Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

02 Haziran 2013
font boyutu küçülsün büyüsünEM radyasyon koruma uyarısı


Yanıltıcı, yanlış veya kötü niyetli yaklaşımlar hakkında önemli uyarı! iyibilgi özel
EM radyasyon koruma uyarısı

Sizleri Elektromanyetik (EM) radyasyondan korunma konusunda internet üzerinde gördüğümüz yanıltıcı, yanlış veya kötü niyetli yaklaşımlar hakkında uyarmak istedik:

1. MRET saçmalığı: Bir varmış bir yokmuş, bir polymer varmış, kötü dalgayı alır iyi dalga yapar ve sizin etkilenmenizi engellermiş. İki metal parça arası ZRV technologies tarafında bulunan bir mm kalınlığındaki polymere ne para verseniz akla zarar, tabii aklı olanlara. Bu malzemeler hakkında elektromanyetik alan şiddeti azalttığına dair tek bir bulgu yoktur. Bilimselmiş gibi sunulan tek makale de bir soytarılık olup bazı telefonlarda sözde etkisinin ters (azaltmıyor arttırıyor) yönde olduğu nedense bahsedilmemektedir. Merak eden makaleyi bulsun okusun. Biz uyardık!

2. Kumaşlarda nano teknoloji iddiası: Milletimizin teknolojiyi anlamadan hemen kullanma hastalığını doğru tespit eden pazarlama sihirbazları bu kelimeyi kullanarak halkımıza aldığı ürünün verdiği paraya değeceği hissini yaratmaya çalışmaktadırlar. Oysa EM Koruma işinde electro spinning, electroless plating, electro plating gibi teknolojiler kullanılmaktadır. Nano teknoloji sayılabilecek sputtering ile yapılan kumaş kaplamaları ise genel olarak başarısızdır. Yani "Ben de EM koruma sağlayan nanoteknolojik dokuma veya kumaş var." diyen ya yalancıdır ya da başarısız. Siz hangisi olduğunu bulmaya meraklıysanız tutmayalım!

3. Manyetik Koruma: Elektromanyetik radyasyon ile manyetik alan aynı şey değildir. Manyetik alandan ancak meta materyaller kullanarak korunabilirsiniz. Bunun dışında manyetik koruma olası değildir. Gerekli midir? O da ayrı konu. Ama kumaş veya boya ile manyetik koruma sağladığını iddia edenlere bir sorun. Ne dediklerini kulakları duyuyor mu? Cehaletlerine verelim bu seferlik. Cahillerle bizim işimiz olmaz. Ya sizin?

4. Bağımsız Abidik Gubidik Enstitü Raporları:
Bunu gördüğünüz yerden kaçın... Hem de acilen ve arkanıza bile bakmadan. Elektromanyetik radyasyon kalkanlama değerleri MIL-STD 285 ve MIL-STD 299'a göre ölçülür. Bunun dışında standardlar olsa da bunlar işin esasını oluşturur. Bağımsız Abidik Gubidik Enstitü raporlarına değil, standardı belli mühendislik ölçümlerine bakın. Bağımsız kelimesi sizi aldatmasın. Burada bütün tedarikçiler bu standardlara bağlıdır, bağımlıdır. Tabi masal satmıyorlarsa.

5. Dinlemeye Son Kılıfları: Bu pazarlama konusundaki en yaratıcı slogan olarak listeme ikinci sıradan giriyor. Üzücü olan TBMM ve milletvekillerimizin de bu soytarılığa alet edilmiş olması. Telefonun sistem ile ilişiğinin kesilmesi sizin dinlenmenizi elbette keser demek isterdik, ama diyemiyoruz. Akıllı telefonların şu anki devasa boyutlu hafıza kartları ile sizi günlerce dinleyip daha sonra Internet bağlantısı bulur bulmaz sizi dinlemek isteyen kişiye yollaması mümkün, kılıf içerisinde olması buna engel değildir. Haydi bu tip bir yazılımın telefonunuza sızdırılması küçük ihtimal diyelim. Ama telefonunuzu bu kılıfa sokarsanız öncelikle sistem ile haberleşmesi kesileceğinden habire şebeke aramaya başlayacaktır. Bu da 

pilinin daha çabuk bitmesi anlamına geliyor. Bu kadar kasacağınıza telefonu ya kapatın ya da uçuş moduna alın. Bu iş bu kadar...

6. Yapıştır unut bandları: İşte benim favorim. Bu ürünler ile ilgili tek bir SAR azaltma etkisi ispatlanamaz. Kısaca özetlersek telefonlar her yöne yayın yaparlar. Yarım-Dipol antenden yarım küre kafanıza yarım küre dış kısma yayılır. Bu yapıştır-unut bandını pilin üzerine yapıştırdığınızda eğer ki "emme" etkisi olursa bu durumda telefon baz istasyonu ile rahat haberleşemeyeceği için gücünü arttırmak zorunda kalacaktır. Yani etkisi negatiftir. Eğer ki o yönde emmeyip kafanıza giden dalgaları emip azaltıyorsa zaten böyle bir malzemeyi bulana Nobel ödülü verirler. Nobeli olmayan ama bunu yapıştır-unut bandını size satanlara ise dolandırıcılık Nobeli verilebilir. Siz bu ürünleri bu kısmı okuduktan sonra satın alırsanız hangi Nobel ödülünü kazanırsınız?

Sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak üstteki konularda tecrübe, birikim ve profesyonellik çerçevesinde siz halkımızı uyardık. Firma ismi vermekten özellikle kaçınarak karanlıkla sadece aydınlık oluşturularak savaşılması gerektiği ilkesine uyduk. Yukarıda yazanlar ile ilgili bir itirazınız veya farklı bir iddianız varsa lütfen bize ulaşın, biz de bize sunacağınız bilimsel veriler çerçevesinde değiştirmeyi değerlendiririz.

bilgi@emkoruma.com www.emkoruma.com 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 2 = 


Oku Yorum


  • Radyasyon olmazsa .. 

    Radyasyon olmazsa hayat olur diyebilen beri gelsin!
    Radyasyon olmazsa hücre bile yenilenmez! Domates hiç kızarmaz! Koruk üzüme dönüşmez! Yaşam için gerekli radyaysyon bize güneşten hergün envai çeşit dalgaboylarında geliyor. Yoksa; hayat olmazdı dünyamızda. Ultraviole geliyor diyenlerde hepten kopyacı! Oksijende ultraviole enerjisi tükenir. Tükenmese biz yeryüzünde oksijen değil ozon solurduk! Hücre parçalayan radyasyondan bahsetmiyoruz tabii ki! Merak eden hava alnında çanytaların geçtiği xray tüneline elini soksun! Onda da romatizmal artrid derdinden kurtulur! Bili adamı geçinenler ilk okulda kazandıkları kopya çekme alışkanlıklarını Prof. olsalarda sürdürüyorlar! Şeker kör eder dedikleri gibi! Yapmışlar mı istatistik kendileri? Şekerini düşürdükleri hastalar nasıl kör oluyor düşünmüşler mi? Mikrobik yatak yaralarını tedavi etmeyi bilmezler. Hemen şeker suçlu! Ya doktorun kopyacılıktan başka ürettiği yuoksa onun suçu kimin? Prof. namıyla yazısında nişasta fruktozu ile karpuz fruktozunu aynı diyen hoca bir bardak fruktoz şerbeti içsin, şerbetin karşılığı kadar da karpuz yesin sonucu da kendinde görsün savında kararlı bilim adamıysa!
    Dikkat Dikkatli / 05 Temmuz 2013 19:05
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

52.104 ms