Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

28 Kasım 2007
font boyutu küçülsün büyüsünİstanbul'a kar ne zaman yağacak?


Olumsuz hava şartları yurdun genelini etkisi altına aldı. Doğu Anadolu'da dün gece sıcaklık sıfır altına inerken, Rize-Erzurum arasındaki karayolu ulaşıma kapandı. Uludağ'da kar kalınlığı 34 santimetreye ulaşırken, Kartalkaya, Abant gibi turistik tesislerde de kar yağışı devam ediyor. İstanbul'la Anadolu'nun can damarı Bolu dağı'nda ise kar ve sis sürücülere zor anlar yaşatıyor.
İstanbul ise kapısına kadar dayanan karın ne zaman yağacağını merakla bekliyor. Megaşehir için yapılan hava tahminlerinde Cumartesi günü için yağmur görünüyor.hava tahminlerinde Cumartesi günü için yağmur görünüyor.

DOĞU'DA HAVA SICAKLIĞI GECE SIFIRIN ALTINA İNDİ

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok ilde, hava sıcaklığı gece sıfırın altına düştü.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kars, Erzurum, Erzincan, Iğdır ve Ardahan'da, gece sıcaklıkları sıfırın altına indi.

Yetkililer, dün gece ölçülen hava sıcaklığının, sıfırın altında olmak üzere, Erzurum'da 4, Erzincan'da 2, Kars'ta 6, Iğdır'da 3, Ardahan'da 1 derece ölçüldüğünü belirtti.

Bölgenin kuzeyden gelen alçak basıncın etkisinde olduğunu ifade eden yetkililer, bugün ve yarın bölge genelinde aralıklarla kar yağışı ve şiddetli rüzgar beklediklerini kaydetti.

Öte yandan, bölgede hava sıcaklıklarının gece 7-8 derece düşeceği bildirildi.

BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI VE SİS...

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde zaman zaman etkili olan kar yağışı ve sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşıyor.

Bolu Dağı'nda görüş mesafesi 15 metreye kadar düşüyor. Karayolları ekipleri yolun ulaşıma açık kalması için karla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Trafik ekipleri ise Abant Kavşağı'nda sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

TEM otoyolunun Bolu Dağı geçişinde ise kar yağışı ve buzlanmaya karşı Karayolları ekipleri, Ankara ve İstanbul yönünde viyadükler üzerinde karla mücadele çalışmaları yapıyor.

Bolu Dağı geçişinde trafik ekipleri, sürücüleri kar yağışı ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları; tünelde ve viyadük girişinde hız limitlerine uymaları; yakın takip yapmamaları konusunda uyardı.

KARTALKAYA VE ABANT'TA KAR YAĞIŞI...

Kar kalınlığı, Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da 10, doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkı'nda ise 5 santimetreye ulaştı.

Kartalkaya'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkı'nda ise 5 santimetre oldu. Kartalkaya'da kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Bu arada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Abant-Mudurnu kara yolunda sürücüler zor anlar yaşıyor.

ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 34 SANTİMETRE...

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da, kar kalınlığı 34 santimetreye ulaştı.

AA muhabirinin Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, oteller bölgesinde, önceki gün etkili olan lodos nedeniyle 10 santimetreye kadar düşen kar kalınlığı, dün gün boyu devam eden yağışla 34 santimetreye yükseldi.

Hava sıcaklığının eksi 3 derece olarak ölçüldüğü “beyaz cennet”te, kar yağışının yerini açık havaya bıraktığı bildirildi.

Yetkililer, Bursa-Uludağ kara yolundaki buzlanma nedeniyle sürücüleri dikkatli olmaları ve zincir kullanmaları konusunda uyardı.

Sivas'ta kar yağışı etkili oldu

SİVAS ve ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı etkili olmaya başladı. Şehirlerarası yollarda buzlanmalar görülürken, karayolları ekipleri çalışma başlattı.

