok edilmeleri çok pahalı.
  Saygılar....
  mir mehmet özkan / 15 Kasım 2008 21:15
 • Gereksiz 

  Tüm operatörler karar alsın 1 gün kapatsınlar bazlarını. Bazlara tepki gösteren bilip bilmeden yorum yapan bilimsellikten uzak sadece gazetelerde yazan yanlı haberleden pisikolojik olarak etkilenen kimseler yüzünden bu iş buralara geldi. Bencede teknolojiyi ret etmek yerine teknolojiyi nasıl daha kontrol edebilirizi konuşalım. Mevcut güvenlik değerleri dünya da nasıl.? bilşimsel kanıtlar neler. Bilimsel kanıt 70 yaşındaki hakimin ilik kanseri olamaz. Ben şahsen baz istasyonlarından ziyade evdeki telsiz telefonumdan,televizyonumdan, bilgisayar monirtöründen , cep telefonundan 10 kat daha çok tırsıyorum.
  Hakan Taşıyan / 14 Ekim 2008 16:27
 • baz istasyonu 

  Karamanda stadyum yanına komşu binanın çatısına vodafone baz istasyonu 6 ay önce koydu.Yan komşumuz düşük yaptı,başka komşumuz depresyona girdi,bizde başağrıları başladı.Üç defa valiliğe şikayet ettik,sonuç alamadık, zira valiliktende izin alınarak bu baz istasyonu kuruldu.Başka nereye başvurabiliriz? Valilik halkın sağlığını dikkate almıyor.
  Mustafa Cankurt / 09 Ekim 2008 21:51
 • baz istasyonu 

  baz istasyonlarının evlerin çatısınave yerleşim bölgelerine degilde şehir alanın dışında bir yere götürülürse daha iyi olacagına inanıyorum ve basında bu gibi haberlere daha çok haberlere yer verilirse bunlarada ortadan kalkacagına inanıyorum
  sevda duman / 06 Ekim 2008 18:25
 • Abartıyoruz... 

  Başka hiç bi ülkede bu kadar çok tartışması yapılmıyo bu işin.Trafik ışıklarından tutun,ağaçlara kadar her taraflarında baz istasyonu dolu.Kimse umursamıyo.Şununda olacağını hiç sanmıyorum,biz gelişmiş ülkeler kadar duyarlı değiliz sağlık konusunda,maden zararlı sadece londrada neden 70 bin tane var.Aptal mı bu ingilizler.E koskoca dünya sağlık örgütüde boşuna kurulmadı heralde.bi standart belirleyip buna uyun problem yok diyolar.(belirlediği standardında,kat be kat altındayız,bu korkumuz sayesinde,işe yarıyo biraz bu iş aslında yani.)ilgili birisinin yazısını okumuştum;"radyasyon değerlerini ölçen alet,bazın 4 metre önünde,2'yi gösteriyo.ama aletin yanında cep telefonu çalınca 22'yi gösteriyo" diyodu.
  En komiğide cep telefonunu 7/24 elinden düşürmeyen insanlarımızın karşı çıkması bu işe.Gsm şirketine küfür edenlere azmı rastlıyoruz çekmiyo diye.Arkadaşın dediği gibi türküz işte.
  Selim / 04 Ekim 2008 16:53
 • türküz işte 

  Murat isimli arkadas klasik laflar etmiş 'bak bana bir şey olmuyor'. RAdyasyonun zararı 25 yılda anlaşıldı. USG yapılan ilk bebekler 36 yaşında ve hala sıkı takip ediliyorlar. Çünkü kulak problemlerinden korkuluyor. Radyasyon öyle bir iki günde zararı ortaya çıkan bir şey değil. Yıllar sonra ÇOCOĞUN ve SEN KANSERLE UĞRAŞIRSAN O BAZ İSTASYONUNA ÇOOOK KÜFREDERSİN....
  sedat / 29 Eylül 2008 23:44
 • baz istasyonu 

  halkımız baz istasyonları konusunda bilgilendirilmesi gerektigine inanıyorum..baz istasyonun etrafına yaydıgı dalganın(dusuk frekanssa 10 - 60 arasında) saglıgı tehdıt etmemektedir..saglıgı tehdıt eden yuksek frekanslı baz istasyonları zaten mahkeme kararıyla kaldırılmaktadır..dedektorle yapılan arastırmalarda 1 - 2 metreden daha yakın olursan zarar vermektedir!(mikrodalga calısırken yakınında durursan yada dev ekran televizyonun karsısında uzun sure durursan vercegi zararla aynı) halkımız dedikodulardan dolayı gereksız tepkı gostermektedır yıllarca benım komsumunda catısında baz ıstasyonu var hatta benım camın hemen karsısında hala kımse ne hastalandı ne oldu ne de cocuklarda bır sorun var ben ınanmıyorum acıkcası..
  murat / 11 Eylül 2008 09:37
 •  

  Bilgisizlikleri bir kenara,bazı şahıslar bir kaç milyara konu komşusunu ve hatta ailesini bile feda etmekten çekinmeyecek kadar fevriler.Resmi binaları bilmem ama apartman ve müstakil ev çatılarına konulan baz istasyonlarına karşılık,o apartman sahiplerine gsm şirketleri tarafından para ödendiğini biliyorum.
  melek / 20 Ağustos 2008 02:38
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

719.915 ms