En Sıcak Konular

Mekanın cennet olsun güzel insan!

11 Mart 2015 12:09 tsi
Mekanın cennet olsun güzel insan! Prof. Ahmet Aydın vefat etti.

Merhametli, vicdanlı insan... İyi kalpli hekim... Sadık dost... Kavgaya girerken sonuna  kadar güvenebileceğiniz cesur savaşçı... Doğruları söylediği için, gıda ve tıp kartellerinin  kirli oyunlarını bozduğu için sürekli rahatsız edilen bağımsız bilim adamı... Tedaviye gelen çocukların güzel gözlerinin içine güzel gözleriyle bakan emekçi...

Prof. Ahmet Aydın vefat etti. Kayıp büyüktür. Gerçekten büyüktür. Halkın iyiliği için, çocukların geleceğinin daha sağlıklı olması için savaştı. Ön cephede, ön saflarda savaştı. Biraz yorgun düştü. Şimdi dinlenecek! Ondan öğrendiklerimizle, onun cesaretiyle bizler yola devam edeceğiz.

Yalancılarla, halkın sağlığıyla oynayanlarla, Ortodoks tıpa tapanlarla, ilaç ve gıda endüstrisinin kucağında fıno köpeği gibi oturanlarla mücadele ederken o hep yanımızda olacak! Seni unutmayacağız Ahmet Hoca. Allah senden razı olsun, mekânın cennet olsun! 

Rauf Baysal


Taş Devri Diyeti kitabı ve otizm üzerine çalışmaları ile bilinen İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Metabolizma Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın (63) hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gören Aydın için bugün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cemil Demiroğlu Oditoryumu'nda tören düzenlenecek. Prof. Dr. Aydın ikindi namazını müteakiben Cerrah Mehmet Paşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı Anıt Mezarlığı'nda defnedilecek.

PROF. DR. AHMET AYDIN KİMDİR?

1953 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ahmet Aydın, 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte'nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1988 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu.

Prof. Aydın'ın Hayykitap'tan yayınlanan "Taş Devri Diyeti.", "7'den 70'e Taş Devri Diyeti" ve "Otizme Çözüm Var" isimli 3 kitabı var.Bu haber 3,249 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,036 µs