Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

  • Evet, başarılı.
  • Hayır, başarısız.
  • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

20 Kasım 2013
font boyutu küçülsün büyüsünGülen'den, Abdullah Gül'e mektup


Kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Gül'e mesaj gönderdiği iddia edildi
Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinin editörü, Gülen'in, kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mesaj gönderdiğini açıkladı.

Kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili tartışmalar sürüyor. Son olarak, Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Gül'e dershaneler konusunda mesaj gönderdiği iddia edildi.

Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen "herkul.org" internet sitesinin editörlüğünü yapan Osman Şimşek, Twitter'dan bir açıklama yaptı. Şimşek attığı tweet'lerde "Hocamızdan da teyid aldım" diyerek Gülen'in dershaneler konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mesaj gönderdiğini belirtti.

Gülen'in 28 Şubat döneminde cemaat desteğiyle kurulan okulların yönetimini devretmeyi önerdiğini hatırlatan Şimşek, "Hocaefendi Çevik Bir'e yaptığının çok ötesinde örnek bir davranışı hal-i hazırdaki devlet büyüklerimize de sergiledi" dedi.

Şimşek, Fethullah Gülen'in geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı ve diğer devlet büyüklerine gönderdiği mesajda, "Bu müesseseler milletin eseri; yeter ki millete hizmet etsin ama kapanmasın. Allah'ın lütfettiği bu kurumları kim yönetirse yönetsin ama millete hizmet etmeye devam etsin. Allah biliyor ki, 'Biz idare edelim" hırsımız yok; muradımız hizmetlerin garazlara kurban edilmemesi" dediğini kaydetti.

Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
2 + 3 = 
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

55.086 ms