Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimi destekliyorsunuz?

  • Selahattin Demirtaş
  • Recep Tayyip Erdoğan
  • Ekmeleddin İhsanoğlu

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.





26 Ağustos 2008
font boyutu küçülsün büyüsün



İşte 15'lik canlı bomba -Video


Canlı bombaları filmlerde izlerdik. Bu kez gerçeğine şahit olduk. Irak'ın Bakuba kentinde dehşet görüntüler vardı.




İşte 15'lik canlı bomba -Video

Irak'ta üzerine patlayıcılar yerleştirilen 15 yaşındaki bir kız, son anda yakalandı ve büyük bir tehlikeden dönüldü. Pazar günü Bakuba kentinde yakalanan kızın görüntüleri dün dünya ajanslarına servis edildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre sokaktan geçenler, şüpheli hareketler sergileyen ve yalpalayarak yürüyen kızı hemen polise şikayet etti.

ABD'li yetkililere göre "Ölmek istemiyorum" dediği belirtilen genç kız kendi isteğiyle polise sığındı. Polis, genç kızın çarşafının altından bir cismin sarktığını görünce hemen kelepçeledi. Daha sonra da operasyonu görüntülemeleri için gazetecilerin bölgeye gelmesi beklendi.

Dün servis edilen görüntülerde polisin genç kızın üzerini soyduğu görülüyor. Ardından da sutyen ile külodu arasına sarılan 15 kilo patlayıcı çıkartılıyor. İsminin Rania olduğunu belirten genç kız son görüntüde ise üzerine bir battaniye ile örtünmüş bir Iraklı polisle konuşuyor. ABD'li yetkililere göre Raina sorgusunda patlayıcının kendi isteği dışında vücuduna sarıldığını itiraf etti: "Patlayıcıyı 5 ay önce evlendiğim kocamın akrabaları sardı."

EL KAİDE İLE BAĞLANTILI

Polis, Rania'nın götürdüğü bir evde de bir başka bombalı yelek ele geçirdi. Gözaltına alınan Rania'nın annesi de "Haberim yok. Ancak kocam kayıp" diye konuştu. Polis, Rania'nın El Kaide ile bağlantısı olduğunu düşündüğü babasının kısa süre önce bir intihar saldırısını organize ettiğini de tespit etti. ABD, El Kaide'nin bombaları bol çarşafın altında gizleyebildikleri için artık kadın intihar komandolarını kullandığına dikkat çekti. 2007'de 7 olan kadın bombacı sayısının, bu yılın ilk 8 ayında 29'a çıktığına dikkat çekildi.

İnternet haber






Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresi



Doğrulama işlemi
4 + 2 = 




HAYY web



Künye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

25.352 ms