Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

25 Ocak 2008
font boyutu küçülsün büyüsünErgenekon çetesi öldürttüğü tetikçisinin cenazesinde!


Ergenekon çetesi önce tetikçisi İbrahim Çiftçi'ye Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nu öldürttü. Bu sefer tetikçileri Çiftçi'yi ileri geri konuşuyor bahanesiyle ortadan kaldırdı. Ve asıl ilginç olan aralarında Sami Hoştan, Necdet Ulucan ve 'Berber Yaşar' lakaplı Yaşar Aktürk'ün bulunduğu bir grupla tetikçinin cenaze törenine katıldı.
İstanbul'da bir gecekonduda bulunan el bombalarının Cumhuriyet gazetesi ile 2 Ekim 2006'da İzmir'de Asancak Kafe'ye atılan bombalarla aynı seriden çıkması, bugüne kadar aydınlatılamamış olan Hablemitoğlu suikasti dosyasının da yeniden açılmasını sağladı. Hablemitoğlu dosyası tekrar açılırken, Ergenekon'un cinayetteki rolü da mercek altına alındı.
İddiaya göre, kaosa yolaçmak üzere Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nu öldürten Ergenekon çetesi, daha sonra yol ayrımına geldiği tetikçiyi de ortadan kaldırttı. Çete mensuplarından bir bölümünün tetikçi İbrahim Çiftçi'nin cenazesine katıldığının ortaya çıkması ise Ergenekon üyelerinin ne kadar pervasız olduklarını gösterdi. İddialara göre, çete, Hablemitoğlu cinayeti için vaadedilen 2 milyon doları alamayınca sağda solda 'Cinayeti bana işlettiler ama paramı vermediler' diyen 'Çerkez İbrahim' lakaplı İbrahim Çiftçi'yi ortadan kaldırmaya karar vermiş, cinayetten sonra da cenazesine katılmıştı.

Sami Hoştan cenazede

'Çerkez' lakaplı İbrahim Çiftçi, memleketi Ödemiş Ulu Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Birgi'de toprağa verildi. 5 bin kişinin katıldığı Çiftçi'nin cenazesinde dikkati çeken isimler arasında gözaltında bulunan Sami Hoştan ile Necdet Ulucan ve 'Berber Yaşar' lakaplı Yaşar Aktürk de bulunuyordu.

Yenişafak


Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
5 + 3 = 


Oku Yorum


 • acımız büyük  

  OLUM KIMSE İBRAHİM AMCAYA ÇAMUR ATMASIN AKILLI OLSUN HERKEZZ
  gürkan yetim / 06 Nisan 2012 11:56
 • mafya 

  ahrandıyı 3 kere yakan adam badem gözlü olmuş !
  yağız / 31 Ağustos 2010 01:12
 • BİLEN BİLİR... 

  Çerkez ibrahim'i tanımadığı halde saçma sapan yorumlar yapan zavallılara sesleniyorum.çerkez ibrahim'in yaşadığı müddetçe sergilemiş olduğu hayat felsefesini anlamak sizin kapasitenize göre değil. RUHUN ŞAD OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN İBRAHİM AĞAAA.....
  NART ÇERKEZ İBRAHİM / 31 Ocak 2010 17:48
 • ibrahim amca ruhun şad olsun  

  ibrahim amcaya çamur atmaya çalışmışlar bu yazılarda saçma saçma şeyler yazmışlar o muhterm adamın adını azına bi daha besmeleyle al o okadar iyi biriydiki sen tahmin bile edemezsin ama adam öldürmüş mü öldürmüş ama sadece kendi için asla başkalarına hizmet edicek biri deyil di o bu yazıları ise yazarken birazda olsa bilgi edenin
  emre terzioğlu / 26 Ekim 2009 19:47
 •  

  bu kadarıda pesss
  mert ayaz / 16 Ocak 2009 01:44
 • gönlümüzde 

  arkadaşlar bende tanırdım kendisini gercekten cok dürüst ve doğru adamdı bu olayın hiç bir şekilde ergonokon la işişkisi yoktur ruhun şad olsun ibrahim amca
  çerkez ibrahim / 30 Ağustos 2008 19:03
 • teşekkürler 

  Abi yüreğine sağlık! Böyle saçma sapan yazıları gördükçe tav oluyorum. Bilip bilmeden yalan yanlış ağzı olan konuşuyo gerçekten!!! Allahtan senin gibi tanıyan bilen insanlar da görüp düzeltiyo. Çok saol!
  ÇERKES / 24 Haziran 2008 04:45
 • ukalalık yapmayın 

  bak ukala arkadaşım sen ne biliyorsun demeyeceksin.ben bahsedilen muhterem insanın korumalığını yaptım.dağlarda,çiftliklerde,otellerde heryerde beraberdim arabada dahil.iş görüşmelerinde yanındaydım arayacağı kişileri ben arayıp telefonu verirdim.ibrahim amca zaten yüz milyonlarca dolar serveti olan bir insandı ayrıca senin anlayamayacağın kadarda mert biriydi.şimdiye kadar çok adam öldürmüştür doğrudur fakat bunları başkası adına ve para için asla yapmayacak kadar onurludur.gençliği cezaevlerinde geçmiş bir zatı muhteremdir.sağken onunla tanışmanı tavsiye ederdim o zaman kesinlikle bu düşüncelerine gülerdin.benim hayatımda tanıdığım vede çok güzel huylar öğrendiğim bir büyüğümdür.ruhu şad olsun. kafkasyalılar"vahşidir o vadinin insanları.orada dostluğa dostlukla düşmana kılıçla cevap verilir.ve aşkları gibi kinleride ebedidir."
  çerkez ibrahim / 01 Şubat 2008 01:54
 • sen ne biliyosunki!! 

  sen bi araştır bakalım,ibrahimin neler yaptığını..devlet için çalışmış olabilir ama cokta ottumu devletce bıter..unutma..herkez hatta allah bıle affeder ama devlet asla..karar verılır,uygulanır..bak ornek ibrahim..
  istanbul / 29 Ocak 2008 23:10
 • ibrahim çiftçi tetikçilik yapmaz 

  bu haberleri hazırlayan arkadaş merhum ibrahim çiftçiyi hiç tanımadan araştırmadan bu yazıları yazdığın belli.çünki ibrahim çiftçi kimseye uşaklık yapmaz o tek başına yüreği ile bileği ile bulunduğu mevkiye geldi.ibrahim çiftçi sağda solda konuşuyormuş falan o muhderem zat yaşadığı herşeyi içine gömen bir insandı.çok şeyler yaşadı gördü sıkıyönetim cezaevlerinde emniyetlerde görmediği işkence kalmadı fakat herkes bilirki ibrahim çiftçi ölür ama konuşmaz.onu karalayanlar onun milyonda biri kadar mert ve namuslu olsalardı yeterdi rahmetlinin meşhur sözünü tavsiye ederim size;"evladım adab-ı mahşerat kitabını okuyun" çok faydalıdır.bundan sonra yazacağınız kişiler hakkında bilgi edinin sonra yazın,kulaktan duyma habercilik yapmayın sevgilerimle...
  çerkez ibrahim / 28 Ocak 2008 21:47
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

97.223 ms