Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

06 Eylül 2015
font boyutu küçülsün büyüsünYüzlerce nur! Görebilseniz!


Hakikati bilebilir miydiniz?
Yüzlerce nur! Görebilseniz!

Şunu yapamıyorsunuz değil mi? Aynı anın içindeyken... Hem şiir, hem siyaset... Metafizik 'bir' tefekkür... Yapamıyorsunuz! Ve çocukluğunuzun o güzel günleri, anları... İç içe hepsiyle! Toprak, gökyüzü, meyve ağaçları! Ah! Rabbim yardım et! İnsanlar yardıma muhtaçlar... Ama bilmiyorlar... Sanıyorlar ki! O an! O kısacık an! Ve tek düşünceleriyle! Günlük hayatlarının içinde debelenirlerken! Tevhid Aşkı olmadan! Sanıyorlar ki! Biz düşünüyoruz... Neyi? Şeytanı mı? Onun size gösterdiklerini mi? 'Ekran'sız bir düşünceniz yok ki? Sizin! Zekanız yok! 'Yapay Zeka'ya bağlısınız... Artık! Düşüncesizsiniz!

Şimdi! Bilin ki! 'Biz'! Siz hiçbir şeyi düşünemezken... Yüzlerimiz parçalanma pahasına! 'Ateş-ten ekran'lara bakarak! Sizleri! Uyarmaya çalışıyoruz... Ama ne kadar sürecek ki bu? 'Biz' de! Dağlara çekilirsek... 'Ekran'ları sonsuza kadar kapatırsak! Ne olacak ki? Belki fark etmeyeceksiniz bile! Küfür tek millettir çünkü!

'Sekar'a fırlatılacakların sayısı her an artıyor... Mühürlenenler... 'Ateş'e sürüklenenler... Bizi fark edemediğiniz gibi! Kendinizi de fark edemiyorsunuz... 'Ateş'e! Her an! O kavurucu ateşe daha yaklaşıyorsunuz... Ne olacak sonunuz? Biz de gidersek! Ah! Toprak olanlar... Dönüşemeyenler... 'Nur' olmak isteyenler...

'Yazı' bir el sanatıdır... 'İnsan'ın ilk hali! Ellerinin sırrıdır... Akıldan kalbe! Kalbin içinden ele akar 'kelimeler'! Akarsu gibidir! Sürekli akan bir ırmak! Cennet'ten insana! 'Kalem'dir ya! Yazar... Şeytan olmadan! 'Oku'manız için...

Öylesine sırlar var ki! Satır aralarında! Ant olsun 'kalem'in satır satır yazdıklarına! Bu yüzden! Yüzümüz! Parçalanmaz biz-im! 'Ateş' serin olur... Yanmayız! Budur hakikat! Kalbin hakikati! Rabbimiz... Bizimledir... Yeter ki! Hakikatin peşinden... Hiç ayrılmayalım! Yeter ki! Allah'ın ipine aşkla sarılalım... Ve! Kalbim... Ey kalbim! İhlasla! Yüzümüzü! O Cennet yüzümüzü... Rabbimize döndürelim... Rabbimizin yüzüyle... Nur üzerine nur olalım... Yüzlerce 'nur'! Budur hakikat!

'Yazı' da 'bir' yüzdür! Harfler... Kelimeler! Anlam ötesi! Yüzdür! Siz göremezsiniz... Ah! 'Bir' görebilseydiniz... Siz de! Hakikati bilebilir miydiniz?

Hayati Sır


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
2 + 3 = 


Oku Yorum


 • hissettiğimiz ne 

  az kaldı galiba

  bir var bir yok / 10 Eylül 2015 19:28
 • Sır olan kalbinizin içindeyiz. 

  Okudukça yaklaşıyoruz size. Hakikate. Kalbinize..
  Zeynep / 06 Eylül 2015 22:35
 • im 

  " Ama ne kadar sürecek ki bu? 'Biz' de! Dağlara çekilirsek..."
  "Ne sırlar var"
  "biz-im "
  x / 06 Eylül 2015 22:21
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

22.074 ms