Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

04 Ocak 2016
font boyutu küçülsün büyüsünRus - Şii ittifakında 'Mehdiyet' ekseni


Putin'in Dugin'i neler söyledi neler... iyibilgi özel
Rus - Şii ittifakında 'Mehdiyet' ekseni

Kremlin'de sözü geçen, Rus dış politikasında etkin olan Alexander Dugin, dün sosyal paylaşım sitesi VK.com'daki hesabından yaptığı açıklamada önemli iddialarda bulundu.

Şiiler ile dayanışmayı vurgulayan Dugin, "CIA'in yaratmış olduğu İslamcı gruplarla birlikte savaşmalarının" Rusya'nın boynunun borcu olduğu, Rus-Şii ittifakının sadece jeopolitik gelişmelere bağlı olmadığı, dini temellere dayanan derin bir kardeşlik olduğunu söyledi. Daha da önemlisi, Rusların, İranlılarla birlikte daha iyi bir dünyayı, son ruhani lider ve kurtarıcının gelişini beklediklerini söyledi.

İçerisinde Suudilerin, Katarlıların ve son olarak İsraillilerin bulunduğu bir grup "ABD-NATO kuklasının" söz konusu ikinci gelişi engellediklerini ancak hepsinin yok olmaya mahkum olduklarını, bir duman gibi kaybolacaklarını belirtti. Öncelikle Suudi rejiminin remizlenmesinin gerektiğini söyledikten sonra, açıklamasını Suudi Arabistan'da idam edilen Şeyh Nemr'i şehit ilan edip, şükranlarını sunarak sonlandırdı.

Dugin'in bu sözleri nezlinde, mehdiyet eksenli Rus-Şii ittifakına dikkatle bakmak gerekiyor. Ortodokslar ile Şiilerin "ikinci gelişten" anladıkları şey ne?

www.iyibilgi.com  özel


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
3 + 1 = 


Oku Yorum


 • Hz Isanin ikinci gelisi 

  Ruslar ve siiler söyle söylüyorlar " ah su Türkler salak Türkler!.." Onlarin yüzünden bir türlü armegedonu baslatamadik"..Bir baslatabilselerdi, SIILERIN MEHDISI, RUS ORTADOKSLARININ ISASI gelecek,tüm sunni vede ortadoks disindaki hiristiyan mezhepliler yok olacak dünyada onlara kalacak...Ama allahin bir sözü var "eninde sonunda kiyamete yakin eli sünnet vel cemaat dünyaya hakim olacak,baris ve adalet saglanacak..Altin cag yasanacak ve sonrasinda yeryüzünde hicbir mumin kalmadigi bir zamanda kiyamet kafirlerin basinda kopacak.."..Allah sözünde durandir..
  sena can / 03 Mart 2016 03:10
 • Kesinlikle... 

  Bu konuyu açmanız şart oldu...
  erdinc can / 07 Ocak 2016 15:51
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

31.075 ms