Ana Sayfam Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle

Hükümetin dış politikasını başarılı buluyor musunuz?

 • Evet, başarılı.
 • Hayır, başarısız.
 • Bu konuda bir fikrim yok

Eposta adresinizi verin, iyibilgi'nin özel haberleri posta kutunuza düşsün.

27 Ağustos 2015
font boyutu küçülsün büyüsün4G: Daha fazla radyasyon!


İnternet hızınız artacak diye kanser riskini arttırmayın! iyibilgi özel
4G: Daha fazla radyasyon!Dün tamamlanan cep telefonları için hızlı iletişim yeni teknolojisi ihalesi sonrası Türk basını işin sadece maddi kazanç yönüne baktı. 3.96 milyar avroluk (Yaklaşık 13 milyar TL) gelir beklenen ihalenin Türk ekonomisindeki en büyük özelleştirme gelirlerinden biri olduğu vurgulandı. Peki işin insan sağlığını ilgilendiren noktaları ne kadar sorgulandı? Hiç...

Cep telefonları ve özellikle 3G teknolojisinin yol açabileceği sağlık sorunlarını yıllar boyu işlemiş bir site olarak iyibilgi'nin konu hakkında duyarsız olması beklenemez. 4G ile bilmeniz gereken en önemli iki nokta kısaca şöyle:

- Öncelikle 4G, kendinden önceki hızlı iletişim standartlarına kıyasla daha fazla hız sunarken, daha fazla güç ve bant genişliği tüketecek. Bu da demek oluyor ki daha fazla radyasyona maruz kalacağız.

- 4G baz istasyonları daha fazla güç tüketeceği için yakınlarında yaşayan insanlar için daha fazla radyasyon demek olacak. Kanser riskleri de dolayısıyla artmış olacak.

Dolayısıyla uzmanlar 3G için hangi uyarılarda bulunduysa, ondan her noktada (güç, bant genişliği, enerji tüketim, radyasyon) daha "fazlasını" sunacak olan 4G teknolojisi için de aynı şey geçerli olacak. Herkesin hıza odaklandığı bu dönemde, halk sağlığının bu kadar özensiz bırakılması, büyük bir sorun.

www.iyibilgi.com özel

Sizin isminiz

Alıcının e-posta adresiDoğrulama işlemi
4 + 1 = 


Oku Yorum


 • Radyasyon 

  Bilgilendirmek için yazıyorum. Radysasyondan korunma uzmanı bir fizikçiyim. Radyasyon, elektro manyetik dalga demektir. Yani güneşten gelen ışın, radyo dalgaları, lambadan çıkan ışık bunların hepsi radyasyondur. Lakin bunlar iyonlaştirici degildir. Insan sağlığını direkt etkileyebilecek olan ise alfa, gama, beta salınımı yapan ışınlardır. Bunlar telefonda yoktur. Dolayisiyla kanıtlanmış bir zarari yoktur bahsettiğiniz radyasyonun. Lakin benim düşünceme göre bilerek kanitlamiyorlar. Uzun vadede sağlığı direkt etkilemektedir. Bu benim fikrim olmakla birlikte bilimsel bir gerçek degildir.
  Alper AKBIYIK / 09 Eylül 2015 07:55
 • Asılsız bilgi vermeyiniz 

  lütfen asılsız bilgiler vermeyiniz. Baz istasyonları nükleer reaktör mü radyasyon yaysın?
  Adem Akşit / 29 Ağustos 2015 20:58
 • avrupa da radyasyon yokmu 

  Sayın iyibilgi editörleri benim anlayamadığım nokta biz bir teknolojiyi kullanırken bu teknolojiyi kullanan ülkeler den örneklere bakmiyormuyuz bizim bakanlıkların yada halk sağlığının denetiminden gecmiyormu.. bu konuda da bilgilendirirseniz seviniirim...
  goksel dagdelen / 27 Ağustos 2015 17:16
HAYY webKünye | Manifesto | Sorumluluk | Reklam | Bize Ulaşın
tamamen özgür yazılım geliştirme araçlarıyla üretildi. Haber Sistemi

40.895 ms