Erken saatlerden itibaren başlayan kar yağışı özellikle şehirlerarası yollarda ulaşımın zaman zaman aksamasına neden oldu. Sivas- Malatya karayolunun 55'inci kilometresinde bulunan Yağdonduran Mevkii'ndeki kar sürücülere zor anlar yaşatırken, karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar ile yol trafiğe açıldı. Sivas- Tokat Karayolu 60'ncı kilometrede bulunan Çamlıbel Mevkii'nde ise zaman zaman yaşanan buzlanma nedeni ile araç sürücüleri zor durumda kaldı. Yapılan çalışmalarla yol trafiğe açıldı. Kar yağışının gün boyunca etkili olması beklenirken, özellikle şehir dışına çıkacak olan araçlara zincir ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyarıldı.

Sivas'ta da etkili olan yağış nedeni ile, kazaların olmaması için belediye ekipleri tuzlama çalışması yaptı. Bazı kişiler bu sezon ilk kez etkili olan kar yağışının tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Ardahan'a kar yağdı

SİBİRYA üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkilemeye devam ediyor. Ardahan'a sabah saatlerinden itibaren kar yağarken, Erzurum ve Kars’ta şiddetli rüzgar hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Ardahan dışında kar yağışı olmadığını bildirirken Erzurum ve Kars'ta şiddetli rüzgarın hızı saatte 60 kilometreye kadar ulaştığı belirtildi. Ardahan'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Kar kalınlığının Ardahan kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 20 santimetreye çıktı. Gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ardahan ve Erzurum'da 10, Ağrı'da 9, Kars'ta 6, Erzincan'da 3 dereceyi buldu. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan- Türkgözü Sınır Kapısı'ndaki Ilgar, Ardahan- Şavşat Karayolundaki Sahara geçidinde ulaşımda aksamalar oldu.

RİZE-ERZURUM ARASINDAKİ KARA YOLUNUN ULAŞIMA KAPANDI

Rize-Erzurum kara yolunun Ovit Dağı mevkisi, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Rize-Erzurum kara yolunun İkizdere-İspir arasında bulunan 2 bin 600 rakımlı Ovit Dağı'nda kar kalınlığı, dün geceden beri devam eden kar yağışı nedeniyle yer yer 50 santimetreye ulaştı.

Etkili kar yağışı nedeniyle Ovit Dağı mevkisinin sabah ulaşıma kapandığını belirten yetkililer, kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma açma çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğünü ifade ettiler.

Yetkililer, yolun muhtemelen yarın ulaşıma açılacağını kaydettiler.

GÜMÜŞHANE'DE 21 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Gümüşhane'de kar yağışı kentte sabah erken saatlerde başladı. Etkili olan kar yağışı nedeniyle 21 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kar kalınlığı kent merkezinde yer yer 4 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 20 santimetreye ulaştı. Kar nedeniyle Torul ilçesinde 11, Kürtün ilçesinde 9 ve merkez ilçede 1 olmak üzere toplam 21 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

Söz konusu yolların ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

Öte yandan, sürücülerin kara yollarında kar ve oluşabilecek buzlanmaya karşı dikkatli olmaları istendi.

hürriyet

 


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
4 + 2 = 


Oku Yorum


 • kış 

  2009 da kar çok yağacak
  mesut bayındır / 10 Kasım 2008 10:46
 • kar 

  2009 yılının kişında kar yağacakmı
  ahmet kaya / 23 Ağustos 2008 14:00
 • OhBeeeeee 

  sonunda istanbualada kar yağacak ne mutlu karım yağacak diyene(kar yağarsa hekesi zeytinburnu avrasya hospıtal hastanesinin oraya davet ediyorum gelin gelin)aferin gerçek sölüom gelin bak burada kar manzarası ve buzda kaymak çok güzel.
  ibrahim erdoğan / 29 Kasım 2007 13:39
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

25.924 ms