Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

10 Eylül 2015
font boyutu küçülsün büyüsün'Hayati Sır'! Gidiyor...


Kalbinize koşun...
'Hayati Sır'! Gidiyor...

Belki de son yazı! Gitmeden önce! Onca şehit! Gittiler hepsi! Şimdi! Allah(cc) yolundalar... Huzura varacaklar... Rabbim! Hepsinin ailesine dayanma gücü versin... O yiğitler! Onlar... Gaflet içinde uyuyanları! Uyandırabilecekler mi? Belki de son işaretler... Şehitler... Kıyıya vuran çocuklar! Ve siz! Uykudakiler... Ne zaman uyanacaksınız ki? Kayıp gidiyor hayat! Gözlerinizin önünden... Kendi hayatınız gibi! Oysa! Her an daha yaklaşıyor... Yaklaşmakta olan!

Bilemeyeceksiniz! 'Bilgi'leri 'oku'mayı bilmiyorsunuz... Şöyle bir bakarak! O tek göz ekranlardan... Parmak uçlarınızla geçiştirerek! Bitecek! Zaman bitecek! Parmak uçlarınız silinecek! Dokunmalarınızın hiçbir hissi kalmayacak! Robot gibi! Yapay hislerle... Bundan sonrası!

Gitmeden önce son yazı! Ağaçlara dokunabilen 'bir' kalemle! Kağıtlar... Kefenler gibi! Üzerimize örtülü! 'Yazı'! Vücudumuzla! Sürtünerek ağaçların kağıtlarına! Öyle yazıyoruz... Bazen kan içinde! Belki de! Bunun için 'oku'muyorsunuzdur! Kağıtlar... Hiçbir 'kağıt'! Kaldıramaz ki! Bunca acıyı! Ah! Acı ormanları! Kanıyor hepsi! Kandan görünemiyordur belki de size yazılar... 'Sır' yazılar... Siz! Uyanmazsanız... Kalbinizde! Hiçbir 'hayati sır' kalmayacak! Gidecek! Gitmeden önce son yazılar...

Siz! Okursanız... 'Oku'duğunuzu yazarsanız... Belki dönecek! Hiç bitmeyecek mi? Acılar! Siz uyanmazsanız... Uyanamazsanız... Bitmeyecek! İşte o zaman ey müminler! 'Hayati Sır' gidecek!

Ve dönmeyecek!

( Hayat sırsızdır diyenlere elbette 'bir' sözümüz yok! Sözümüz! 'Biz'den görünenlere... Bildiğini söyleyenlere! Dini! Dünyada olup bitenleri! Siyaseti! Kadim kaynaklarımız! Tasavvufu! Biliyormuş gibi yapanlara! Süsleyenlere! Yalın ve basit halini bozanlara! Oysa! İyilik ve kötülük! İbadet! Ve dua! Bilsenize hadi! Kimin kalbinde hayati 'bir' sır var? Dua etsenize! Çağırsanıza! Geri gelsin... Kalbinize!

Duadır Aşk!

Ya dua olmasaydı!

Hiç bilinmezdi bu sır...

Çağırın...

Gelecek!

Hayati Sır


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
1 + 2 = 


Oku Yorum


 • ... 

  HAyati sir kalbimizdeyse eger gitmeyecek . kendimden biliyorum . aklim erdiginden beri ne aradigimi bilmeden aradim birrseyleri . hic yol gosterenim olmadi ama ben eksikligini hisssettigimi aradim . Ve yillar yillar sonra anladim ne aradigimi . daha bir cocukkken Yunus'un ya oldugun gibi gorun ya gorundugun gibi ol '' sozuyle basladim kalbimin hasedini temizlemek icin cabalamaya . Oldugum gibi gorunuyorum simdi . guzel seyler okudum sayenizde, baska yazilar da okudum yillardir sonra akil suzgecimden gecirdim , yetmediyse hadislerle , sunnetle , KuRan-i Kerimle saglamasini yapmaya calistim . Cok gunahkar cok kusurlu bir muslumanim ama Muslumanim ! ve hissediyorum ki o hayati sirrin bir parcacigi benim kalbimde ve hepimizin kalplerinde . Okuyorum sizi ve yaziyorum .Anlatiyorum genc kalplere .Tohum tohum ekiyorum birbirimizi sevmemiz gerektigini . Hayati sir, zerre zerre yukseliyor toplaniyor biraraya yagmur bulutlari gibi , birgun ansizin damlaya donusecek ve yagmur olup dusecek arza . Hic korkmayin Rabbimin izniyle hayati sir hep bizimle . Allah bizimle :)
  Bir Kalperen / 07 Ekim 2015 15:56
 • .. 

  Hayati sır gitti galiba:(O kadar yaklaştık demekki..
  Umut / 02 Ekim 2015 05:31
 • Ozledik 

  Gozumuz yollarda kaldi
  Tevfik Hikmet / 28 Eylül 2015 02:25
 • son uyarılar mı 

  Evet uyanmazsak, uyanamazsak bilinemeyecek ve yazık olacak... Mahvolacağız... Allah muhafaza... iyilik ve kötülüğü fark edebilenlere ne mutlu... Teşekkürler Hayati Sır.. Uyarıların için.. Zor zamandayız.. Rahatımıza kıyamıyoruz belki ve savrulup gidiyor olabiliriz... Ama sen gitme..! Bari siz gitmeyin... Kalmadı fazla mecalimiz.. Yıkılmasın son kalemiz.. 'bir' kalem olabilmemiz için gayretimizi artırmalıyız haklısın.. ne diyeyim ki Allah gözlerimizi açsın... Eyvallah...
  Samet K / 25 Eylül 2015 22:35
 • BİR AŞK İÇİN 

  Huuu huuu huuu
  Hayati sır huuu
  BİR FANİ / 24 Eylül 2015 00:17
 • Lütfen. 

  Lütfen yazmaya devam ediniz. Zaten fitneden göz gözü görmüyor. Yolumuzu aydınlatacak deniz fenerleri de sönerse halimiz nice olur. Kayığımız tapınağın kayalıklarına çarparak parçalanır Allah muhafaza. Dua ile...
  Muhammed / 22 Eylül 2015 01:46
 • Gelecek! 

  Gelecek!
  x / 17 Eylül 2015 12:06
 • nedir 

  Kalbdeki hayati SIR nedir hala anlamis degilim tam olarak.
  Hayrettin / 12 Eylül 2015 23:38
 • Bismi dabbikellezi halak 

  Kalemi ve kelimeyi katledemeyecekler üstad...
  Müstear / 11 Eylül 2015 23:05
 •  

  Son yazılarınız bizleri ikaz etmekten ziyade ümitsizliğe sürüklüyor .

  Editörün notu: Durum maalesef bu şimdilik! Uyanamıyorsunuz çünkü! Sizleri uyandırabilmek için yazar. Sanıyoruz bu dili kullanıyor. Uyanırsanız! Kurtulacaksınız. Bakın ne kadar ümitle bitirmiş yazısını:

  Kimin kalbinde hayati 'bir' sır var? Dua etsenize! Çağırsanıza! Geri gelsin... Kalbinize!

  Duadır Aşk! Ya dua olmasaydı! Hiç bilinmezdi bu sır.. Çağırın... Gelecek!
  mahçup / 11 Eylül 2015 11:55
 • ..... 

  Allah razı olsun.....
  kuzra / 11 Eylül 2015 11:39
 • HAKİKATİ ARIYORUZ... 

  'Hayati Sır' bu dünyadaki Nur'dur. Hiç azalmayacak bir ışık, gitmesi söz konusu olmayan ruhani ışık. 'Sır' olarak hep vardı var olacak. Bizleri aydınlatacak, karanlıkta bırakmaya çalıştıkları hakikati bize gösterecek. Ateş' in aydınlatmasına izin vermeyecek. Çünkü herkes 'dumansız ateş' in ışığına bakıyor, o neyi aydınlatıyorsa onu görüyor. Zulüm bitmedikçe 'yazı' da bitmeyecek Hayati Sır için.
  Ancak bir cennet halini yaşadığımızda belki...
  MELEK YİĞİTOĞLU / 11 Eylül 2015 09:09
 • Dua 

  Allah(cc) razı olsun sizden.
  Zeynep / 10 Eylül 2015 22:23
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

43.278 ms